AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2021 - 2022
Wycieczka rowerowa klas IV-VIII do miejscowości Mrówki - 03.06.2022r.

Pierwszy rajd rowerowy klas IV -VIII w tym roku szkolnym za nami. Dziś uczniowie wybrali się na Skansen Archeologiczny w Mrówkach. Celem wyjazdu było zgłębienie wiedzy o walorach przyrodniczych i historycznych okolicy wsi Wilczyn. Odwiedziliśmy również park wiejski w Linówcu i znajdujący się w nim pomnik przyrody - stary dąb.

Dzień Dziecka - 01.06.2022r.
Dziś na uczniów naszej szkoły czekała miła niespodzianka, której inicjatorkami były Panie: Dyrektor i Wicedyrektor. Dzieci brały udział w grach, zabawach, rozgrywkach sportowych. W trakcie imprezy otrzymały kiełbaski, bułki oraz słodki poczęstunek. Zabawa okazała się strzałem w dziesiątkę potwierdzały to słowa najmłodszych " super impreza", "najlepsza zabawa na jakiej byłem", " a jutro też będzie jakaś niespodzianka?"

Dzień Mamy i Taty - 31.05.2022r.
Dnia 31 maja wychowankowie przedszkoli i uczniowie klas 1-3 gościli w świetlicy wiejskiej swoich rodziców. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali tańce. W ten sposób oddali wdzięczność rodzicom za trud wkładany w ich wychowanie. Po części arystycznej na wszystkich czekał poczęstunek. 

Pokaz pszczelarski 25.05.2022r.
Dnia 25 - tego maja naszą szkołe odwiedził pszczelarz. W czasie wizyty zaprezentował dzieciom strój pszelarza. Dzieci mogły zajrzeć do wnętrza ula. Mogły również zakup mód z pasieki. 

Dzień bez plecaka 23.05.2022r.
Z inicjatywy uczennic z klasy VII i Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła przystąpiła do akcji pt. " Dzień bez plecaka", która polegała na spakowaniu wszystkich przyborów szkolnych i książek nie w plecaki, lecz w inne rzeczy typu: koszyki, pojemniki. Dziękujemy uczniom za pomysłowość oraz za tak liczny udział. Najbardziej oryginalnymi pomysłami były: pufy, szuflady, kaski, futerały na wędki oraz gitary, lodówki turystyczne i transportery dla zwierząt.

Wycieczka do Poznania 20.05.2022r.

Dnia 20 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (33 uczestników) brali udział w wycieczce do Poznania. Wyjazd nastąpił o godz. 7.30. Na miejsce dotarli około godz.10.00. Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem w Palmiarni Poznańskiej, która była pierwszym punktem naszej wycieczki. Na miejscu dzieci podziwiały piękne i ogromne egzotyczne rośliny np. palmy, kaktusy, bananowce. Przeróżne ryby, barwne motyle, słuchały śpiewu ptaków. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Stary Rynek, gdzie czekał już na nich przewodnik. Zwiedzanie Rynku nie było tylko suchym przyswajaniem faktów, ale animowaną przygodą. Dzieci bowiem wcieliły się w detektywów, aby poznać historię miasta. Uczniowie odkrywali poszczególne karty historii miasta poprzez odgrywanie scenek historycznych, przeprowadzanej „wizji lokalnej” czy rozrysowaniu portretów pamięciowych postaci historycznych. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek dzieci udały się na pyszny obiad. Około godziny 15.00 odwiedziliśmy Nowe Zoo. Już na początku Duże wrażenie wywarła też sama powierzchnia zoo. Podczas odwiedzania kolejnych punktów dzieci podziwiały egzotyczne zwierzęta np. żyrafy, czy wielbłądy. W przerwie podczas zwiedzania dzieci zjadły lody. Około godziny 17.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i podekscytowani przez całą drogę wspominali co najbardziej im się podobało. W Gnieźnie zrobiliśmy jeszcze krótki postój podczas, którego dzieci zjadły podwieczorek. Około godziny 19:30 dotarliśmy do Bielska.


Sukces naszego ucznia Bartosza Ciabacha w konkursie plastycznym
W połowie maja w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom " Konkursu na wykonanie makiety grodu Mirmiła z okazji 50. urodzin serii komiksu Kajko i Kokosz autorstwa Janusza Christy" Uczeń naszej szkoły Bartosz Ciabach zdobył III miejsce. Gratulujemy

Trzydniowa wycieczka do Krakowa 11-13.05.2022r.

W dniach 11-13 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (42 uczestników) brali udział w wycieczce do Krakowa. Wyjazd nastąpił o godz. 5.00. Na miejsce dotarliśmy około godz. 13.00. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem pod Wawelem. Pierwszym punktem wycieczki był właśnie Wawel: Katedra, Komnaty Reprezentacyjne, krypty królewskie. Następnie udaliśmy się na Krakowski Rynek do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (Rynek Podziemny). Po drodze zatrzymaliśmy się przy Domu Jana Długosza. Około godz. 18.30 udaliśmy się do hotelu Żaczek, gdzie zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy obiadokolację. Później udaliśmy się na spacer po Krakowskim Rynku. Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzania Ogrodu Doświadczeń, gdzie nasi uczniowie mogli korzystać z różnych urządzeń, w których zastosowano prawa fizyki. Po zjedzeniu posiłku wróciliśmy ponownie na Rynek. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Placu Matejki, Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Zaułku Czartoryskich i doszliśmy do Ratusza. W Sukiennicach udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie zwiedziliśmy Galerię Sztuki Polskiej XIX Wieku. Następnie udaliśmy się do Dzielnicy uniwersyteckiej – na dziedziniec Collegium Maius, potem Franciszkańską pod okno papieskie. Następnym punktem zwiedzania był Kościół Mariacki, gdzie nasi uczniowie mogli podziwiać gotycki ołtarz Wita Stwosza. Po obiadokolacji ponownie udaliśmy się na Rynek, aby podziwiać zabytki Krakowa nocą. Trzeci dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Kopca Kościuszki (Muzeum T. Kościuszki i Muzeum Figur Woskowych) i podziwiania panoramy Krakowa. Następnie udaliśmy się do Klasztoru Paulinów na Skałce, gdzie mogliśmy również zobaczyć krypty zasłużonych Polaków. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był Kazimierz. Zwiedziliśmy Synagogę i cmentarz. Po obfitym obiedzie około godz. 16.00 udaliśmy się w drogę powrotną.

Udział w spektaklu pt. "Dlaczego warto czytać książki?" - 10.05.2022r.
W dniu dzisiejszym dzieci z klas 1-3 wzięły udział w spektaklu pt. "Dlaczego warto czytać książki?" zorganizowanym z inicjatywy Biblioteki Publicznej Gminy Orchowo. Serdecznie dziękuję za zaproszenie.

SUKCES HANI LEWANDOWSKIEJ W VII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKI W SŁOWIKOWIE 12.05.2022r.

 

Dnia 12 maja w Szkole Podstawowej odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski twórczości Marii Konopnickiej.  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Joanna Przybyszewska z kl. I oraz Hanna Lewandowska z kl.II. Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze poetki Asia wiersz pt. „Jabłoneczka”, Hania wiersz pt. „Stefek Burczymucha”. Podczas przesłuchań jury zwracały uwagę na: dobór i rozumienie tekstu, interpretację tekstu oraz jego pamięciowe opanowanie, kulturę słowa (dykcję) oraz ogólny wyraz artystyczny. Hania zaprezentowała się perfekcyjnie. Pokonała wszystkich uczestników uzyskując I miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że w konkursie wzięło udział 21 uczestników. Oprócz naszej szkoły byli to reprezentacji placówek   w Ostrowitem, SP 1 i SP 2 w Trzemesznie oraz Słowikowie.


II Gminnym Konkursie Języka Angielskiego "No pain, no gain" - 06.05.2022r.
Dwoje uczniów naszej szkoły tj. Sebastian Tomczak z klasy ósmej oraz Weronika Kuczyńska z klasy siódmej w piątek 06.05.2022 roku wzięło udział w II Gminnym Konkursie Języka Angielskiego "No pain, no gain" organizowanym przez Zespół Szkolno Przedszkolny w Orchowie pod przewodnictwem pani Joanny Spychalskiej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z zadań otwartych i zamkniętych z zakresu gramatyki i słownictwa. Miło nam poinformować, że Sebastian zajął III miejsce. Weronika została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Serdecznie gratulujemy uczniom!

Ogólnopolski Turniej Wiedzy w Słupcy - sukces naszej uczennicy Magdaleny Wierzbińskiej
Pod koniec kwietnia w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Słupcy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom" . W turnieju wzięła udział uczennica naszej szkoły Magdalena Wierzbińska. Madzia zajęła II miejsce w najmłodszej grupie wiekowej klas I - IV. Gratulujemy.

Rozstrzygnięcie etapu szkolnego konkursu recytatorskiego twórczości Marii Konopnickiej -29.04.2022r.
I miejsce ex aequo Asia Przybyszewska kl. I, Hania Lewandowska kl. II
II miejsce ex aequo Lili Małek kl. II i Ada Spochacz kl. II
III miejsce ex aequo Lenka Tomczak kl. II i Lenka Paluch kl. III
Wyróżnienie: Bartek Kolczyński kl. I i Zuzia Cieślik kl. II. Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas kolejnego etapu konkursu.

W ramach Dnia Ziemi uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Miradza. Podczas spaceru ścieżką dydaktyczno-edukacyjną leśniczy opowiedział o ciekawostkach jaki skrywa las. Po dawce wielu informacji wspólnie spędziliśmy czas przy ognisku.

 


 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe     „Z Edukacją w Przyszłość” otrzymało środki finansowe na dofinansowanie przygotowania i przeprowadzenia do końca czerwca 2022 roku, w trakcie roku szkolnego dwóch wycieczek dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku:

 

- jednodniowej do Poznania dla uczniów klas I-III

- trzydniowej do Krakowa dla uczniów klas IV-VIII


Dofinansowanie zostało przyznane na podstawie Komunikatu MEiN z dnia 27 sierpnia 2021 r. o ustanowieniu przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”, które jest częścią POLSKIEGO ŁADU. Przedsięwzięcie ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci  i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

 

Wysokość otrzymanej dotacji celowej to:

- dla wycieczki jednodniowej do Torunia - 4000,00 zł

- dla wycieczki trzydniowej do Warszawy – 15 000,00 zł



Montaż słowno-muzyczny pt. "Zmartwychwstał, pokonał śmierć, Jezus pokonał śmierć" - 15.04.2022r.
Montaż słowno-muzyczny pt. "Zmartwychwstał, pokonał śmierć, Jezus pokonał śmierć" w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W przedstawieniu wystąpili:
Jezus -Sebastian Tomczak,
Maria - Kinga Krzywińska
Maria Magdalena - Magdalena Wierzbińska
Marta - Wiktoria Kameduła
Narrator- Wiktoria Gallas
Anioł Biały - Daria Spochacz
Anioł I - Karolina Gallas
Anioł II - Lena Paluch
Anioł III - Celina Byczkowska
Anioł IV - Hanna Lewandowska
Anioł V - Lilianna Małek
Anioł VI - Antonina Ciepły
Anioł VII - Maja Tomczak
Apostołowie: Piotr Kolczyński, Ignacy Nyga, Adam Wojciechowski
Recytacja wierszy końcowych: Gabriela Rybarczyk, Wiktoria Pietrzak
Śpiew: Julia Hartwich, Magdalena Wierzbińska,
Hanna Ciabach, Magdalena Zielińska, Bartosz Kolczyński, Celina Byczkowska, Antonina Ciepły, Hanna Lewandowska, Lilianna Małek, Adrianna Spochacz, Karolina Gallas, Lena Paluch, Lena Gawalska, Marcelina Pina Ribeiro, Daria Spochacz, Maja Tomczak.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA PODCZAS LEKCJI EDB 08.04.2022r.
W ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa, na lekcje do klasy VIII zawitali strażacy pan Tomasz Tomczak i pan Karol Przybyszewski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku.
Wizyta wiązała się z nauką i przypomnieniem istotnych informacji na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.
Podczas spotkania młodzież miała możliwość poznania sposobów ratowania ludzkiego życia oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Oprócz części teoretycznej uczniowie mieli możliwość ćwiczeń resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomie.

APEL PODSUMOWUJĄCY KONKURS GRY W WARCABY 08.04.2022r.
Na przełomie marca i kwietnia w naszej szkole odbył się turniej o tytuł " Mistrza gry w warcaby" dla klas II - III.
Konkurs miał na celu przede wszystkim popularyzację zabawowej formy spędzania czasu wolnego, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę oraz rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad i radzenia sobie z wygraną i porażką.
Pomimo naturalnego współzawodnictwa i narastających emocji, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom, rozgrywki warcabowe przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :
I miejsce i tytuł mistrza zdobył Michał Wańkowski z klasy III
II miejsce - Piotr Kolczyński z klasy II
III miejsce - Mateusz Małkowski z klasy III
IV miejsce - Marcel Kuczyński z klasy III
Gratulujemy!


APEL PODSUMOWUJĄCY KONKURSY POZASZKOLNE 08.04.2022r.

Dnia 8 kwietnia w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Jak wygląda Genius loci? " organizowanym przez Rezerwat Archeologiczny Genius Loci w Poznaniu.
Głównym celem konkursu było rozwijanie twórczej aktywności, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia dziecka, propagowanie zdolności plastycznych i historycznych. Konkurs skierowany był dla dzieci od 3 do 12 lat, podzielony na kategorie wiekowe.
Prace plastyczne naszych uczniów zachwyciły Jury powołane przez organizatorów.
Wyniki konkursu:
Grupa wiekowa 3 - 6 lat
II miejsce - Tymoteusz Małek
Grupa wiekowa 7 - 9 lat
I miejsce - Hanna Lewandowska
II miejsce - Nikodem Sucholas
III miejsce - Lilianna Małek
Grupa wiekowa 10 - 12 lat
I miejsce - Magdalena Wierzbinska
II miejsce - Daria Spochacz
Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy za podjęty trud, wszystkim laureatom wielkie gratulacje !!!!

UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W MISTRZOSTWACH POWIATU SŁUPECKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 07.04.2022r.
Reprezentacja szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w piłce nożnej. Turniej został rozegrany w Słupcy.Nasza drużyna po przegranej w ćwierćfinale zajęła miejsce V-VIII w końcowej klasyfikacji.Kadra na turniej: Kacper Gawalski, Paulinio Pina Ribeiro, Mateusz Kustra, Jakub Gawalski, Sebastian Tomczak, Adam Wojciechowski.

WYCIECZKA KLASY VI DO TORUNIA 06.04.2022r.
Dnia 6 kwietnia uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą panią Renatą Syty i panią Krystyną Ciabach, pojechali na wycieczkę do Torunia.
Celem podróży było: rozbudzanie zainteresowania kulturą, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku oraz poznanie zabytków i historii Torunia. Wyjazd był bardzo interesujący i dostarczył uczestnikom wielu ciekawych wrażeń.


SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE PIOSENKI ANGIELSKIEJ W SŁOWIKOWIE - 29.03.2022r.
W dniu dzisiejszym uczennice naszej szkoły , tj. Lilianna Małek i Magdalena Wierzbińska reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej w Słowikowie. Dziewczyny spisały się świetnie, Lilianna zajęła I miejsce w kategorii klas I - III wykonując utwór zespołu ABBA pt. Super Trouper, Madzia również zajęła I miejsce w kategorii klas IV - VI wykonując utwór zespołu Cups Pitch Perfect's When I'm gone. GRATULUJEMY VI ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY OLIMPUSEK - 29.03. - 31.03.2022r.
W dniach od wtorku do czwartku uczniowie z klas I - III brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek.
W przeciągu trzech dni dzieci pisały testy z różnych dziedzin. I, tak: we wtorek z języka polskiego, w środę z matematyki, w czwartek z języka angielskiego.

Olimpiada Olimpusek z języka polskiego polegała na rozwiązaniu przez uczniów sprawdzianu pozwalającego sprawdzić umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych. Olimpiada Olimpusek z matematyki pozwoliła sprawdzić uczniom umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania prostych równań, liczenia i porównywania miar. Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego pozwoliła uczniom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Olimpiady pozwalają także na rozwijanie wyobraźni i myślenia twórczego dzieci. Sprawdziany obejmowały zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy. Sprawdziany zawierały pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.


ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ - 26.03.2022r.
Dnia 26 marca w siedzibie OSP w Orchowie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczniowie naszej szkoły zdobyli bardzo wysokie noty. Do kolejnego etapu konkursu awansowała Magdalena Wierzbińska, która zdobyła
I miejsce w grupie wiekowej I - IV.
Gratulujemy.

Próbny egzamin ósmolasisty 21,22,24.03.2022r.
W dniach 21,22,24 marca uczniowie klasy ósmej przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty. Pierwszego dnia uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego, drugiego z języka angielskiego. W czwartek sprawdzili swoją wiedzę z matematyki.

DZIEŃ WIOSNY 21.03.2022r.
W poniedziałek odchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji uczniowie klas I-III oraz wychowankowie przedszkoli pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali, krótkie przedstawienie. Dzieci śpiewały piosenki, dziewczynki z koła tanecznego zaprezentowały dwa tańce. Kolejnym punktem dnia był uroczysty przemarsz z Marzanną. Na zakończenie dzieci otrzymały pieczone kiełbaski.

WYCIECZKA DO PARKU TRAMPOLIN I PALMIARNI 18.03.2022r.
Dnia 18 marca uczniowie klas IV-VIII pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Palmiarni. Następnie dzieci udały się do Parku Trampolin, gdzie mogły spożytkować swoją energię.

ETAP SZKOLNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ - 17.03.2022r.
Dnia 17 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom".
Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych :
klasy I- IV i klasy V-VIII.
Zwycięzcy etapu szkolnego to:
Grupa I
Magdalena Wierzbińska
Maja Tomczak
Karolina Gallas
Grupa II
Julia Hartwich
Sebastian Tomczak
Wiktoria Kameduła
Organizowany konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

WYCIECZKA DO URZĘDU GMINY W ORCHOWIE 16.03.20022r.
Dnia 16 marca uczniowie klasy VIII wraz z nauczycielem panią Renatą Syty w ramach lekcji o samorządzie gminy, odwiedzili Urząd Gminy w Orchowie. Wycieczkę po szczególnych referatach oprowadził pan sekretarz Grzegorz Matkowski, który opowiedział o funkcjonowaniu urzędu i swojej codziennej pracy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach,oraz jakie sprawy można w urzędzie załatwić.

DZIEŃ KOBIET 08.03.2022r.
Dnia 8 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Uczennice i uczniowie z klasy VII i VIII w humorystyczny sposób przedstawili fragment wiadomości telewizyjnych. Dziewczynki z koła tanecznego zaprezentowały układ do piosenki Remady & Manu- L Holidays. Na zakończenie nauczycielki otrzymały kwiaty.

SUKCES NASZEJ UCZENNICY HANNY LEWANDOWSKIEJ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
Uczennica klasy II Hanna Lewandowska zdobyła I miejsce czwartego etapu II edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego Polska Bajeczna - Legendy jak malowane, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kostrzynie nad Odrą oraz podróżnika Michała Słupczynskiego. Celem konkursu jest popularyzacja polskich legend i baśni ludowych oraz promocja polskiego dziedzictwa kulturowego za granicami kraju. Hanna przygotowała komiks Legenda o Bazyliszku. Gratulujemy.

Podsumowanie I półrocza r. szk. 2021/2022
Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu:
kl. I 
Maria Kuźma 
Joanna Przybyszewska
Jan Wolkiewicz
Nikodem Sucholas
Bartosz Kolczyński
Hanna Ciabach
kl. II
Hanna Lewandowska
Piotr Kolczyński
Lilianna Małek
Lena Tomczak
Celina Byczkowska
Vanessa Kamińska
Adrianna Spochacz
kl. III
Karolina Gallas
Lena Paluch
Marcel Kuczyński
Marcelina Pina Ribeiro
kl. IV
Magdalena Wierzbińska – średnia ocen - 5,27; zachowanie - wzorowe
Maja Tomczak - średnia ocen - 5,27; zachowanie - wzorowe
Daria Spochacz - średnia ocen - 5,27; zachowanie - wzorowe
kl. V
Anastazja Matuszak - średnia ocen – 4,66; zachowanie – bardzo dobre
Gabriela Rybarczyk - średnia ocen – 4,5; zachowanie – bardzo dobre
kl. VI
Marta Tomczak - średnia ocen – 5,08; zachowanie – wzorowe
Oliwia Byczkowska - średnia ocen – 4,91; zachowanie – wzorowe
Tomasz Kamiński- średnia ocen – 4,66; zachowanie – wzorowe
kl. VII
Wiktoria Gallas - średnia ocen – 5,57; zachowanie – wzorowe
Wiktoria Kameduła - średnia ocen – 4,78; zachowanie – wzorowe
Wiktoria Pietrzak - średnia ocen - 4,6; zachowanie - bardzo dobre
Izabela Krajniak - średnia ocen – 4,57; zachowanie – bardzo dobre
Kinga Krzywińska - średnia ocen – 4,5; zachowanie – bardzo dobre
kl. VIII
Sebastian Tomczak - średnia ocen – 4,79; zachowanie – bardzo dobre
Uczniowie ze 100% frekwencją:
kl. I 
Hanna Ciabach
Bartosz Kolczyński
kl. II
Antonina Ciepły
Piotr Kolczyński
Hanna Lewandowska 
Lena Tomczak 
Antoni Zaparucha
kl. VI
Bogumiła Kameduła
kl. VII
      1. Wiktoria Kameduła
Uczniowie z bardzo dobrą frekwencją:
Niepubliczne Przedszkole
      1. Zuzanna Bernaś
      2. Igor Rybarczyk
kl. III
Karolina Gallas – 7h
Marcel Kuczyński – 4h
kl. IV
      1. Maja Tomczak – 6h
kl. VI
Marta Tomczak – 7h
Uczniowie, którzy otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce uzyskane 
w I półroczu r. szk. 2021/2022
kl. VIII
1. Sebastian Tomczak - średnia ocen – 4,79; zachowanie – bardzo dobre
kl. VII
1. Wiktoria Gallas - średnia ocen – 5,57; zachowanie – wzorowe
2. Wiktoria Kameduła - średnia ocen – 4,78; zachowanie – wzorowe
Gratulujemy wychowankom przedszkola, uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

PODSUMOWANIE KONKURSU NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy szkolny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną.
Celem konkursu było przybliżenie tradycji ręcznego wykonania kartek świątecznych. Uczniowie eksperymentowali różnymi technikami plastycznymi. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałej weny twórczej.

WIGILIA SZKOLNA 15.12.2021r.
Dnia 15 grudnia obyła się w naszej szkole wigilia szkolna. W sali gimnastycznej o godzinie 10.00 wychowankowie przedszkoli zaprezentowali zimowe przedstawienie, następnie o godzinie 12:30 uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali tradycyjne przedstawienie świąteczne - Jasełka. Podczas występu uczniowie przedstawili historię Świętej Rodziny oraz śpiewali kolędy. W dalszej części głos zabrała Dyrekcja szkoły mgr Barbara Gutkowska, która życzyła wszystkim zdrowych, spokojny świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Po uroczystości na dzieci czekał św. Mikołaj ze słodkimi upominkami. 

MIKOŁAJKI 06.12.2021r.
Tradycyjnie dnia 6 -tego grudnia z okazji mikołajek  w naszej szkole odbyły się warsztaty pieczenia pierników. Dzieci pod opieką wychowawców i czujnym okiem Pani Alinki Szydłowskiej tworzyły "piernikowe arcydzieła", którymi następnie ze smakiem się zajadały.

POKAZ FIZYCZNY pt. "Magia Fizyki" - 26.11.2021r.
Dnia 26 - tego listopada 2021r. uczniowie naszej szkoły brali udział w pokazie fizycznym pt. "Magia Fizyki". Podczas prezentacji uczniowie obserwowali zastosowanie ciekłego azotu, czy też sposób wytwarzania prądu. W doświadczeniach użyto między innymi: 
  • Doświadczenia z próżnią.

  • Tornada ogniowego.

  • Generatora van de Graaffa.

  • Łoża fakira.

  • Pistoletu magnetycznego.

  • Magnesu neodymowego.

  • Kuli plazmowej.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA - 26.11.2021r.

W dniu 26 listopada z ramienia samorządu naszej szkoły zorganizowane zostały andrzejki szkolne. wieczór andrzejkowy rozpoczęliśmy przywitaniem oraz tańcami integrującymi grupę przybyłych dzieci. Następnym kluczowym momentem były wróżby przygotowane przez dziewczyny z klasy VII i VIII oraz tradycyjne lanie wosku. Samorząd uczniowski pragnie złożyć podziękowania dla pań organizujących dyskotekę pani B.  Byczkowskiej, pani B. Szafrańskiej pani M. Lewandowskiej, a w szczególności panu Darkowi Tomaszewskiemu, który przyjął zaproszenie do naszej szkoły i umilił muzycznie popołudnie spędzone w szkole.  

 

 

 

 


 

WYCIECZKA DO WARSZAWY 16-18.11.2021r.

 

 

W dniach 16-18.11.2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (45 uczestników) brali udział w wycieczce do Warszawy. Wyjazd nastąpił o godz. 6.00. Na miejsce dotarli około godz.11.00. Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem na Starym Mieście przy Kolumnie Zygmunta III Wazy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Bardzo duży problem stanowił zakup biletów do tegoż miejsca. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na ul. Świętojańską do Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Potem poszli na Rynek Starego Miasta, gdzie podziwiali m.in. pomnik Warszawskiej Syrenki, najwęższą kamienicę w stolicy, Gnojną Górę, mury miejskie, pomniki: Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego.

 

Jeszcze w tym dniu spacerowali po Krakowskim Przedmieściu
i okolicach. Zobaczyli pomnik A. Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Bristol, Uniwersytet Warszawski, kościół Św. Krzyża, pomnik M. Kopernika. Następnie udali się na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyli Grób Nieznanego Żołnierza oraz uroczystą zmianę warty. Około godz. 18-tej uczestnicy wycieczki zakwaterowali się w hotelu i zjedli obiadokolację. W drugim dniu pobytu zwiedzili Łazienki Królewskie. Największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie. Następnie jechali autokarem Traktem Królewskim i zobaczyli m.in. sejm i senat. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli zobaczyć największe osiągnięcia polskiej nauki. Wielką atrakcją był przejazd metrem oraz podziwianie panoramy stolicy z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Potem udali się do Muzeum Narodowego, gdzie mieli okazję zapoznać się z bogatymi eksponatami muzealnymi. Trzeciego dnia udali się do Wilanowa podziwiać wspaniałą rezydencję króla Jana III Sobieskiego oraz piękne ogrody. Następnie zwiedzili teren dawnego getta żydowskiego oraz cmentarze: Powązki Stare i Wojskowe. Pani przewodnik przybliżyła im historię wielu spoczywających tam osób m.in. bohaterów książki A. Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”, powstańców warszawskich, czy żołnierzy poległych w Bitwie Warszawskiej oraz pisarzy, malarzy, kompozytorów, polityków, naukowców. Duże wrażenie wywarły też wspaniałe rzeźby, które zdobią zabytkowe nagrobki. Przed drogą powrotną udali  się na obiad. Około godz. 16-tej  wyjechali z Warszawy  w bardzo dobrych nastrojach. 


 


 

ROCZNICA UCHWALENIA ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI  09.11.2021r.

 

 

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

 

 

Z tej okazji 9 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „ Pisk Białego Orła”. Przygotowane przez szkolne koło teatralne. Fabuła przedstawienia została oparta wokół historii wiejskiej rodziny, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę - wymarsz ojca i syna na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który odwołując się do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos - pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność. Przekazywane treści były przeplatane pieśniami oraz tańcem. Uczniowie naszego koła teatralnego wystąpili z przedstawieniem 14 listopada w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie Mogileńskim Inscenizacja została przygotowana przez panie: Katarzynę Holak, Renatę Syty, Barbarę Byczkowską i Lidię Lesińską.



 

 

 


 

WYCIECZKA DO TORUNIA 04.11.2021r.

 

Dnia 04.11.2021r. uczniowie klas I-III brali udział w wycieczce do Torunia dofinasowanej przez MEiN w ramach przesięwzięcia pod nazwą "Poznaj Polskę".  Wycieczka rozpoczęła się wizytą w Centrum Popularyzacji Kosmosu

„Planetarium” w Toruniu. Uczniowie obejrzeli seans pt. „Cudowna podróż”. W trakcie seansu przedstawione zostały podstawowe gwiazdozbiory, podróż po Układzie Słonecznym, lądowanie na powierzchni Księżyca i Marsa. Po odbytym seansie uczniowie udali się do sali „Geodium”, czyli wystawy interaktywnej poświęconej Ziemi jako planecie. Centralnym elementem wystawy był obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej. Wokół globusa znajdowały się interaktywne urządzenia oraz dwa stanowiska z kolekcja skał i minerałów. Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Uczniowie usłyszeli legendy związane z Toruniem, m.in. dotyczące figur pieska i osła, znajdujących się na rynku.

Zobaczyli Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, ruiny zamku krzyżackiego z XIII wieku, Krzywy Dom oraz kościół pw. Św. Jakuba. Po zakończeniu zwiedzania Starego Miasta uczniowie wraz z opiekunami udali się pod Dom M. Kopernika, będący częścią Muzeum Okręgowego w Toruniu. Grupa zwiedzających mogła podziwiać sale ekspozycyjne, przedstawiające 3 tematy: nauka dawna i współczesna, życie codzienne rodziny mieszczańskiej oraz życie i dzieło M. Kopernika. Kolejnym punktem wycieczki był obiad w restauracji, po którym grupa udała się na spacer po Bulwarze Filadelfijskim wzdłuż Wisły, skąd podziwiali panoramę Starego Miasta. Po spacerze uczestnicy wycieczki udali się na podwieczorek, a następnie w drogę powrotną.


 

 



 

 

 

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe     „Z Edukacją w Przyszłość” otrzymało środki finansowe na dofinansowanie przygotowania i przeprowadzenia w roku 2021, w trakcie roku szkolnego dwóch wycieczek dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku:

 

 

 

- jednodniowej do Torunia dla uczniów klas I-III

- trzydniowej do Warszawy dla uczniów klas IV-VIII


Dofinansowanie zostało przyznane na podstawie Komunikatu MEiN z dnia 27 sierpnia 2021 r. o ustanowieniu przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”, które jest częścią POLSKIEGO ŁADU. Przedsięwzięcie ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci  i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

 

Wysokość otrzymanej dotacji celowej to:

- dla wycieczki jednodniowej do Torunia - 4000,00 zł

- dla wycieczki trzydniowej do Warszawy – 14 400,00 zł



 PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I - 22.10.2021r.

 

 

Dnia 22 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje wyczekiwali z niecierpliwością momentu, w którym zostaną pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. O godzinie 11:40 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci przygotowane przez Panią: Barbarę Byczkowską (wychowawczyni) wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Na początku pierwszoklasiści ślubowali m .in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska tradycyjnie pasowała dzieci na uczniów. Wychowawczyni wraz z Panią Prezes mgr Alicją Wawrzyniak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Punktem kończącym uroczystość były: jakże istotny wpis do kroniki szkolnej oraz życzenia skierowane do dzieci od starszych kolegów i koleżanek. Po uroczystości Rodzice zaprosili zebranych na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.
W poczet uczniów NSP w dniu dzisiejszym włączeni zostali :
1) Ciabach Hanna
2) Grobelny Filip
3) Kolczyński Bartosz
4) Kuźma Maria
5) Pina Ribeiro Amelia
6) Przybyszewska Joanna
7) Sucholas Nikodem
8) Szargan Iga
9) Wawrzyniak Dawid
10) Wolkiewicz Jan
11) Zielińska Magdalena

 


OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2021r. 


Dnia 13 - tego października  br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy III i IV przygotowani pod kierunkiem wychowawczyni Pani mgr Mileny Lewandowskiej dokonali otwarcia uroczystości oraz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Humorystyczne scenki z życia szkoły i domu przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.  Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska oraz Pani Prezes mgr Alicja Wawrzyniak podziękowały nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.


Dnia 11 października uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa - " Źródła zagrożeń " odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Bielsku. Celem lekcji w terenie było spotkanie z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Panem Tomaszem Tomczakiem oraz poznanie i zrozumienie specyfiki pracy strażaka.
Młodzież została oprowadzona po budynku Straży Pożarnej i zapoznała się ze sprzętem jakiego używa się podczas akcji pożarniczych. Wysłuchała wykładu na temat pierwszej pomocy, dowiedziała się jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka.

 


 

XXI DZIEŃ PAPIESKI - "NIE LEKAJCIE SIĘ"

 

Dnia 6 października o godzinie 11:40 zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby wspólnie obchodzić XXI już Dzień Papieski. Hasło tegorocznego dnia brzmi: "Nie lekajcie się". Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie. Dziś ludzkość zmaga się nie tylko z pandemią koronawirusa, ale także z wieloma innymi tragediami - napisali polscy biskupi w liście z okazji Dnia Papieskiego. Wśród ludzkich dramatów wymienili "głód, katastrofy naturalne, utratę dachu nad głową, przymusową emigrację, handel ludźmi, nałogi i osamotnienie, które otwierają katalog ludzkich cierpień i tragedii". "Każda z nich zdaje się już nawet nie pytać, ale wołać – gdzie jest Bóg?!" Z odpowiedzią na to i wiele innych pytań przychodzi Chrystus - "nie bój się ja jestem". Uwierz tylko wiara pokona wszelki strach i lęk. 

 



WYCIECZKA DO MAŁE PERU W PIOTROWICACH - 05.10.2021r.
Dnia 5  października uczniowie klas I-III wybrali się się na wycieczkę do Piotrowic. Ranczo powstało dla alpak. Na miejscu znajduje się sala zabaw dla dzieci Alpunio, gdzie pociechy mogą do woli skakać, biegać i bawić się w najlepsze, Alpi zagajnik – tam dzieci mogły zetknąć się z naturą i zakochać się w Alpakach, pogłaskać, poprzytulać i odetchnąć z dala od codzienności.  Wszystko to usytuowane jest nad jeziorem słupeckim, na niespełna pół hektarowej przestrzeni, w otoczeniu zieleni, śpiewu ptaków i żyjątek naturalnie tam występujących. 

 


 

INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2021-2022

 

 

Dnia 1 września 2021 roku o godzinie 9.00   naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2021/2022. Po ponownej długiej przerwie uczniowie  mogli spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i pedagogami. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich i życzyła wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku szkolnym. 


 

 

Dnia 17 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom".
Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych :
klasy I- IV i klasy V-VIII.
Zwycięzcy etapu szkolnego to:
Grupa I
Magdalena Wierzbińska
Maja Tomczak
Karolina Gallas
Grupa II
Julia Hartwich
Sebastian Tomczak
Wiktoria Kameduła
Organizowany konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11Milena Lewandowska, Renata Syty i 9 innych użytkowników
 
1 komentarz
Lubię to!
 
 
Komentarz
 
Udostępnij
 
 

W ramach Dnia Ziemi uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Miradza. Podczas spaceru ścieżką dydaktyczno-edukacyjną leśniczy opowiedział o ciekawostkach jaki skrywa las. Po dawce wielu informacji wspólnie spędziliśmy czas przy ognisku.

Dnia 20 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (33 uczestników) brali udział w wycieczce do Poznania. Wyjazd nastąpił o godz. 7.30. Na miejsce dotarli około godz.10.00. Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem w Palmiarni Poznańskiej, która była pierwszym punktem naszej wycieczki. Na miejscu dzieci podziwiały piękne i ogromne egzotyczne rośliny np. palmy, kaktusy, bananowce. Przeróżne ryby, barwne motyle, słuchały śpiewu ptaków. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Stary Rynek, gdzie czekał już na nich przewodnik. Zwiedzanie Rynku nie było tylko suchym przyswajaniem faktów, ale animowaną przygodą. Dzieci bowiem wcieliły się w detektywów, aby poznać historię miasta. Uczniowie odkrywali poszczególne karty historii miasta poprzez odgrywanie scenek historycznych, przeprowadzanej „wizji lokalnej” czy rozrysowaniu portretów pamięciowych postaci historycznych. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek dzieci udały się na pyszny obiad. Około godziny 15.00 odwiedziliśmy Nowe Zoo. Już na początku Duże wrażenie wywarła też sama powierzchnia zoo. Podczas odwiedzania kolejnych punktów dzieci podziwiały egzotyczne zwierzęta np. żyrafy, czy wielbłądyW przerwie podczas zwiedzania dzieci zjadły lody. Około godziny 17.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i podekscytowani przez całą drogę wspominali co najbardziej im się podobało. W Gnieźnie zrobiliśmy jeszcze krótki postój podczas, którego dzieci zjadły podwieczorek. Około godziny 19:30 dotarliśmy do Bielska.

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".