AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2022-2023
WIZYTA SIERŻANTA Z 33 BAZY LOTNICTWA W POWIDZU 16.06.2023r.
Dnia 16 czerwca w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie, odwiedził nas pan Bartłomiej Przybyszewski, sierżant z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Pan opowiadał o swojej służbie.
Młodzież dowiedziała się co robi żołnierz na lotnisku wojskowym, miała okazję przymierzyć ekwipunek, który towarzyszy mu na co dzień w pracy. Uczniowie dowiedzieli się z jakich produktów składa się racja żywnościowa dla żołnierza.
Panu Bartkowi, dziękujemy za przygotowanie dobrego posiłku i bardzo ciekawą prelekcję wyboru zawodu na przyszłość.

WIZYTA W REDAKCJI GAZETY SŁUPECKIEJ 14.06.2023r.
Wczoraj (14.06.2023 r.) klasa 5 wybrała się do redakcji Gazety Słupeckiej na lekcję pt. "Ludzie prasy". Uczniowie spotkali się z panem Władysławem Filipczakiem redaktorem naczelnym oraz z panem grafikiem. Poznali pracę dziennikarzy oraz dowiedzieli się jak napisać dobry artykuł do prasy. Wspólnie z panem grafikiem wykonali stronę do gazety????Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe książki od redakcji.

PODSUMOWANIE KONKURSU EKOLOGICZNEGO 4 PORY ROKU Z OZE 7.06.2023r.
7 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyło sie podsumowanie konkursu ekologicznego 4 pory roku z OZE. Uczennice naszej szkoły: Wiktoria Kamedula oraz Marta Tomczak odebrały nagrody. Wiktoria zdobyła III miejsce w subregionie konińskim, a Marta zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

SUKES UCZENNIC Z KLASY 8 W GMINNYM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 6.06.2023r.
Sukces naszych uczennic klasy VIII Dziś uczennice naszej szkoły Wiktoria Gallas i Weronika Kuczyńska wzięły udział w III Gminnym Konkursie Języka Angielskiego No pain, no gain. Miło nam poinformować że Weronika zdobyła I miejsce, Wiktoria II miejsce. Gratulujemy ????

WYJAZD UCZNIÓW KLAS 4-8 DO PRAKU TRAMPOLIN W GNIEŹNIE 2.06.2023 r.
Dziś z okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie odwiedzili park linowy w Gnieźnie oraz park trampolin Jump Now.

DZIEŃ DZIECKA W MIRADZU 1.06.2023 r.
W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Miradza. Dzieci brały udział w lekcji w terenie. Dowiedziały się wiele interesujących informacji o leśnym życiu. Następnie spędziły czas na zabawie w otoczeniu przyrody. W międzyczasie posiliły się kiełbaskami z rusztu. Serdecznie dziękujemy leśniczemu Nadleśnictwa Miradz p. Roszakowi i kierowcy p. Wawrzyniakowi za pomoc w organizacji dzisiejszego dnia.

WYCIECZKA DO KLASZTORU W MOGILNIE I STRZELNIE 30.05.2023 r.
Dnia 30 maja, uczniowie klasy piątej i pani Renata Syty w ramach zajęć historycznych, odwiedzili Mogilno i Strzelno. Celem naszej wycieczki były sakralne budowle romańskie, znajdujące się na Szlaku Piastowskim.
W Mogilnie zwiedziliśmy jeden z najstarszych klasztorów benedyktyńskich w Polsce, który w średniowieczu odegrał kluczową rolę w chrystianizacji północnej Polski. W jego krycie znajduje się najstarsze w kraju romańskie sklepienie krzyżowe czterodzielne, wsparte na jednym filarze. Kasata zakonu miała miejsce w 1833 roku. Obecnie w zabudowaniach klasztornych mieści się Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, oraz parafia pw. Św. Jana Apostoła.
Następnie udaliśmy się do leżącej nieopodal miejscowości Strzelno, w której razem z przewodnikiem panem Damianem Rybakiem mieliśmy okazję zwiedzić wzgórze klasztorne, na którym w XII wieku ulokowano kościół- rotundę św. Prokopa oraz norbertański klasztor i kościół św. Trójcy. Tu zachwyciły nas wspaniałe zabytki sztuki romańskiej - słynne dwie kolumny z personifikacją cnót i przywar.
Pełni nowych historycznych
doświadczeń, wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy rodzicom:
Beacie Spochacz, Małgorzacie Wierzbińskiej, Małgorzacie i Tomaszowi Kuczyńskim, że byli razem z nami.

PODSUMOWANIE KONKURSÓW ZORGANIZOWANYCH Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA 10.03.2023r.
W środę 10 maja odbyło się podsumowanie gry terenowej " 3 Maj formę historyczną i fizyczną"
Klasyfikacja klas IV - VIII prezentuje się następująco:
miejsce I klasa 8
miejsce II klasa 5
miejsce III klasa 7
miejsce IV klasa 4
miejsce V klasa 6
Zwycięzcom gratulujemy !!!!

WYCIECZKA DO KRUSZWICY 26.04.2023r.
W dniu 26.04 uczniowie klas 4-8 w ramach Dnia Ziemi udali się do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy. Poszerzyli wiedze na temat flory i fauny występującej na terenie parku. Obejrzeli ekspozycje historyczną "U zródeł polskości". Podczas ciekawej prezentacji poznali liczne gatunki ptaków, które sa chronione na tym terenie. Na koniec odwiedziliśmy Mysia Wieże i podziwialiśmy goplański krajobraz oraz panoramę Kujaw.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYNA CHŁOPCÓW 
Z kolei drużyny chłopców uczestniczyły w eliminacjach Wielkopolskiego Turnieju Orlika (r. 2010 i młodsi) oraz finałach powiatu słupeckiego (r. 2008/2009). Obie drużyny zakończyły zmagania w fazie grupowej.
Skład (2010 i młodsi): Paweł Krzywiński, Jacek Ciesielczyk, Vladyslav Mamchak, Szymon Kosiński, Marcel Kuczyński, Michał Wańkowski, Łukasz Nowicki.
Skład (2008/09): Mateusz Kuchnicki, Mikołaj Kosiński, Mateusz Kustra, Kacper Gawalski, Paulinio Pina Ribeiro, Ignacy Nyga, Tomasz Kamiński.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Drużyna dziewcząt wzięła udział w XXIII edycji Pucharu Tymbarku. Podopieczne Mateusza Bernasia zostały wicemistrzem powiatu w kategorii U-10.
Skład: Hanna Lewandowska, Celina Byczkowska, Lena Tomczak, Vanessa Kamińska, Zuzanna Cieślik, Antonina Ciepły, Maria Kuźma, Hanna Ciabach, Joanna Przybyszewska.

ZAJĘCIA TEATRALNE ZORGANIZOWANE PRZEZ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ GMINY ORCHOWO 26.04.2023r.
Zajęcia teatralne wpływają korzystnie na wszechstronny rozwój młodzieży, stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej, a także stwarzają dobrąatmosferę i współpracę grupową. I właśnie to udało się nam stworzyć przy pomocy wspaniałego aktora teatralnego grającego w wielu spektaklach w Teatrze Animacji w Poznaniu, reżysera oraz po prostu, dobrego przyjaciela Naszej biblioteki Pana Marka Cyris. W trakcie  zajęć  nasi uczniowie oraz grupy ze szkół z Orchowa, Różanny i Słowikowa wraz z opiekunami, poznały czym jest sztuka przygotowania się do spektaklu, uczyły się interpretacji wybranego tekstu, ćwiczyły intonacje głosu i co najważniejsze pracowały w zgranych grupach.
"Stoi na stacji LOOOKOOMOOTYWAA" - "Lokomotywa" wiersz Juliana Tuwima, który dla nas stał się najprawdziwszą sztuką teatralną.
Na zajęciach nie zabrakło oczywiście dużej ilości uśmiechu, miłego "gadulstwa", oraz żywiołowości, na której bardzo nam zależało.

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ "LEST`S SING" W SŁOWIKOWIE 20.04.2023r.
Dziś uczennice naszej szkoły Lilianna Małek z klasy trzeciej i Maja Kuczyńska z klasy piątej wzięły udział w siódmej edycji Konkursu Piosenki Angielskiej Let's sing w Słowikowie. Lilianna zaśpiewała utwór Lucky Twice I'm so lucky lucky Maja natomiast Jax Jones Where did you go. Lilianna zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas I - III. Serdecznie gratulujemy obu dziewczynkom pięknego występu.

PODSUMOWANIE KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ 14.04.2023r.
W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie konkursu na palmę wielkanocną. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Komisja przy ocenie palm, zgodnie z regulaminem konkursu, brała pod uwagę wysokość palmy, pomysły artystyczne, własną inwencję twórczą oraz ogólny wygląd i efektowność kompozycji. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce ex aequo Marta i Lena Tomczak oraz Lilianna i Tymoteusz Małek
II miejsce Iga Szargan
III miejsce ex aequo Maria Niedźwiecka i Magdalena Zielińska

POGADANKA W KLASIE VIII Z OPIEKUNEM MDP W ORCHOWIE 14.04.2023r.
W dniu 14 kwietnia uczniowie klasy VIII na lekcji wiedzy o społeczeństwie, spotkali się z panem Bartłomiejem Przybyszewskim - opiekunem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku. Podczas tego spotkania nasza młodzież, dowiedziała się o różnych ciekawych inicjatywach, które zostały zrealizowane przez MDP i OSP w Bielsku w ramach wolontariatu działające na rzecz rozwoju środowiska lokalnego i regionalnego.
Serdecznie dziękujemy panu Bartkowi za wizytę w naszej szkole i fachowe
przeprowadzenie pogadanki.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W MISTRZOSTWACH POWIATU SŁUPECKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 13.04.2023r.
W dniu dzisiejszym (13.04.2023r.) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w piłce nożnej chłopców. Drużyna w składzie: Mateusz Kuchnicki, Mikołaj Kosiński, Mateusz Kustra, Kacper Gawalski, Paulinio Pina Ribeiro, Ignacy Nyga wygrała 2 spośród trzech meczów i uzyskała awans do finałów powiatowych, które odbędą się 21 kwietnia.
Bielsko - Drążna 2:0 Pina Ribeiro ???? Cienin Zaborny - Bielsko 0:2 Gawalski ??, Nyga ?? Bielsko - Kowalewo 1:3 Pina Ribeiro ??

ELIMINACJE GMINNE DO OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM 13.04.2023r.
Dnia 13 kwietnia w ZSP w Orchowie w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie naszej szkoły w składzie Maja Tomczak, Daria Spochacz i Tomasz Kamiński uzyskali III miejsce. W konkursie brały udział wszystkie szkoły z naszejgminy. Konkurs składał się z dwóch części:
- I teoretycznej polegającej na rozwiązaniu tekstu dotyczącego przepisów ruchu drogowego i zagadnień z udzielania pierwszej pomocy,
- II praktycznej polegającej na pokonaniu toru przeszkód na rowerze.

WYSTĘP NASZYCH UCZNIÓW PODCZAS JARMARKU WIELKANOCNEGO W ORCHOWIE 01.04.2023r.


SUKCES WIKTORII KAMEDUŁY I MARCELA KUCZYŃSKIEGO W ELIMINACJACH POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ 29.03.2023r.
Dnia 29 marca 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem eliminacji powiatowych była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słupcy.
Zarówno Marcel jak iWiktoria zajęli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Poniżej klasyfikacja.
I grupa wiekowa uczniowie klas I – IV:
1. Wojciech Pawela z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lądku
2. Marcel Kuczyński z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku
3. Rafał Andrzejewski z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Powidzu
4. Paulina Głowacka z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Młodojewie
II grupa wiekowa uczniowie klas V – VIII :
1. Zofia Rzemyszkiewicz z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Cieninie Zabornym
2. Wiktoria Kameduła z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku
3. Maria Mikołajewska ze Szkoły Podstawowej w Ciążeniu
4. ex aequo:
Gabriela Pawłowska ze Szkoły Podstawowej w Giewartowie
Jan Kolski ze Szkoły Podstawowej w Giewartowie
Marian Piotrowski z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Powidzu
III grupa wiekowa uczniowie szkół ponadpodstawowych:
1. Dominik Wesołek z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy
2. Oliwia Kruczkowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie
3. Paulina Kruszyńska z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy
4. ex aequo:
Dawid Orchowski z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie
Kacper Piasecki z Zespołu Szkól Zawodowych w Słupcy
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE PT. "MIŁOŚCI BEZ KRZYŻA NIE ZROZUMIECIE, A KRZYŻA BEZ MIŁOŚCI NIE UNIESIECIE" 24.03.2023r.
W dniu dzisiejszym (24.03.2023r.) o godzinie 12.35 w sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych. Po raz drugi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali Misterium Wielkanocne, które przybliżyło zebranym historię męczeńskiej śmierci naszego Zbawiciela oraz radosne wydarzenia związane z Jego Zmartwychwstaniem. Montaż przeplatany byłutworami wprowadzającymi w zadumę oraz radosnymi piosenkami.

Wycieczka do Centrum Zabaw dla Dzieci JupiLand w Gnieźnie - 23.03.2023r.
W czwartek 23 marca wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie klas 1-3 brali udział w wycieczce do Centrum Zabaw dla Dzieci JupiLand w Gnieźnie. O godz. 8.45, zaraz po zbiórce z opiekunami dzieci wyruszyły autokarem do Gniezna. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci. Po dotarciu na miejsce
miłe wrażenie zrobiła na wycieczkowiczach pani, któraprzywitała naszą grupę i oznajmiła o umowach i zasadach jakie panują podczas owego pobytu w sali. Następnie dzieci czym prędzej udały się do szatni gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyły do zabawek, które już na nich czekały. Niezwykłą frajdą okazały się: tory przeszkód, tunele, zjeżdżalnie oraz basen z kulkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów oraz automatów.. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha w którym można było odpocząć. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji uczniowie wsiedli do autobusu, aby udać się w drogę powrotną. Dzieci z niecierpliwością już oczekują kolejnego wyjazdu...

Konkurs Piosenki i Pieśni Wielkopostnej "Miłości bez Krzyża nie uniesiecie" -21/24.03.2023r.
W środę 21 marca po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się konkurs piosenki i pieśni wielkopostnej. Konkurs adresowany był do wychowanków przedszkoli i uczniów szkoły podstawowej. Wzięły w nim udział 4 uczennice: Maria Kuźma, Lilianna Małek, Antonina Ciepły oraz Magdalena Wierzbińska. Zadaniem uczestników było przygotowanie pieśni bądź piosenki wielkopostnej. Jury podczas oceny brało poduwagę następujące kryteria: pamięciowe opanowanie tekstu, umiejętności wokalne, dostosowanie utworu do wieku oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie dziewczynki pięknie wykonały przygotowane utwory. Po obradach wyłoniło zwycięzców:
I miejsce ex aequo Lilianna Małek (kl. 3) oraz Magdalena Wierzbińska (kl. V)
II miejsce Antonina Ciepły (kl. 3)
III miejsce Maria Kuźma (kl.2)
Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powitanie Wiosny 21.03.2023r.
Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku 21 marca już po raz kolejny uczniowie brali udział w akademii. W tym roku przygotowana została ona przez najmłodszych - wychowanków przedszkoli oraz uczniów klas 1-2. Dzieci zaprezentowały montaż słowno - muzyczny w oparciu o słuchowisko pt. "Konik polny i mrówka". Uczniowie i wychowankowie śpiewali piosenki oraz uczestniczyli w gimnastyce. Kolejnym punktem programu był uroczysty przemarsz z kukłą oraz spalenie jej na boisku szkolnym. Jak co roku na nasze dzieci czekała miła niespodzianka (smażone kiełbaski i bułki), za które serdecznie dziękujemy naszym kochanym Paniom: mgr Barbarę Gutkowską (dyrektor szkoły) oraz mgr Alicję Wawrzyniak (wicedyrektor).
 

Podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady "Biblia i Przypowieści Biblijne" 24.03.2023r.

W dniu dzisiejszym nastąpiło podsumowanie Olimpiady Przedmiotowej z Religii. Uczennice naszej szkoły odniosły w niej duży sukces. Piątek miejsce w Polsce i tytuły laureatów oraz nagrody książkowe otrzymały Maria Kuźma z klasy II oraz Hanna Lewandowska. Tytuły laureatów otrzymali również: Joanna Przybyszewska i Celina Byczkowska (miejsce 6). Dyplom wyróżnienia otrzymał także Piotr Kolczyński, który uzyskał10 miejsce w kraju. W Olimpiadzie wzięli udział również: Bartosz Kolczyński, Iga Szargan, Jan Wolkiewicz, Magdalena Zielińska, Zuzanna Cieślik, Antonina Ciepły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GMINNE ELIMINACJE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ 18.03.2023r.
W sobotę 18 marca nasi uczniowie uczestniczyli w gminnych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom" w Orchowie. Laureaci naszej szkoły, zdobyli bardzo wysokie miejsca i przeszli do dalszego etapu konkursu, który odbędzie się w Słupcy. W kategorii klas I - IV, I miejsce zdobył Marcel Kuczyński, Marcelina Pino Ribeiro była druga. W kategorii starszych klas V - VIII pierwsze dwa miejsca zdobyły: I miejsce Magdalena Wierzbińska, II miejsce Wiktoria Kameduła. Duże gratulacje !!!!!! Trzymamy kciuki na etap powiatowy.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM 17.03.2023r.
" Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz w Internecie i jej konsekwencje prawne". To temat spotkania, które miało miejsce 17 marca w naszej szkole. Spotkanie prowadziła starszy aspirant pani Agnieszka Szymańska - Ciepły. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach : starszej ( klasy VII - VIII) i młodszej ( klasy IV - VI). Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować gdy jesteśmy ich świadkami. Pani Agnieszka ostrzegała także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. W trakcie spotkania pani policjant wielokrotnie zwracała uwagę na bezpieczeństwo dzieci w szkole i poza nią, wspominała też o zagrożeniach jakie możemy spotkać w Internecie. Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć jak zdejmuję się odciski palców, mogli również przymierzyć kajdanki. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za wizytę w naszej szkole i fachowe przeprowadzenie pogadanki

WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO 16.03.2023r.
Dnia 16.03.2023r. odwiedził nas pan Maciej Sędzikowski ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Mogilnie. Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pan ratownik uświadomił uczniom na czym polega jego praca. Jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Przypomniał uczniom ważne telefony alarmowe. Po omówieniu zasad uczniowie chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego. 

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom ”- 14.03.2023r.
Dnia 14 marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom ”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Oto laureaci, którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego: I grupa uczniowie klas I - IV Marcel Kuczyński kl. IV Marcelina Pina Ribeiro kl.IV Szymon Kosiński kl. III II grupa uczniowie klas V - VIII Wiktoria Kameduła kl. VIII Maja Wyrębska kl. VIII Magdalena Wierzbińska kl. V Gratulujemy !!!!!
 

Sukces naszych uczennic Hani Lewandowskiej i Wiktorii Gallas w knkursie recytatorskim w Słowikowie 16.32023r.

Dnia 16 marca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Słowikowie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. "Niektórzy lubią poezję". Poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej. Oprócz naszej szkoły w konkursie wzięli udział uczniowie jeszcze z 4 szkół: SP 1 i SP 2 z Trzemeszna, SP z Ostrowitego oraz ZSP w Słowikowie. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: uczniów klas I – III (8wykonawców), IV – VI (9 wykonawców) oraz VII – VIII (7 wykonawców).
W kategorii klas I – III nasza uczennica Hanna Lewandowska zdobyła II miejsce. Hania recytowała utwór pt. "Allegro ma non troppo". Zaś w kategorii klas VII – VIII zwyciężyła Wiktoria Gallas za recytację utworu "Wielkie to szczęście". Oprócz Hani i Wiktorii naszą szkołę reprezentowały również: Marysia Ciepły z kl. I, Daria Spochacz i Magdalena Wierzbińska z kl. V oraz Wiktoria Kameduła z kl. VIII. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Brawo dziewczyny!!
http://palukimogilno.pl/artykuly/artykuly-kultura/6976-w-slowikowie-recytowali-poezje-wislawy-szymborskiej-zdjecia?fbclid=IwAR1-tnuLo4tvSC4MNyNgQ72gtqtGQEAEWq9mKsmj9jTk-3jG-bCjULGnrdk

POKAZ RYCERSKI BRACTWA KRUKI Z INOWROCŁAWIA 13.03.2023r.
Dnia 13 marca w naszej szkole, gościli członkowie Bractwa Wojowników Kruki.
Bractwo w obrazowy sposób, w strojach i orężu z okresu przełomu X - XI wieku, przybliżyło nam realia życia naszych przodków. Spotkanie z Krukami było nauką i jednocześnie super zabawą.


AKADEMIA Z OKAZJI DNIA KOBIET - 08.03.2023r.

 

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.

Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”


Dzień 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. W ten wyjątkowy dzień kobiety i dziewczynki z naszej szkoły zostały powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami, a w klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę.

O godzinie 11:40 w sali gimastycznej odbyła się akademia. Przyogotwana pod kierunkiem p. Mileny Lewandowskiej i p. Danuty Sucholas.  Uczniowie wierszami, piosenkami oraz wyjątkowymi tańcami upamiętnili to święto. Cały montaż miał bardzo humorystyczny wydźwięk.    


„DOKARMIAMY ZWIERZĘTA ZIMĄ”- WYCIECZKA DO LASU UCZNIÓW Z KLAS I-III 06.03.2023r.
Dnia 6 marca w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do lasu.  Dzięki uprzejmości Pana Radosława Roszaka lesniczego z Nadleśnictwa Miradz dzieci dowiedziały się jak w naturalnym środowisku zwierzęta zimą pozyskują pożywienie. Jednocześnie mogły samodzielnie włączyć się w akcje dokarmiania zwierząt. Na spotkanie ze zwierzętami dobrze się przygotowały. Zabrały kosze pełne warzyw, owoców, ziarna, chleba i innych przysmaków. Z wielkim zaangażowaniem układały i wieszały karmę dla zwierząt i ptaszków . Przywiezione owoce i warzywa zasypały wspólnie z panem leśniczym cienką warstwą ziemi zabezpieczając je w ten sposób przed mrozem. Wędrując leśnymi ścieżkami w skupieniu nasłuchiwały odgłosów zwierząt i ptaków oraz obserwowały las zimą. Leśniczy pan Radek chętnie odpowiadał dzieciom na każde pytanie. Wizyta w lesie przyniosła uczniom nie tylko wiele wrażeń, ale przede wszystkim dostarczyła praktycznej wiedzy na temat zimowych potrzeb zwierząt.

WYCIECZKA DO TORUNIA 06.03.2023r.
W dniu 6.03.2023r. uczniowie klasy 7 i 8 wraz z paniami: Renatą Syty i Mirosława Mikołajczak Pankowską udali sie na wycieczkę do Torunia. Głównym punktem wycieczki było Centrum Chemii w Małej Skali. Uczestnicy samodziele oraz w małych grupach przeprowadzali eksperymenty chemiczne. Największą atrakcją był "ognisty" pokaz. Później wszyscy udaliśmy sie na wspólny posiłek oraz zwiedzanie pięknej średniowiecznej starówki.

Podsumowanie I półrocza r. szk. 2022/2023
Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu:
kl. I
Maria Ciepły
Maria Niedźwiecka
kl. II
Maria Kuźma
Jan Wolkiewicz
Jan Bąkowski
Nikodem Sucholas
Bartosz Kolczyński
Iga Szargan
Joanna Przybyszewska
kl. III
Hanna Lewandowska
Piotr Kolczyński
Lilianna Małek
Lena Tomczak
Celina Byczkowska
Adrianna Spochacz
kl. IV

Marcel Kuczyński – średnia ocen - 4,82 ; zachowanie - bardzo dobre
Marcelina Pina Ribeiro - średnia ocen 4,82 ; zachowanie - bardzo dobre
Vladyslav Mamchak - średnia ocen 4,64 ; zachowanie - bardzo dobre
kl. V
Magdalena Wierzbińska – średnia ocen - 5,25; zachowanie - wzorowe
Maja Tomczak - średnia ocen - 5,25; zachowanie - wzorowe
Daria Spochacz - średnia ocen - 5,25; zachowanie - wzorowe
kl. VII
Marta Tomczak - średnia ocen – 4,85; zachowanie – wzorowe
Oliwia Byczkowska - średnia ocen – 4,71; zachowanie – bardzo dobre
Bogusława Kameduła - średnia ocen - 4,5; zachowanie - bardzo dobre

kl. VIII
Wiktoria Gallas - średnia ocen – 5,42; zachowanie – wzorowe
Weronika Kuczyńska - średnia ocen 4,92 ; zachowanie - wzorowe
Wiktoria Kameduła - średnia ocen – 4,85; zachowanie – wzorowe
Maja Wyrębska - średnia ocen 4,78 ; zachowanie - bardzo dobre
Kinga Krzywińska - średnia ocen 4,57 ; zachowanie - bardzo dobre
Wiktoria Pietrzak - średnia ocen 4,57 ; zachowanie - bardzo dobre

Uczniowie ze 100% frekwencją:
kl. VII
Bogumiła Kameduła
kl. VIII
Wiktoria Kameduła
Uczniowie z bardzo dobrą frekwencją:

kl. V
Maja Tomczak
kl. VII
Patrycja Łukasiewicz
kl. VIII
Maja Kosińska
    

Uczniowie, którzy otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce uzyskane 
w I półroczu r. szk. 2022/2023
kl. VII
Marta Tomczak - średnia ocen – 4,85; zachowanie – wzorowe
kl. VIII
Wiktoria Gallas - średnia ocen – 5,42; zachowanie – wzorowe
Weronika Kuczyńska - średnia ocen 4,92 ; zachowanie - wzorowe
Wiktoria Kameduła - średnia ocen – 4,85; zachowanie – wzorowe


Gratulujemy uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

WYCIECZKA DO KLASZTORU W MOGILNIE 23.02.2023r.
Dnia 23 lutego, uczniowie klasy czwartej i pani Renata Syty, udali się na zajęcia historii w terenie. Celem naszej wizyty był Klasztor Benedyktynów w Mogilnie. Nasz przewodnik, pan Zenon Popiołek powiódł nas w miejsca, gdzie historia sięga korzeniami początków Państwa Polskiego. Na dziedzińcu klasztornym zaglądaliśmy w głąb najstarszej w Polsce studni. Kościół pw. św. Jana Ewangelisty zachwycił nas pięknym gotycko - barokowym wnętrzem. Podziwialiśmy podziemia - zachowane w nienaruszonym stanie krypty romańskie z XI wieku, wystawę zdjęć obrazujących prace wykopaliskowe i odkrycia archeologiczne. Lekcja żywej historii bardzo nam się podobała.

Na początku lutego, uczennice naszej szkoły: Daria Spochacz, Maja Tomczak i Magdalena Wierzbińska zakwalifikowały się do Bractwa Rycerskiego - Kasztelani Wyszogrodzkiej w Bydgoszczy. Kasztelania Wyszogrodzka jest grupą rekonstrukcji historycznej, skupiającą osoby zafascynowane epoką średniowiecza. Bractwo popularyzuje postawy i obyczaje rycerskie, odtwórstwo kultury materialnej XIII wieku.
Daria, Maja i Magdalena aktywnie rozwijają swoje zainteresowania historyczne. W ramachzajęć pozalekcyjnych, uczęszczają na koło szycia.
Na tych zajęciach, dziewczynki pod kierunkiem historyka pani Renaty Syty, ręcznie szyją elementy odzieży damskiej z XIII wieku.

DYSLOTEKA KARNAWAŁOWO- WALENTYNKOWA  27.01.2023r.
Dyskotekę walentynkowo karnawałową uznajemy za udaną. Dopisała atmosfera, frekwencja, humory, co widać na twarzach dzieci. 
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy ósmej za pięknie udekorowaną salę, dziewczynom z klasy ósmej za przygrywanie, Samorządowi Szkolnemu za prowadzenie konkursów oraz ich opracowanie, pani Danucie za prowadzenie imprezy, paniom i panu za sprawowanie opieki, rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

WIZYTA W URZĘDZIE GMINY W ORCHOWIE 11 stycznia 2023r.
11 stycznia uczniowie klasy VIII wraz z nauczycielem panią Renatą Syty w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie, odwiedzili Urząd Gminy w Orchowie. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży ze strukturą organizacyjną Urzędu Gminy oraz zadaniami realizowanymi przez samorząd gminy. Młodzież po poszczególnych stanowiskach służbowych oprowadził pan sekretarz Grzegorz Matkowski.

JASEŁKA W KOŚCIELE PARAFIALNYM 6.01.2023r.
 Dnia 6 stycznia w Uroczystości Objawienia Pańskiego podczas Mszy św. o godzinie 11:30 w kościele pw. NSPJ w Ostrowie Mogileńskim uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. "Zbawiciel przyszedł na ziemię, otworzysz Mu serca drzwi?" Dzieci recytacją i śpiewem przypomniały zebranym parafianom wydarzenia związane z narodzinami Mesjasza. Nie zabrakło Maryi i Józefa szukających schronienia, aniołów niosących dobrą nowinę, pasterzy i królów składających pokłon i dary. Całe przedstawienie przeplatane było partiami mówionymi, śpiewem i tańcem. W przedstawieniu wystąpili: Narrator I: Daria Spochacz Narrator II: Magdalena Wierzbińska Narrator III: Wiktoria Gallas Maryja I: Wiktoria Kameduła Maryja II: Maja Tomczak Dwunastoletni Jezus: Ignacy Nyga Józef: Adam Wojciechowski Gospodyni: Wiktoria Pietrzak Pielgrzym: Vladyslav Mamchak Pasterze i pasterki: Antonina Ciepły, Lena Tomczak, Zuzanna Cieślik, Jan Wolkiewicz, Szymon Kosiński Królowie: Piotr Kolczyński, Bartosz Gnidziński, Tomasz Kamiński Anioły recytacja: Maria Ciepły, Vanessa Kamińska, Celina Byczkowska, Hanna Lewandowska, Adrianna Spochacz, Maria Kuźma Śpiew: Magdalena Wierzbińska, Lilianna Małek, Maria Ciepły, Maria Niedźwiecka, Lena Wańkowska, Hanna Ciabach, Maria Kuźma, Joanna Przybyszewska, Iga Szargan, Amelia Pina Ribeiro, Celina Byczkowska, Antonina Ciepły, Zuzanna Cieślik, Vanessa Kamińska, Hanna Lewandowska, Adrianna Spochacz, Lena Tomczak. Taniec aniołów: Maria Ciepły, Maria Niedźwiecka, Lena Wańkowska, Hanna Ciabach, Maria Kuźma, Joanna Przybyszewska, Iga Szargan, Amelia Pina Ribeiro, Celina Byczkowska, Zuzanna Cieślik, Antonina Ciepły, Vanessa Kamińska, Hanna Lewandowska, Lilianna Małek, Adrianna Spochacz, Lena Tomczak. Scenariusz, reżyseria, oprawa muzyczna, choreografia: p. Barbara Byczkowska Współpraca: p. Milena Lewandowska Dziękujemy dzieciom i opiekunom za przygotowanie uroczystości oraz rodzicom za zapewnienie dowozu.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM "BIBLIA I PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE" WYNIKI 03.01.2023r.
Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Biblia i Przypowieści Biblijne" organizowanym przez EDI
W listopadzie uczniowie klas 1-3 po raz pierwszy w historii szkoły przystąpili do udziału w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z religii pt. "Biblia i Przypowieści Biblijne" organizowanym przez EDI. W dniu dzisiejszym konkurs został rozstrzygnięty i udostępnione zostały wyniki. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi (jednej lub wielokrotnegowyboru) na 30 pytań związanych ze znajomością Biblii oraz kilku przypowieści biblijnych. Do konkursu z naszej szkoły przystąpiło 11 uczniów, z całej Polski zaś 262. W konkursie maksymalnie można było uzyskać 238 punktów. Poniżej klasyfikacja ogólna przesłana przez organizatora.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom,a w szczególności Hani Lewandowskiej oraz Marysi Kuźmie, który zdobyły 5 miejsce w Polsce uzyskując tym samym tytuły laureatów oraz nagrody książkowe.

 

 

 


 

PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE JASEŁKA 21.12.2022r.

 

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 21 grudnia  o godzinie 12.30 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, wychowankowie przedskoli oraz nauczyciele,aby uczestniczyć w przedstawieniu świątecznym, które w tym roku przebiegało pod hasłem: "Zbawiciel przyszedł na ziemię, otworzysz Mu serca drzwi?". Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Tegroczne przedstawienie przeplatane było partiami mówionymi, tańcami i śpiewem.  O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali  zdolni aktorzy i wokaliści.


 

PODSUMOWANIE KONKURSÓW: WIEDZY BIBLIJNEJ (ETAP SZKOLNY), KONKURSU NA KALENDARZ ADWENTOWY ORAZ NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ 19.12.2022r. 

 

Przed świętami Bożego Narodzenia miało miejsce podsumowanie aż trzech konkursów o tematyce religijnej. Były to konkursy: wiedzy biblijnej dla klas I-III, w którym udział wzięło 11 uczniów, konkurs na kalendrz adwentowy (11 uczestników) oraz konkurs na kartę świąteczną (16 uczestników).

 

Klasyfikacja poszczególnych konkursów:


Konkurs wiedzy biblijnej:


I miejsce - Celina Byczkowska kl. 3

II miejsce - Hanna Lewandowska kl.3

III miejsce - Joanna Przybyszewska i Maria Kuźma kl.2

 

Wyróżnienia:

Piotr Kolczyński kl. 3

Zuzanna Cieślik  kl. 3

Antonina Ciepły kl. 3

Bartosz Kolczyński kl.2

Iga Szargan kl.2

Magdalena Zielińska kl.2

Jan Wolkiewicz kl.2

 

 

Konkurs na kalendarz adwentowy:


Prace konkursowe wykonane przez dzieci były tak wyjątkowe,pomysłowe i piękne, że jury postanowiło wyróżnić wszystkich uczestników, a byli to:

 

Z grupy przedszkolnej 5-6 latków:

 

Tymoteusz Małek 

 

Z kl. 1

 

Maria Ciepły i Maria Niedźwiecka

 

Z kl. 2


Iga Szargan, Amelia Pina Ribeiro

 

Z kl.3

 

Celina Byczkowska, Antonina Ciepły, Lilianna Małek, Hanna Lewandowska, Lena Tomczak, Antoni Zaparucha 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

SPEKTAKL TEATRALNY PT. OPOWIEŚĆ WIGILIJNA 18.12.2022r.

 

https://www.facebook.com/100048770732485/posts/684314036537615/?flite=scwspnss

 

 


MIKOŁAJKI 06.12.2022r.

 

Tradycją naszej szkoły jest, że dnia 6 stycznia z okazji Mikołajek w naszej szkole odbywają się warsztaty wypieku pierników. Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie klas 1- 3 i wychowankowie przedszkoli pod kierunkiem swoich wychowawczyń i oczywiście jedynej w swoim rodzaju p. Aliny Szydłowskiej przygotowywali perniczki. 

 

 

ANDRZEJKI W KLASACH 1-3 30.11.2022r.

 

W środę odbyły się w naszej szkole Andrzejki dla klas 1-3. Dzieci zgromadziły się w sali o godzinie 9.00. Przez ponad dwie godziny brały udział w konkursach i zabawach tanecznych. Nie obyło się również bez wróżb. Uczniowie byli bardzo podekscytowani, gdyż z wosku odczytywali swoją przyszłość.

 

 


W ramach zajęć godziny wychowawczej, na lekcje do klasy VII zawitał strażak pan Łukasz Przybyszewski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku. Podczas spotkania młodzież miała możliwość poznania sposobów ratowania życia ludzkiego oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia


Pod koniec listopada odbyło się przekazanie nagród uczniom biorącym udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo - Artystycznym " Przyrodnicze rymowanie otaczającego świata poznawanie - motyle wielkopolskich parków." Organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. Magdalena Wierzbińska z kl. V zajęła I miejsce w kategorii: prace literackie - rusałka admirał, Bogumiła Kameduła z kl. VII zajęła II w kategorii: pracę literackie - dostojka malinowiec, Tomasz Kamiński z kl. VII zajął II miejsce w kategorii: prace literackie - latolistek cytrynek. Gratulujemy !!!! 


 

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE 10.11.2022r.

W czwartek w naszej szkole upamiętniliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku uroczystości miały trochę inny charakter. Rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrały: Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska i Pani mgr Renata Syty naucyciel historii. W dalszych krokach uczniowie brali udział w biegu niepodległościowym, dekorowali patriotyczne babeczki, uczestniczyli w grach, zabawach oraz wykonywali eksperymenty. Odbyło się również podsumowanie konkursu na najładniejszą dekorację patriotyczną klasy.

 
 

WYJAZD NA MECZ DO POZNANIA 03.11.2022r.

Dnia 3 listopada uczniowie naszej szkoły dopingowali Lecha Poznań z wysokości trybun podczas meczu Ligi Konferencji Europy z drużyną Villarreal CF (Hiszpania). Grupa 19 uczniów była świadkiem ciekawego widowiska zakończonego zwycięstwem Lecha i jego awansem do kolejnego etapu rozgrywek.


 

 DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 07.11.2022r.

W poniedziałek w naszej szkole wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie klas 1-3 brali udział w balu zorganizowanym w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzieci w przepięknych przebraniach zebrały się w sali gimnastyczne, gdzie czakała na nich masa atrakcji. Bohaterowie brali udział w zabawach, konkursach, wspólnym śpiewie piosenek. Na zakończenie każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy dyplom.


 

DZIEŃ DYNI W KLASIE 1 i 2 -  03.11.2022r.

W dniu dzisiejszym z inicjatywy pani Danusi w klasie 1 i 2 obchodziliśmy Dzień Dyni. Dzieci brały udział w grach i zabawach. Tworzyli prace plastyczne piekły oraz dekorowały dyniowe babeczki.


PODSUMOWANIE RELIGIJNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. "STASIU KOSTKA - MÓJ PRZYJACIEL 03.11.2022r.

W czwartek odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Stasiu Kostka - mój przyjaciel. W konkursie brali udział wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie klas I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznego z wizerunkiem Świętego osadzonego we współczesnych czasach. Jury dokonało oceny prac pod kąterm estetyki, samodzielności oraz zgodności z tematyką.

I tak:

I miejsce zdobyły Iga Szargan kl. 2 oraz Lilianna Małek z kl. 3

II miejsce Marysia Ciepły kl. 1, Marysia Niedźwiecka kl. 1, Antosia Ciepły kl. 3

III miejsce Tymoteusz Małek przedszkole, Nikodem Sucholas kl. 2


 

Wycieczki do Gniezna 28.10.2022r.

Dnia 28 października 2022r. o godzinie 8.45 uczniowie klas I-III wraz z opiekunami p. Darią Kolczyńską, p. Danutą Sucholas, p. Mateuszem Bernasiem, p. Barbarą Byczkowską wyruszyli na wycieczkę do Gniezna. Pierwszym punktem zwiedzania była Bazylika prymasowska Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wraz z znajdującymi się pod nią podziemiami. Pani przewodnik oprowadziła uczniów po katedrze, w której zobaczyli m.in. srebrny relikwiarz św. Wojciecha oraz dwa gotyckie portale. Tam też wysłuchali wspaniałej opowieści o Drzwiach Gnieźnieńskich, na których zapisano historię życia św. Wojciecha. W podziemiach zaś dzieci oglądały odkrywkę wykopalisk archeologicznych związanych ze świątynią. Zachowały się tam relikty świątyń powstałych w X i XI w. w formach przedromańskich. W przerwie między kolejnym punktem zwiedzania wycieczkowicze udali się na obiad. Po posiłku wyruszyli do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Na miejscu w towarzystwie przewodnika zwiedzali kolejne wystawy i słuchaliśmy ciekawostek na ich temat. Na zakończenie obejrzeli film dotyczący początków Państwa Polskiego. Ostatnim punktem wycieczki był udział w projekcji bajki pt. „Nel i tajemnica kurokota” w kinie Helios. Około godziny 19.00 zmęczeni,ale w bardzo dobrych humorach wróciliśmy do Bielska. Mamy nadzieję,że w najbliższym czasie uda nam się wyruszyć w następną pełną przygód podróż.


"ŚLUBUJEMY CI SZKOŁO..." PASOWANIE NA UCZNIA 21.10.2022r.

 

Dnia 21 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje wyczekiwali z niecierpliwością momentu, w którym zostaną pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. O godzinie 11:40 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci przygotowane przez Panią:Barbarę Byczkowską wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Na początku pierwszoklasiści ślubowali m .in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska tradycyjnie pasowała dzieci na uczniów. Wychowawczyni wraz z Panią Prezes mgr Alicją Wawrzyniak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Punktem kończącym uroczystość były: jakże istotny wpis do kroniki szkolnej oraz życzenia skierowane do dzieci od starszych kolegów i koleżanek. Po uroczystości Rodzice zaprosili zebranych na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.
W poczet uczniów NSP w dniu dzisiejszym włączeni zostali :
1. Maria Ciepły
2. Maria Niedźwiecka
3. Magdalena Tubacka
4. Lena Wańkowska


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 13.10.2022r.
AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - 15.10.2019r.
„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata,
płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Dnia 13 - tego października  br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Reprezentancji klasy V -VIII przygotowani pod kierunkiem wychowawczyni Pani mgr Mileny Lewandowskiej dokonali otwarcia uroczystości oraz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Humorystyczne scenki z życia szkoły przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska oraz Pani Prezes mgr Alicja Wawrzyniak podziękowały nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

 DZIEŃ UŚMIECHU I TABLICZKI MNOŻENIA 07.10.2022r.
 Dziś w szkole odbył się Dzień Uśmiechu połączony z Dniem Tabliczki Mnożenia, akcja zorganizowana została przez Samorząd Uczniowski przy uczestnictwie klasy VIII. Uczniowie brali udział w konkurencjach ruchowych, połączonych z obliczeniami matematycznymi, szukaniu emotikonów i wspólnym pamiątkowym zdjęciu z wychowawcą.

UDZIAŁ W SPEKTAKLU PT. "PRASTARA KSIĄŻNICA SKARB I TAJEMNICA" 29.09.2022r.
W czwartek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Orchowo. Spektakl swoją tematyką poruszał ważność czytania książek, a nie tylko poleganie na internecie. W dzisiejszym świecie często mawia się, że internet to skarbnica wiedzy. Bez trudu i większego wysiłku znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy to oznacza, że Biblioteki pustoszeją? Książki i papierowe encyklopedie nie są nam już potrzebne? Nic bardziej mylnego!
Podczas przedstawienia dzieci poznały piratkę  Kirę - odkrywcę. Bohaterka swoją ogromną ciekawość świata przejawia podróżując. W telefonie ustala plan wycieczek i z determinacją płynie na swoim statku do celu. Pewnego dnia dociera do zaginionej wyspy, na której podobno ukryty jest skarb. Kiedy szczęśliwa próbuje otworzyć swoją internetowa mapę, okazuje się, że na wyspie nie ma.... WiFi!!? Co teraz zrobić i jak sobie poradzić? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Na te pytania dotąd odpowiadał Kirze internet. Teraz musi radzić sobie sama. Dziewczynka wkrótce spotyka tygrysa, mieszkańca wyspy. Nowy znajomy z pewnością postara się pomóc, zna wyspę jak nikt! Ponadto okazuje się, że może zaprowadzić Kirę do Starszego Wyspy- Szamana, który podobno jest najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie. Wizyta u Szamana będzie dla dziewczynki kolejnym zaskoczeniem, bowiem Starszy Wyspy przekaże jej pewien rebus, który będzie musiała rozwiązać wraz z dziećmi. Na papirusie widnieje napis KSIĄŻNICA. Cóż to jest? Co to za miejsce... I gdzie ukryty jest skarb?

LEKCJA HISTORII W TERENIE 28.09.2022r.
Dnia 28 września w ramach zajęć historycznych, pani Renata Syty i uczniowie klasy czwartej, odwiedzili pana Józefa Częstochowskiego. Pan Józef to prawdziwy pasjonat historii, pokazał nam swoje bogate zbiory kolekcjonerskie. W czasie zwiedzania dzieci poznały historię żelazka, lampy naftowej, magla, tarki do prania i wiecznego pióra. Lekcja historii wszystkim się bardzo podobała.

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA "WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ" - 21.09.2022r. 

 

W środę 21 września uczniowie klas I-VIII przystąpili do miedzynarodowej akcji "Sprzątania Świata". Uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się w bliższe i dalsze okolice szkoły, aby wytropić śmieci.Młodzi ekolodzy napalnili swoje worki różnymi znaleziskami, które nie powinny się tam znaleźć. Miejmy nadzieje, że ksztaltowane u młodzieży odpowiednie nawyki ekologiczne spowodują, że za jakiś czas nie będzie trzeba sprzątać śmieci w naszym otoczeniu bo ich nie będzie.

 

 

 


 

WYSTĘP Z OKAZJI ŚWIĘTA ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI - PATRONA DZIECI I MŁODZIEŻY POLSKIEJ 16.09.2022r.

 

W piątek o godzinie 11:30 w sali gimnastycznej odbyła się akademia poświęcona postaci św. Stanisława Kostki. Uczniowie klas I- VIII przybliżyli historię św. Stanisława. Śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. 

 


 

WYCIECZKA DO BISKUPINA 15.09.2022r.


Dnia 15 września dla uczniów z klas III - VIII naszej szkoły została zorganizowana wycieczka do Biskupina na Festyn Archeologiczny pod tytułem "Matka Natura" pod opieką p. Renaty Syty, p. Mileny Lewandowskiej i p. Lidii Bąkowskiej. Na festynie czekało na nas mnóstwo atrakcji, można było zobaczyć różnorodne pokazy walk wojów, stoiska z wikliną, miodem, biżuterią. Gospodarze festynu witali nas w strojach z dawnych epok i tworzyli niepowtarzalną atmosferę. Można było przez chwilę poczuć się mieszkańcem średniowiecznej osady, gdzie wyrabia się chleb, tka ubrania, piecze chleb w prymitywnych piecach. Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.

 


 

SZKOLNE REKOLEKCJE 05.-07.09.2022r.

 

W dniach od 5 do 7 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach prowadzonuych przez księdza Stanisława Gawlickiego. Spotkania związane były z Naweidzeniem Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii NSPJ w Ostrowie Mogileńskim. Uczniowie podczs nauk poznali historię obrazu, śpiewali piosenki oraz zgłebiali Pismo Święte. 

 


 INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2021-2022

 

 

Dnia 1 września 2022 roku o godzinie 9.00   naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2022/2023. Po przerwie wakacyjnej uczniowie  mogli spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i pedagogami. W czasie rozpoczęcia upamiętniono również rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich i życzyła wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku szkolnym. 

 
 
Utwórz z awatarem
 
Edytuj zdjęcie w tle
 
 
 
 
 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 
Dodaj do relacji
 
Edytuj profil
 
 
 
 
 
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
 
 
 
 
 

Prezentacja

 
Dodaj biogram
 
Obserwowana przez 1 osobę
skobielsko.pl
Edytuj szczegóły
 
Dodaj hobby
 
Dodaj wyróżnione
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Meta © 2023
 
 
Co słychać?
 
Transmisja wideo na żywo
 
Zdjęcie/film
 
Wydarzenie z życia
 

Posty

Filtry
 
Zarządzaj postami
 
 
Widok listy
 
Widok siatki
 
 
 
 
 
 
Aktywny
8 godz.  · 
Grono odbiorców: Publiczne
Publiczne
 
 
 
Dnia 16 czerwca w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie, odwiedził nas pan Bartłomiej Przybyszewski, sierżant z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Pan opowiadał o swojej służbie.
Młodzież dowiedziała się co robi żołnierz na lotnisku wojskowym, miała okazję przymierzyć ekwipunek, który towarzyszy mu na co dzień w pracy. Uczniowie dowiedzieli się z jakich produktów składa się racja żywnościowa dla żołnierza.
Panu Bartkowi, dziękujemy za przygotowanie dobrego posiłku…
Zobacz więcej
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+4
 
 
Wszystkie reakcje:
10Krystyna Tomczak, Oliwka Dulik i 8 innych użytkowników
 
 
1
Lubię to!
 
 
Komentarz
 
Udostępnij
 
 
 
 
 
 

 

Napisz komentarz…
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 
 
 
 
 
 
Aktywny
  · 
Grono odbiorców: Publiczne
Publiczne
 
 
 
Wizyta w Teatrze Animacji w Poznaniu
15.06.2023r.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+3
 
 
Wszystkie reakcje:
2Małgorzata Fac i Tomasz Małgorzata Kuczyńscy
 
 
Lubię to!
 
 
Komentarz
 
Udostępnij
 
 
 
 
 
 

 

Napisz komentarz…
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 
 
 
 
 
 
Aktywny
  · 
Grono odbiorców: Publiczne
Publiczne
 
 
 
Wczoraj (14.06.2023 r.) klasa 5 wybrała się do redakcji Gazety Słupeckiej na lekcję pt. "Ludzie prasy". Uczniowie spotkali się z panem Władysławem Filipczakiem redaktorem naczelnym oraz z panem grafikiem. Poznali pracę dziennikarzy oraz dowiedzieli się jak napisać dobry artykuł do prasy. Wspólnie z panem grafikiem wykonali stronę do gazety????Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe książki od redakcji.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+2
 
 
Wszystkie reakcje:
10Krystyna Tomczak, Katarzyna Niedźwiecka i 8 innych użytkowników
 
 
Lubię to!
 
 
Komentarz
 
Udostępnij
 
 
 
 
 
 

 

Napisz komentarz…
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 
 
 
 
 
 
Aktywny
  · 
Grono odbiorców: Publiczne
Publiczne
 
 
 
7 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyło sie podsumowanie konkursu ekologicznego 4 pory roku z OZE. Uczennice naszej szkoły: Wiktoria Kamedula oraz Marta Tomczak odebrały nagrody. Wiktoria zdobyła III miejsce w subregionie konińskim, a Marta zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!
 
 
 
 
 
 
 
Wszystkie reakcje:
12Krystyna Tomczak, Małgorzata Fac i 10 innych użytkowników
 
1
Lubię to!
 
 
Komentarz
 
Udostępnij
 
 
 
 
Kliknij, aby wyświetlić załącznik
GIPHY
 
 • Lubię to!
   
 • Odpowiedz
 • 1 tyg.
 
 
 
 

 

Napisz komentarz…
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 
 
 
 
 
 
Aktywny
  · 
Grono odbiorców: Publiczne
Publiczne
 
 
 
Sukces naszych uczennic klasy VIII Dziś uczennice naszej szkoły Wiktoria Gallas i Weronika Kuczyńska wzięły udział w III Gminnym Konkursie Języka Angielskiego No pain, no gain. Miło nam poinformować że Weronika zdobyła I miejsce, Wiktoria II miejsce. Gratulujemy ????
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+7
 
 
Wszystkie reakcje:
27Krystyna Tomczak, Małgorzata Fac i 25 innych użytkowników
 
14
Lubię to!
 
 
Komentarz
 
Udostępnij
 
 
 
Zobacz więcej komentarzy
 
 
Bozena Przybyszewska
Gratulacje
 
 Weronika
 
 • Lubię to!
   
 • Odpowiedz
 • 1 tyg.
 
 
 
 

 

Napisz komentarz…
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 
 
 
 
 
 
 
Aktywny
  · 
Grono odbiorców: Publiczne
Publiczne
 
 
 
Dnia 30 maja, uczniowie klasy piątej i pani Renata Syty w ramach zajęć historycznych, odwiedzili Mogilno i Strzelno. Celem naszej wycieczki były sakralne budowle romańskie, znajdujące się na Szlaku Piastowskim.
W Mogilnie zwiedziliśmy jeden z najstarszych klasztorów benedyktyńskich w Polsce, który w średniowieczu odegrał kluczową rolę w chrystianizacji północnej Polski. W jego krycie znajduje się najstarsze w kraju romańskie sklepienie krzyżowe czterodzielne, wsparte na jednymfilarze. Kasata zakonu miała miejsce w 1833 roku. Obecnie w zabudowaniach klasztornych mieści się Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, oraz parafia pw. Św. Jana Apostoła.
Następnie udaliśmy się do leżącej nieopodal miejscowości Strzelno, w której razem z przewodnikiem panem Damianem Rybakiem mieliśmy okazję zwiedzić wzgórze klasztorne, na którym w XII wieku ulokowano kościół- rotundę św. Prokopa oraz norbertański klasztor i kościół św. Trójcy. Tu zachwyciły nas wspaniałe zabytki sztuki romańskiej - słynne dwie kolumny z personifikacją cnót i przywar.
Pełni nowych historycznych
doświadczeń, wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy rodzicom:
Beacie Spochacz, Małgorzacie Wierzbińskiej, Małgorzacie i Tomaszowi Kuczyńskim, że byli razem z nami.

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".