AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2023-24
 PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I - 20.10.2023r.

 

 

Dnia 20 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje wyczekiwali z niecierpliwością momentu, w którym zostaną pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. O godzinie 10:00 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci przygotowane przez Panią Milenę Rosińską (wychowawczyni) wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Na początku pierwszoklasiści ślubowali m .in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska tradycyjnie pasowała dzieci na uczniów. Wychowawczyni wraz z Panią Prezes mgr Alicją Wawrzyniak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.  Po uroczystości Rodzice zaprosili zebranych na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.
W dniu dzisiejszym dziesięcioro dzieci z klasy 1 zostało oficjalnie przyjętych w szeregi uczniów naszej szkoły. Gratulujemy: Zuzannie, Marcie, Magdalenie, Ninie, Alicji, Dominice, Igorowi, Mikołajowi, Mikołajowi, Michałowi.


 

 


 

XXIII DZIEŃ PAPIESKI - "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II CYWILIZACJA ŻYCIA"

 

Dnia 15 października  (podczas Mszy św. w kościele) oraz 17 października w szkole zebraliśmy, aby wspólnie obchodzić XXIII już Dzień Papieski. Hasło tegorocznego dnia brzmiało: "Święty Jan Paweł II Cywilizacja życia". Tegoroczny dzień papieski związany był również z 45 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wśród ludzkich dramatów wymienili "głód, katastrofy naturalne, utratę dachu nad głową, przymusową emigrację, handel ludźmi, nałogi i osamotnienie, które otwierają katalog ludzkich cierpień i tragedii". "Każda z nich zdaje się już nawet nie pytać, ale wołać – gdzie jest Bóg?!" Tegoroczny dzień papieski miał uzmysłowić nam,że życie jest darem. Darem, który każdy z nas otrzymał od Boga, a którym to powinniśmy dzielić się każdego dnia z innymi. 

 

 


OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ  13.10.2023r.


Dnia 13 - tego października  br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy III - VI przygotowani pod kierunkiem Pani mgr Mileny Lewandowskiej dokonali otwarcia uroczystości oraz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Humorystyczne scenki z życia szkoły i domu przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.  Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska oraz Pani Prezes mgr Alicja Wawrzyniak podziękowały nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

 


 

 OBCHODY DNIA DRZEWA W KLASACH I-III -10.10.2023r.

 

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami zasadzili śliwę.

 

  

 

 

ZAJĘCIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W KLASIE 7 - 09.10.2023r.

 

Wiedza o krajach niemieckojęzycznych w klasie 7 nie jest obca. ?? Uczniowie swoją przygodę z j.niemieckim zaczęli od poznania krajów, które używają tego języka. Jako utrwalenie zdobytej wiedzy przygotowali kolorowe lapbooki. ?????????

 

 


 

ZAWODY SPORTOWE W SKULSKU 02.10.2023r.


W poprzedni czwartek nasza najmłodsza drużyna Hetman/NSP Bielsko uczestniczyła w turnieju żaków, który odbył się w Skulsku ???? Dziewczyny dzielnie rywalizowały z drużynami gospodarzy, Sokołem Kleczew oraz Wilkami Wilczyn ???????? Najlepszym strzelcem naszej drużyny została Zuzanna Cieślik - zdobywczyni ???????????????????? bramek ????

 

 


 

LEKCJA EDB W KLASIE 8 - WIZYTA W OSP W BIELSKU 29.09.2023r.

 

Dnia 29 września uczniowie klasy VIII z nauczycielem panią Renatą Syty odwiedzili jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku. Pod czujnym okiem wiceprezesa OSP pana Łukasza Przybyszewskiego, uczniowie zapoznali się z tajnikami służby, którą pełnią strażacy, poznali zasady prowadzenia akcji ratowniczych oraz zasady działania sprzętu gaśniczego. Wizyta odbyła się w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa " Źródła zagrożeń".

 

 


 

DZIEŃ CHŁOPAKA 29.09.2023r.

 

Dziś Samorząd Uczniowski przygotował kilka niespodzianek z okazji Dnia Chłopca. Oto kilka z nich uwiecznionych na zdjęciach. Życzymy wszystkim chłopcom samych radosnych dni, dużo uśmiechu na co dzień, ciekawych przygód, słońca na niebie.

 

 


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - 26.09.2023r.

 

We wtorek w szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Spośród zgłoszonych wcześniej kandydatur nasi uczniowie na przewodniczą szkoły wybrali Magdalenę Wierzbińską z klasy szóstej. Pozostali kandydaci Maja Kuczyńska, Maja Tomczak oraz Jacek Ciesielczyk wchodzą w skład Samorządu Uczniowskiego. Magdalenie gratulujemy i liczymy na wiele inicjatyw pod jej przewodnictwem.

 

 


 

WITAMY JESIEŃ 23.09.2023r.

 

Dnia 23 września uczniowie klas I-III  powitały nową porę roku- Jesień.  Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Później udaliśmy się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni, a następnie zorganizowaliśmy kącik przyrodniczy, w którym pojawiły się żołędzie, kasztany, jarzębina i inne jesienne dary. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.

 


 


 

WYCIECZKA DO BISKUPINA 18.09.2023r.

 

Dnia 18 września uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w wycieczce do Biskupina. Brali oni udział w  XXVIII Festyn Archeologiczny " My Słowianie". 

 DZIEŃ KROPKI 15.09.2023r.

 

Dnia 15 września uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Kropki. Jedna kropka, która ma wielkie znaczenie… Jest to święto, które ma na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania we własne siły. Dzieci zapoznały się z bajką „The Dot – Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa. Bajka ta opowiada o małej dziewczynce o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne siły, ale dzięki odwadze i samozaparciu odnalazła swój własny talent. Nauczycielki omówiły z dziećmi bajkę oraz podjęły próbę udzielenia odpowiedzi na pytania: Jakie talenty może mieć przedszkolak? Co robić żeby uwierzyć we własne siły? Jak odnaleźć i pielęgnować swój talent?

 


 

 


TURNIEJ LIGOWY ŻAKÓW W KLECZEWIE - 10.09.2023r.

 

 W turnieju ligowym żaków zadebiutowała dzisiaj drużyna dziewcząt Hetman Orchowo/NSP Bielsko ?????? Zawody zostały rozegrane w Kleczewie. A już za tydzień kolejny turniej - tym razem w Wilczynie ??????????

 

 


INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2023-2024

 

 

Dnia 4 września 2023 roku o godzinie 9.00   naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2023/2024. Po ponownej długiej przerwie uczniowie  mogli spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i pedagogami. Uroczustość powiązana była z obchodami 10-lecia istnienia naszych szkół. Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich i życzyła wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku szkolnym. Przybkiżyliśmy również historię działalności szkół z okresu 10 lat. 

 


 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".