AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2023-24
 

ETAP SZKOLNY KONKURSU RECYTATORSKIEGO pt."TOLERNACJA. BĄDŻMY RAZEM" 18.03.2024r.
W dniu dzisiejszym odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 8 uczniów: 4 z klas 1-3 oraz 4 z klas 4-6. Uczniowie prezentowali wiersze dotyczące tolerancji. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Jury w składzie: p. mgr Barbara Gutkowska dyrektor szkoły, p. mgr Alicja Wawrzyniak wicedyrektor, p. mgr Danuta Śmigielska nauczyciel polonista po obradach wyłoniło zwycięzców:
W kategorii klas I-III
I miejsce zajęła Joanna Przybyszewska z kl. III
II miejsca zajęła Maria Ciepły z kl. II
III miejsce ex aequo Maria Niedźwiecka oraz Mikołaj Kubiak z kl. II
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce uzyskała Marcelina Pina Ribeiro z kl. V
II miejsce Hanna Lewandowska z kl. IV
III miejsce ex aequo Antonia Ciepły z kl. IV oraz Magdalena Wierzbińska z kl. VI.
Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się Asia, Marysia, Marcelinka i Hania.
GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom, a dziewczynkom życzymy powodzenia podczas konkursu w Słowikowie.


ETAP GMINNY TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ 09.03.2024r.
W sobotę 9 marca w Orchowie odbył się etap gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom". Do etapu gminnego przystąpiło łącznie 15 uczniów, w kategoriach klas I - IV i V - VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Lewandowska, Iga Szargan, Joanna Przybyszewska, Marcel Kuczyński, Maja Tomczak i Marcelina Pina Ribeiro. Dzieci wykazały się bardzo wysokim poziomem wiedzy teoretycznej i praktycznej. Po dogrywce do kolejnego etapu turnieju, dostał się Marcel Kuczyński. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia ????????????
Dziękujemy bardzo strażakom z OSP Bielsko za przygotowanie praktyczne naszych uczniów do turnieju.
Dziękujemy rodzicom, za dowóz i doping dzieci w konkursie.

SZKOLNE ELIMINACJE DO ETAPU GMINNEGO KONKURSU WIEDZY POŻARNICZEJ 06.03.2024r.
W dniu 6 marca odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju wzięło udział 13 uczniów. Turniej skierowany jest dla dzieci i młodzieży, pierwszą grupę stanowili uczniowie klas I - IV, zaś drugą grupę uczniowie klas V - VIII.
Wyniki przedstawiają się następująco:
klasy I - IV
Hanna Lewandowska
Iga Szargan
Joanna Przybyszewska
klasy V - VIII
Marcel Kuczyński
Maja Tomczak
Marcelina Pina Ribeiro
Gratulujemy i życzymy powodzenia w turnieju na etapie gminnym.

 

 


SUKCES UCZENNICY KLASY VI MAI KUCZYŃSKIEJ W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM - 05.03.2024r.

 

W połowie lutego rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs Historyczny " Konspiracja harcerska w latach 1939 - 1956". II miejsce w kategorii praca plastyczna zajęła uczennica klasy VI naszej szkoły Maja Kuczyńska. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie przy honorowym patronacie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Serdeczne gratulujemy Majce sukcesu.

 

 

 


WYCIECZKA NAUKOWA DO TORUNIA 01.03.2024r.

 

 

Dnia 1 marca klasy VII - VIII wybrały się na wycieczkę naukową do Torunia. W Toruniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemicznych w Centrum Chemii w Małej Skali. W Kamienicy Alchemika samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne, które pokazały jak interesująca i zaskakująca może być chemia. Następnie udali się na spacer po Starym Mieście, gdzie zakupili pamiątki. Miłym akcentem kończącym wycieczkę w mieście Mikołaja Kopernika była wizyta w McDonald's.

 

 


Warsztaty profilaktyczne „Fonoholizm oraz cyberprzemoc” 28.02.2024r.

 

W środę w naszej szkole odbyła się debata dla uczniów klas V-VIII. Celem warsztatu było przekazanie młodym ludziom zagrożeń wynikających z nadmiernego wykorzystania multimediów oraz możliwości skrzywdzenia drugiego człowieka dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii.


PODSUMOWANIE FERII ZIMOWYCH 19-23.02.2024r.
Drugi tydzień ferii przebiegał w naszej szkole pod znakiem wyjazdów i zajęć sportowych, kulinarnych, tanecznych itp.
W poniedziałek uczniowie pod opieką Pani Mileny Lewndowskiej i Pani Barbary Szafrańskiej brali udział w wjeździe do kina Wawrzyn w Mogilnie na film pt. "Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa".
W środę dzieci pod opieką Pań: Darii Kolczyńskiej, Danuty Sucholas oraz Małgorzaty Gezelli tworzyli antystresowe gniotki oraz tworzyli prace plastyczne z wykorzystaniem techniki stemplowania.
W czwartek odbyły się zajęcia sportowe i kulinarne, za które odpowiedziali byli Pani Renata Syty i Pan Mateusz Bernaś.
W ostatnim dniu ferii dzieci brały udział w zajęciach kuliarnych oraz grach i zabawach z wykorzystaniem dywanu multimedialnego. Za przebieg tych zajęć odpowiadały Panie: Milena Rosińska, Marta Janos, Barbara Byczkowska. 


Dnia 3 lutego przedstawiciele naszej szkoły, Jacek Ciesielczyk, Maja Kuczyńska, Maja Tomczak, Marta Tomczak oraz Magdalena Wierzbińska, uczestniczyli w wydarzeniach upamiętniających 105 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego na Kujawach Zachodnich 1918 - 1919. W Saloniku Literacko - Artystycznym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, odbył się test wiedzy na temat zwycięskiego powstania niepodległościowego. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 35 uczniów z różnych placówekoświatowych. Nasi uczniowie, wykazali się dużą znajomością i wiedzą, zajmując miejsca na podium.
Mają Tomczak zdobyła II miejsce, Jacek Ciesielczyk, Marta Tomczak Magdalena Wierzbińska zajęli ex aeguo III miejsce.
Gratulujemy ????????????????
Dziękujemy Towarzystwu Historycznemu " ISKRA " za zaproszenie na konkurs. Dziękujemy rodzicom, Państwu Gacek oraz Panu Pawłowi Tomczakowi za dowóz dzieci do Inowrocławia.

POKAZ ILUZJI 09.02.2024r.
W piątek przed feriami do naszej szkoły przybył iluzjonista Dawid. Przedstawił on dzieciom kilka magicznych sztuczek. Uczniowie z zapartym tchem oglądli pokaz. Sami również mieli możliwość wcielenia się w asystentów magika. 


BAL KARNAWAŁOWY 08.02.2024r.
W czwartek  8 -lutego w naszej klasie odbył się bal karnawałowy. Zabawę jak zwyczaj każe uczniowie rozpoczęli dostojnym, staropolskim polonezem. Potem w rytm piosenki Cleo „Za krokiem krok” prezentowali nasze piękne stroje. Następnie doskonale bawili się biorąc udział w wesołych, tanecznych i sprawnościowych konkursach. Podczas przerwy z racji tłustego czwartku, objadali się przygotowanymi przez  wychowawczynie smakołykami. Po przerwie powrócili do naszej zabawy. Świetnie bawili się, wykonując energetyczne tańce grupowe i indywidualne. Na zakończenie balu dzieci mały zrobione  zdjęcia w karnawałowej fotobudce. Będą im one przypominać miło spędzone chwile.


WARSZTATY TWORZENIE ZIMOWYCH LAMPIONÓW 6-7.02.2024r.
We wtorek i środę uczniowie klas młodszych brali udział w warsztatach tworzenia zimowych lampionów. W pierwszej kolejności malowali plastikowe słoiki, które następnie ozdabiali np. sztucznym świerkiem. Na koniec w każdym lampionie umieszczona została świeca led. 


PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024r.

https://www.facebook.com/100028599540035/posts/pfbid02Uo27nW4E33axt2c8tPYFj4rXuxhUmqkdE2i9aTu2vtQfDA1hFnc75J57TDinXnySl/?app=fbl

Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu:


kl. I

 1. Marta Kuźma
 2. Igor Rybarczyk
 3. Nina Kuczyńska

kl. II

 1. Mikołaj Kubiak
 2. Maria Ciepły
 3. Maria Niedźwiecka

kl. III

 1. Maria Kuźma
 2. Joanna Przybyszewska
 3. Jan Wolkiewicz

kl. IV

 1. Hanna Lewandowska - średnia ocen – 5,4; zachowanie – wzorowe
 2. Lilianna Małek - średnia ocen – 5,36; zachowanie – wzorowe
 3. Lena Tomczak - średnia ocen –5,27; zachowanie – wzorowe
 4. Piotr Kolczyński - średnia ocen – 5,18; zachowanie – bardzo dobre
 5. Celina Byczkowska - średnia ocen – 5,08; zachowanie – wzorowe
 6. Vanessa Kamińska - średnia ocen – 4,9; zachowanie – wzorowe
 7. Antonina Ciepły - średnia ocen – 4,9; zachowanie – bardzo dobre

kl. V

 1. Marcelina Pina Ribeiro - średnia ocen – 4,5; zachowanie – bardzo dobre

kl. VI

 1. Maja Tomczak - średnia ocen - 5,08; zachowanie - wzorowe
 2. Magdalena Wierzbińska –  średnia ocen – 4,92; zachowanie - wzorowe
 3. Maja Kuczyńska - średnia ocen – 4,58; zachowanie – wzorowe

kl. VIII

1. Oliwia Byczkowska - średnia ocen – 4,92; zachowanie – bardzo dobre

2. Bogumiła Kameduła - średnia ocen – 4,85; zachowanie – bardzo dobre
3. Marta Tomczak - średnia ocen – 4,71; zachowanie – bardzo dobre

 

Uczniowie ze 100% frekwencją:

Niepubliczne Przedszkole

 1. Hanna Zaparucha, Adrian Szymański

Niepubliczna Szkoła Podstawowa

kl. I

 1. Alicja Kameduła
 2. Igor Rybarczyk

kl. IV

      1.    Antoni Zaparucha

kl. VI

      1.  Maja Kuczyńska

kl. VIII

 1. Bogumiła Kameduła

 

Uczniowie z bardzo dobrą frekwencją:


kl.II

     1. Mikołaj Kubiak – 4h

kl. III

 1. Hanna Ciabach – 10h

 

Gratulujemy wychowankom przedszkola, uczniom i ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów.

 
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA 30.01.2024r.
Dnia 30 stycznia do sali OSP przybyli wyjątkowi goście - ukochani dziadkowie naszych przedszkolaków i uczniów klas 1-4. Dzieci były bardzo podekscytowane. Chciały bowiem najlepiej jak potrafię okazać jak bardzo kochają swoje Babcie i Dziadków. Wykonały zadanie koncertowo. Młodsi wychowankowie śpiewali piosenki, recytowali wierszyki oraz zaprezentowali swoje zdolności taneczne. Wychowankowie grupy starszej wraz z uczniami z klas 1-3 wystawili sztukę teatralną pt. "Akademia Pana Kleksa". Spektakl udał się doskonale. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje zdolności i zachwycili widownię. Sto lat zagrane na fletach przez uczniów klasy 4 było "wisienką na torcie". Dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich wnucząt. My oczywiście, również pękamy z dumy i cieszymy się,że do naszej szkoły uczęszczają tak wspaniali uczniowie. Dziękujemy paniom czuwającym nad przebiegiem uroczystości: p. Małgorzacie Gezelli, p. Danucie Sucholas, p. Milenie Rosińskiej, p. Marcie Janos, p. Darii Kolczyńskiej, p. Barbarze Byczkowskiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę rodziców za przygotowanie poczęstunku dla naszych szanownych gości.

WYJAZD DO KINA WAWRZYN W MOGILNIE NA FILM  "AKADEMIA PANA KLEKSA" 17.01.2024r.
W dniu dzisejszym 40 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami brali udział w wyjeździe do kina Wawrzyn w Mogilnie. Celem wycieczki była projekcja filmu pt. "Akademia Pana Kleksa". Film przedstawia dalsze losy uczniów tytułowej szkoły oraz ich mentora, Pana Ambrożego Kleksa. Fabuła ponownie skupia się na magicznych przygodach i zabawnych perypetiach głównych bohaterów, tym razem osadzonych w realiach współczesności.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASACH 1-3 16.01.2024r.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem starszym aspirana tem Panią Agnieszką Szymańską-Ciepły. Celem spotkania było przeprowadzenie prelekcji dla uczniów  na tematy: Zastraszanie, wyłudzanie, kradzieże i inne czyny karalne oraz konsekwencje z nich wynikające, odpowiedzialność karna za popełnione czyny osób nieletnich i dorosłych. Pani Agnieszka w sposób bardzo przystępny przybliżyła dzieciom te jakże trudne i poważne tematy. Uczniowie byli bardzo aktywni i zawali wiele trafnych pytań. Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony nam czas.  


PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE "JASEŁKA" 21.12.2023r./06.01.2024r.
Okres Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym mamy skłonność do większej wzajemnej życzliwości, zapominamy o sporach i waśniach. W tym szczególnym okresie corocznie uczniowie naszej szkoły wystawiają tradycyjne jasełka, które odbyły się w szkole w czwartek 21.12.2023r. Społeczność szkolna po raz kolejny mogli przeżyć historię Józefa i Maryi poszukujących noclegu, pasterzy, którzy jako pierwsi dowiedzieli się o narodzinach Mesjasza, mędrców ze Wschodu, którzy „oddalipokłon nowonarodzonemu”. Dzieci i młodzież śpiewem i tańcem wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem widzów. Kolejny raz dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych oraz poznania bożonarodzeniowych tradycji. W przedstawieniu udział wzięli:
Maryja – Maria Kuźma
Józef/Król Baltazar – Bartosz Gnidziński
Król Kacper – Marcel Kuczyński
Król Melchior – Michał Wańkowski
Pasterze: Michał Bartecki, Mikołaj Osiński, Igor Rybarczyk, Mikołaj Kubiak, Jan Wolkiewicz, Bartosz Kolczyński, Dawid Wawrzyniak, Nikodem Sucholas, Zuzanna Cieślik
Anioły: Alicja Kameduła, Marta Kuźma, Dominika Tomczak, Zuzanna Bernaś, Nina Kuczyńska, Magdalena Skalska, Maria Ciepły, Magdalena Tubacka, Natasza Gonicka, Maria Niedźwiecka, Lena Wańkowska, Hanna Ciabach, Maria Kuźma, Amelia Pina Ribeiro, Joanna Przybyszewska, Iga Szargan, Magdalena Zielińska, Celina Byczkowska, Antonina Ciepły, Vanessa Kamińska, Hanna Lewandowska, Lena Tomczak, Lilianna Małek
Recytacja/śpiew: Lena Gawalska, Marcelina Pina Ribeiro, Maja Kuczyńska, Maja Tomczak, Magdalena Wierzbińska


POKAZ REKONSTRUKCYJNY STOWARZYSZENIA HISTORYCZNEGO "ISKRA" Z INOWROCŁAWIA 13.12.2023r.
Dnia 13 grudnia odwiedziła nas grupa rekonstrukcji historycznej. Panowie przeprowadzili lekcję historii - Polacy na frontach II wojny światowej. Lekcja odbiegała od schematu typowych zajęć, ponieważ prowadzący przybyli w pełnym umundurowaniu i z licznymi eksponatami. Najwięcej entuzjazmu wśród dzieci wywołała prezentacja broni. Możliwość podtrzymania w dłoniach repliki pistoletu, czy założenie hełmu dawała uczniom poczucie prawdziwej podróży w czasie. Dziękujemy Stowarzyszeniu Historycznemu "ISKRA" z Inowrocławia za fantastyczny pokaz.


WYCIECZKA DO MANDORII I ORIENTARIUM ŁÓDŹKIEGO 7.12.2023r.
W dniu wczorajszym uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami brali udział w całodniowej wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie ORIENTARIUM.


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA 24.11.2023r.
W piątek 24.11.2023 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna p. Mileny Lewandowskiej odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Był to wieczór pełen magii. Nie zabrakło lania wosku i wróżb.


WYCIECZKA DO WARSZAWY 18.11.2023r.
Dnia 18 listopada, uczennice klasy szóstej i pani Renata Syty w ramach zajęć historycznych, odwiedzili Warszawę. Zwiedzanie stolicy zaczeliśmy od Muzeum Narodowego. Muzeum Narodowe, to jedno z najstarszych muzeów w Polsce. Zbiory Muzeum liczą ok. 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej, od antyku do współczesności i obejmują malarstwo, rzeźbę, rysunki oraz ryciny, fotografie, numizmaty, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo. Podczas spaceru po muzealnych salachodkrywaliśmy świat kultury i piękno dzieł sztuki. Wizyta w Muzeum była bardzo interesująca, a możliwość oglądania oryginalnych obrazów wybitnych polskich malarzy wprost bezcenna. Duże wrażenie zrobił na nas obraz Jana Matejki " Bitwa pod Grunwaldem". Wyjazd do stolicy był również doskonałą okazją, aby zobaczyć Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta. Mogliśmy również podróżować metrem.
Dziękuję rodzicom, Małgorzacie i Tomaszowi Kuczyńskim, Marzenie Tomczak i Małgorzacie Wierzbińskiej, że pojechali razem z nami.


OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOśCI 10.11.2023r. 

Dnia 10 listopada odbył się w naszej szkole II Bieg Niepodległości. W rywalizacji wzięło udział 39 uczniów z klas I-VIII. Klasyfikacja końcowa:
Klasy I-III
Chłopcy: ???? Janek kl 3, ????Taras kl 3, ???? Michał kl 1
Dziewczęta: ????Marysia kl 3, ????Hania kl 3 ????Maria C kl 2
Klasy IV-VI
Chłopcy: ???? Michał Wańkowski, ???? Antoni Zaparucha, ???? Marcel Kuczyński
Dziewczęta: ???? Maja Kuczyńska, ???? Lena Gawalska, ???? Maja Tomczak
Klasy VII-VIII
???? Mateusz Kuchnicki, ????Paweł Krzywiński, ???? Tomasz Kamiński, ???? Jacek Ciesielczyk


W ostatnim tygodniu zawodniczki Hetman/NSP Bielsko zostały nagrodzone za godne reprezentowanie Klubu i Szkoły w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Kadra: Maria Kuźma, Celina Byczkowska, Lilianna Małek, Vanessa Kamińska, Hanna Lewandowska, Lena Tomczak, Joanna Przybyszewska, Antonina Ciepły, Maria Ciepły, Hanna Ciabach oraz Zuzanna Cieślik.
Trener/nauczyciel: Mateusz Bernaś

ZAJĘCIA EDB  7.11.2023r.
Dnia 7 listopada odwiedził naszą placówkę Pan Bartłomiej Przybyszewski - sierżant 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Żołnierz opowiadał uczniom klasy VIII o swojej służbie. Młodzież miała okazję przymierzyć mundur polowy oraz spróbować wojskowej racji żywnościowej. Dziękujemy Panu Bartkowi za bardzo ciekawy wykład oraz przeprowadzone warsztaty. Wizyta odbyła się w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie " Edukacja i praca".


BAL ŚWIĘTYCH 31.10.2023r.
W dniu dzisiejszym pierwszy raz w historii naszej szkoły zorganizowany został Bal Świętych. Dzieci w przebraniach świętych brały udział w grach, zabawach, konkursach i tańcach. Mamy nadzieję,że za rok ponownie uda nam się zorganizować takie spotkanie.

WYJAZD NA MECZ DO POZNANIA 24.10.2023r.

W dniu wczorajszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe na mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Po wspólnym kibicowaniu udali się na zasłużony posiłek.


 PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I - 20.10.2023r.

 

 

Dnia 20 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje wyczekiwali z niecierpliwością momentu, w którym zostaną pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. O godzinie 10:00 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci przygotowane przez Panią Milenę Rosińską (wychowawczyni) wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Na początku pierwszoklasiści ślubowali m .in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska tradycyjnie pasowała dzieci na uczniów. Wychowawczyni wraz z Panią Prezes mgr Alicją Wawrzyniak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.  Po uroczystości Rodzice zaprosili zebranych na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.
W dniu dzisiejszym dziesięcioro dzieci z klasy 1 zostało oficjalnie przyjętych w szeregi uczniów naszej szkoły. Gratulujemy: Zuzannie, Marcie, Magdalenie, Ninie, Alicji, Dominice, Igorowi, Mikołajowi, Mikołajowi, Michałowi.


 

 


 

XXIII DZIEŃ PAPIESKI - "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II CYWILIZACJA ŻYCIA"

 

Dnia 15 października  (podczas Mszy św. w kościele) oraz 17 października w szkole zebraliśmy, aby wspólnie obchodzić XXIII już Dzień Papieski. Hasło tegorocznego dnia brzmiało: "Święty Jan Paweł II Cywilizacja życia". Tegoroczny dzień papieski związany był również z 45 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wśród ludzkich dramatów wymienili "głód, katastrofy naturalne, utratę dachu nad głową, przymusową emigrację, handel ludźmi, nałogi i osamotnienie, które otwierają katalog ludzkich cierpień i tragedii". "Każda z nich zdaje się już nawet nie pytać, ale wołać – gdzie jest Bóg?!" Tegoroczny dzień papieski miał uzmysłowić nam,że życie jest darem. Darem, który każdy z nas otrzymał od Boga, a którym to powinniśmy dzielić się każdego dnia z innymi. 

 

 


OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ  13.10.2023r.


Dnia 13 - tego października  br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy III - VI przygotowani pod kierunkiem Pani mgr Mileny Lewandowskiej dokonali otwarcia uroczystości oraz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Humorystyczne scenki z życia szkoły i domu przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.  Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska oraz Pani Prezes mgr Alicja Wawrzyniak podziękowały nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

 


 

 OBCHODY DNIA DRZEWA W KLASACH I-III -10.10.2023r.

 

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami zasadzili śliwę.

 

  

 

 

ZAJĘCIA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W KLASIE 7 - 09.10.2023r.

 

Wiedza o krajach niemieckojęzycznych w klasie 7 nie jest obca. ?? Uczniowie swoją przygodę z j.niemieckim zaczęli od poznania krajów, które używają tego języka. Jako utrwalenie zdobytej wiedzy przygotowali kolorowe lapbooki. ?????????

 

 


 

ZAWODY SPORTOWE W SKULSKU 02.10.2023r.


W poprzedni czwartek nasza najmłodsza drużyna Hetman/NSP Bielsko uczestniczyła w turnieju żaków, który odbył się w Skulsku ???? Dziewczyny dzielnie rywalizowały z drużynami gospodarzy, Sokołem Kleczew oraz Wilkami Wilczyn ???????? Najlepszym strzelcem naszej drużyny została Zuzanna Cieślik - zdobywczyni ???????????????????? bramek ????

 

 


 

LEKCJA EDB W KLASIE 8 - WIZYTA W OSP W BIELSKU 29.09.2023r.

 

Dnia 29 września uczniowie klasy VIII z nauczycielem panią Renatą Syty odwiedzili jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku. Pod czujnym okiem wiceprezesa OSP pana Łukasza Przybyszewskiego, uczniowie zapoznali się z tajnikami służby, którą pełnią strażacy, poznali zasady prowadzenia akcji ratowniczych oraz zasady działania sprzętu gaśniczego. Wizyta odbyła się w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa " Źródła zagrożeń".

 

 


 

DZIEŃ CHŁOPAKA 29.09.2023r.

 

Dziś Samorząd Uczniowski przygotował kilka niespodzianek z okazji Dnia Chłopca. Oto kilka z nich uwiecznionych na zdjęciach. Życzymy wszystkim chłopcom samych radosnych dni, dużo uśmiechu na co dzień, ciekawych przygód, słońca na niebie.

 

 


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - 26.09.2023r.

 

We wtorek w szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Spośród zgłoszonych wcześniej kandydatur nasi uczniowie na przewodniczą szkoły wybrali Magdalenę Wierzbińską z klasy szóstej. Pozostali kandydaci Maja Kuczyńska, Maja Tomczak oraz Jacek Ciesielczyk wchodzą w skład Samorządu Uczniowskiego. Magdalenie gratulujemy i liczymy na wiele inicjatyw pod jej przewodnictwem.

 

 


 

WITAMY JESIEŃ 23.09.2023r.

 

Dnia 23 września uczniowie klas I-III  powitały nową porę roku- Jesień.  Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Później udaliśmy się na spacer w poszukiwaniu oznak jesieni, a następnie zorganizowaliśmy kącik przyrodniczy, w którym pojawiły się żołędzie, kasztany, jarzębina i inne jesienne dary. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.

 


 


 

WYCIECZKA DO BISKUPINA 18.09.2023r.

 

Dnia 18 września uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w wycieczce do Biskupina. Brali oni udział w  XXVIII Festyn Archeologiczny " My Słowianie". 

 DZIEŃ KROPKI 15.09.2023r.

 

Dnia 15 września uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Kropki. Jedna kropka, która ma wielkie znaczenie… Jest to święto, które ma na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania we własne siły. Dzieci zapoznały się z bajką „The Dot – Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa. Bajka ta opowiada o małej dziewczynce o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne siły, ale dzięki odwadze i samozaparciu odnalazła swój własny talent. Nauczycielki omówiły z dziećmi bajkę oraz podjęły próbę udzielenia odpowiedzi na pytania: Jakie talenty może mieć przedszkolak? Co robić żeby uwierzyć we własne siły? Jak odnaleźć i pielęgnować swój talent?

 


 

 


TURNIEJ LIGOWY ŻAKÓW W KLECZEWIE - 10.09.2023r.

 

 W turnieju ligowym żaków zadebiutowała dzisiaj drużyna dziewcząt Hetman Orchowo/NSP Bielsko ?????? Zawody zostały rozegrane w Kleczewie. A już za tydzień kolejny turniej - tym razem w Wilczynie ??????????

 

 


INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2023-2024

 

 

Dnia 4 września 2023 roku o godzinie 9.00   naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2023/2024. Po ponownej długiej przerwie uczniowie  mogli spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i pedagogami. Uroczustość powiązana była z obchodami 10-lecia istnienia naszych szkół. Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich i życzyła wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku szkolnym. Przybkiżyliśmy również historię działalności szkół z okresu 10 lat. 

 


 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".