AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
NASZE SUKCESY

ROK SZKOLNY 2021/2022

III miejsce uzyskane przez Martę Tomczak w konkursie o odnawialnych źródłach energii ????????????????????
W dniu dzisiejszym tj. 21 czerwca Marta Tomczak odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie o odnawialnych źródłach energii. Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 


Sukces naszego ucznia Bartosza Ciabacha w konkursie plastycznym

W połowie maja w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom " Konkursu na wykonanie makiety grodu Mirmiła z okazji 50. urodzin serii komiksu Kajko i Kokosz autorstwa Janusza Christy" Uczeń naszej szkoły Bartosz Ciabach zdobył III miejsce. Gratulujemy

SUKCES HANI LEWANDOWSKIEJ W VII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKI W SŁOWIKOWIE 12.05.2022r.

 

Dnia 12 maja w Szkole Podstawowej odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski twórczości Marii Konopnickiej.  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Joanna Przybyszewska z kl. I oraz Hanna Lewandowska z kl.II. Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze poetki Asia wiersz pt. „Jabłoneczka”, Hania wiersz pt. „Stefek Burczymucha”. Podczas przesłuchań jury zwracały uwagę na: dobór i rozumienie tekstu, interpretację tekstu oraz jego pamięciowe opanowanie, kulturę słowa (dykcję) oraz ogólny wyraz artystyczny. Hania zaprezentowała się perfekcyjnie. Pokonała wszystkich uczestników uzyskując I miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że w konkursie wzięło udział 21 uczestników. Oprócz naszej szkoły byli to reprezentacji placówek   w Ostrowitem, SP 1 i SP 2 w Trzemesznie oraz Słowikowie.


II Gminnym Konkursie Języka Angielskiego "No pain, no gain" - 06.05.2022r.

Dwoje uczniów naszej szkoły tj. Sebastian Tomczak z klasy ósmej oraz Weronika Kuczyńska z klasy siódmej w piątek 06.05.2022 roku wzięło udział w II Gminnym Konkursie Języka Angielskiego "No pain, no gain" organizowanym przez Zespół Szkolno Przedszkolny w Orchowie pod przewodnictwem pani Joanny Spychalskiej. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z zadań otwartych i zamkniętych z zakresu gramatyki i słownictwa. Miło nam poinformować, że Sebastian zajął III miejsce. Weronika została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Serdecznie gratulujemy uczniom!


Ogólnopolski Turniej Wiedzy w Słupcy - sukces naszej uczennicy Magdaleny Wierzbińskiej

Pod koniec kwietnia w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Słupcy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom" . W turnieju wzięła udział uczennica naszej szkoły Magdalena Wierzbińska. Madzia zajęła II miejsce w najmłodszej grupie wiekowej klas I - IV. Gratulujemy.


Rozstrzygnięcie etapu szkolnego konkursu recytatorskiego twórczości Marii Konopnickiej -29.04.2022r.

I miejsce ex aequo Asia Przybyszewska kl. I, Hania Lewandowska kl. II

II miejsce ex aequo Lili Małek kl. II i Ada Spochacz kl. II

III miejsce ex aequo Lenka Tomczak kl. II i Lenka Paluch kl. III

Wyróżnienie: Bartek Kolczyński kl. I i Zuzia Cieślik kl. II. Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas kolejnego etapu konkursu.


APEL PODSUMOWUJĄCY KONKURS GRY W WARCABY 08.04.2022r.

Na przełomie marca i kwietnia w naszej szkole odbył się turniej o tytuł " Mistrza gry w warcaby" dla klas II - III.

Konkurs miał na celu przede wszystkim popularyzację zabawowej formy spędzania czasu wolnego, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę oraz rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad i radzenia sobie z wygraną i porażką.

Pomimo naturalnego współzawodnictwa i narastających emocji, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom, rozgrywki warcabowe przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

I miejsce i tytuł mistrza zdobył Michał Wańkowski z klasy III

II miejsce - Piotr Kolczyński z klasy II

III miejsce - Mateusz Małkowski z klasy III

IV miejsce - Marcel Kuczyński z klasy III

Gratulujemy!
APEL PODSUMOWUJĄCY KONKURSY POZASZKOLNE 08.04.2022r.Dnia 8 kwietnia w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Jak wygląda Genius loci? " organizowanym przez Rezerwat Archeologiczny Genius Loci w Poznaniu.

Głównym celem konkursu było rozwijanie twórczej aktywności, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia dziecka, propagowanie zdolności plastycznych i historycznych. Konkurs skierowany był dla dzieci od 3 do 12 lat, podzielony na kategorie wiekowe.

Prace plastyczne naszych uczniów zachwyciły Jury powołane przez organizatorów.

Wyniki konkursu:

Grupa wiekowa 3 - 6 lat

II miejsce - Tymoteusz Małek

Grupa wiekowa 7 - 9 lat

I miejsce - Hanna Lewandowska

II miejsce - Nikodem Sucholas

III miejsce - Lilianna Małek

Grupa wiekowa 10 - 12 lat

I miejsce - Magdalena Wierzbińska

II miejsce - Daria Spochacz

Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy za podjęty trud, wszystkim laureatom wielkie gratulacje !!!!


UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W MISTRZOSTWACH POWIATU SŁUPECKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 07.04.2022r.

Reprezentacja szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w piłce nożnej. Turniej został rozegrany w Słupcy.Nasza drużyna po przegranej w ćwierćfinale zajęła miejsce V-VIII w końcowej klasyfikacji.Kadra na turniej: Kacper Gawalski, Paulinio Pina Ribeiro, Mateusz Kustra, Jakub Gawalski, Sebastian Tomczak, Adam Wojciechowski.

ciekawych wrażeń.
SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE PIOSENKI ANGIELSKIEJ W SŁOWIKOWIE - 29.03.2022r.

W dniu dzisiejszym uczennice naszej szkoły , tj. Lilianna Małek i Magdalena Wierzbińska reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej w Słowikowie. Dziewczyny spisały się świetnie, Lilianna zajęła I miejsce w kategorii klas I - III wykonując utwór zespołu ABBA pt. Super Trouper, Madzia również zajęła I miejsce w kategorii klas IV - VI wykonując utwór zespołu Cups Pitch Perfect's When I'm gone. GRATULUJEMY VI ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY OLIMPUSEK - 29.03. - 31.03.2022r.

W dniach od wtorku do czwartku uczniowie z klas I - III brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek.

W przeciągu trzech dni dzieci pisały testy z różnych dziedzin. I, tak: we wtorek z języka polskiego, w środę z matematyki, w czwartek z języka angielskiego.

Olimpiada Olimpusek z języka polskiego polegała na rozwiązaniu przez uczniów sprawdzianu pozwalającego sprawdzić umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych. Olimpiada Olimpusek z matematyki pozwoliła sprawdzić uczniom umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania prostych równań, liczenia i porównywania miar. Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego pozwoliła uczniom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Olimpiady pozwalają także na rozwijanie wyobraźni i myślenia twórczego dzieci. Sprawdziany obejmowały zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy. Sprawdziany zawierały pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.


ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ - 26.03.2022r.

Dnia 26 marca w siedzibie OSP w Orchowie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczniowie naszej szkoły zdobyli bardzo wysokie noty. Do kolejnego etapu konkursu awansowała Magdalena Wierzbińska, która zdobyła

I miejsce w grupie wiekowej I - IV.

Gratulujemy.


ETAP SZKOLNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ - 17.03.2022r.

Dnia 17 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom".

Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych :

klasy I- IV i klasy V-VIII.

Zwycięzcy etapu szkolnego to:

Grupa I

Magdalena Wierzbińska

Maja Tomczak

Karolina Gallas

Grupa II

Julia Hartwich

Sebastian Tomczak

Wiktoria Kameduła

Organizowany konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.SUKCES NASZEJ UCZENNICY HANNY LEWANDOWSKIEJ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Uczennica klasy II Hanna Lewandowska zdobyła I miejsce czwartego etapu II edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego Polska Bajeczna - Legendy jak malowane, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kostrzynie nad Odrą oraz podróżnika Michała Słupczynskiego. Celem konkursu jest popularyzacja polskich legend i baśni ludowych oraz promocja polskiego dziedzictwa kulturowego za granicami kraju. Hanna przygotowała komiks Legenda o Bazyliszku. Gratulujemy.


Podsumowanie I półrocza r. szk. 2021/2022

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu:

kl. I 

Maria Kuźma 

Joanna Przybyszewska

Jan Wolkiewicz

Nikodem Sucholas

Bartosz Kolczyński

Hanna Ciabach

kl. II

Hanna Lewandowska

Piotr Kolczyński

Lilianna Małek

Lena Tomczak

Celina Byczkowska

Vanessa Kamińska

Adrianna Spochacz

kl. III

Karolina Gallas

Lena Paluch

Marcel Kuczyński

Marcelina Pina Ribeiro

kl. IV

Magdalena Wierzbińska – średnia ocen - 5,27; zachowanie - wzorowe

Maja Tomczak - średnia ocen - 5,27; zachowanie - wzorowe

Daria Spochacz - średnia ocen - 5,27; zachowanie - wzorowe

kl. V

Anastazja Matuszak - średnia ocen – 4,66; zachowanie – bardzo dobre

Gabriela Rybarczyk - średnia ocen – 4,5; zachowanie – bardzo dobre

kl. VI

Marta Tomczak - średnia ocen – 5,08; zachowanie – wzorowe

Oliwia Byczkowska - średnia ocen – 4,91; zachowanie – wzorowe

Tomasz Kamiński- średnia ocen – 4,66; zachowanie – wzorowe

kl. VII

Wiktoria Gallas - średnia ocen – 5,57; zachowanie – wzorowe

Wiktoria Kameduła - średnia ocen – 4,78; zachowanie – wzorowe

Wiktoria Pietrzak - średnia ocen - 4,6; zachowanie - bardzo dobre

Izabela Krajniak - średnia ocen – 4,57; zachowanie – bardzo dobre

Kinga Krzywińska - średnia ocen – 4,5; zachowanie – bardzo dobre

kl. VIII

Sebastian Tomczak - średnia ocen – 4,79; zachowanie – bardzo dobre

Uczniowie ze 100% frekwencją:

kl. I 

Hanna Ciabach

Bartosz Kolczyński

kl. II

Antonina Ciepły

Piotr Kolczyński

Hanna Lewandowska 

Lena Tomczak 

Antoni Zaparucha

kl. VI

Bogumiła Kameduła

kl. VII

      1. Wiktoria Kameduła

Uczniowie z bardzo dobrą frekwencją:

Niepubliczne Przedszkole

      1. Zuzanna Bernaś

      2. Igor Rybarczyk

kl. III

Karolina Gallas – 7h

Marcel Kuczyński – 4h

kl. IV

      1. Maja Tomczak – 6h

kl. VI

Marta Tomczak – 7h

Uczniowie, którzy otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce uzyskane 

w I półroczu r. szk. 2021/2022

kl. VIII

1. Sebastian Tomczak - średnia ocen – 4,79; zachowanie – bardzo dobre

kl. VII

1. Wiktoria Gallas - średnia ocen – 5,57; zachowanie – wzorowe

2. Wiktoria Kameduła - średnia ocen – 4,78; zachowanie – wzorowe

Gratulujemy wychowankom przedszkola, uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.


PODSUMOWANIE KONKURSU NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy szkolny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną.

Celem konkursu było przybliżenie tradycji ręcznego wykonania kartek świątecznych. Uczniowie eksperymentowali różnymi technikami plastycznymi. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałej weny twórczej.

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".