AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2019-2020
PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I - 21.10.2019r.

 

Dnia 21 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje wyczekiwali z niecierpliwością momentu, w którym zostaną pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. O godzinie 11:40 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci przygotowane przez Panie: Annę Wełnitz - Czajkę (wychowawczyni) i Renatę Syty wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Na początku pierwszoklasiści ślubowali m .in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska tradycyjnie pasowała dzieci na uczniów. Wychowawczyni wraz z Panią Prezes mgr Alicją Wawrzyniak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Punktem kończącym uroczystość były: jakże istotny wpis do kroniki szkolnej oraz życzenia skierowane do dzieci od starszych kolegów i koleżanek. Po uroczystości Rodzice zaprosili zebranych na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.
W poczet uczniów NSP w dniu dzisiejszym włączeni zostali :
1) Gawalska Lena
2) Gallas Karolina
3) Kuczyński Marcel
4) Małkowski Mateusz
5) Mamchak Vladyslav
6) Pakulska Nikola
7) Paluch Lena
8) Pina Ribeiro Marcelina
9) Wańkowski Michał

 

 

 


AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - 15.10.2019r.
„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata,
płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Dnia 15 - tego października  br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VII przygotowani pod kierunkiem wychowawczyni Pani mgr Mileny Lewandowskiej dokonali otwarcia uroczystości oraz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Humorystyczne scenki z życia szkoły przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Następnie swój debiut miał nasz szkolny chór przygotowany przez Pana mgr Władysława Banaszaka - nauczyciela muzyki. Uczniowie zaśpiewali perfekcyjnie i zebrali tym samym jakże zasłużone brawa. W dalszej części uroczystości głos zabrały mamy reprezentujące rodziców naszych uczniów, które podziękowały wszystkim pedagogom za ich pracę oraz wysiłek wkładany w nauczanie ich dzieci. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska oraz Pani Prezes mgr Alicja Wawrzyniak podziękowały nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

 


 

 

XIX DZIEŃ PAPIESKI "WSTAŃCIE, CHODŹMY!" - 09.10.2019r.

 

Dnia 09.10.2019r. podczas apelu o godzinie 11:40 obchodziliśmy w naszej szkole XIX Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy!". Punktem wyjścia do tegorocznych obchodów jest książka napisana przez Papieża Jana Pawła II pt. "Wstańcie, chodźmy". Tematyka rozważań odnosiła się zaś do wspomnienia I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. 

Nasi uczniowie pod kierunkiem księdza Witolda Zielińskiego podczas występu przybliżyli zgromadzonym historię dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą rodzin. Z tym, że jedna z nich jest rodziną wierzącą, borykającą się z chorobą swojej córki. Rodzina ta w osobie Jana Pawła II widzi dla swojego dziecka ratunek. Modlitwa o zdrowie dziecka ma mieć miejsce właśnie w dniu obchodów dnia papieskiego. Druga rodzina, z którą się spotykamy, nie należy raczej do osób wierzących. Początkowo słysząc o spotkaniu modlitewnym nie wykazuje zainteresowania. Z czasem jednak zmienia nastawienie i postanawia wziąć udział w tejże Mszy. Zmieniający tym samym podejście do spraw związanych wiarą. 

W przedstawieniu udział wzięli:

Tata - Adam Kwiatkowski
Mama - Amelia Paszkiewicz
Córka Gabrysia - Gabriela Sadowska
Córka Marysia - Maria Rosołek
Sąsiad - Patryk Sadowski
Sąsiadka - Julia Rosołek
Córka Wiktoria - Wiktoria Pietrzak
Ksiądz - Alan Matuszak
Prezenterka - Aleksandra Kameduła
Śpiew: Oliwia Dulki, Kinga Kuczyńska, Julia Przybyszewska, Amelia Paszkiewicz, Wiktoria Grylewicz, Wiktoria Gallas, Wiktoria Kameduła, Kinga Krzywińska, Marta Tomczak, Bogumiła Kameduła, Bartosz Ciabach, Gabriela Rybarczyk, Anastazja Matuszak, Nikola Łyk, Liliana Małek.

 


 

WYJAZD DO KINA NA FILM PT. "LEGIONY"

 

Dnia 26.09.2019r. uczniowie klas V- VIII pod opieką Pani Anny Rosołek i Pana Mateusza Bernasia brali udział w wyjeździe do kina "Wawrzyn" w Mogilnie. Wyjazd rozpoczął się około godz. 8:45. "Legiony"  to opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich.  Po projekcji uczniowie wrócili do szkoły około godziny 13:00. 

 

 


 

WYCIECZKA DO INOWORCŁAWIA - 25.09.2019r.

 

 

 

Dnia 25.09.2019 r. uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w wycieczce do Inowrocławia zwiedzili muzeum im. Jana Kasprowicza _ wystawy poświęcone historii miasta Inowrocław, Janowi Kasprowiczowi, Przybyszewskiemu, oraz wystawę solną. Potem cała grupa udała się do pparku oraz pod inowrocławskie tężnie. W ramach aktywności ruchowej odwiedziliśmy także park trampolin Hopsa. 

 

 

 


 

WYCIECZKA ROWEROWA DO PRZYJEZIERZA - 13.09.2019r.

 

Dnia 13 - tego września uczniowie klas VI i VII pod opieką swoich wychowawczyń Pań: mgr Mileny Lewandowskiej oraz mgr Barbary Szafrańskiej udali się na wycieczkę rowerową do Przyjezierza. Głównym celem wyjazdu było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu. Pogoda dopisała i uczestnicy w drodze mogli podziwiać przepiękne jeszcze zielone drzewostany. Po dotarciu na miejsce uczniowie spacerowali po plaży oraz korzystały z dostępnego tam placu zabaw. Około godziny 14:00  zadowoleni i nieco zmęczeni uczestnicy wyjazdu wrócili do szkoły.

 


 

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020


Dnia 2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Pani dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: mgr Anny Rosołek i mgr Renaty Syty przedstawili krótki montaż upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po zakończenie oficjalnych uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami.

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".