AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2023-24
SUKCES NASZEJ UCZENNICY LILIANNY MAŁEK W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM PN."CZTERY PORY ROKU Z OZE" 20.05.2024r.
Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica klasy IV naszej szkoły Lilianna Małek zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "Cztery pory roku z OZE" w obrębie konińskim. Serdecznie gratulujemy!!!!

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 14-16.05.2024r.


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ W SŁOWIKOWIE 10.05.2024r.
Dnia 10 maja w Słowikowie odbyła się 8 edycja Konkursu Piosenki Angielskiej. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Skalska z klasy I z utworem Blanka "Solo", Maria Kuźma z klasy III z utworem "We are the World actions song" i Magdalena Wierzbińska z klasy VI, która wykonała utwór Celine Dion " My heart will go on". Wszystkie dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom i wykonały swoje utwory rewelacyjnie. Jury konkursu nagrodziło występ Magdaleny Wierzbińskiej, która zdobyła I miejsce w kategorii klas IV - VI. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesu Madzi oraz gratulujemy dziewczynom udanych występów.


ŻYWA LEKCJA HISTORII W KLASIE 8 - POWRÓT DO CZASÓW PRL 07.05.2024r.
Dnia 7 maja klasa VIII wraz z wychowawcą odbyli podróż w czasie, wybierając się do Pana Józefa Częstochowskiego. Pan Józef to pasjonata, który kolekcjonuje bardzo ciekawe artefakty historyczne z okresu PRL-u. Uczniowie mieli możliwość usłyszeć od Pana Józefa ciekawe historie o jego zbiorach, a także zobaczyć, na małym metrażu, unikalną przestrzeń stanowiącą autentyczne tło, tak bardzo bliskiej, a zarazem już odległej epoki w której dorastali ich dziadkowie i rodzice. Młodzież mogła obejrzeć przedmioty codziennego użytku, posłuchać muzyki i wykonać ręczne pranie. Największą atrakcją odwiedzin było siedzenie za kierownicą kultowego samochodu FSO Syrena. Wizyta odbyła się w ramach lekcji historii - Polska Rzeczpospolita Ludowa. Dziękujemy Panie Józefie ???? za bardzo interesującą żywą lekcję historii????????????

OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA 30.04.2024r.SUKCES UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ
I AWANS DO KOLEJNEJ RUNDY WIELKOPOLSCUP 25.04.2024r.
Dziewczyny reprezentujące Klub Hetman w Orchowie oraz naszą szkołę wygrywają dzisiaj (25.04) turniej rozgrywany na obiektach Medyka Konin i awansują do kolejnej rundy WielkopolsCUP ??????????

WARSZTATY Z OKAZJI DNIA ZIEMI - LAS W SŁOIKU 22.04.2024 r.??????


SUKCES NASZEJ UCZENNICY Z KLASY V MARCELINY PINA RIBEIRO W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM W SŁOWIKOWIE 12.04.2024r.
W piątek 12 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski organizowany przez szkołę w Słowikowie. Naszą szkołę reprezentowały: Marysia Ciepły z kl. 2, Asia Przybyszewska z kl. 3, Hania Lewandowska z kl. 4, Marcelina Pina Ribeiro z kl. V.
Gratulujemy Marcelinie, która mimo swojego debiutu zdobycia II miejsca w tymże konkursie. Hani, Asi i Marysi gratulujemy udziału i życzymy powodzenia w innych konkursach.


POGADANKA NA TEMAT HIGIENY I ZDROWIA - WSPÓŁPRACA Z SANEPIDEM 11.04.2024r.


DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 04.04.2024r.
Dnia 4 kwietnia dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w drużynowych biegach przełajowych. Drużyna w składzie: Lena Tomczak, Vanessa Kamińska, Hanna Lewandowska, Celina Byczkowska, Zuzanna Cieślik oraz Antonina Ciepły zajęła 8.miejsce w powiecie słupeckim.

PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE pt. "Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić". 27.03.2024
Uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych odbyła się sali gimnastycznej naszej szkoły już po raz 3. Aula na ten moment była odświętnie udekorowana. W centralnym miejscu wisiał krzyż a pod nim modlący się Jezus. Na scenie znajdował się także stół, gdzie uczniowie wraz z Panem Jezusem spożyli ostatnią wieczerzę. W tym roku bowiem widzom przybliżone zostały wydarzenia z całego Triduum Psachalnego. Uczniowie śpiewem i recytacją przybliżyli wszystkim historię Męczeńskiej śmierci Pana Jezusa i Jego Zmartwychwstanie. 


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 24.03.2024r.
W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej służył popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy i znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, wiedzy na temat techniki pożarowej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnegoa także historii i tradycji ruchu strażackiego. W finale powiatowym uczestniczyli zwycięzcy eliminacji gminnych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy piątej - Marcel Kuczyński, który awansował do finału ustnego i zajął ostatecznie II miejsce. Dziękujemy Panu Jakubowi Tomczakowi z OSP Bielsko za pomoc w przygotowaniu Marcela na turniej.
Foto dh. Jerzy Orchowski

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY/DZIEŃ BEZ PLECAKA 21.03.2024r.
Tradycyjnie już 21 marca witaliśmy w murach naszej szkoły Wiosnę. Dzieci z przedszkoli oraz klas 1-3 przygotowały montaż słowno - muzyczny, w którym śpiewem i wierszami zachęcały wiosnę do przybycia. Następnie wszyscy uczniowie wzieli udział w marszu z Marzanną, która nastepnie została spalona na znak kończącej się zimy. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały smażone kiełbaski i bułki. Dzień ten był również w naszej szkole Dniem bez plecaka. Dzieci przyniosły wszystkie potrzebne materiały dydaktyczne w przeróżnych torbach, walizkach, transporterach, czy nawet garnkach.  


ETAP SZKOLNY KONKURSU RECYTATORSKIEGO pt."TOLERNACJA. BĄDŻMY RAZEM" 18.03.2024r.
W dniu dzisiejszym odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 8 uczniów: 4 z klas 1-3 oraz 4 z klas 4-6. Uczniowie prezentowali wiersze dotyczące tolerancji. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Jury w składzie: p. mgr Barbara Gutkowska dyrektor szkoły, p. mgr Alicja Wawrzyniak wicedyrektor, p. mgr Danuta Śmigielska nauczyciel polonista po obradach wyłoniło zwycięzców:
W kategorii klas I-III
I miejsce zajęła Joanna Przybyszewska z kl. III
II miejsca zajęła Maria Ciepły z kl. II
III miejsce ex aequo Maria Niedźwiecka oraz Mikołaj Kubiak z kl. II
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce uzyskała Marcelina Pina Ribeiro z kl. V
II miejsce Hanna Lewandowska z kl. IV
III miejsce ex aequo Antonia Ciepły z kl. IV oraz Magdalena Wierzbińska z kl. VI.
Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się Asia, Marysia, Marcelinka i Hania.
GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom, a dziewczynkom życzymy powodzenia podczas konkursu w Słowikowie.


ETAP GMINNY TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ 09.03.2024r.
W sobotę 9 marca w Orchowie odbył się etap gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom". Do etapu gminnego przystąpiło łącznie 15 uczniów, w kategoriach klas I - IV i V - VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Lewandowska, Iga Szargan, Joanna Przybyszewska, Marcel Kuczyński, Maja Tomczak i Marcelina Pina Ribeiro. Dzieci wykazały się bardzo wysokim poziomem wiedzy teoretycznej i praktycznej. Po dogrywce do kolejnego etapu turnieju, dostał się Marcel Kuczyński. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia ????????????
Dziękujemy bardzo strażakom z OSP Bielsko za przygotowanie praktyczne naszych uczniów do turnieju.
Dziękujemy rodzicom, za dowóz i doping dzieci w konkursie.

SZKOLNE ELIMINACJE DO ETAPU GMINNEGO KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ 06.03.2024r.
W dniu 6 marca odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju wzięło udział 13 uczniów. Turniej skierowany jest dla dzieci i młodzieży, pierwszą grupę stanowili uczniowie klas I - IV, zaś drugą grupę uczniowie klas V - VIII.
Wyniki przedstawiają się następująco:
klasy I - IV
Hanna Lewandowska
Iga Szargan
Joanna Przybyszewska
klasy V - VIII
Marcel Kuczyński
Maja Tomczak
Marcelina Pina Ribeiro
Gratulujemy i życzymy powodzenia w turnieju na etapie gminnym.

 

 


SUKCES UCZENNICY KLASY VI MAI KUCZYŃSKIEJ W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM - 05.03.2024r.

 

W połowie lutego rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs Historyczny " Konspiracja harcerska w latach 1939 - 1956". II miejsce w kategorii praca plastyczna zajęła uczennica klasy VI naszej szkoły Maja Kuczyńska. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie przy honorowym patronacie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Serdeczne gratulujemy Majce sukcesu.

 

 

 


WYCIECZKA NAUKOWA DO TORUNIA 01.03.2024r.

 

 

Dnia 1 marca klasy VII - VIII wybrały się na wycieczkę naukową do Torunia. W Toruniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemicznych w Centrum Chemii w Małej Skali. W Kamienicy Alchemika samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne, które pokazały jak interesująca i zaskakująca może być chemia. Następnie udali się na spacer po Starym Mieście, gdzie zakupili pamiątki. Miłym akcentem kończącym wycieczkę w mieście Mikołaja Kopernika była wizyta w McDonald's.

 

 


Warsztaty profilaktyczne „Fonoholizm oraz cyberprzemoc” 28.02.2024r.

 

W środę w naszej szkole odbyła się debata dla uczniów klas V-VIII. Celem warsztatu było przekazanie młodym ludziom zagrożeń wynikających z nadmiernego wykorzystania multimediów oraz możliwości skrzywdzenia drugiego człowieka dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii.


PODSUMOWANIE FERII ZIMOWYCH 19-23.02.2024r.
Drugi tydzień ferii przebiegał w naszej szkole pod znakiem wyjazdów i zajęć sportowych, kulinarnych, tanecznych itp.
W poniedziałek uczniowie pod opieką Pani Mileny Lewndowskiej i Pani Barbary Szafrańskiej brali udział w wjeździe do kina Wawrzyn w Mogilnie na film pt. "Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa".
W środę dzieci pod opieką Pań: Darii Kolczyńskiej, Danuty Sucholas oraz Małgorzaty Gezelli tworzyli antystresowe gniotki oraz tworzyli prace plastyczne z wykorzystaniem techniki stemplowania.
W czwartek odbyły się zajęcia sportowe i kulinarne, za które odpowiedziali byli Pani Renata Syty i Pan Mateusz Bernaś.
W ostatnim dniu ferii dzieci brały udział w zajęciach kuliarnych oraz grach i zabawach z wykorzystaniem dywanu multimedialnego. Za przebieg tych zajęć odpowiadały Panie: Milena Rosińska, Marta Janos, Barbara Byczkowska. 


Dnia 3 lutego przedstawiciele naszej szkoły, Jacek Ciesielczyk, Maja Kuczyńska, Maja Tomczak, Marta Tomczak oraz Magdalena Wierzbińska, uczestniczyli w wydarzeniach upamiętniających 105 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego na Kujawach Zachodnich 1918 - 1919. W Saloniku Literacko - Artystycznym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, odbył się test wiedzy na temat zwycięskiego powstania niepodległościowego. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 35 uczniów z różnych placówekoświatowych. Nasi uczniowie, wykazali się dużą znajomością i wiedzą, zajmując miejsca na podium.
Mają Tomczak zdobyła II miejsce, Jacek Ciesielczyk, Marta Tomczak Magdalena Wierzbińska zajęli ex aeguo III miejsce.
Gratulujemy ????????????????
Dziękujemy Towarzystwu Historycznemu " ISKRA " za zaproszenie na konkurs. Dziękujemy rodzicom, Państwu Gacek oraz Panu Pawłowi Tomczakowi za dowóz dzieci do Inowrocławia.

POKAZ ILUZJI 09.02.2024r.
W piątek przed feriami do naszej szkoły przybył iluzjonista Dawid. Przedstawił on dzieciom kilka magicznych sztuczek. Uczniowie z zapartym tchem oglądli pokaz. Sami również mieli możliwość wcielenia się w asystentów magika. 


BAL KARNAWAŁOWY 08.02.2024r.
W czwartek  8 -lutego w naszej klasie odbył się bal karnawałowy. Zabawę jak zwyczaj każe uczniowie rozpoczęli dostojnym, staropolskim polonezem. Potem w rytm piosenki Cleo „Za krokiem krok” prezentowali nasze piękne stroje. Następnie doskonale bawili się biorąc udział w wesołych, tanecznych i sprawnościowych konkursach. Podczas przerwy z racji tłustego czwartku, objadali się przygotowanymi przez  wychowawczynie smakołykami. Po przerwie powrócili do naszej zabawy. Świetnie bawili się, wykonując energetyczne tańce grupowe i indywidualne. Na zakończenie balu dzieci mały zrobione  zdjęcia w karnawałowej fotobudce. Będą im one przypominać miło spędzone chwile.


WARSZTATY TWORZENIE ZIMOWYCH LAMPIONÓW 6-7.02.2024r.
We wtorek i środę uczniowie klas młodszych brali udział w warsztatach tworzenia zimowych lampionów. W pierwszej kolejności malowali plastikowe słoiki, które następnie ozdabiali np. sztucznym świerkiem. Na koniec w każdym lampionie umieszczona została świeca led. 


PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024r.

https://www.facebook.com/100028599540035/posts/pfbid02Uo27nW4E33axt2c8tPYFj4rXuxhUmqkdE2i9aTu2vtQfDA1hFnc75J57TDinXnySl/?app=fbl

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu:


kl. I

 1. Marta Kuźma
 2. Igor Rybarczyk
 3. Nina Kuczyńska

kl. II

 1. Mikołaj Kubiak
 2. Maria Ciepły
 3. Maria Niedźwiecka

kl. III

 1. Maria Kuźma
 2. Joanna Przybyszewska
 3. Jan Wolkiewicz

kl. IV

 1. Hanna Lewandowska - średnia ocen – 5,4; zachowanie – wzorowe
 2. Lilianna Małek - średnia ocen – 5,36; zachowanie – wzorowe
 3. Lena Tomczak - średnia ocen –5,27; zachowanie – wzorowe
 4. Piotr Kolczyński - średnia ocen – 5,18; zachowanie – bardzo dobre
 5. Celina Byczkowska - średnia ocen – 5,08; zachowanie – wzorowe
 6. Vanessa Kamińska - średnia ocen – 4,9; zachowanie – wzorowe
 7. Antonina Ciepły - średnia ocen – 4,9; zachowanie – bardzo dobre

kl. V

 1. Marcelina Pina Ribeiro - średnia ocen – 4,5; zachowanie – bardzo dobre

kl. VI

 1. Maja Tomczak - średnia ocen - 5,08; zachowanie - wzorowe
 2. Magdalena Wierzbińska –  średnia ocen – 4,92; zachowanie - wzorowe
 3. Maja Kuczyńska - średnia ocen – 4,58; zachowanie – wzorowe

kl. VIII

1. Oliwia Byczkowska - średnia ocen – 4,92; zachowanie – bardzo dobre

2. Bogumiła Kameduła - średnia ocen – 4,85; zachowanie – bardzo dobre
3. Marta Tomczak - średnia ocen – 4,71; zachowanie – bardzo dobre

 

Uczniowie ze 100% frekwencją:

Niepubliczne Przedszkole

 1. Hanna Zaparucha, Adrian Szymański

Niepubliczna Szkoła Podstawowa

kl. I

 1. Alicja Kameduła
 2. Igor Rybarczyk

kl. IV

      1.    Antoni Zaparucha

kl. VI

      1.  Maja Kuczyńska

kl. VIII

 1. Bogumiła Kameduła

 

Uczniowie z bardzo dobrą frekwencją:


kl.II

     1. Mikołaj Kubiak – 4h

kl. III

 1. Hanna Ciabach – 10h

 

Gratulujemy wychowankom przedszkola, uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

 
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA 30.01.2024r.
Dnia 30 stycznia do sali OSP przybyli wyjątkowi goście - ukochani dziadkowie naszych przedszkolaków i uczniów klas 1-4. Dzieci były bardzo podekscytowane. Chciały bowiem najlepiej jak potrafię okazać jak bardzo kochają swoje Babcie i Dziadków. Wykonały zadanie koncertowo. Młodsi wychowankowie śpiewali piosenki, recytowali wierszyki oraz zaprezentowali swoje zdolności taneczne. Wychowankowie grupy starszej wraz z uczniami z klas 1-3 wystawili sztukę teatralną pt. "Akademia Pana Kleksa". Spektakl udał się doskonale. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje zdolności i zachwycili widownię. Sto lat zagrane na fletach przez uczniów klasy 4 było "wisienką na torcie". Dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich wnucząt. My oczywiście, również pękamy z dumy i cieszymy się,że do naszej szkoły uczęszczają tak wspaniali uczniowie. Dziękujemy paniom czuwającym nad przebiegiem uroczystości: p. Małgorzacie Gezelli, p. Danucie Sucholas, p. Milenie Rosińskiej, p. Marcie Janos, p. Darii Kolczyńskiej, p. Barbarze Byczkowskiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę rodziców za przygotowanie poczęstunku dla naszych szanownych gości.

WYJAZD DO KINA WAWRZYN W MOGILNIE NA FILM  "AKADEMIA PANA KLEKSA" 17.01.2024r.
W dniu dzisejszym 40 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami brali udział w wyjeździe do kina Wawrzyn w Mogilnie. Celem wycieczki była projekcja filmu pt. "Akademia Pana Kleksa". Film przedstawia dalsze losy uczniów tytułowej szkoły oraz ich mentora, Pana Ambrożego Kleksa. Fabuła ponownie skupia się na magicznych przygodach i zabawnych perypetiach głównych bohaterów, tym razem osadzonych w realiach współczesności.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASACH 1-3 16.01.2024r.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem starszym aspirana tem Panią Agnieszką Szymańską-Ciepły. Celem spotkania było przeprowadzenie prelekcji dla uczniów  na tematy: Zastraszanie, wyłudzanie, kradzieże i inne czyny karalne oraz konsekwencje z nich wynikające, odpowiedzialność karna za popełnione czyny osób nieletnich i dorosłych. Pani Agnieszka w sposób bardzo przystępny przybliżyła dzieciom te jakże trudne i poważne tematy. Uczniowie byli bardzo aktywni i zawali wiele trafnych pytań. Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony nam czas.  


PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE "JASEŁKA" 21.12.2023r./06.01.2024r.
Okres Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym mamy skłonność do większej wzajemnej życzliwości, zapominamy o sporach i waśniach. W tym szczególnym okresie corocznie uczniowie naszej szkoły wystawiają tradycyjne jasełka, które odbyły się w szkole w czwartek 21.12.2023r. Społeczność szkolna po raz kolejny mogli przeżyć historię Józefa i Maryi poszukujących noclegu, pasterzy, którzy jako pierwsi dowiedzieli się o narodzinach Mesjasza, mędrców ze Wschodu, którzy „oddalipokłon nowonarodzonemu”. Dzieci i młodzież śpiewem i tańcem wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem widzów. Kolejny raz dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych oraz poznania bożonarodzeniowych tradycji. W przedstawieniu udział wzięli:
Maryja – Maria Kuźma
Józef/Król Baltazar – Bartosz Gnidziński
Król Kacper – Marcel Kuczyński
Król Melchior – Michał Wańkowski
Pasterze: Michał Bartecki, Mikołaj Osiński, Igor Rybarczyk, Mikołaj Kubiak, Jan Wolkiewicz, Bartosz Kolczyński, Dawid Wawrzyniak, Nikodem Sucholas, Zuzanna Cieślik
Anioły: Alicja Kameduła, Marta Kuźma, Dominika Tomczak, Zuzanna Bernaś, Nina Kuczyńska, Magdalena Skalska, Maria Ciepły, Magdalena Tubacka, Natasza Gonicka, Maria Niedźwiecka, Lena Wańkowska, Hanna Ciabach, Maria Kuźma, Amelia Pina Ribeiro, Joanna Przybyszewska, Iga Szargan, Magdalena Zielińska, Celina Byczkowska, Antonina Ciepły, Vanessa Kamińska, Hanna Lewandowska, Lena Tomczak, Lilianna Małek
Recytacja/śpiew: Lena Gawalska, Marcelina Pina Ribeiro, Maja Kuczyńska, Maja Tomczak, Magdalena Wierzbińska


POKAZ REKONSTRUKCYJNY STOWARZYSZENIA HISTORYCZNEGO "ISKRA" Z INOWROCŁAWIA 13.12.2023r.
Dnia 13 grudnia odwiedziła nas grupa rekonstrukcji historycznej. Panowie przeprowadzili lekcję historii - Polacy na frontach II wojny światowej. Lekcja odbiegała od schematu typowych zajęć, ponieważ prowadzący przybyli w pełnym umundurowaniu i z licznymi eksponatami. Najwięcej entuzjazmu wśród dzieci wywołała prezentacja broni. Możliwość podtrzymania w dłoniach repliki pistoletu, czy założenie hełmu dawała uczniom poczucie prawdziwej podróży w czasie. Dziękujemy Stowarzyszeniu Historycznemu "ISKRA" z Inowrocławia za fantastyczny pokaz.


WYCIECZKA DO MANDORII I ORIENTARIUM ŁÓDŹKIEGO 7.12.2023r.
W dniu wczorajszym uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami brali udział w całodniowej wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie ORIENTARIUM.


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 24.11.2023r.
W piątek 24.11.2023 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna p. Mileny Lewandowskiej odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Był to wieczór pełen magii. Nie zabrakło lania wosku i wróżb.


WYCIECZKA DO WARSZAWY 18.11.2023r.
Dnia 18 listopada, uczennice klasy szóstej i pani Renata Syty w ramach zajęć historycznych, odwiedzili Warszawę. Zwiedzanie stolicy zaczeliśmy od Muzeum Narodowego. Muzeum Narodowe, to jedno z najstarszych muzeów w Polsce. Zbiory Muzeum liczą ok. 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności i obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo. Podczas spaceru po muzealnych salachodkrywaliśmy świat kultury i piękno dzieł sztuki. Wizyta w Muzeum była bardzo interesująca, a możliwość oglądania oryginalnych obrazów wybitnych polskich malarzy wprost bezcenna. Duże wrażenie zrobił na nas obraz Jana Matejki " Bitwa pod Grunwaldem". Wyjazd do stolicy był również doskonałą okazją, aby zobaczyć Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta. Mogliśmy również podróżować metrem.
Dziękuję rodzicom, Małgorzacie i Tomaszowi Kuczyńskim, Marzenie Tomczak i Małgorzacie Wierzbińskiej, że pojechali razem z nami.


OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOśCI 10.11.2023r. 

Dnia 10 listopada odbył się w naszej szkole II Bieg Niepodległości. W rywalizacji wzięło udział 39 uczniów z klas I-VIII. Klasyfikacja końcowa:
Klasy I-III
Chłopcy: ???? Janek kl 3, ????Taras kl 3, ???? Michał kl 1
Dziewczęta: ????Marysia kl 3, ????Hania kl 3 ????Maria C kl 2
Klasy IV-VI
Chłopcy: ???? Michał Wańkowski, ???? Antoni Zaparucha, ???? Marcel Kuczyński
Dziewczęta: ???? Maja Kuczyńska, ???? Lena Gawalska, ???? Maja Tomczak
Klasy VII-VIII
???? Mateusz Kuchnicki, ????Paweł Krzywiński, ???? Tomasz Kamiński, ???? Jacek Ciesielczyk


W ostatnim tygodniu zawodniczki Hetman/NSP Bielsko zostały nagrodzone za godne reprezentowanie Klubu i Szkoły w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Kadra: Maria Kuźma, Celina Byczkowska, Lilianna Małek, Vanessa Kamińska, Hanna Lewandowska, Lena Tomczak, Joanna Przybyszewska, Antonina Ciepły, Maria Ciepły, Hanna Ciabach oraz Zuzanna Cieślik.
Trener/nauczyciel: Mateusz Bernaś

ZAJĘCIA EDB  7.11.2023r.
Dnia 7 listopada odwiedził naszą placówkę Pan Bartłomiej Przybyszewski - sierżant 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Żołnierz opowiadał uczniom klasy VIII o swojej służbie. Młodzież miała okazję przymierzyć mundur polowy oraz spróbować wojskowej racji żywnościowej. Dziękujemy Panu Bartkowi za bardzo ciekawy wykład oraz przeprowadzone warsztaty. Wizyta odbyła się w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie " Edukacja i praca".


BAL ŚWIĘTYCH 31.10.2023r.
W dniu dzisiejszym pierwszy raz w historii naszej szkoły zorganizowany został Bal Świętych. Dzieci w przebraniach świętych brały udział w grach, zabawach, konkursach i tańcach. Mamy nadzieję,że za rok ponownie uda nam się zorganizować takie spotkanie.

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".