AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA 2018-2019

FESTYN RODZINNY - 08.06.2019r.

 

 

Dnia 08.06.2019r. o godz. 15:00 w piękną, słoneczną sobotę z inicjatywy NSP w Bielsku, OSP w Bielsku, KGW w Bielsku i Podbielsku, Rady Sołeckiej Sołectwa Bielsko i Podbielsko oraz Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego w Bielsku odbył się Festyn Rodzinny w stylu lat 80 - tych.  Bogaty program festynu zgromadził dużą rzeszę widzów. Imprezę rozpoczął występ uczniów NSP w Bielsku w spektaklu pt. „Mamma mia”. Aktorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania grając perfekcyjnie i wplatając elementy humorystyczne do utworu. Następnie zaprezentowały się zespoły taneczne Iskierki oraz Show Dance (uczennice naszej szkoły). Niecodzienną darmową atrakcją były zamki dmuchane, zjeżdżalnie, przejażdżki autami z lat 80 – tych tj. syrenka, fiat 125p., fiat 126p. Około godziny 19:00 miał miejsce pokaz strażacki w wykonaniu Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Oblężenie przeżyły również wozy strażackie, w którym strażacy pozwalali włączać syrenę. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla najmłodszych – możliwość wspólnego zdjęcia z maskotką Kubusia Puchatka. Czas spędzony na imprezie umilały domowe wypieki, napoje, kawa i herbata. Bezpłatnie można było posilić się kiełbaską z rusztu, a dzieci  częstowano watą cukrową i lodami. Oczywiście nie można zapomnieć o dawce wspaniałej muzyki, która towarzyszyła zebranym, aż do zakończenia zabawy tanecznej, czyli do późnych godzin wieczornych. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom oraz wszystkim, którzy wsparli ich w organizacji tej imprezy.   


 

WYJAZD DO PRZYJEZIERZA - 04.06.2019r.

Dnia 4 - tego czerwca dzieci z grup przedszkolnych pod opieką swoich wychowawczyń udały się na wycieczkę do Przyjezierza. Na miejscu maluchy bawiły się na placu zabaw oraz lepiły babki z pisaku. Pogoda sprzyjała również zażywaniu kąpieli słonecznych. Około godziny 13:00 dzieci wróciły z wyjazdu. Były bardzo zadowolone i roześmiane "od ucha do ucha" mimo zmęczone po tak aktywnie spędzonym dniu.


UDZIAŁ WYCHOWANKÓW PRZEDSZKOLA W KONKURSIE PT. "W ŚWIECIE BAJEK, BAŚNI I LEGEND" W SŁOWIKOWIE
Dnia 31 maja (tj. w piątek) wychowankowie przedszkola pod opieką wychowawczyni Pani Małgorzaty Gezelli uczestniczyli w konkursie organizowanym przez NP w Słowikowie pt.: ,,W świecie bajek, baśni i legend”. Konkurs skierowany był do dzieci sześcioletnich i pięcioletnich. W konkursie udział wzięło 5 przedszkoli. Celem konkursu była popularyzacja świata twórczości literackiej dla dzieci oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Organizatorzy zadbali również o słodki poczęstunek.

 

OGNISKO INTEGRACYJNE - 31.05.2019r.
Dnia 31.05.2019r. z inicjatywy opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani mgr Mileny Lewandowskiej zorganizowane zostało ognisko integracyjne dla uczniów naszej szkoły. W czasie spotkanie uczniowie piekli kiełbaski w ognisku, brali udział w konkurencjach sportowych. Młodsze dzieci brały udział w zabawach na placu zabaw. Podczas spotkania nie zabrakło również dawki świetnej muzyki. Na uczestników spotkania czekał również słodki poczęstunek w postaci ciast i cukierków za które serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Smółce, Pani Teresie Grylewicz oraz Pani Halinie Ciesielskiej. Dziękujemy również Panu Marcinowi Hartwichowi za dostarczenie drewna do zorganizowania ogniska. Około godziny 19:00 usłyszeliśmy  Pieśń Pożegnalną - Ogniska już dogasa blask, która była sygnałem kończącej się imprezy. Dzieci były bardzo zadowolone z aktywnie spędzonego czasu i dopytywały kiedy odbędzie się kolejne spotkanie.  Opiekę nad uczniami podczas imprezy sprawowały Panie: M. Lewandowska, B. Szafrańska, M. Janos, B. Byczkowska. 

 

 

 


 

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA MATKI I DNIA OJCA 27.05.2019r. 

Dnia 27.05.2019r. w murach naszej szkoły gościliśmy wyjątkowe osoby - Rodziców naszych uczniów. Słowami wstępu zebranych powitała Dyrektor szkoły Pani mgr Barbara Gutkowska. Następnie uczniowie zaprezentowali części artystyczne. Kolejno wystąpiły: grupy przedszkolne, uczniowie klas I -III oraz uczniowie klas starszych IV VIII i III gimnazjum. Występy przeplatane były wierszami oraz piosenkami. Nie zabrakło również pokazu tanecznego w wykonaniu zespołu "Iskierki". Rodzice mogli również podziwiać pokaz mody zaprezentowany przez ich pociechy. Wzruszeń było co niemiara. Na zakończenie dzieci wręczyły Rodzicom kwiaty, metale oraz przygotowane własnoręcznie laurki.
Po części artystycznej Dyrekcja zaprosiła Rodziców i dzieci na słodki poczęstunek.

 

 

 

 

 


 

APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - 30.04.2019r. 

 

 

Dnia 30 kwietnia o godzinie 11:40 w sali  gimnastycznej naszej szkoły miał miejsce  apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii wzięli udział uczniowie klas IV - VIII oraz gimnazjum. 
Uroczystość rozpoczęliśmy hymnem. W trakcie akdemii uczniowie recytowali wiersze oraz przedstawili scenkę o istocie święta. 
 Całość przeplatana była pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczennic klas VI, VII i VIII oraz chóru szkolnego.  Do występów uczniowie przygotoywali się pod kierunkiem Pani mgr Renaty Syty - nauczyciela historii oraz Pana Jacka Kubiaka - nauczyciela muzyki.

 

 

 

 

 

DZIEŃ ZIEMI - 26.04.2019 

 

Dnia 26 - tego kwietnia obchodziliśmy Święto Ziemi. Program artystycznt pt. "Nasza planeta Ziemia" przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem Pani Małgorzaty Fac. Podczas uroczystości wystąpił również chór szkolny z piosenkami ekologicznymi przygotowany pod kierunkem Pana Jacka Kubiaka. Po części artystycznej odbyło się spotkanie z Prezesem Stowarzyszenia Ochrony Środowiska Naturalnego Przyjezierze Panem Józefem Drzazgowskim, który nakreślił problematykę miejscowego i globalnego wysychania wód. Po pogadane przeprowadzony został krótki konkurs ekologiczny związany z tymi procesami. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą wysychania okolicznych jezior.

 


 


 

MAGICZNY WIOSENNY POKAZ ILUZJONISTY APOLLINO - 27.03.2019r.

 

 

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził Iluzjonista Pan Andrzej Poźniak. Iluzjonista Apollino przeniósł nasze dzieci w świat magii i iluzji. Dzieci z zapartym tchem podziwiały zaprezentowane sztuczki.

 

 


 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - 21.03.2019r.

Ja co roku w naszej szkole dnia 21 - ego marca świętowaliśmy nadejście wiosny.  Uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki pt. "Stokrotka" w wykonaniu grup przedszkolnych przygotowanych przez p. Milenę Pilachowską oraz p. Małgorzatę Gezellę. Następnie swój montaż zaprezentowali uczniowie klas I - III. W tym roku przedstawili skecz o nadejściu wiosny oraz powrocie bocianów. Montaż przeplatany był pięknie wykonanymi piosenkami.  Tradycyjnie Pani Dyrekor wraz z Panią Prezes zadbały o poczęstunek dla dzieci, za który serdecznie dziękujemy.   Uroczystość przygotowały i nad przebiegiem całości czuwały: p. Anna Wełnitz, p. Marta Janos.

 


 

 

SPEKTAKL PT. "PINOKIO" W WYKONANIU AKTORÓW Z TEATRU FORMA - 18.03.2019r.

 

Dnia 18.03.2019r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy z teatry Forma z przedstawieniem teatralnym pt. "Pinokio". Aktorzy zaprezentowali baśń o tym, ile wiedzy trzeba zdobyć i jak należy się zachowywać, by zasłużyć na miano grzecznego chłopca, a nie pajaca.

 

 


WYJAZD DO SALI ZABAW "FANTAZJA" W SŁUPCY - 13.02.2019r.

 

W środę uczniowie klasy I NSP i wychowankowie grup przedszkolnych pod opieką wychowawczyń uczestniczyli w wyjeżdzie do sali zabaw "Fantazja" w Słupcy. 

Dzieci z ogromnym entuzjazmem korzystały z dostępnych w sali zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, trampoliny, mini pojazdów, armatek na piłeczki, czy też automatów. Były to radosne i niezapomniane chwile w bajkowej scenerii. Czas spędzony na świetnej zabawie upłynął bardzo szybko. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji. Wycieczka wszystkim uczestnikom sprawiła wiele radości. Okazała się wspaniałą frajdą i niezapomnianym przeżyciem.

 


BAL KARNAWAŁOWY - 08.02.2019r.


W piątek 8 lutego w godz. od 11.00 do godz. 13.20 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową.  Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się skończyć. Po godzinie 13.20 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy! 

 

 


DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA - 11.01.2019r.

 

Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości Niepublicznego Przedszkola, Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, bowiem Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego wnuka. Dnia 11-tego stycznia gościliśmy więc w murach naszej placówki te wyjątkowe osoby. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich ciepłymi słowami. Następnie uczniowie z NSP i NG zaprezentowali piękny spektakl pt. „Dwie Dorotki”. Po czym odbył się krótki koncert życzeń .Dzieci w formie wierszy i piosenek oraz tańca złożyły dziadkom  i babciom życzenia.  W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Po występach wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz serca wykonane metodą decoupage.

Po uroczystości Dyrekcja w imieniu wszystkich wnucząt zaprosiła Dziadków na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczęta, poprzez wiersze i piosenki, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. 

 


 

 WIGILIA SZKOLNA -  21.12.2019r.

Dnia 21 grudnia 2019r.  o godz. 11:20 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl świąteczny. Historię rozpoczyna wizyta Mędrców we Wschodu u Świętej Rodziny. Następnie  przenieśliśmy się do czasu, gdy Jezus był już chłopcem i został odnaleziony w świątyni podczas głoszenia Słowa Bożego. 

Dzięki wspaniałej grze aktorów parafianie po raz kolejny mogli przeżyć historię Świętej Rodziny, Mędrców, aniołów, które zstąpiły tej nocy na ziemię. Spektakl rozpoczęła zapowiedź.  Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane, został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.


 

 

 

 


 

 

WIECZÓR KOLĘD - 16.12.2018r.

 

 

Dnia 16.12.2018r. o godzinie 16:00 odbył się "Wieczór Kolęd". Było to spotkanie mieszkańców zorganizowane przez dyrekcję Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bielsku i prowadzące placówkę Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe w Bielsku. W pierwszej części mieszkańcy mogli obejrzeć sztukę teatralną wystawioną przez uczniów szkoły. W tym roku aktorzy przedstawili baśń Janiny Porazińskiej pt. „Dwie Dorotki”. Uczniowie przybliżyli historię dwóch przyrodnich sióstr Dorotek - jednej dobrej i pracowitej, drugiej - złej i leniwej. Ich życie układa się taki, że obie trafiają na służbę do Pani Zimy. Dobra Dorotka sumiennie wykonuje swoje obowiązku i zostaje za to wynagrodzona. Zła Dorotka chce się tylko wzbogacić i myśli, że nawet jeśli nie będzie pracować otrzyma taka samą zapłatę jak jej siostra. Tak się jednak nie dzieje. Zła Dorotka zostaje ukarana przez Panią Zimę za swoje lenistwo. Na prośbę dobrej Dorotki Książę zrzuca czar ze złej Dorotki. Ta w zamian musi obiecać poprawę. Historia kończy się szczęśliwie. Dobra Dorotka – zostaje żoną księcia, zła Dorotka – zmienia swoje oblicze i staje się dobra. Aktorzy wystąpili w oryginalnych strojach, których część została wykonana przez rodziców. Przedstawienie przyjęte zostało oklaskami. Dyrektor szkoły Pani mgr Barbara Gutkowska i Prezes stowarzyszenia Pani mgr Alicja Wawrzyniak nagrodziły młodych aktorów słodkimi upominkami.
W drugiej części spotkania zaprezentowały się uczennice, które zwyciężyły lub otrzymały wyróżnienia w szkolnym konkursie piosenki świątecznej. 
W związku z tym, iż nasze placówki oświatowe funkcjonują już 5 lat inicjatorki powołania szkół niepublicznych tj. Pani Prezes oraz Pani Dyrektor otrzymały z rąk rodziców oraz dzieci prezent w podzięce za trud włożony w utworzenie i prowadzenie tychże placówek.

 

 


 DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA - 29.11.2018r.

 

 

Dnia 29.11.2018 roku w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Dyskoteka andzejkowa zainicjowana została z ramienia Samorządu Szkolnego. Tradycyjnie członkowie samorządu uczniowskiego przygotowali wróżby oraz konkursy, w których udział wzięli zarówno dzieci młodsze, sztarsze jak również młodzież z naszej szkoły. Frekwencja dopisała, w dyskotece udział wzięło ponad sześćdziesięciu uczniów. Wszystkim wtórował humor, dobre towarzystwo oraz muzyka. O dobry muzyczny klimat zabawy zadbał DJ pan Dariusz Tomaszewski. Razem z uczniami dobrze bawiły się również panie uczące w naszej szkole. Opiekę podczas andrzejkowego popołudnia sprawowały panie: Barbara Szafrańska, Mirosława Mikołajczak - Pankowska, Anna Wełnitz oraz Milena Lewandowska. Na uczniów czekał miły, słodki poczęstunek. 

 

 


 

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA pt. "DLA NIEPODLEGŁEJ" - 10.11.2018r.

 

Dnia 10.11.2018r. o godzinie 16:00 dzięki współpracy: Stowarzyszenia Kulturalno - Oświatowego "Z Edukacją w Przyszłość" w Bielsku, Niepublicznych Szkół Podstawowych w Bielsku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku, Rady Sołeckiej Sołectwa Bielsko, Koła Gospodyń Wiejskich w Bielsku w świetlicy wiejskiej odbyła się Wieczornica Patriotyczna pt. "Dla Niepodległej" upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańscy Bielska i Podbielska oraz ościennych miejscowości. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztów: sztandarowego OSP w Bielsku oraz flagowego NSP w Bielsku i odśpiewania hymnu. Następnie po zabraniu głosu przez poszczególne delegacje i przywitaniu zaproszonych gości miała miejsce część artystyczna w wykonaniu uczniów NSP i NG w Bielsku. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Podczas występu zaprezentowali się m.in. zwycięzcy konkursu recytatorskiego organizowanego przez NSP w Bielsku. Po zakończonej części artystycznej miał miejsce wspólny śpiew pieśni i piosenek patriotycznych. Uczestnicy mogli również spróbować pysznych rogali, które przygotowały Panie z KGW w Bielsku. 

 

 

 


AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - 09.11.2018r.

 

Dnia 09.11.2018r. o godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu flagowego oraz uroczystego odśpiewania 4 zwrotek hymnu. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która w krótkim przemówieniu przybliżyła historię minionych czasów. W dalszej części w montażu słowno - muzycznym uczniowie przygotowani pod kierunkiem Pani mgr Renaty Syty - nauczyciela historii, Pani mgr Anny Rosołek - nauczyciela języka polskiego oraz Pana Jacka Kubiaka - nauczyciela muzyki wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Recytowane wiersze przeplatane były pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez chór szkolny. Usłyszeliśmy m.in. "Legiony", "Pierwszą Brygadę", "Ja to mam szczęście". Święto to pozwala nam w dzisiejszych czasach zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tych, którzy walczyli za siebie i za nas. Upamiętniając go dajemy wyraz pamięci tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce

 


 

 DZIEŃ PAPIESKI - 16.10.2018r.

 

 

Dnia 16.10.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa". W montażu słowno - muzycznym przygotowanym przez uczniów klas IV - III NG przybliżona została istota ważności ojca w życiu dziecka. Ojca, z którym dziecko nie ma możliwości obcować, ale odnajduje jego w końcu dzięki wierze.


 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 12.10.2018r.
 

Dnia 12.10.2017r. podczas apelu o godz. 12:30 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Gutkowska, która podziękowała nauczycielom za ich pracę, zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i sukcesów w tym wspaniałym zawodzie. Akademię zaś z tej okazji przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni Pani Mileny Lewandowskiej. Uczniowie pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Przedstawienie zawierało również elementy humorystyczne dotyczące pracy nauczyciela. Na zakończenie nauczyciele otrzymali z rąk Dyrekcji i władz Stowarzyszenia kwiaty.

 

 


 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019


Dnia 3 września 2018 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Pani Dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w nadchodzącym roku szkolnym.  

 

 


Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".