AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
NASZE SUKCESY

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

 


SUKCES NASZEJ UCZENNICY OLIWII BYCZKOWSKIEJ W KONKURSIE CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM W SŁUPCY - 31.05.2019r.
Dnia 31.05.2019r. uczennica klasy III Oliwka Byczkowska brała udział w konkursie czytania ze zrozumieniem "Czytam, rozumiem, wiem" organizowanym przez  Szkołę Podstawową nr 3 w Słupcy we współpracy z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Publiczną Biblioteką Pedagogiczną Filią w Słupcy. Konkurs przeznaczony był do uczniów klas III z powiatu słupeckiego. Oliwka świetnie poradziła sobie z zadaniami konkursowymi i zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczennica przygotowywała się pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Wełnitz.  

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY W WÓJCINIE - 30.05.2019r.
Dnia 30 maja uczennice naszej szkoły tj. Aleksandra Kameduła, Oliwia Dulik oraz Aleksandra Ciabach brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym Budowa niepodległej Polski 1918-1921 organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Wlkp. w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie). Pomysłodawcą konkursu był dr Paweł Politowski, dyrektor i nauczyciel historii w Szkole Podstawowej w Wójcinie oraz kustosz Gminnej Izby Tradycji i Pamięci w Kuśnierzu.Do konkursu przystąpiło 17 uczniów. Konkurs miał charakter dwuetapowy. Najpierw odbyły się eliminacje szkolne, a następnie laureaci brali udział w konkursie międzyszkolnym. Do konkursu dziewczęta przygotowywały się pod kierunkiem Pani mgr Renaty Syty - nauczyciela historii. Zdjęcia - źródło: www.palukimogilno.pl

 

 

 

 

 

 

 


SUKCES NASZEJ UCZENNICY OLIWII BYCZKOWSKIEJ W KONKURSIE CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM W SŁUPCY - 31.05.2019r.
Dnia 31.05.2019r. uczennica klasy III Oliwka Byczkowska brała udział w konkursie czytania ze zrozumieniem "Czytam, rozumiem, wiem" organizowanym przez  Szkołę Podstawową nr 3 w Słupcy we współpracy z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Publiczną Biblioteką Pedagogiczną Filią w Słupcy. Konkurs przeznaczony był do uczniów klas III z powiatu słupeckiego. Oliwka świetnie poradziła sobie z zadaniami konkursowymi i zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczennica przygotowywała się pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Wełnitz.  

PODSUMOWANIE KONKURSÓW REKOLEKCYJNYCH ORAZ KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ - 30.05.2019r.
Dnia 30.05. 2019r. odbyło się podsumowanie konkursów zorganizowanych w ramach Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych tj. plastycznego pt."Boża grafika" oraz Biblijnego. W konkursie plastycznym udział wzięło 27 uczniów. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: klas I - III oraz IV - VIII i gimnazjum. W I kategorii wiekowej udział wzięło 10 uczniów.
Dyplomy za udział w konkursie otrzymali:
1. Maja Tomczak
2. Hubert Kopiński
3. Julia Jankowska
4. Nikola Łyk
5. Wiktoria Dembska
6. Julia Sobota
7. Bogusia Kameduła
III miejsce – Patrycja Łukasiewicz
II miejsce – Marta Tomczak
I miejsce – Daria Spochacz

W drugiej kategorii tj. klas IV – VIII
udział wzięło 17 uczniów.
Dyplomy za udział w konkursie otrzymują:
Wiktoria Kameduła
Maja Wyrębska
Izabela Krajniak
Wiktoria Gallas
Karolina Kwiatkowska
Klaudia Kubiak
Krzysztof Paczkowski
Alicja Czubachowska
Gabriela Sadowska
Oliwia Ciesielska
Wanessa Bernaś
Aleksandra Kameduła
Wyróżnienie: Amelia Paszkiewicz
III miejsce: Wiktoria Pietrzak
II miejsce: Katarzyna Błochowiak
I miejsca ex aequo: Wiktoria Grylewicz i Oliwia Dulik

Podczas apelu podsumowany został również konkurs na palmę wielkanocną, w którym zwyciężyła Gabriela Rybarczyk. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

UDZIAŁ DZIEWCZĄT Z ZESPOŁU SHOW DANCE W IX POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH W SŁUPCY - 09.05.2019

 

 

 

Dnia 9 maja 2019 r. dziewczęta z naszego szkolnego zespołu tanecznego Show Dance brały udział w IX Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych, który odbył się w MDK w Słupcy. Podczas przeglądu zaprezentowano 17 układów tanecznych w wykonaniu zespołów, w różnych kategoriach wiekowych. 

 

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W  KONKURSIE PLASTYCZNYM "POMNIK HISTORII POLSKI" - 26.04.2019r.

 

Dnia 26 kwietnia  odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego Zespół dawnego klasztoru norbertanek w Strzelnie – Pomnik Historii Polski. Miło poinformować nam, że uczennica naszej szkoły Oliwia Dulik zajęła II miejsce w tymże konkursie w kategorii klas IV - VIII, uczeń naszej szkoły zaś Sebastian Tomczak otrzymał w tym konkursie wyróżnienie.

Konkurs zorganizowało Muzeum Ottona i Bolesława działające przy parafii p.w. św. Trójcy w Strzelnie z okazji zbliżającej się 1. rocznicy nadania przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski tytułu Pomnika Historii - zespołowi dawnego klasztoru norbertanek w Strzelnie. 
Konkurs adresowany był  dla  dzieci i młodzieży z powiatu mogileńskiego. 

 


V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim w Zespole Szkół w Bielicach 04.04.2019r.

 

Dzisiaj odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim w Zespole Szkół w Bielicach zadaniem uczestników było przygotowanie fragmentu poezji w języku angielskim, naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII Anastazja Nyga z utworem Ryudarda Kiplinga pt. "If" oraz Joanna Wierzbińska z utworem Roberta Frosta "The lockless door" Miło nam poinformować że obydwie dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii.

 


XX Międzyszkolny Konkurs Przedmiotowy w Strzelnie - 22.03.2019r.

 

W piątek uczniowie naszej szkoły brali udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Przedmiotowym w Strzelnie. Byli to: Joanna Wierzbińska z klasy IIII NG oraz Aleksandra Ciabach z klasy VIII - konkurs matematyczny, Marcin Rosiński z klasy III NG - konkurs chemiczny, Maria Łopuch z klasy III NG - konkurs geograficzny, Wiktor Wiącek z klasy III NG oraz Anastazja Nyga z klasy VIII - konkurs z języka angielskiego, Julia Paszkiewicz z klasy III NG - konkurs z języka polskiego.  Konkurs kierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności z następujących przedmiotów:  języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki, historii i wiedzy o społeczeństwie. W zmaganiach wzięło udział 140 uczniów. Ogłoszenie wyników odbędzie się dnia 6 kwietnia 2019r.

 

 

 

 


 

NASZE UCZENNICE PODCZAS V MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ - 22.03.2019r.

 

 

 

 

 

W piątek odbyła się piąta edycja Konkursu Piosenki Angielskiej "Let's sing" w Słowikowie, naszą szkołę reprezentowały Amelka Paszkiewicz z klasy VI z utworem pt. "Mamma mia", Oliwia Dulik z klasy VII z utworem pt. "Uh la la la" oraz Kasia Zwolińska z utworem pt. "Wrecking ball". Miło nam poinformować, że Kasia uzyskała wyróżnienie w kategorii klas IV - VIII


 KANGUR MATEMATYCZNY 2019 - 21.03.2019r.

Tradycją naszej szkoły jest, że uczniowie biorą udział w Kangurze Matematycznym. W tym roku dnia 21 marca 11 uczniów również przystąpiło do tegoż konkursu. Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów tychże szkół. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Przeprowadzany jest w kilku kategoriach wiekowych.

 

 


ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

 

Dnia 1 marca 2019 r. uczniowie NSP  i NG w Bielsku wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów -  zwycięzców etapu szkolnego tego konkursu. W kategorii klas I – VI byli to: Aleksandra Kameduła z kl. VI (I miejsce), Sebastian Tomczak z kl. V (II miejsce) i Amelia Paszkiewicz z kl. VI (III miejsce). W kategorii klas VII – VIII i III gimnazjum: Maria Łopuch z kl. III gimnazjum ( I miejsce),  Oliwia Dulik z kl. VII (II miejsce) oraz Julia Paszkiewicz z kl. III gimnazjum (III miejsce). Większość z nich powtórzyła swój sukces. W kategorii klas I – VI uczestniczyło 9 uczniów. I miejsce zajęła Aleksandra Kameduła, II - Sebastian Tomczak. W kategorii klas VII – VIII i III gimnazjum uczestniczyło również 9 uczniów.  I, II i III miejsce zdobyły nasze dziewczyny. Kolejność miejsc była taka sama, jak w etapie szkolnym. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Maria Łopuch z klasy III gimnazjum oraz
 Aleksandra Kameduła z klasy VI. Wierzymy w nasze reprezentantki i liczymy, że zaznaczą również swoją obecność
na dalszych etapach.


ZWYCIĘSTWO NASZYCH UCZENNIC W V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM  - 15.02.2019r.

 

 

Dnia 15.02.2019r. nasi uczniowie wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poezji patriotycznej w Słowikowie.

W konkursie tym udział wzięli uczniowie z 5 szkół: w Ostrowitem, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słowikowie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie. W kategorii klas I - III udział wzięło 8 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Spochacz z klasy I, Anastazja Matuszak z klasy II, Oliwia Byczkowska z klasy III. Laureatką w tej kategorii została nasza uczennica Daria Spochacz z klasy I, która recytowała wiersz pt. "Moja mała Ojczyzna" Joanny Białobrzeskiej. 

W kategorii klas IV - VIII udział wzięło 15 uczniów. Naszą szkołę w tej grupie reprezentowały następujące uczennice: Amelia Paszkiewicz z klasy VI, Anastazja Nyga z klasy VIII oraz Katarzyna Zwolińska z klasy VIII. Laureatką w tej kategorii została również nasza uczennica Anastazja Nyga z klasy VIII. Nastka recytowała wiersz pt. "Nocna Ojczyzna" Kazimierza Wierzyńskiego.

 

Pozostałe nasze uczennice zaprezentowały się również bardzo ładnie. Recytacja wierszy w ich wykonaniu wywołała duże wrażenie na publiczności.  

 


 

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

Dnia 4 - tego  lutego 2019r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2018/2019. Pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska wręczyła 6 stypendiów ufundowane przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Z Edukacją w Przyszłość” w Bielsku. Otrzymali je uczniowie klasy VII i VIII NSP oraz klasy III NG. Byli to:  


 1. Oliwia Dulik – kl. VII
 2. Kinga Kuczyńska – kl. VII
 3.  Bartosz Hartwich – kl.VII
 4. Katarzyna Zwolińska – kl. VIII
 5. Aleksandra Ciabach – kl. VIII
 6. Joanna Wierzbińska - kl. III NG

 

Następnie wyróżnieni i nagrodzeni zostali uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce:

 

Klasa II

 1. 1.      Anastazja Matuszak

Klasa III

 1. 1.      Oliwia Byczkowska
 2. 2.      Marta Tomczak

Klasa IV

 1. 1.      Wiktoria Gallas śr. ocen – 5,45; zachowanie – wzorowe
 2. 2.      Wiktoria Kameduła śr. ocen – 4,9; zachowanie – bardzo dobre
 3. 3.      Kinga Krzywińska śr. ocen – 5,0; zachowanie – bardzo dobre
 4. 4.      Wiktoria Pietrzak śr. ocen – 5,0; zachowanie – wzorowe
 5. 5.      Maria Rosołek śr. ocen – 5,0; zachowanie - bardzo dobre
 6. 6.      Maja Wyrębska śr. ocen – 4,9; zachowanie – bardzo dobre
 7. 7.      Weronika Kuczyńska śr. ocen – 4,82; zachowanie – bardzo dobre
 8. 8.      Izabela Krajniak śr. ocen – 4,73; zachowanie – bardzo dobre
 9. 9.      Karolina Kwiatkowska śr. ocen – 4,55; zachowanie – bardzo dobre

Klasa V

 1. 1.      Julia Rosołek śr. ocen – 5,0; zachowanie - bardzo dobre
 2. 2.      Sebastian Tomczak śr. ocen – 4,97; zachowanie – bardzo dobre
 3. 3.      Krzysztof Paczkowski śr. ocen – 4,67; zachowanie – bardzo dobre
 4. 4.      Szymon Łukasiewicz śr. ocen – 4,58; zachowanie – bardzo dobre

Klasa VI

 1. 1.      Wiktoria Grylewicz śr. 5,00; zachowanie - wzorowe
 2. 2.      Aleksandra Kameduła śr. 5,09; zachowanie - wzorowe                        
 3. 3.      Martyna Kuczyńska śr. 4,63; zachowanie – bardzo dobre
 4. 4.      Adam Kwiatkowski  śr. 4,63; zachowanie – bardzo dobre
 5. 5.      Amelia Paszkiewicz śr. 4,63; zachowanie – bardzo dobre

Klasa VII

 1. 1.      Oliwia Dulik śr. ocen – 5,07; zachowanie – wzorowe
 2. 2.      Kinga Kuczyńska sr. ocen – 5,07; zachowanie - wzorowe
 3. 3.      Bartosz Hartwich śr. ocen – 4,78; zachowanie – bardzo dobre

Klasa VIII

 1. 1.      Katarzyna Zwolińska śr. ocen -  5,07; zachowanie - wzorowe
 2. 2.      Aleksandra Ciabach śr. ocen -  4,79; zachowanie - wzorowe

 

Niepubliczne Gimnazjum w Bielsku

Klasa III

 1. 1.      Joanna Wierzbińska śr. ocen -  5,21;  zachowanie - wzorowe
 2. 2.      Maria Łopuch  śr. ocen - 4,71; zachowanie – bardzo dobre
 3. 3.      Marcin Rosiński śr. ocen – 4,71; zachowanie – bardzo dobre

Julia Paszkiewicz śr. ocen – 4,5; zachowanie – bardzo dobre

 

 

 

 

 


 

 

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

 

 

Dnia 05.12.2018r. odbył się w naszej szkole etap szkolny XVII Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas IV- V i VI Szkół Podstawowych. Do etapu gminnego zakwalifikowały się 4 osoby: Wiktoria Gallas z klasy IV, Sebastian Tomczak i Krzysztof Paczkowski z klasy V oraz Aleksandra Kameduła z klasy VI. 

 

Dnia 14.02.2019r. odbył się drugi etap tegoż konkursu, a mianowicie etap gminny zorganizowany w Strzelnie. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z trudnymi zadaniami konkursowymi. Cała 4 zakwalifkowała się do III etapu - etapu powiatowego, który odbędzie się 9 kwietnia 2019r. w Mogilnie. Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym. 

 

 

 

 

 

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".