AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2018-2019
 

MISTRZ ORTOGRAFII - 12.06.2019r.


Dnia 12. czerwca w siedzibie LO w Strzelnie odbył się XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Gimnazjalistów i uczniów szkół Ponadgimnazjalnych pt."Dyktando 2019". W kategorii gimnazjalnej w szranki stanęło 8 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały Joasia Wierzbińska i Julka Paszkiewicz. Dziewczyny do konkursy przygotowała Pani mgr Anna Rosołek.

 


 

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM POWIATU SŁUPECKIEGO - 11.06.2019r.

 

Dnia 11.06.2019 r. w Powidzu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Powiatu Słupeckiego i Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Joanna Wierzbińska, Julia Paszkiewicz, Maria Łopuch  z klasy III gimnazjum.  

 

 

 


 

 

PROJEKT EDUKACYJNY "SPOŁECZEŃSTWO W ŚREDNIOWIECZU" 10.06.2019r.


Dnia 10 - tego czerwca br. podczas apelu o godzinie 11:40 uczniowie klasy III gimnazjum zaprezentowali społeczności szkolnej projekt edukacyjny pt. "Społeczeństwo w średniowieczu". Projekt ten uczniowie przygotowywali podczas lekcji historii wraz z Panią mgr Renatą Syty. Młodzież ubrana była w piękne stroje z tamtych czasów oraz posiadała wiele rekwizytów. Uczniowie zaprezentowali różne grupy społeczne. Przedstawili również m.in. sceny walki.

 

 

 


 

FESTYN RODZINNY - 08.06.2019r.

 

 

Dnia 08.06.2019r. o godz. 15:00 w piękną, słoneczną sobotę z inicjatywy NSP w Bielsku, OSP w Bielsku, KGW w Bielsku i Podbielsku, Rady Sołeckiej Sołectwa Bielsko i Podbielsko oraz Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego w Bielsku odbył się Festyn Rodzinny w stylu lat 80 - tych.  Bogaty program festynu zgromadził dużą rzeszę widzów. Imprezę rozpoczął występ uczniów NSP w Bielsku w spektaklu pt. „Mamma mia”. Aktorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania grając perfekcyjnie i wplatając elementy humorystyczne do utworu. Następnie zaprezentowały się zespoły taneczne Iskierki oraz Show Dance (uczennice naszej szkoły). Niecodzienną darmową atrakcją były zamki dmuchane, zjeżdżalnie, przejażdżki autami z lat 80 – tych tj. syrenka, fiat 125p., fiat 126p. Około godziny 19:00 miał miejsce pokaz strażacki w wykonaniu Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Oblężenie przeżyły również wozy strażackie, w którym strażacy pozwalali włączać syrenę. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla najmłodszych – możliwość wspólnego zdjęcia z maskotką Kubusia Puchatka. Czas spędzony na imprezie umilały domowe wypieki, napoje, kawa i herbata. Bezpłatnie można było posilić się kiełbaską z rusztu, a dzieci  częstowano watą cukrową i lodami. Oczywiście nie można zapomnieć o dawce wspaniałej muzyki, która towarzyszyła zebranym, aż do zakończenia zabawy tanecznej, czyli do późnych godzin wieczornych. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom oraz wszystkim, którzy wsparli ich w organizacji tej imprezy.   


 

UDZIAŁ UCZNIÓW KLASY VIII i III NG W KONKURSIE MATEMATYCZNYM "MATMOZJADA" W MOGILNIE - 06.06.2019r.
Dnia 06.06.2019r. uczniowie klasy VIII i III G tj. Katarzyna Zwolińska, Aleksandra Ciabach, Joanna Wierzbińska oraz Marcin Rosiński brali udział w konkursie matematycznym "Matmozjada" w Mogilnie. Uczniów do konkursu przygotowyała Pani mgr Barbara Szafrańska - nauczyciel matematyki. 

OGNISKO INTEGRACYJNE - 31.05.2019r.
Dnia 31.05.2019r. z inicjatywy opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani mgr Mileny Lewandowskiej zorganizowane zostało ognisko integracyjne dla uczniów naszej szkoły. W czasie spotkanie uczniowie piekli kiełbaski w ognisku, brali udział w konkurencjach sportowych. Młodsze dzieci brały udział w zabawach na placu zabaw. Podczas spotkania nie zabrakło również dawki świetnej muzyki. Na uczestników spotkania czekał również słodki poczęstunek w postaci ciast i cukierków za które serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Smółce, Pani Teresie Grylewicz oraz Pani Halinie Ciesielskiej. Dziękujemy również Panu Marcinowi Hartwichowi za dostarczenie drewna do zorganizowania ogniska. Około godziny 19:00 usłyszeliśmy  Pieśń Pożegnalną - Ogniska już dogasa blask, która była sygnałem kończącej się imprezy. Dzieci były bardzo zadowolone z aktywnie spędzonego czasu i dopytywały kiedy odbędzie się kolejne spotkanie.  Opiekę nad uczniami podczas imprezy sprawowały Panie: M. Lewandowska, B. Szafrańska, M. Janos, B. Byczkowska. 

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA MATKI I DNIA OJCA - 27.05.2019r. 
Dnia 27.05.2019r. w murach naszej szkoły gościliśmy wyjątkowe osoby - Rodziców naszych uczniów. Słowami wstępu zebranych powitała Dyrektor szkoły Pani mgr Barbara Gutkowska. Następnie uczniowie zaprezentowali części artystyczne. Kolejno wystąpiły: grupy przedszkolne, uczniowie klas I -III oraz uczniowie klas starszych IV VIII i III gimnazjum. Występy przeplatane były wierszami oraz piosenkami. Nie zabrakło również pokazu tanecznego w wykonaniu zespołu "Iskierki". Rodzice mogli również podziwiać pokaz mody zaprezentowany przez ich pociechy. Wzruszeń było co niemiara. Na zakończenie dzieci wręczyły Rodzicom kwiaty, metale oraz przygotowane własnoręcznie laurki.
Po części artystycznej Dyrekcja zaprosiła Rodziców i dzieci na słodki poczęstunek.

 

 

 


 

  

DWUDNIOWA WYCIECZKA WŁADYSŁAWOWO - HEL -  21 - 22.05.2019r.

 

 

 

 

 

 

 


 

WYCIECZKA DO TORUNIA - 15.05.2019r.

 

Dnia 15 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy historycznej na temat Mikołaja Kopernika i poznanie miejsc wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (architektura gotycka). Uczniowie zwiedzili starówkę z Ratuszem, Krzywą Wieżą, Katedrę św. Janów oraz odwiedzili Muzeum Historii Miasta Torunia i Ruiny Zamku Krzyżackiego.

 


UDZIAŁ DZIEWCZĄT Z ZESPOŁU SHOW DANCE W IX POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH W SŁUPCY - 09.05.2019

 

 

Dnia 9 maja 2019 r. dziewczęta z naszego szkolnego zespołu tanecznego Show Dance brały udział w IX Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych, który odbył się w MDK w Słupcy. Podczas przeglądu zaprezentowano 17 układów tanecznych w wykonaniu zespołów, w różnych kategoriach wiekowych.


 

APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - 30.04.2019r. 

 

 

Dnia 30 kwietnia o godzinie 11:40 w sali  gimnastycznej naszej szkoły miał miejsce  apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii wzięli udział uczniowie klas IV - VIII oraz gimnazjum. 
Uroczystość rozpoczęliśmy hymnem. W trakcie akdemii uczniowie recytowali wiersze oraz przedstawili scenkę o istocie święta. 
 Całość przeplatana była pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczennic klas VI, VII i VIII oraz chóru szkolnego.  Do występów uczniowie przygotoywali się pod kierunkiem Pani mgr Renaty Syty - nauczyciela historii oraz Pana Jacka Kubiaka - nauczyciela muzyki.

 

 


DZIEŃ ZIEMI - 26.04.2019r.

 

Dnia 26 - tego kwietnia obchodziliśmy Święto Ziemi. Program artystycznt pt. "Nasza planeta Ziemia" przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem Pani Małgorzaty Fac. Podczas uroczystości wystąpił również chór szkolny z piosenkami ekologicznymi przygotowany pod kierunkem Pana Jacka Kubiaka. Po części artystycznej odbyło się spotkanie z Prezesem Stowarzyszenia Ochrony Środowiska Naturalnego Przyjezierze Panem Józefem Drzazgowskim, który nakreślił problematykę miejscowego i globalnego wysychania wód. Po pogadane przeprowadzony został krótki konkurs ekologiczny związany z tymi procesami. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą wysychania okolicznych jezior.

 

 

 


 

 

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTE - 10 - 12.04.2019r.

 

W dniach od 10 do 12. 04.2019r. uczniowie NSP brali udział w Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych. Trzy dni zadumy uczniowe spędzi w kościele parafilanym w Ostrowie Mogileńskim. Każdy dzień spotkań podzielony był na dwie części: naukę rekolekcyjną oraz konkursy. Podczas trwania rekolekcji uczniowie brali udział w konkursie biblijnym oraz plastycznym. W ostanim dniu rekolekcji odbyła się Msza Święta podsumowująca nauki.

 

 

 


 

 EGZAMIN GIMNAZJALNY 10-12.04.2019r.

 

W dniach od 10 do 12.04.2019r. uczniowie klasy III naszego gimnazjum tak jak wszyscy uczniowie w Polsce przystępowali do egazminów podsumowujących ich nauczę w Gimnazjum.

 


 

V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim w Zespole Szkół w Bielicach

 

 

 

Dnia 04.04.2019r.  odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim w Zespole Szkół w Bielicach zadaniem uczestników było przygotowanie fragmentu poezji w języku angielskim, naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII Anastazja Nyga z utworem Ryudarda Kiplinga pt. "If" oraz Joanna Wierzbińska z utworem Roberta Frosta "The lockless door" Miło nam poinformować że obydwie dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii. 

 

 

 

 


 

MAGICZNY WIOSENNY POKAZ ILUZJONISTY APOLLINO - 27.03.2019r.

 

 

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził Iluzjonista Pan Andrzej Poźniak. Iluzjonista Apollino przeniósł nasze dzieci w świat magii i iluzji. Dzieci z zapartym tchem podziwiały zaprezentowane sztuczki.

  

 

XX Międzyszkolny Konkurs Przedmiotowy w Strzelnie - 22.03.2019r.

 

W piątek uczniowie naszej szkoły brali udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Przedmiotowym w Strzelnie. Byli to: Joanna Wierzbińska z klasy IIII NG oraz Aleksandra Ciabach z klasy VIII - konkurs matematyczny, Marcin Rosiński z klasy III NG - konkurs chemiczny, Maria Łopuch z klasy III NG - konkurs geograficzny, Wiktor Wiącek z klasy III NG oraz Anastazja Nyga z klasy VIII - konkurs z języka angielskiego, Julia Paszkiewicz z klasy III NG - konkurs z języka polskiego.  Konkurs kierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności z następujących przedmiotów:  języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki, historii i wiedzy o społeczeństwie. W zmaganiach wzięło udział 140 uczniów. Ogłoszenie wyników odbędzie się dnia 6 kwietnia 2019r. 

 

 


 

NASZE UCZENNICE PODCZAS V MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ - 22.03.2019r.

 

 

W piątek odbyła się piąta edycja Konkursu Piosenki Angielskiej "Let's sing" w Słowikowie, naszą szkołę reprezentowały Amelka Paszkiewicz z klasy VI z utworem pt. "Mamma mia", Oliwia Dulik z klasy VII z utworem pt. "Uh la la la" oraz Kasia Zwolińska z utworem pt. "Wrecking ball". Miło nam poinformować, że Kasia uzyskała wyróżnienie w kategorii klas IV - VIII

 

 


KANGUR MATEMATYCZNY 2019 - 21.03.2019r.

Tradycją naszej szkoły jest, że uczniowie biorą udział w Kangurze Matematycznym. W tym roku dnia 21 marca 11 uczniów również przystąpiło do tegoż konkursu. Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów tychże szkół. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Przeprowadzany jest w kilku kategoriach wiekowych. 


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - 21.03.2019r.

Ja co roku w naszej szkole dnia 21 - ego marca świętowaliśmy nadejście wiosny.  Uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki pt. "Stokrotka" w wykonaniu grup przedszkolnych przygotowanych przez p. Milenę Pilachowską oraz p. Małgorzatę Gezellę. Następnie swój montaż zaprezentowali uczniowie klas I - III. W tym roku przedstawili skecz o nadejściu wiosny oraz powrocie bocianów. Montaż przeplatany był pięknie wykonanymi piosenkami.  Tradycyjnie Pani Dyrekor wraz z Panią Prezes zadbały o poczęstunek dla dzieci, za który serdecznie dziękujemy.   Uroczystość przygotowały i nad przebiegiem całości czuwały: p. Anna Wełnitz, p. Marta Janos.

 

 


 

WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACYJNO - ROZRYWKOWEGO MIKROSKALA W KONINIE - 20.03.2019r.

 

Mikroskala to nowoczesne centrum edukacyjno - rozrywkowe znajdujące się w koninie, tam wybrali się nasi uczniowie w środę 20 marca, uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach w 3d za pomocą długopisu w 3d i drukarki 3d, ta techniką wykonali okulary, które zabrali ze sobą do domu, następnie zwiedzać mogli wystawy interaktywne, park makiet wszystko pod okiem przewodnika m.in. jak powstaje tornado, świat pi tsunami, zatoniecie Titanica, lądowanie statku kosmicznego Niezwykle istotnym elementem wyjazdu był również udział w seansie filmowym w kinie 6D, dostarczył uczniom wielu emocji.

 


 

 SPEKTAKL PT. "PINOKIO" W WYKONANIU AKTORÓW Z TEATRU FORMA - 18.03.2019r.

 

Dnia 18.03.2019r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy z teatry Forma z przedstawieniem teatralnym pt. "Pinokio". Aktorzy zaprezentowali baśń o tym, ile wiedzy trzeba zdobyć i jak należy się zachowywać, by zasłużyć na miano grzecznego chłopca, a nie pajaca.

 

 


 

 

PODKOZIOŁEK- 02.03.2019r.; 05 .03.2019r.

 

 

Dnia 2 marca 2019r. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku po raz pierwszy wzięli udział w Przeglądzie Obrzędów Zapustnych Podkoziołek 2019 w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku. W przeglądzie tym uczestniczyło 11 zespołów z różnych szkół i przedszkoli. 
5 marca 2019r. w ostatni dzień karnawału nasz Podkoziołek zaprezentował się w szkole, a później barwny korowód wyruszył ze śpiewem na ustach w odwiedziny do mieszkańców wsi Bielsko i Podbielsko, życząc im zdrowia, obfitych plonów i urodzaju.

Dyrektor szkoły Barbara Gutkowska w imieniu swoich uczniów i nauczyciela historii pani Renaty Syty serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy życzliwie przyjęli naszych przebierańców w swoich domach i złożyli datek do skarbonki na działalność szkoły.

 

 


ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

 

Dnia 1 marca 2019 r. uczniowie NSP  i NG w Bielsku wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów -  zwycięzców etapu szkolnego tego konkursu. W kategorii klas I – VI byli to: Aleksandra Kameduła z kl. VI (I miejsce), Sebastian Tomczak z kl. V (II miejsce) i Amelia Paszkiewicz z kl. VI (III miejsce). W kategorii klas VII – VIII i III gimnazjum: Maria Łopuch z kl. III gimnazjum ( I miejsce),  Oliwia Dulik z kl. VII (II miejsce) oraz Julia Paszkiewicz z kl. III gimnazjum (III miejsce). Większość z nich powtórzyła swój sukces. W kategorii klas I – VI uczestniczyło 9 uczniów. I miejsce zajęła Aleksandra Kameduła, II - Sebastian Tomczak. W kategorii klas VII – VIII i III gimnazjum uczestniczyło również 9 uczniów.  I, II i III miejsce zdobyły nasze dziewczyny. Kolejność miejsc była taka sama, jak w etapie szkolnym. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Maria Łopuch z klasy III gimnazjum oraz
 Aleksandra Kameduła z klasy VI. Wierzymy w nasze reprezentantki i liczymy, że zaznaczą również swoją obecność 
na dalszych etapach.

 


DYSKOTEKA WALENTYNKOWA -22.02.2019r.

 

Dnia 22 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się „Dyskoteka Walentynkowa” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie bawili się przy muzyce granej przez profesjonalnego dj Dariusza Tomaszewskiego. Podczas imprezy, na uczestników zabawy czekały niespodzianki i liczne konkursy. Popołudnie upłynęło dzieciom w radosnej atmosferze.

  


 

WYJAZD NASZYCH UCZNIÓW Z KLASY VIII ORAZ III NG NA TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW DO ZESPOŁU SZKÓŁ W BIELICACH - 21.02.2019r.

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VIII NSP oraz III NG brali udział w Tygodniu Zawodowców organozowanym przez Zespół Szkół w Bielicach. W czasie pobytu uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną tamtejszej szkoły. 

 

 


 

Rekonstrukcja historyczna "Ku niepodległej" 20.02.2019r.

 

 

W dniu dzisiejszym zawitali do naszej szkoły rekonstruktorzy z grupy rekonstrukcyjnej z pokazem historycznym pt. "Ku niepodległej". W trakcie jego trwania uczniowie: podziwiali piękne stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich). Omówione zostały także powstania kościuszkowskie, listopadowe oraz styczniowe. Dzieci brały także czynny udział w pokazie. 


WYCIECZKA DO KINA W INOWROCŁAWIU - 18.02.2019r.

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klas III - VIII brali udział w wycieczce do kina Kinomax w Inowrocławiu. Na miejscu ogłdali bajkę pt. "Jak wytresować smoka 3". Bajka jest kontynuacją poprzednich części. Tym razem główny bohater Czkawka musi uratować smoki przed złowrogimi mocami. Jego kompan zaś smok Szczerbatek poznaje rzadkiego smoka "dzienną furię". Liczne przygody głównych bohaterów kończą się ich rozstaniem i uwolnieniem smoków.

 

 

 

 


ZWYCIĘSTWO NASZYCH UCZENNIC W V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM - 15.02.2019r.

 


Dnia 15.02.2019r. nasi uczniowie wzięli udział w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poezji patriotycznej w Słowikowie.

W konkursie tym udział wzięli uczniowie z 5 szkół: w Ostrowitem, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słowikowie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie. W kategorii klas I - III udział wzięło 8 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały: Daria Spochacz z klasy I, Anastazja Matuszak z klasy II, Oliwia Byczkowska z klasy III. Laureatką w tej kategorii została nasza uczennica Daria Spochacz z klasy I, która recytowała wiersz pt. "Moja mała Ojczyzna" Joanny Białobrzeskiej.

W kategorii klas IV - VIII udział wzięło 15 uczniów. Naszą szkołę w tej grupie reprezentowały następujące uczennice: Amelia Paszkiewicz z klasy VI, Anastazja Nyga z klasy VIII oraz Katarzyna Zwolińska z klasy VIII. Laureatką w tej kategorii została również nasza uczennica Anastazja Nyga z klasy VIII. Nastka recytowała wiersz pt. "Nocna Ojczyzna" Kazimierza Wierzyńskiego.

Pozostałe nasze uczennice zaprezentowały się również bardzo ładnie. Recytacja wierszy w ich wykonaniu wywołała duże wrażenie na publiczności.

 

 

 


ETAP GMINNY XVII POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO - 14.02.2019r.

 

 

Dnia 14.02.2019r. odbył się drugi etap XVII Powiatowgo  Konkursu Matematycznego zorganizowany w Strzelnie. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z trudnymi zadaniami konkursowymi. Cała 4 zakwalifikowała się do III etapu - etapu powiatowego, który odbędzie się 9 kwietnia 2019r. w Mogilnie. Gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym. 

 

 

 

 


 

WYJAZD NASZYCH UCZNIÓW Z KLASY VIII ORAZ III NG NA TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW DO ZESPOŁU SZKÓŁ W BIELICACH - 21.02.2019r.

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VIII NSP oraz III NG brali udział w Tygodniu Zawodowców organozowanym przez Zespół Szkół w Bielicach. W czasie pobytu uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną tamtejszej szkoły. 

  

 


 

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

Dnia 4 - tego  lutego 2019r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2018/2019. Pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska wręczyła 6 stypendiów ufundowane przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Z Edukacją w Przyszłość” w Bielsku. Otrzymali je uczniowie klasy VII i VIII NSP oraz klasy III NG. Byli to:  


 1. Oliwia Dulik – kl. VII
 2. Kinga Kuczyńska – kl. VII
 3.  Bartosz Hartwich – kl.VII
 4. Katarzyna Zwolińska – kl. VIII
 5. Aleksandra Ciabach – kl. VIII
 6. Joanna Wierzbińska - kl. III NG

 

Następnie wyróżnieni i nagrodzeni zostali uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce:

 

Klasa II

 1. 1.      Anastazja Matuszak

Klasa III

 1. 1.      Oliwia Byczkowska
 2. 2.      Marta Tomczak

Klasa IV

 1. 1.      Wiktoria Gallas śr. ocen – 5,45; zachowanie – wzorowe
 2. 2.      Wiktoria Kameduła śr. ocen – 4,9; zachowanie – bardzo dobre
 3. 3.      Kinga Krzywińska śr. ocen – 5,0; zachowanie – bardzo dobre
 4. 4.      Wiktoria Pietrzak śr. ocen – 5,0; zachowanie – wzorowe
 5. 5.      Maria Rosołek śr. ocen – 5,0; zachowanie - bardzo dobre
 6. 6.      Maja Wyrębska śr. ocen – 4,9; zachowanie – bardzo dobre
 7. 7.      Weronika Kuczyńska śr. ocen – 4,82; zachowanie – bardzo dobre
 8. 8.      Izabela Krajniak śr. ocen – 4,73; zachowanie – bardzo dobre
 9. 9.      Karolina Kwiatkowska śr. ocen – 4,55; zachowanie – bardzo dobre

Klasa V

 1. 1.      Julia Rosołek śr. ocen – 5,0; zachowanie - bardzo dobre
 2. 2.      Sebastian Tomczak śr. ocen – 4,97; zachowanie – bardzo dobre
 3. 3.      Krzysztof Paczkowski śr. ocen – 4,67; zachowanie – bardzo dobre
 4. 4.      Szymon Łukasiewicz śr. ocen – 4,58; zachowanie – bardzo dobre

Klasa VI

 1. 1.      Wiktoria Grylewicz śr. 5,00; zachowanie - wzorowe
 2. 2.      Aleksandra Kameduła śr. 5,09; zachowanie - wzorowe                        
 3. 3.      Martyna Kuczyńska śr. 4,63; zachowanie – bardzo dobre
 4. 4.      Adam Kwiatkowski  śr. 4,63; zachowanie – bardzo dobre
 5. 5.      Amelia Paszkiewicz śr. 4,63; zachowanie – bardzo dobre

Klasa VII

 1. 1.      Oliwia Dulik śr. ocen – 5,07; zachowanie – wzorowe
 2. 2.      Kinga Kuczyńska sr. ocen – 5,07; zachowanie - wzorowe
 3. 3.      Bartosz Hartwich śr. ocen – 4,78; zachowanie – bardzo dobre

Klasa VIII

 1. 1.      Katarzyna Zwolińska śr. ocen -  5,07; zachowanie - wzorowe
 2. 2.      Aleksandra Ciabach śr. ocen -  4,79; zachowanie - wzorowe

 

Niepubliczne Gimnazjum w Bielsku

Klasa III

 1. 1.      Joanna Wierzbińska śr. ocen -  5,21;  zachowanie - wzorowe
 2. 2.      Maria Łopuch  śr. ocen - 4,71; zachowanie – bardzo dobre
 3. 3.      Marcin Rosiński śr. ocen – 4,71; zachowanie – bardzo dobre

Julia Paszkiewicz śr. ocen – 4,5; zachowanie – bardzo dobre


 W dalszej części Pani Dyrektor poprosiła o wystąpienie 25 osób, które uzyskały 100% lub wzorową frekwencję. Wśród uczniów ze 100% frekwencją znaleźli się:

 

 1. 1.      Daria Spochacz – kl. I
 2. 2.      Maja Tomczak – kl. I
 3. 3.      Izabela Kuchnicka – kl. I
 4. 4.      Gabriela Rybarczyk – kl. II
 5. 5.      Mateusz Kuchnicki – kl. II
 6. 6.      Bogumiła Kameduła – kl. III
 7. 7.      Marta Tomczak – kl. III (1h nieobecności)
 8. 8.      Julia Sobota – kl. III (1h nieobecności)
 9. 9.      Alicja Czubachowska – kl. V
 10. 10.  Klaudia Kubiak – kl. V
 11. 11.  Aleksandra Kameduła – kl. VI
 12. 12.  Bartosz Smółka – kl. VI
 13. 13.  Oliwia Dulik – kl. VII
 14. 14.  Kinga Kuczyńska – kl. VII
 15. 15.  Alan Matuszak – kl. VII
 16. 16.  Aleksandra Ciabach – kl. VIII
 17. 17.  Andrzej Wesołowski – kl. VIII

Uczniowie z bardzo dobrą frekwencją to:

 

 1. 1.      Bartosz Ciabach - kl. III ( 1 dzień nieobecności)
 2. 2.      Patrycja Łukasiewicz -  kl. III
 3. 3.      Sebastian Tomczak – kl. V (3h nieobecności)
 4. 4.      Oliwia Ciesielska – kl. VI (1 dzień nieobecności)
 5. 5.      Martyna Kuczyńska – kl. VI (1 dzień nieobecności)
 6. 6.      Amelia Paszkiewicz – kl. VI (1 dzień nieobecności)
 7. 7.      Kinga Krzywińska – kl. IV
 8. 8.      Wiktoria Pietrzak – kl. IV

 

 

 

 


 

WYJAZD DO KINA NA FILM " RALF DEMOLKA W INTERNECIE" ORAZ JUMP WORLD 22.01.2019r.

 

 

Dnia 22.01.2019r. w czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do kina na film pt. "Ralf Demolka w Internecie" oraz Jump World w Gnieźnie. W czasie wyjazdu dzieci spędziły aktywnie czas na trampolinach, czy też bawiąc się w basenie z gąbkami. Po wysiłku fizycznym zregenerowali swoje siły odwiedzając Mc Donald`s. 

 

 


 

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA - 11.01.2019r.

 

Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości Niepublicznego Przedszkola, Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, bowiem Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego wnuka. Dnia 11-tego stycznia gościliśmy więc w murach naszej placówki te wyjątkowe osoby. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich ciepłymi słowami. Następnie uczniowie z NSP i NG zaprezentowali piękny spektakl pt. „Dwie Dorotki”. Po czym odbył się krótki koncert życzeń .Dzieci w formie wierszy i piosenek oraz tańca złożyły dziadkom  i babciom życzenia.  W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Po występach wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz serca wykonane metodą decoupage.

Po uroczystości Dyrekcja w imieniu wszystkich wnucząt zaprosiła Dziadków na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczęta, poprzez wiersze i piosenki, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. 

 

 

 


 

 

WIGILA SZKOLNA -  21.12.2019r.

Dnia 21 grudnia 2019r.  o godz. 11:20 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl świąteczny. Historię rozpoczyna wizyta Mędrców we Wschodu u Świętej Rodziny. Następnie  przenieśliśmy się do czasu, gdy Jezus był już chłopcem i został odnaleziony w świątyni podczas głoszenia Słowa Bożego. 

Dzięki wspaniałej grze aktorów parafianie po raz kolejny mogli przeżyć historię Świętej Rodziny, Mędrców, aniołów, które zstąpiły tej nocy na ziemię. Spektakl rozpoczęła zapowiedź.  Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane, został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.


 

 

 

 


 

 

WIECZÓR KOLĘD - 16.12.2018r.

 

 

Dnia 16.12.2018r. o godzinie 16:00 odbył się "Wieczór Kolęd". Było to spotkanie mieszkańców zorganizowane przez dyrekcję Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bielsku i prowadzące placówkę Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe w Bielsku. W pierwszej części mieszkańcy mogli obejrzeć sztukę teatralną wystawioną przez uczniów szkoły. W tym roku aktorzy przedstawili baśń Janiny Porazińskiej pt. „Dwie Dorotki”. Uczniowie przybliżyli historię dwóch przyrodnich sióstr Dorotek - jednej dobrej i pracowitej, drugiej - złej i leniwej. Ich życie układa się taki, że obie trafiają na służbę do Pani Zimy. Dobra Dorotka sumiennie wykonuje swoje obowiązku i zostaje za to wynagrodzona. Zła Dorotka chce się tylko wzbogacić i myśli, że nawet jeśli nie będzie pracować otrzyma taka samą zapłatę jak jej siostra. Tak się jednak nie dzieje. Zła Dorotka zostaje ukarana przez Panią Zimę za swoje lenistwo. Na prośbę dobrej Dorotki Książę zrzuca czar ze złej Dorotki. Ta w zamian musi obiecać poprawę. Historia kończy się szczęśliwie. Dobra Dorotka – zostaje żoną księcia, zła Dorotka – zmienia swoje oblicze i staje się dobra. Aktorzy wystąpili w oryginalnych strojach, których część została wykonana przez rodziców. Przedstawienie przyjęte zostało oklaskami. Dyrektor szkoły Pani mgr Barbara Gutkowska i Prezes stowarzyszenia Pani mgr Alicja Wawrzyniak nagrodziły młodych aktorów słodkimi upominkami.
W drugiej części spotkania zaprezentowały się uczennice, które zwyciężyły lub otrzymały wyróżnienia w szkolnym konkursie piosenki świątecznej. 
W związku z tym, iż nasze placówki oświatowe funkcjonują już 5 lat inicjatorki powołania szkół niepublicznych tj. Pani Prezes oraz Pani Dyrektor otrzymały z rąk rodziców oraz dzieci prezent w podzięce za trud włożony w utworzenie i prowadzenie tychże placówek.

  

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ - 07.12.2018r.

 

Dnia 7 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs piosenki świątecznej, z klas 1-3 udział wzięły Julia Sobota i Patrycja Łukasiewicz dziewczynki w duecie zaśpiewały piosenkę pt. "A kto wie", wyróżnienie w kategorii klas młodszych uzyskała Maja Tomczak za wykonanie piosenki "pada śnieg" a miejsce pierwsze Magdalena Wierzbińska za wykonanie utworu "A kto wie". W kategoria klas 4-8 pierwsze miejsce zdobyły Katarzyna Zwolińska "kołysanka Józefa; i równorzędnie Wiktoria Grylewicz "Kołysanka dla Jezusa", drugie miejsce zajęła Wiktoria Gallas z utworem "Świeta w nas", miejssce trzecie zajęło trio dziewcząt z klasy siódmej Julia Przybyszewska, Kinga Kuczyńska i Oliwia Dulik za wykonanie piosenki "Coraz bliżej święta", wyróżnienie zdobyła Aleksandra Ciabach, Julia Hartwich i Gabrysia Sadowska za wykonanie utworu"zaśnieżone miasta" w tej kategorii udział wzięły Wiktoria Kameduła, która zaśpiewała piosenkę"a kto wie" oraz Maja Wyrębska, Kinga Krzywińska, Izabela Krajniak i Wiktoria Pietrzak ktore wykonały utwór "A kto wie". Organizacją konkursu zajęła się pani Milena Lewandowska, w jury zasiedli również pani Alicja Wawrzyniak i pan Jacek Kubiak.

 

 


 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA - 29.11.2018r.

 

 

Dnia 29.11.2018 roku w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Dyskoteka andzejkowa zainicjowana została z ramienia Samorządu Szkolnego. Tradycyjnie członkowie samorządu uczniowskiego przygotowali wróżby oraz konkursy, w których udział wzięli zarówno dzieci młodsze, sztarsze jak również młodzież z naszej szkoły. Frekwencja dopisała, w dyskotece udział wzięło ponad sześćdziesięciu uczniów. Wszystkim wtórował humor, dobre towarzystwo oraz muzyka. O dobry muzyczny klimat zabawy zadbał DJ pan Dariusz Tomaszewski. Razem z uczniami dobrze bawiły się również panie uczące w naszej szkole. Opiekę podczas andrzejkowego popołudnia sprawowały panie: Barbara Szafrańska, Mirosława Mikołajczak - Pankowska, Anna Wełnitz oraz Milena Lewandowska. Na uczniów czekał miły, słodki poczęstunek. 

 


 

 

WYCIECZKA DO MUZEUM ZIEMI MOGILEŃSKIEJ W CHABSKU I BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W MOGILNIE

 

 

Dnia 23.11.2018r. uczniowie z klas IV - VIII oraz klasy III NG uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku. Podczas wyjazdu uczniowie oglądali wystawy stałe. Dzięki, którym poznali pokrótce historię Ziemi Mogileńskiej. W dalszej części wycieczki uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Mogilnie. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Renata Syty, Milena Lewandowska, Barbara Szafrańska, Małgorzata Fac, Alicja Wawrzyniak. 

  

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA pt. "DLA NIEPODLEGŁEJ" - 10.11.2018r.

 

Dnia 10.11.2018r. o godzinie 16:00 dzięki współpracy: Stowarzyszenia Kulturalno - Oświatowego "Z Edukacją w Przyszłość" w Bielsku, Niepublicznych Szkół Podstawowych w Bielsku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku, Rady Sołeckiej Sołectwa Bielsko, Koła Gospodyń Wiejskich w Bielsku w świetlicy wiejskiej odbyła się Wieczornica Patriotyczna pt. "Dla Niepodległej" upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Bielska i Podbielska oraz ościennych miejscowości. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztów: sztandarowego OSP w Bielsku oraz flagowego NSP w Bielsku i odśpiewania hymnu. Następnie po zabraniu głosu przez poszczególne delegacje i przywitaniu zaproszonych gości miała miejsce częśc artystyczna w wykonaniu uczniów NSP i NG w Bielsku. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Podczas występu zaprezentowali się m.in. zwycięzcy konkursu recytatorskiego organizowanego przez NSP w Bielsku. Po zakończonej części artystycznej miał miejsce wspólny śpiew pieśni i piosenek patriotycznych. Uczestnicy mogli również spróbować pysznych rogali, które przygotowały Panie z KGW w Bielsku. 

 

 

 


AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - 09.11.2018r.

 

 

Dnia 09.11.2018r. o godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu flagowego oraz uroczystego odśpiewania 4 zwrotek hymnu. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która w krótkim przemówieniu przybliżyła historię minionych czasów. W dalszej części w montażu słowno - muzycznym uczniowie przygotowani pod kierunkiem Pani mgr Renaty Syty - nauczyciela historii, Pani mgr Anny Rosołek - nauczyciela języka polskiego oraz Pana Jacka Kubiaka - nauczyciela muzyki wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Recytowane wiersze przeplatane były pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez chór szkolny. Usłyszeliśmy m.in. "Legiony", "Pierwszą Brygadę", "Ja to mam szczęście". Święto to pozwala nam w dzisiejszych czasach zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tych, którzy walczyli za siebie i za nas. Upamiętniając go dajemy wyraz pamięci tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. 


 

 


 

 

DZIEŃ PAPIESKI - 16.10.2018r.

 

 

Dnia 16.10.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa". W montażu słowno - muzycznym przygotowanym przez uczniów klas IV - III NG przybliżona została istota ważności ojca w życiu dziecka. Ojca, z którym dziecko nie ma możliwości obcować, ale odnajduje jego w końcu dzięki wierze.


 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 12.10.2018r.
 

Dnia 12.10.2017r. podczas apelu o godz. 12:30 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Gutkowska, która podziękowała nauczycielom za ich pracę, zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i sukcesów w tym wspaniałym zawodzie. Akademię zaś z tej okazji przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni Pani Mileny Lewandowskiej. Uczniowie pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Przedstawienie zawierało również elementy humorystyczne dotyczące pracy nauczyciela. Na zakończenie nauczyciele otrzymali z rąk Dyrekcji i władz Stowarzyszenia kwiaty.

 


 

WYCIECZKA DO BISKUPINA NA XXIV FESTYN ARCHEOLOGICZNY - 21.09.2018r.

 

Dnia 21 - ego września uczniowie klas II - VIII NSP oraz III NG brali udział w wyjeździe do Biskupina. Dzieci i młodzież w ramach wyjazdu brali udział w XXIV Festynie Archeologicznym, którego tematem przewodnim była historia handlu europejskiego. Dzięki rekonstrukcji uczniowie mogli zaobserwować jak zmieniał się handel rozwijał się handel od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza po wczesne średniowiecze, czyli w tym ostatnim przypadku czasy, kiedy kształtowała się większość istniejących dziś państw europejskich. W czasie wycieczki uczestnicy podziwiali inscenizacje połączone m.in. z walkami wojowników. uczniowie mogli również odwiedzić Archeomarket, w którym niczym we współczesnej galerii handlowej z podziałem na działy, m.in. moda, dom i wnętrze, prezentowane były wzorowane na zabytkach archeologicznych i źródłach historycznych towary. Około godziny 14 - tej uczniowie wrócili do szkoły. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Renata Syty, Milena Lewandowska, Barbara Szafrańska.

 


 

WYJAZD DO KINA W WAWRZYN W MOGILNIE NA FILM PT. "DYWIZJON 303 - HISTORIA PRAWDZIWA" - 12.09.2018r.

 

Dnia 12 - tego września uczniowie z klas VI - VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie z klasy III gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do kina na film pt. ""DYWIZJON 303 - HISTORIA PRAWDZIWA". Film opowiada  historię polskich asów przestworzy. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.Uczniowie poruszeni treścią filmu i bardzo zadowoleni wróci z wyjazdu około godz. 13:00. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Rosołek i Milena Lewandowska. 

 


 

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019


Dnia 3 września 2018 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Pani Dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w nadchodzącym roku szkolnym.  

 Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".