AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA 2020-2021

 

WIGILIA SZKOLNA 15.12.2021r.
Dnia 15 grudnia obyła się w naszej szkole wigilia szkolna. W sali gimnastycznej o godzinie 10.00 wychowankowie przedszkoli zaprezentowali zimowe przedstawienie, następnie o godzinie 12:30 uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali tradycyjne przedstawienie świąteczne - Jasełka. Podczas występu uczniowie przedstawili historię Świętej Rodziny oraz śpiewali kolędy. W dalszej części głos zabrała Dyrekcja szkoły mgr Barbara Gutkowska, która życzyła wszystkim zdrowych, spokojny świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Po uroczystości na dzieci czekał św. Mikołaj ze słodkimi upominkami. 

MIKOŁAJKI 06.12.2021r.
Tradycyjnie dnia 6 -tego grudnia z okazji mikołajek  w naszej szkole odbyły się warsztaty pieczenia pierników. Dzieci pod opieką wychowawców i czujnym okiem Pani Alinki Szydłowskiej tworzyły "piernikowe arcydzieła", którymi następnie ze smakiem się zajadały.

 

 

ROCZNICA UCHWALENIA ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI  09.11.2021r.

 

 

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

 

 

Z tej okazji 9 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „ Pisk Białego Orła”. Przygotowane przez szkolne koło teatralne. Fabuła przedstawienia została oparta wokół historii wiejskiej rodziny, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę - wymarsz ojca i syna na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który odwołując się do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos - pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność. Przekazywane treści były przeplatane pieśniami oraz tańcem. Uczniowie naszego koła teatralnego wystąpili z przedstawieniem 14 listopada w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie Mogileńskim Inscenizacja została przygotowana przez panie: Katarzynę Holak, Renatę Syty, Barbarę Byczkowską i Lidię Lesińską. 

 

 


 

 

 


 


 


OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2021r. 


Dnia 13 - tego października  br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy III i IV przygotowani pod kierunkiem wychowawczyni Pani mgr Mileny Lewandowskiej dokonali otwarcia uroczystości oraz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Humorystyczne scenki z życia szkoły i domu przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.  Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska oraz Pani Prezes mgr Alicja Wawrzyniak podziękowały nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.


Dnia 11 października uczniowie klasy VIII w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa - " Źródła zagrożeń " odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Bielsku. Celem lekcji w terenie było spotkanie z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Panem Tomaszem Tomczakiem oraz poznanie i zrozumienie specyfiki pracy strażaka.
Młodzież została oprowadzona po budynku Straży Pożarnej i zapoznała się ze sprzętem jakiego używa się podczas akcji pożarniczych. Wysłuchała wykładu na temat pierwszej pomocy, dowiedziała się jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka.

 


 

XXI DZIEŃ PAPIESKI - "NIE LEKAJCIE SIĘ"

 

Dnia 6 października o godzinie 11:40 zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby wspólnie obchodzić XXI już Dzień Papieski. Hasło tegorocznego dnia brzmi: "Nie lekajcie się". Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie. Dziś ludzkość zmaga się nie tylko z pandemią koronawirusa, ale także z wieloma innymi tragediami - napisali polscy biskupi w liście z okazji Dnia Papieskiego. Wśród ludzkich dramatów wymienili "głód, katastrofy naturalne, utratę dachu nad głową, przymusową emigrację, handel ludźmi, nałogi i osamotnienie, które otwierają katalog ludzkich cierpień i tragedii". "Każda z nich zdaje się już nawet nie pytać, ale wołać – gdzie jest Bóg?!" Z odpowiedzią na to i wiele innych pytań przychodzi Chrystus - "nie bój się ja jestem". Uwierz tylko wiara pokona wszelki strach i lęk. 

  

INAUGURACJA  ROKU SZKOLNEGO 2021-2022

 

 

Dnia 1 września 2021 roku o godzinie 9.00   naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2021/2022. Po ponownej długiej przerwie uczniowie  mogli spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i pedagogami. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich i życzyła wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku szkolnym. 


 

 

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".