AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2020-2021

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021r. - 24/25. 06.2021r.

 

W piątek 25 czerwca 2021 roku oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Na wstępie Pani Dyrektor dokonała podsumowania jakże trudnego czasu, który przeżyliśmy.  Tegoroczne zakończenie roku było  inne niż wszystkie, które przeżywaliśmy do tej pory. Z powodu panującej w dalszym ciągu pandemii koronawirusa nie mogliśmy tradycyjnie spotkać się wszyscy w sali gimnastycznej.   Program artystyczny zaprezentować mogli tylko młodsi uczniowie. Cała katedia miała również skromniejszy charakter.  Jako społeczność szkolna chceliśmy jednak choć trochę świętować w tym dniu. Miejmy nadzeję, że rok szkolny rozpoczniemy jak w ubiegłych latach. 

 

 


 

 Dnia 24 czerwca 2021 roku miało miejsce pożegnanie uczniów klasy ósmej. Z jednej strony kończący się  rok był niełatwy, z drugiej zaś rok pełen sukcesów naszej szkoły, o których dziś mieliśmy okazję sobie przypomnieć. Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród, wyróżnień i świadectw oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą uczniów kończących szkołę. Niejednemu uczniowi i nauczycielowi zakręciła się w oku łza na wspomnienie  wspólnie przeżytych lat, które tak szybko minęły. Pożegnanie jest najtrudniejszym momentem w życiu człowieka. Trudno jest się rozstać z osobami, które okazały nam wiele ciepła, zrozumienia, inspirowały nas i fascynowały. Trzeba jednak pamiętać, że koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego, intrygującego, dlatego ósmoklasiści pożegnali społeczność szkolną z nutką humoru.
Szkoła Podstawowa to już historia, lecz pamiętajmy, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Przed nami beztroski wakacyjny czas, a potem kolejny etap w naszym życiu. Co nam przyniosą? Oby jak najwięcej chwil, do których zawsze będziemy chętnie powracać w naszych wspomnieniach.

 

 


 

DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU - 01.06.2021r.

 

W końcu razem. Nie on-line, ale stacjonarnie mogliśmy świętować Dzień Dziecka.  Pogoda jak by wiedziała, że jest niezbędna do tego abyśmy się świetnie bawili. Cały dzień poświęcony był grom, zabawom, konkursom. Było malowanie twarzy i wspólne zabawy na placu.  Uczniowie klas I - III w tym dniu udali się na wycieczkę do Miradza, gdzie również czekało na nich wiele atrakcji.  Nie mogło oczywiście zabraknąć także słodkich przekąsek, kiełbasek oraz  napojów. Wróciły STARE DOBRE czasy! Oby już tak zostało.

 

 

 


 

WYCIECZKA DO TORUNIA 14.05.2021r.

 

W piątkowy poranek 14.05.2021r. uczniowie klas O-III spotkali się pod szkołą w Bielsku, aby wraz z nauczycielkami paniami: Renatą Syty, Barbarą Byczkowską, Darią Kolczyńską i Magdaleną Poniedziałek wyruszyć w podróż do Torunia. Wizytę w mieście zaczęliśmy od zwiedzania bogatej w wiele zabytków starówki. Następnie udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich, gdzie przewodnicy przytaczali ciekawe legendy i opowieści dotyczące bogatej historii miasta. Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie przez uczniów piernika, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Żywym Muzeum Piernika. Zajęcia urozmaicał fakt, iż prowadzący porozumiewali się z uczestnikami gwarą charakterystyczną dla ziemi chełmińskiej. Po tylu ciekawych atrakcjach przyszedł czas na zakup pamiątek. Miłym akcentem kończącym wizytę w Toruniu było wspólne zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika. Z uśmiechami rysującymi się na zmęczonych twarzach powróciliśmy do Bielska.

 

 

 


 

PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ Polska Bajeczna – Legendy jak malowane”

 

Uczennica naszej szkoły, Wiktoria Grylewicz została laureatką pierwszego etapu drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „ Polska Bajeczna – Legendy jak malowane”, organizowanego prze Miejską Bibliotekę Publiczną w Kostrzynie nad Odrą oraz podróżnika Michała Słupczyńskiego. Celem konkursu jest popularyzacja polskich legend i baśni ludowych oraz promocja polskiego dziedzictwa kulturowego za granicami kraju. Zwycięskie prace, posłużą jako materiały edukacyjne i promocyjne przy realizacji projektu Polska Bajeczna. Wiktoria przygotowała komiks „ Legenda o królu Popielu”. Warto podkreślić, że wysoko ocenione zostały również prace: Julii i Marii Rosołek, Adrianny i Darii Spochacz oraz Karoliny i Wiktorii Gallas. Gratulujemy.


WIELKI TEST EDUKACYJNY "MORZA I LĄDY" - podsumowanie konkursu 23.04.2021r.
Uczniowie naszej szkoły pod kierynkiem Pana Grzegorza Nalewaja wzięli udział w konkursie geograficznym Wielki Test Edukacyjny "Morza i Lądy". Konkurs przeprowadzony był w 3 kategoriach wiekowych. Naszej szkoły dotyczyły 2 z nich. Test przeprowadzony został online. Składał się on z 25 pytań. Uczestnik mógł uzyskać w teście maksymalnie 30 punktów. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 12 uczniów: sześcioro w kategorii I klas V - VI oraz sześcioro w kategorii II klas VII - VIII. Poniżej przedstawiamy klasyfikację uczestników w szkole:
Kategoria klas V - VI:
I miejsce w szkole  eq aequo- Bogumiła Kameduła i Wiktoria Kameduła - 25 pkt/30 pkt
II miejsce w szkole - Oliwia Byczkowska - 24 pkt/30 pkt
III miejsce w szkole - Wiktoria Gallas - 21 pkt/30 pkt
W kategorii klas VII - VIII:
I miejsce w szkole - Aleksandra Kameduła - 26 pkt/30 pkt
II miejsce w szkole - Sebastian Tomczak - 25 pkt/30 pkt
III miejsce w szkole - Julia Rosołek - 15 pkt /30 pkt
W konkursie wzięli udział również: Marta Tomczak, Maria Rosołek, Zuzanna Grzelak, Damian Grzelak, Amelia Paszkiewicz. 

PODSUMOWANIE KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ - 13.04.2021r.
Tradycyjnie już w okresie Wielkiego Postu w naszej szkole organizowany jest konkurs na palmę wielkanocną. W tym roku mimo panującej w dalszym ciągu pandemii również udało się jego zorganizować. W konkursie wzięło udział 10 wychowanków grup przedszkolnych oraz 13 uczniów szkoły podstawowej. Palmy dostarczone przez uczestników były piękne i ich wykonanie z pewnością było pracochłonne. Jury podczas oceny brało pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę, rodzaj wykorzystanego produktu.  W związku z dużym zainteresowaniem rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w 4 kategoriach wiekowych:
- przedszkole grupa dzieci 3 - 4 - letnich,
- przedszkole grupa dzieci 5-6 - letnich
- uczniowie klas I - III
- uczniowie klas IV - VIII 
Ostatecznie spośród wszystkich uczestników wyłoniono następujących zwycięzców:

Grupa przedszkolna dzieci 3 - 4 - letnie:
I miejsce: ex aequo: Adrian Szymański i Igor Rybarczyk,
II miejsce ex aequo: Nadia Małkowska, Igor Lewandowski, Izabela Pankowska

Grupa przedszkolna dzieci 5-6- letnie:
I miejsce: ex aequo: Lena Wańkowska, Natasza Gonicka, Marcelina Byczkowska
II miejsce: ex aequo: Asia Przybyszewska, Bartek Kolczyński
Uczniowie klas I - III
I miejsce: ex aequo: Karolina Gallas, Magdalena Wierzbińska
II miejsce: ex aequo: Lilianna Małek, Bartosz Gnidziński
III miejsce: ex aequo: Hanna Lewandowska, Lena Tomczak, Piotr Kolczyński, Mateusz Małkowski, Michał Wańkowski
Uczniowie klas IV - VIII

I miejsce Wiktoria Pietrzak
II miejsce Wiktoria Grylewicz
III miejsce: ex aequo: Maria Rosołek, Julia Rosołek
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w innych konkursach. Wręczenie nagród nastąpi po powrocie uczniów do szkoły.Wiosno, Wiosno, przyjdź już do nas 19.03.2021r.
W dniu dzisiejszym wychowankowie grup przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-3 żegnali Zimę, aby w końcu móc powitać Wiosnę. Dzieci śpiewały piosenki, wcieliły się w aktorów w teatrzyku. Ważnym punktem tego dnia było również symbolicznie pożegnanie Pani Zimy poprzez spalenie Marzanny. Tradycyjnie dzieci otrzymały poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek. 

DZIEŃ KOBIET 08.03.2021r.
W poniedziałek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji wszyscy chłopcy wręczyli swoim koleżankom oraz nauczycielką upominki życząc im wszystkiego dobrego. Tego dnia uczniowie brali udział w konkursach oraz świętowali przy wspólnym stole. 

BAL PRZEBIERAŃCÓW DLA KLAS 1-3 - 11.02.2021r.
W dniu dziejszym odbył się w naszej szkole bal przebierańców. Zabawa trwała od godziny 10:00-12:00 w sali gimnastycznej. Odwiedzili nas: policjanci, księżniczki, rycerze i wiele innych bajkowych postaci. Dzieci brały udział w wielu konkurencjach oraz zabawach tanecznych. Impreza nie obyła się również bez poczęstunku. W związku z Tłustym Czwartkiem nie zabrakło oczywiście pysznych pączków za które serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor. 
 https://www.facebook.com/NPiNSPwBielsku/photos/pcb.2251690281629464/2251688734962952/

WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ " Święta Bożego Narodzenia widziane oczami dziecka" - 06.01.2021r.
Konkurs na kartkę świąteczną pt. " Święta Bożego Narodzenia widziane oczami dziecka" dla klasy I - III został rozstrzygnięty! Jury w składzie: pani Katarzyna Holak, pani Renata Syty, pani Danuta Sucholas i pani Mirosława Mikołajczak - Pankowska oceniły nadesłane prace. Wszystkie kompozycje były niezwykle barwne, bardzo ciekawe i opracowane z niezwykłą starannością. Do wykonania został użyty różnorodny materiał. Po podliczeniu otrzymanych punktów wyniki końcowe prezentują się następująco:
I miejsce Hanna Lewandowska
II miejsce Adrianna Spochacz,
III miejsce Celina Byczkowska
Wyróżnienia:
Magdalena Wierzbińska
Piotr Kolczyński
Antoni Jankowski
W konkursie udział wzięli także: Antonina Ciepły, Zuzanna Cieślik, Lilianna Małek, Lena Tomczak, Antoni Zaparucha, Karolina Gallas, Mateusz Małkowski, Daria Spochacz.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Rozdanie nagród nastąpi po powrocie do szkoły.

 

 

 

 

 

KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ - 24.12.2020/06.01.2021

 

W grudniu z inicjatywy wychowawczyni klasy II i III ogłoszony został konkurs na kartkę świąteczną pt. " Święta Bożego Narodzenia widziane oczami dziecka". Skierowany był on do uczniów klas 1-3. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki świątecznej w formacie a5. Technika wykonania była dowolna. W konkursie wzięło udział 14 dzieci. Wszystkie prace były niezwykle barwne, bardzo ciekawe i wykonane z niezwykłą starannością. Do wykonania został użyty różnorodny materiał. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z ogłoszeniem wyników odbędzie się 6 - tego stycznia 2021r. w Święto Trzech Króli.   

 

  

 

WYNIKI KONKURSU „Jesienny stroik”


Konkurs na „Jesienny stroik” dla klasy I został rozstrzygnięty! Jury w składzie: pani Alicja Wawrzyniak, pani Barbara Gutkowska i pani Renata Syty oceniły nadesłane prace. Wszystkie kompozycje były niezwykle barwne, bardzo ciekawe i opracowane z niezwykłą starannością. Do wykonania został użyty różnorodny materiał z zebranych darów natury.

Laureatami zostali:

I miejsce Hanna Lewandowska, Liliana Małek

II miejsce Celina Byczkowska, Antoni Jankowski, Adrianna Spochacz, Lena Tomczak

III miejsce Antonina Ciepły, Piotr Kolczyński, Antoni Zaparucha

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, rozdanie nagród nastąpi po powrocie do szkoły. 

 

 


 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY pt. "JESIEŃ W OBIEKTYWIE"

W listopadzie ogłoszony został konkurs fotograficzny pt. "Jesień w obiektywie". Wzięło w nim udział 15 uczniów naszej szkoły. W galerii mogą Państwo obejrzeć prace uczniów.  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w "Mikołajki" 

 

 


 

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I - 23.10.2020r.


W dniu dziejszym obchodziliśmy w naszej szkole święto. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły oficjalnie zostali włączeni do grona uczniów NSP w Bielsku.  O godzinie 11:40 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci przygotowane przez Panią mgr Darię Kolczyńską wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska tradycyjnie pasowała dzieci na uczniów. Wychowawczyni wraz z Panią Prezes mgr Alicją Wawrzyniak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Punktem kończącym uroczystość były: jakże istotny wpis do kroniki szkolnej oraz życzenia skierowane do dzieci od starszych kolegów i koleżanek. 

W poczet uczniów NSP w dniu dzisiejszym włączeni zostali :

1. Byczkowska Celina
2. Ciepły Antonina
3. Cieślik Zuzanna
4. Kolczyński Piotr
5. Jankowski Antoni
6. Lewandowska Hanna
7. Małek Lilianna
8. Spochacz Adrianna
9. Stawiszyński Kacper
10. Tomczak Lena
11. Zaparucha Antoni 

 

 

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2020r.

 

Dnia 13 - tego października obchodziliśmy w naszej szkole DEN. Upomiętniliśmy ten dzień poprzez krótki apel oraz złożenie życzeń nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. 

 

 


 

XX DZIEŃ PAPIESKI - "TOTUS TUUS - CAŁY TWÓJ"

 

Dnia 07.10.2020r. o godzinie 11:40 obchodziliśmy w naszej szkole kolejny już Dzień Papieski. Hasło tegorocznego święta to  dewiza papieża Jana Pawła II, kilkakrotnie powtórzona w jego testamencie. 

Tegroczny występ przybrał formę teleturnieju, w którym uczestnicy (uczniowie klasy VII i VIII) odpowiadali na pytania dotyczące faktów z życia Papieża. Rundy teleturnieju przeplatane były pięknymi piosenkami w wykonaniu naszych uczesnnic. 

W przedstawieniu udział wzięli:

śpiew: Liliana Małek, Karolina Gallas, Lena Gawalska, Marcel Kuczyński, Vladyslav Mamchak, Marcelina Pina Ribeiro, Lena Paluch, Izabela Kuchnicka, Daria Spochacz, Maja Tomczak, Magdalena Wierzbińska, Wiktoria Grylewicz, Amelia Paszkiewicz, 

 

Uczestnicy teleturnieju: Sebastian Tomczak, Maciej Szargan, Zuzanna Grzelak, Wiktoria Grylewicz, Amelia Paszkiewicz, Julia Hartwich, Bartosz Smółka, Aleksandra Kameduła.

 

Hostessa: Martyna Kuczyńska


 

 

INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2020-2021

 

 

Dnia 1 września 2020 roku o godzinie 9.00   naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2020/2021. Po prawie półrocznej przerwie spowodowanej wprowadzeniem nauczania zdalnego  (z wyłączeniem zakończenia roku) uczniowie ponownie mogli spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i pedagogami. Tegoroczne rozpoczęcie roku również było inne niż wszystkie, które pamiętamy. Z powodu pandemii nie było bowiem części oficjalnej, ani występów artystycznych. Uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.  


 

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".