AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2021-2022
ZABAWA ANDRZEJKOWA - 26.11.2021r.

W dniu 26 listopada z ramienia samorządu naszej szkoły zorganizowane zostały andrzejki szkolne. wieczór andrzejkowy rozpoczęliśmy przywitaniem oraz tańcami integrującymi grupę przybyłych dzieci. Następnym kluczowym momentem były wróżby przygotowane przez dziewczyny z klasy VII i VIII oraz tradycyjne lanie wosku. Samorząd uczniowski pragnie złożyć podziękowania dla pań organizujących dyskotekę pani B.  Byczkowskiej, pani B. Szafrańskiej pani M. Lewandowskiej, a w szczególności panu Darkowi Tomaszewskiemu, który przyjął zaproszenie do naszej szkoły i umilił muzycznie popołudnie spędzone w szkole.  

 

 

 

 


 

WYCIECZKA DO WARSZAWY 16-18.11.2021r.

 

 

W dniach 16-18.11.2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami (45 uczestników) brali udział w wycieczce do Warszawy. Wyjazd nastąpił o godz. 6.00. Na miejsce dotarli około godz.11.00. Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem na Starym Mieście przy Kolumnie Zygmunta III Wazy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Bardzo duży problem stanowił zakup biletów do tegoż miejsca. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na ul. Świętojańską do Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Potem poszli na Rynek Starego Miasta, gdzie podziwiali m.in. pomnik Warszawskiej Syrenki, najwęższą kamienicę w stolicy, Gnojną Górę, mury miejskie, pomniki: Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego.

 

Jeszcze w tym dniu spacerowali po Krakowskim Przedmieściu
i okolicach. Zobaczyli pomnik A. Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Bristol, Uniwersytet Warszawski, kościół Św. Krzyża, pomnik M. Kopernika. Następnie udali się na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyli Grób Nieznanego Żołnierza oraz uroczystą zmianę warty. Około godz. 18-tej uczestnicy wycieczki zakwaterowali się w hotelu i zjedli obiadokolację. W drugim dniu pobytu zwiedzili Łazienki Królewskie. Największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie. Następnie jechali autokarem Traktem Królewskim i zobaczyli m.in. sejm i senat. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli zobaczyć największe osiągnięcia polskiej nauki. Wielką atrakcją był przejazd metrem oraz podziwianie panoramy stolicy z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Potem udali się do Muzeum Narodowego, gdzie mieli okazję zapoznać się z bogatymi eksponatami muzealnymi. Trzeciego dnia udali się do Wilanowa podziwiać wspaniałą rezydencję króla Jana III Sobieskiego oraz piękne ogrody. Następnie zwiedzili teren dawnego getta żydowskiego oraz cmentarze: Powązki Stare i Wojskowe. Pani przewodnik przybliżyła im historię wielu spoczywających tam osób m.in. bohaterów książki A. Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”, powstańców warszawskich, czy żołnierzy poległych w Bitwie Warszawskiej oraz pisarzy, malarzy, kompozytorów, polityków, naukowców. Duże wrażenie wywarły też wspaniałe rzeźby, które zdobią zabytkowe nagrobki. Przed drogą powrotną udali  się na obiad. Około godz. 16-tej  wyjechali z Warszawy  w bardzo dobrych nastrojach. 


 


 

ROCZNICA UCHWALENIA ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI  09.11.2021r.

 

 

 

 

 


 

WYCIECZKA DO TORUNIA 04.11.2021r.

 

Dnia 04.11.2021r. uczniowie klas I-III brali udział w wycieczce do Torunia dofinasowanej przez MEiN w ramach przesięwzięcia pod nazwą "Poznaj Polskę".  Wycieczka rozpoczęła się wizytą w Centrum Popularyzacji Kosmosu

„Planetarium” w Toruniu. Uczniowie obejrzeli seans pt. „Cudowna podróż”. W trakcie seansu przedstawione zostały podstawowe gwiazdozbiory, podróż po Układzie Słonecznym, lądowanie na powierzchni Księżyca i Marsa. Po odbytym seansie uczniowie udali się do sali „Geodium”, czyli wystawy interaktywnej poświęconej Ziemi jako planecie. Centralnym elementem wystawy był obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej. Wokół globusa znajdowały się interaktywne urządzenia oraz dwa stanowiska z kolekcja skał i minerałów. Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Uczniowie usłyszeli legendy związane z Toruniem, m.in. dotyczące figur pieska i osła, znajdujących się na rynku.

Zobaczyli Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, ruiny zamku krzyżackiego z XIII wieku, Krzywy Dom oraz kościół pw. Św. Jakuba. Po zakończeniu zwiedzania Starego Miasta uczniowie wraz z opiekunami udali się pod Dom M. Kopernika, będący częścią Muzeum Okręgowego w Toruniu. Grupa zwiedzających mogła podziwiać sale ekspozycyjne, przedstawiające 3 tematy: nauka dawna i współczesna, życie codzienne rodziny mieszczańskiej oraz życie i dzieło M. Kopernika. Kolejnym punktem wycieczki był obiad w restauracji, po którym grupa udała się na spacer po Bulwarze Filadelfijskim wzdłuż Wisły, skąd podziwiali panoramę Starego Miasta. Po spacerze uczestnicy wycieczki udali się na podwieczorek, a następnie w drogę powrotną.


 

  

 

 

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe     „Z Edukacją w Przyszłość” otrzymało środki finansowe na dofinansowanie przygotowania i przeprowadzenia w roku 2021, w trakcie roku szkolnego dwóch wycieczek dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku:

 

 

 

- jednodniowej do Torunia dla uczniów klas I-III

- trzydniowej do Warszawy dla uczniów klas IV-VIII


Dofinansowanie zostało przyznane na podstawie Komunikatu MEiN z dnia 27 sierpnia 2021 r. o ustanowieniu przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę”, które jest częścią POLSKIEGO ŁADU. Przedsięwzięcie ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci  i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

 

Wysokość otrzymanej dotacji celowej to:

- dla wycieczki jednodniowej do Torunia - 4000,00 zł

- dla wycieczki trzydniowej do Warszawy – 14 400,00 zł PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I - 22.10.2021r.

 

 

Dnia 22 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje wyczekiwali z niecierpliwością momentu, w którym zostaną pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. O godzinie 11:40 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci przygotowane przez Panią: Barbarę Byczkowską (wychowawczyni) wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Na początku pierwszoklasiści ślubowali m .in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska tradycyjnie pasowała dzieci na uczniów. Wychowawczyni wraz z Panią Prezes mgr Alicją Wawrzyniak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Punktem kończącym uroczystość były: jakże istotny wpis do kroniki szkolnej oraz życzenia skierowane do dzieci od starszych kolegów i koleżanek. Po uroczystości Rodzice zaprosili zebranych na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.
W poczet uczniów NSP w dniu dzisiejszym włączeni zostali :
1) Ciabach Hanna
2) Grobelny Filip
3) Kolczyński Bartosz
4) Kuźma Maria
5) Pina Ribeiro Amelia
6) Przybyszewska Joanna
7) Sucholas Nikodem
8) Szargan Iga
9) Wawrzyniak Dawid
10) Wolkiewicz Jan
11) Zielińska Magdalena

 


OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2021r. 


Dnia 13 - tego października  br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy III i IV przygotowani pod kierunkiem wychowawczyni Pani mgr Mileny Lewandowskiej dokonali otwarcia uroczystości oraz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Humorystyczne scenki z życia szkoły i domu przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.  Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska oraz Pani Prezes mgr Alicja Wawrzyniak podziękowały nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.


Dnia 11 października uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa - " Źródła zagrożeń " odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Bielsku. Celem lekcji w terenie było spotkanie z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Panem Tomaszem Tomczakiem oraz poznanie i zrozumienie specyfiki pracy strażaka.
Młodzież została oprowadzona po budynku Straży Pożarnej i zapoznała się ze sprzętem jakiego używa się podczas akcji pożarniczych. Wysłuchała wykładu na temat pierwszej pomocy, dowiedziała się jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka.

 


 

XXI DZIEŃ PAPIESKI - "NIE LEKAJCIE SIĘ"

 

Dnia 6 października o godzinie 11:40 zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby wspólnie obchodzić XXI już Dzień Papieski. Hasło tegorocznego dnia brzmi: "Nie lekajcie się". Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie. Dziś ludzkość zmaga się nie tylko z pandemią koronawirusa, ale także z wieloma innymi tragediami - napisali polscy biskupi w liście z okazji Dnia Papieskiego. Wśród ludzkich dramatów wymienili "głód, katastrofy naturalne, utratę dachu nad głową, przymusową emigrację, handel ludźmi, nałogi i osamotnienie, które otwierają katalog ludzkich cierpień i tragedii". "Każda z nich zdaje się już nawet nie pytać, ale wołać – gdzie jest Bóg?!" Z odpowiedzią na to i wiele innych pytań przychodzi Chrystus - "nie bój się ja jestem". Uwierz tylko wiara pokona wszelki strach i lęk. 

 WYCIECZKA DO MAŁE PERU W PIOTROWICACH - 05.10.2021r.
Dnia 5  października uczniowie klas I-III wybrali się się na wycieczkę do Piotrowic. Ranczo powstało dla alpak. Na miejscu znajduje się sala zabaw dla dzieci Alpunio, gdzie pociechy mogą do woli skakać, biegać i bawić się w najlepsze, Alpi zagajnik – tam dzieci mogły zetknąć się z naturą i zakochać się w Alpakach, pogłaskać, poprzytulać i odetchnąć z dala od codzienności.  Wszystko to usytuowane jest nad jeziorem słupeckim, na niespełna pół hektarowej przestrzeni, w otoczeniu zieleni, śpiewu ptaków i żyjątek naturalnie tam występujących. 

 


 

INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2021-2022

 

 

Dnia 1 września 2021 roku o godzinie 9.00   naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2021/2022. Po ponownej długiej przerwie uczniowie  mogli spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i pedagogami. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich i życzyła wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku szkolnym. 


 

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".