AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
LEKTURY

WYKAZ LEKTUR 

 

 

 

KLASA I

 

1. J. Brzechwa „Brzechwa dzieciom”

2. D. Wawiłow „Wierszykarnia”
3. H. Januszewska „ Kopciuszek”
4. J. Grabowski „Czarna owieczka”
5. Cz. Janczarski „Jak Wojtek został strażakiem”
6. J. Tuwim „Wiersze dla dzieci”
7. J. Papuzińska „Nasza mama czarodziejka”
8. M. Kownacka „Plastusiowy pamiętnik” 

 

 

 

KLASA II

 

1. Hans Christian Andersen "Brzydkie Kaczątko"

2. Alan Aleksander Milne, rozdział IX, fragm. książki "Kubuś Puchatek"

3. Marta Berowska "O Lechu, Czechu i Rusie"

4. Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka"

5. Astrid Lindgren, Dalsze przyjemności w dniu urodzin, fragm. książki "Dzieci z Bullerbyn"

6. Julia Duszyńska "Cudaczek-Wyśmiewaczek"

7. Anna Sójka (oprac.) "Lampa Aladyna"

8. Hans Christian Andersen "Calineczka"

9. Kenneth Grahame, Nad brzegiem rzeki, fragm. książki "O czym szumią wierzby"

10. Marian Orłoń "O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach"

11. Joanna Papuzińska, Czar dla mamy, fragm. książki "Nasza mama czarodziejka"

 

 

 

KLASA III

 

1. Krystyna Drzewiecka "Piątka z Zakątka"

2. Elżbieta Zubrzycka "Słup soli"

3. Leo Buscaglia "Jezień liścia Jasia"

4. Monika Krajewska "Mój młodszy brat"

5. Alan Aleksander Milne "Kubuś Puchatek"

6. Hans Christian Andersen "Baśnie"

7. Grzegorz Kasdepke "Co to znaczy ..."

8. Małgorzata Strzałkowska "Raj na ziemi"

9. Marek Kamiński "Marek - chłopiec, który miał marzenia"

10. Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn"

11. Encyklopedie dla dzieci

 

 

 

KLASA IV


1.J .BRZECHWA-AKADEMIA PANA KLEKSA

2.C.COLLODI -PINOKIO

3. LEWIS C. S. -OPOWIEŚCI Z NARNII, CZ. 1 : LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA

4. A. LINDGREN - BRACIA LWIE SERCE

5. J. TWARDOWSKI - ZESZYT W KRATKĘ

 

 

 

KLASA V

 

1. L.MAUD MONTGOMERY- ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

2. E. NIZIURSKI- SPOSÓB NA ALCYBIADESA

3. M. TWAIN - PRZYGODY TOMKA SAWYERA
4. H. SIENKIEWICZ- W PUSTYNI I W PUSZCZY

5. W . GOMULICKI- WSPOMNIENIA NIEBIESKIEGO MUNDURKA

 

 

 

KLASA VI

 

1. I . JURGIELEWICZOWA-TEN OBCY

2. K. MAKUSZYŃSKI- SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY

3. S. LEM - BAJKI ROBOTÓW

4. J. I. KRASZEWSKI- STARA BAŚŃ
5. R. KIPLING - KSIĘGA DŻUNGLII
6. J. VERNE- W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".