AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2022-2023

ANDRZEJKI W KLASACH 1-3 30.11.2022r.

 

W środę odbyły się w naszej szkole Andrzejki dla klas 1-3. Dzieci zgromadziły się w sali o godzinie 9.00. Przez ponad dwie godziny brały udział w konkursach i zabawach tanecznych. Nie obyło się również bez wróżb. Uczniowie byli bardzo podekscytowani, gdyż z wosku odczytywali swoją przyszłość.

 

 


W ramach zajęć godziny wychowawczej, na lekcje do klasy VII zawitał strażak pan Łukasz Przybyszewski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku. Podczas spotkania młodzież miała możliwość poznania sposobów ratowania życia ludzkiego oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia


Pod koniec listopada odbyło się przekazanie nagród uczniom biorącym udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo - Artystycznym " Przyrodnicze rymowanie otaczającego świata poznawanie - motyle wielkopolskich parków." Organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. Magdalena Wierzbińska z kl. V zajęła I miejsce w kategorii: prace literackie - rusałka admirał, Bogumiła Kameduła z kl. VII zajęła II w kategorii: pracę literackie - dostojka malinowiec, Tomasz Kamiński z kl. VII zajął II miejsce w kategorii: prace literackie - latolistek cytrynek. Gratulujemy !!!! 


 

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE 10.11.2022r.

W czwartek w naszej szkole upamiętniliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku uroczystości miały trochę inny charakter. Rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie głos zabrały: Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska i Pani mgr Renata Syty naucyciel historii. W dalszych krokach uczniowie brali udział w biegu niepodległościowym, dekorowali patriotyczne babeczki, uczestniczyli w grach, zabawach oraz wykonywali eksperymenty. Odbyło się również podsumowanie konkursu na najładniejszą dekorację patriotyczną klasy.

 
 

WYJAZD NA MECZ DO POZNANIA 03.11.2022r.

Dnia 3 listopada uczniowie naszej szkoły dopingowali Lecha Poznań z wysokości trybun podczas meczu Ligi Konferencji Europy z drużyną Villarreal CF (Hiszpania). Grupa 19 uczniów była świadkiem ciekawego widowiska zakończonego zwycięstwem Lecha i jego awansem do kolejnego etapu rozgrywek.


 

 DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 07.11.2022r.

W poniedziałek w naszej szkole wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie klas 1-3 brali udział w balu zorganizowanym w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzieci w przepięknych przebraniach zebrały się w sali gimnastyczne, gdzie czakała na nich masa atrakcji. Bohaterowie brali udział w zabawach, konkursach, wspólnym śpiewie piosenek. Na zakończenie każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy dyplom.


 

DZIEŃ DYNI W KLASIE 1 i 2 -  03.11.2022r.

W dniu dzisiejszym z inicjatywy pani Danusi w klasie 1 i 2 obchodziliśmy Dzień Dyni. Dzieci brały udział w grach i zabawach. Tworzyli prace plastyczne piekły oraz dekorowały dyniowe babeczki.


PODSUMOWANIE RELIGIJNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. "STASIU KOSTKA - MÓJ PRZYJACIEL 03.11.2022r.

W czwartek odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Stasiu Kostka - mój przyjaciel. W konkursie brali udział wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie klas I-III. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznego z wizerunkiem Świętego osadzonego we współczesnych czasach. Jury dokonało oceny prac pod kąterm estetyki, samodzielności oraz zgodności z tematyką.

I tak:

I miejsce zdobyły Iga Szargan kl. 2 oraz Lilianna Małek z kl. 3

II miejsce Marysia Ciepły kl. 1, Marysia Niedźwiecka kl. 1, Antosia Ciepły kl. 3

III miejsce Tymoteusz Małek przedszkole, Nikodem Sucholas kl. 2


 

Wycieczki do Gniezna 28.10.2022r.

Dnia 28 października 2022r. o godzinie 8.45 uczniowie klas I-III wraz z opiekunami p. Darią Kolczyńską, p. Danutą Sucholas, p. Mateuszem Bernasiem, p. Barbarą Byczkowską wyruszyli na wycieczkę do Gniezna. Pierwszym punktem zwiedzania była Bazylika prymasowska Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wraz z znajdującymi się pod nią podziemiami. Pani przewodnik oprowadziła uczniów po katedrze, w której zobaczyli m.in. srebrny relikwiarz św. Wojciecha oraz dwa gotyckie portale. Tam też wysłuchali wspaniałej opowieści o Drzwiach Gnieźnieńskich, na których zapisano historię życia św. Wojciecha. W podziemiach zaś dzieci oglądały odkrywkę wykopalisk archeologicznych związanych ze świątynią. Zachowały się tam relikty świątyń powstałych w X i XI w. w formach przedromańskich. W przerwie między kolejnym punktem zwiedzania wycieczkowicze udali się na obiad. Po posiłku wyruszyli do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Na miejscu w towarzystwie przewodnika zwiedzali kolejne wystawy i słuchaliśmy ciekawostek na ich temat. Na zakończenie obejrzeli film dotyczący początków Państwa Polskiego. Ostatnim punktem wycieczki był udział w projekcji bajki pt. „Nel i tajemnica kurokota” w kinie Helios. Około godziny 19.00 zmęczeni,ale w bardzo dobrych humorach wróciliśmy do Bielska. Mamy nadzieję,że w najbliższym czasie uda nam się wyruszyć w następną pełną przygód podróż.


"ŚLUBUJEMY CI SZKOŁO..." PASOWANIE NA UCZNIA 21.10.2022r.

 

Dnia 21 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje wyczekiwali z niecierpliwością momentu, w którym zostaną pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. O godzinie 11:40 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci przygotowane przez Panią:Barbarę Byczkowską wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Na początku pierwszoklasiści ślubowali m .in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska tradycyjnie pasowała dzieci na uczniów. Wychowawczyni wraz z Panią Prezes mgr Alicją Wawrzyniak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Punktem kończącym uroczystość były: jakże istotny wpis do kroniki szkolnej oraz życzenia skierowane do dzieci od starszych kolegów i koleżanek. Po uroczystości Rodzice zaprosili zebranych na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.
W poczet uczniów NSP w dniu dzisiejszym włączeni zostali :
1. Maria Ciepły
2. Maria Niedźwiecka
3. Magdalena Tubacka
4. Lena Wańkowska


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 13.10.2022r.
AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - 15.10.2019r.
„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata,
płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Dnia 13 - tego października  br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Reprezentancji klasy V -VIII przygotowani pod kierunkiem wychowawczyni Pani mgr Mileny Lewandowskiej dokonali otwarcia uroczystości oraz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Humorystyczne scenki z życia szkoły przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska oraz Pani Prezes mgr Alicja Wawrzyniak podziękowały nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

 DZIEŃ UŚMIECHU I TABLICZKI MNOŻENIA 07.10.2022r.
 Dziś w szkole odbył się Dzień Uśmiechu połączony z Dniem Tabliczki Mnożenia, akcja zorganizowana została przez Samorząd Uczniowski przy uczestnictwie klasy VIII. Uczniowie brali udział w konkurencjach ruchowych, połączonych z obliczeniami matematycznymi, szukaniu emotikonów i wspólnym pamiątkowym zdjęciu z wychowawcą.

UDZIAŁ W SPEKTAKLU PT. "PRASTARA KSIĄŻNICA SKARB I TAJEMNICA" 29.09.2022r.
W czwartek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Orchowo. Spektakl swoją tematyką poruszał ważność czytania książek, a nie tylko poleganie na internecie. W dzisiejszym świecie często mawia się, że internet to skarbnica wiedzy. Bez trudu i większego wysiłku znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy to oznacza, że Biblioteki pustoszeją? Książki i papierowe encyklopedie nie są nam już potrzebne? Nic bardziej mylnego!
Podczas przedstawienia dzieci poznały piratkę  Kirę - odkrywcę. Bohaterka swoją ogromną ciekawość świata przejawia podróżując. W telefonie ustala plan wycieczek i z determinacją płynie na swoim statku do celu. Pewnego dnia dociera do zaginionej wyspy, na której podobno ukryty jest skarb. Kiedy szczęśliwa próbuje otworzyć swoją internetowa mapę, okazuje się, że na wyspie nie ma.... WiFi!!? Co teraz zrobić i jak sobie poradzić? Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Na te pytania dotąd odpowiadał Kirze internet. Teraz musi radzić sobie sama. Dziewczynka wkrótce spotyka tygrysa, mieszkańca wyspy. Nowy znajomy z pewnością postara się pomóc, zna wyspę jak nikt! Ponadto okazuje się, że może zaprowadzić Kirę do Starszego Wyspy- Szamana, który podobno jest najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie. Wizyta u Szamana będzie dla dziewczynki kolejnym zaskoczeniem, bowiem Starszy Wyspy przekaże jej pewien rebus, który będzie musiała rozwiązać wraz z dziećmi. Na papirusie widnieje napis KSIĄŻNICA. Cóż to jest? Co to za miejsce... I gdzie ukryty jest skarb?

LEKCJA HISTORII W TERENIE 28.09.2022r.
Dnia 28 września w ramach zajęć historycznych, pani Renata Syty i uczniowie klasy czwartej, odwiedzili pana Józefa Częstochowskiego. Pan Józef to prawdziwy pasjonat historii, pokazał nam swoje bogate zbiory kolekcjonerskie. W czasie zwiedzania dzieci poznały historię żelazka, lampy naftowej, magla, tarki do prania i wiecznego pióra. Lekcja historii wszystkim się bardzo podobała.

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA "WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ" - 21.09.2022r. 

 

W środę 21 września uczniowie klas I-VIII przystąpili do miedzynarodowej akcji "Sprzątania Świata". Uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się w bliższe i dalsze okolice szkoły, aby wytropić śmieci.Młodzi ekolodzy napalnili swoje worki różnymi znaleziskami, które nie powinny się tam znaleźć. Miejmy nadzieje, że ksztaltowane u młodzieży odpowiednie nawyki ekologiczne spowodują, że za jakiś czas nie będzie trzeba sprzątać śmieci w naszym otoczeniu bo ich nie będzie.

 

 

 


 

WYSTĘP Z OKAZJI ŚWIĘTA ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI - PATRONA DZIECI I MŁODZIEŻY POLSKIEJ 16.09.2022r.

 

W piątek o godzinie 11:30 w sali gimnastycznej odbyła się akademia poświęcona postaci św. Stanisława Kostki. Uczniowie klas I- VIII przybliżyli historię św. Stanisława. Śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. 

 


 

WYCIECZKA DO BISKUPINA 15.09.2022r.


Dnia 15 września dla uczniów z klas III - VIII naszej szkoły została zorganizowana wycieczka do Biskupina na Festyn Archeologiczny pod tytułem "Matka Natura" pod opieką p. Renaty Syty, p. Mileny Lewandowskiej i p. Lidii Bąkowskiej. Na festynie czekało na nas mnóstwo atrakcji, można było zobaczyć różnorodne pokazy walk wojów, stoiska z wikliną, miodem, biżuterią. Gospodarze festynu witali nas w strojach z dawnych epok i tworzyli niepowtarzalną atmosferę. Można było przez chwilę poczuć się mieszkańcem średniowiecznej osady, gdzie wyrabia się chleb, tka ubrania, piecze chleb w prymitywnych piecach. Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.

 


 

SZKOLNE REKOLEKCJE 05.-07.09.2022r.

 

W dniach od 5 do 7 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach prowadzonuych przez księdza Stanisława Gawlickiego. Spotkania związane były z Naweidzeniem Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii NSPJ w Ostrowie Mogileńskim. Uczniowie podczs nauk poznali historię obrazu, śpiewali piosenki oraz zgłebiali Pismo Święte. 

 


 INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2021-2022

 

 

Dnia 1 września 2022 roku o godzinie 9.00   naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2022/2023. Po przerwie wakacyjnej uczniowie  mogli spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i pedagogami. W czasie rozpoczęcia upamiętniono również rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich i życzyła wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku szkolnym. 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".