AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2020-2021
WIELKI TEST EDUKACYJNY "MORZA I LĄDY" - podsumowanie konkursu 23.04.2021r.
Uczniowie naszej szkoły pod kierynkiem Pana Grzegorza Nalewaja wzięli udział w konkursie geograficznym Wielki Test Edukacyjny "Morza i Lądy". Konkurs przeprowadzony był w 3 kategoriach wiekowych. Naszej szkoły dotyczyły 2 z nich. Test przeprowadzony został online. Składał się on z 25 pytań. Uczestnik mógł uzyskać w teście maksymalnie 30 punktów. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 12 uczniów: sześcioro w kategorii I klas V - VI oraz sześcioro w kategorii II klas VII - VIII. Poniżej przedstawiamy klasyfikację uczestników w szkole:
Kategoria klas V - VI:
I miejsce w szkole  eq aequo- Bogumiła Kameduła i Wiktoria Kameduła - 25 pkt/30 pkt
II miejsce w szkole - Oliwia Byczkowska - 24 pkt/30 pkt
III miejsce w szkole - Wiktoria Gallas - 21 pkt/30 pkt
W kategorii klas VII - VIII:
I miejsce w szkole - Aleksandra Kameduła - 26 pkt/30 pkt
II miejsce w szkole - Sebastian Tomczak - 25 pkt/30 pkt
III miejsce w szkole - Julia Rosołek - 15 pkt /30 pkt
W konkursie wzięli udział również: Marta Tomczak, Maria Rosołek, Zuzanna Grzelak, Damian Grzelak, Amelia Paszkiewicz. 

PODSUMOWANIE KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ - 13.04.2021r.
Tradycyjnie już w okresie Wielkiego Postu w naszej szkole organizowany jest konkurs na palmę wielkanocną. W tym roku mimo panującej w dalszym ciągu pandemii również udało się jego zorganizować. W konkursie wzięło udział 10 wychowanków grup przedszkolnych oraz 13 uczniów szkoły podstawowej. Palmy dostarczone przez uczestników były piękne i ich wykonanie z pewnością było pracochłonne. Jury podczas oceny brało pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę, rodzaj wykorzystanego produktu.  W związku z dużym zainteresowaniem rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w 4 kategoriach wiekowych:
- przedszkole grupa dzieci 3 - 4 - letnich,
- przedszkole grupa dzieci 5-6 - letnich
- uczniowie klas I - III
- uczniowie klas IV - VIII 
Ostatecznie spośród wszystkich uczestników wyłoniono następujących zwycięzców:

Grupa przedszkolna dzieci 3 - 4 - letnie:
I miejsce: ex aequo: Adrian Szymański i Igor Rybarczyk,
II miejsce ex aequo: Nadia Małkowska, Igor Lewandowski, Izabela Pankowska

Grupa przedszkolna dzieci 5-6- letnie:
I miejsce: ex aequo: Lena Wańkowska, Natasza Gonicka, Marcelina Byczkowska
II miejsce: ex aequo: Asia Przybyszewska, Bartek Kolczyński
Uczniowie klas I - III
I miejsce: ex aequo: Karolina Gallas, Magdalena Wierzbińska
II miejsce: ex aequo: Lilianna Małek, Bartosz Gnidziński
III miejsce: ex aequo: Hanna Lewandowska, Lena Tomczak, Piotr Kolczyński, Mateusz Małkowski, Michał Wańkowski
Uczniowie klas IV - VIII

I miejsce Wiktoria Pietrzak
II miejsce Wiktoria Grylewicz
III miejsce: ex aequo: Maria Rosołek, Julia Rosołek
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w innych konkursach. Wręczenie nagród nastąpi po powrocie uczniów do szkoły.Wiosno, Wiosno, przyjdź już do nas 19.03.2021r.
W dniu dzisiejszym wychowankowie grup przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 żegnali Zimę, aby w końcu móc powitać Wiosnę. Dzieci śpiewały piosenki, wcieliły się w aktorów w teatrzyku. Ważnym punktem tego dnia było również symbolicznie pożegnanie Pani Zimy poprzez spalenie Marzanny. Tradycyjnie dzieci otrzymały poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek. 

DZIEŃ KOBIET 08.03.2021r.
W poniedziałek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji wszyscy chłopcy wręczyli swoim koleżankom oraz nauczycielką upominki życząc im wszystkiego dobrego. Tego dnia uczniowie brali udział w konkursach oraz świętowali przy wspólnym stole. 

BAL PRZEBIERAŃCÓW DLA KLAS 1-3 - 11.02.2021r.
W dniu dziejszym odbył się w naszej szkole bal przebierańców. Zabawa trwała od godziny 10:00-12:00 w sali gimnastycznej. Odwiedzili nas: policjanci, księżniczki, rycerze i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci brały udział w wielu konkurencjach oraz zabawach tanecznych. Impreza nie obyła się również bez poczęstunku. W związku z Tłustym Czwartkiem nie zabrakło oczywiście pysznych pączków za które serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor. 
 https://www.facebook.com/NPiNSPwBielsku/photos/pcb.2251690281629464/2251688734962952/

WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ " Święta Bożego Narodzenia widziane oczami dziecka" - 06.01.2021r.
Konkurs na kartkę świąteczną pt. " Święta Bożego Narodzenia widziane oczami dziecka" dla klasy I - III został rozstrzygnięty! Jury w składzie: pani Katarzyna Holak, pani Renata Syty, pani Danuta Sucholas i pani Mirosława Mikołajczak - Pankowska oceniły nadesłane prace. Wszystkie kompozycje były niezwykle barwne, bardzo ciekawe i opracowane z niezwykłą starannością. Do wykonania został użyty różnorodny materiał. Po podliczeniu otrzymanych punktów wyniki końcowe prezentują się następująco:
I miejsce Hanna Lewandowska
II miejsce Adrianna Spochacz,
III miejsce Celina Byczkowska
Wyróżnienia:
Magdalena Wierzbińska
Piotr Kolczyński
Antoni Jankowski
W konkursie udział wzięli także: Antonina Ciepły, Zuzanna Cieślik, Lilianna Małek, Lena Tomczak, Antoni Zaparucha, Karolina Gallas, Mateusz Małkowski, Daria Spochacz.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Rozdanie nagród nastąpi po powrocie do szkoły.

 

 

 

 

 

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ - 24.12.2020/06.01.2021

 

W grudniu z inicjatywy wychowawczyni klasy II i III ogłoszony został konkurs na kartkę świąteczną pt. " Święta Bożego Narodzenia widziane oczami dziecka". Skierowany był on do uczniów klas 1-3. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki świątecznej w formacie a5. Technika wykonania była dowolna. W konkursie wzięło udział 14 dzieci. Wszystkie prace były niezwykle barwne, bardzo ciekawe i wykonane z niezwykłą starannością. Do wykonania został użyty różnorodny materiał. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z ogłoszeniem wyników odbędzie się 6 - tego stycznia 2021r. w Święto Trzech Króli.   

 

  

 

WYNIKI KONKURSU „Jesienny stroik”


Konkurs na „Jesienny stroik” dla klasy I został rozstrzygnięty! Jury w składzie: pani Alicja Wawrzyniak, pani Barbara Gutkowska i pani Renata Syty oceniły nadesłane prace. Wszystkie kompozycje były niezwykle barwne, bardzo ciekawe i opracowane z niezwykłą starannością. Do wykonania został użyty różnorodny materiał z zebranych darów natury.

Laureatami zostali:

I miejsce Hanna Lewandowska, Liliana Małek

II miejsce Celina Byczkowska, Antoni Jankowski, Adrianna Spochacz, Lena Tomczak

III miejsce Antonina Ciepły, Piotr Kolczyński, Antoni Zaparucha

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, rozdanie nagród nastąpi po powrocie do szkoły. 

 

 


 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. "JESIEŃ W OBIEKTYWIE"

W listopadzie ogłoszony został konkurs fotograficzny pt. "Jesień w obiektywie". Wzięło w nim udział 15 uczniów naszej szkoły. W galerii mogą Państwo obejrzeć prace uczniów.  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w "Mikołajki" 

 

 


 

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I - 23.10.2020r.


W dniu dziejszym obchodziliśmy w naszej szkole święto. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły oficjalnie zostali włączeni do grona uczniów NSP w Bielsku.  O godzinie 11:40 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci przygotowane przez Panią mgr Darię Kolczyńską wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska tradycyjnie pasowała dzieci na uczniów. Wychowawczyni wraz z Panią Prezes mgr Alicją Wawrzyniak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Punktem kończącym uroczystość były: jakże istotny wpis do kroniki szkolnej oraz życzenia skierowane do dzieci od starszych kolegów i koleżanek. 

W poczet uczniów NSP w dniu dzisiejszym włączeni zostali :

1. Byczkowska Celina
2. Ciepły Antonina
3. Cieślik Zuzanna
4. Kolczyński Piotr
5. Jankowski Antoni
6. Lewandowska Hanna
7. Małek Lilianna
8. Spochacz Adrianna
9. Stawiszyński Kacper
10. Tomczak Lena
11. Zaparucha Antoni 

 

 

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2020r.

 

Dnia 13 - tego października obchodziliśmy w naszej szkole DEN. Upomiętniliśmy ten dzień poprzez krótki apel oraz złożenie życzeń nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. 

 

 


 

XX DZIEŃ PAPIESKI - "TOTUS TUUS - CAŁY TWÓJ"

 

Dnia 07.10.2020r. o godzinie 11:40 obchodziliśmy w naszej szkole kolejny już Dzień Papieski. Hasło tegorocznego święta to  dewiza papieża Jana Pawła II, kilkakrotnie powtórzona w jego testamencie. 

Tegroczny występ przybrał formę teleturnieju, w którym uczestnicy (uczniowie klasy VII i VIII) odpowiadali na pytania dotyczące faktów z życia Papieża. Rundy teleturnieju przeplatane były pięknymi piosenkami w wykonaniu naszych uczesnnic. 

W przedstawieniu udział wzięli:

śpiew: Liliana Małek, Karolina Gallas, Lena Gawalska, Marcel Kuczyński, Vladyslav Mamchak, Marcelina Pina Ribeiro, Lena Paluch, Izabela Kuchnicka, Daria Spochacz, Maja Tomczak, Magdalena Wierzbińska, Wiktoria Grylewicz, Amelia Paszkiewicz, 

 

Uczestnicy teleturnieju: Sebastian Tomczak, Maciej Szargan, Zuzanna Grzelak, Wiktoria Grylewicz, Amelia Paszkiewicz, Julia Hartwich, Bartosz Smółka, Aleksandra Kameduła.

 

Hostessa: Martyna Kuczyńska


 

 

INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2020-2021

 

 

Dnia 1 września 2020 roku o godzinie 9.00   naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2020/2021. Po prawie półrocznej przerwie spowodowanej wprowadzeniem nauczania zdalnego  (z wyłączeniem zakończenia roku) uczniowie ponownie mogli spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i pedagogami. Tegoroczne rozpoczęcie roku również było inne niż wszystkie, które pamiętamy. Z powodu pandemii nie było bowiem części oficjalnej, ani występów artystycznych. Uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.  


 

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".