AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2017-2018

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - 22.06.2018r. 

 

Dnia 22.06.2018r. o godznie 9:00 w sali gimnastycznej miało miejsce uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Po czym wszystkich zgromadzonych w sali powitała Pani Anna Rosołek. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska. W dalszej części uczniowie klasy III Niepublicznego Gimnazjum recytowali podziękowana dla swoich nauczycieli oraz wspólnie z młodszymi kolegami z klasy II zaśpiewali piosenkę. Po ich występie Pani Dyrektor wraz z wychowawczynią Panią Anną Rosołek wręczyła im świadectwa ukończenia Niepublicznego Gimnazjum. Potem nastąpiło wręczenie świadectw uczniom klasy II Niepublicznego Gimnazjum oraz kolejno uczniom klasy VII, VI, V, oraz IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Następnie uczniowie klasy III kończący w tym dniu I etap edukacyjny zaśpiewali piosenkę. Dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawczyni Pani Marty Janos świadectwa ukończenia klasy III oraz nagrody książkowe. W końcowej części uroczystości świadectwa otrzymali najmłodsi uczniowie naszej szkoły dzieci z klas II i I. Podczas spotkania Prezes Stowarzyszenia prowadzącego nasze szkoły Pani Alicja Wawrzyniak wręczyła aż 13 stypendiów za wysokie wyniki w nauce uzyskane przez uczniów naszych szkół: 2  uczniom gimnazjum oraz 11 uczniom z klas IV - VII szkoły podstawowej. Na zakończenie Dyrekcja życzyła wszystkim słonecznych i udanych wakacji. 

 

 


 

MAŁE MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ W SŁUPCY - 14.06.2018r.

 

Dnia 14.06.2018r. odbyły się w Słupcy Małe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zorganizowane przez tamtejszy Miejski Ośrodek Sportu. W rozgrywkach uczestniczyło 14 drużyn. Każda drużyna losowo miała przypisane państwo. Nasza szkoła wylosowała Anglię. Mistrzostwa rozpoczęły się od zaprezentowania drużyn z flagami. Podczas rozgrywek nasza drużyna zmierzyła się ze Szwajcarią (Rotyń) następnie z SP 1 w Słupcy. Nasza szkoła w klasyfikacji końcowej uplasowała się w przedziale miejsc IX - XI. wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali puchar, piłkę i dyplom. Do zawodów uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego pani Agnieszki Wykręt. 

 

 


 

POKAZ CHEMICZNY MAGIC SHOW - 08.06.2018r.

 

Dnia 08.06.2018r. odbył się w naszej szkole spektakl chemiczny Magic Show. Podczas 45 minutowego pokazu uczniowie klas młodszych zobaczyli wiele ciekawych eksperymentów. 

 

  

KONKURS HISTORYCZNY 

"Polacy na drodze do niepodległej - I wojna światowa" - 06.06.2018r.

 

Dnia 06.06.2018r. w Gminnej Izbie Tradycji i Pamięci w Jeziorach Wielkich z siedzibą w Kuśnierzu odbył się konkurs historyczny dla szkół podstawowych: "Polacy na drodze do niepodległej - I wojna światowa". Organizatorem konkursu był nauczyciel historii, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Jeziorańskiej pan Paweł Politowski. Do konkursowych zmagań stanęło kilkunastu uczniów ze szkół powiatu mogileńskiego oraz z dwie uczennice naszej szkoły Katarzyna Zwolińska oraz Aleksandra Ciabach z klasy VII. Uczniowie podczas pisemnego sprawdzianu musieli wykazać się wiedzą historyczną. Do finałowego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy przeszli przez eliminacje w swoich szkołach. Konkurs odbył się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.  Kasia i Ola przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela historii p. dr Pawła Politowskiego. 


 

WYCIECZKA DO ENERGYLANDII W ZATORZE - 04.06.2018r.

 

Dnia 04.06.2018r. uczniowie klas IV - VII NSP oraz II - III NG uczestniczyli w wycieczce do Energylandii w Zatorze. Już o godz. 3:00 uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w drogę. Na miejscu zameldowali się około godz. 10:00.  Energylandia jest to olbrzymi park rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie korzystali z wszystkich atrakcji parku. Zjeżdżali na roller-coasterach, Vikingu, Energusiu, RMF Dragon Roller Coasterze. Korzytali ze zjeżdzalni: Boomerang, Anaconda i wielu, wielu innych. W międzyczasie spożyli dwa posiłki. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu około ogziny 1:00 wróciliśmy do szkoły w Bielsku. Opiekunami podczas wyjazdy byli: p. Anna Wełnitz, p. Martyna Wareńczak, p. Barbara Byczkowska oraz p. Grzegorz Janicki.  Zachęcamy innych do odwiedzenia tego fantastycznego miejsca zabaw. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć.


 

WYCIECZKA DO ZAUROLANDII W ROGOWIE - 04.06.2018r.

 

Dnia 04.06.2018r. wychowankowie Niepublicznego Przedszkola oraz uczniowie klas młodszych Niepublicznej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Rodzinnego Parku Rozrywki Zaurolandia w Rogowie. Na dwudziestu hektarach dzieci mogły spotkać naturalnej wielkości dinozaurów, których historię poznawały podczas dwukilometrowego spaceru wzdłuż brzegów jeziora wraz z przewodnikiem. Następnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych - zabawa w geologa. Po posiłku mogły dowoli wyszaleć się bawiąc się na dmuchanych zjeżdżalniach. Około godziny 17:00 zadowoleni, ale zmęczeni uczestnicy wrócili do szkoły w Bielsku. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marta Janos, Anna Lisiecka, Anna Rosołek, Agnieszka Wykręt. 

 

 

  

FESTYN RODZINNY W BIELSKU - 02.06.2018r.

 

Dnia 02.06.2018r. podczas Festynu Rodzinnego organizowanego w naszej miejscowości zaprezentowany został spektakl pt. "Jest taki kwiat" w wykonaniu rodziców i nauczycieli pracujących w naszej szkole. Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zostało ciepło przyjęte przez mieszkańców. Podczas festynu zaprezentowały się również nasze dwa zespoły taneczne: Iskierki oraz Show Dance oraz dodatkowo indywidualnie Katarzyna Zwolińska z klasy VII w tańcu indywidualnym. 

Podczas festynu nauczyciele z naszej szkoły przygotowali również wiele konkurencji sportowych dla dzieci. 


 

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU - 01.06.2018r. 

 

 

Dnia 01.06.2018r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów i przedstawienia programu dnia. Pierwszym punktem programu była ogromna niespodzianka, którą nauczyciele naszej szkoły wraz z rodzicami przygotowali dla naszych  uczniów, a mianowicie spektakl pt. "Jest taki kwiat". Aktorzy w pięknych strojach wypożyczonych z Teatru w Gnieźnie zaprezentowali historię księżniczki, która przechodzi przemianę w swoim zachowaniu od złośliwej i nieuprzejmej do uprzejmej i dobrej osoby. W dalszej części miały miejsce zabawy sportowo – rekreacyjne. Uczniowie zostali zebrani na boisku szkolnym. Uczniowie klas IV - VI i I - III gimnazjum brali udział w  meczach: piłki nożnej oraz siatkówki. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną. Następnie starsi i młodsi uczniowie brali udział w konkurencjach: wyścigi rzędów w workach, wyścigi w parach, rzuty do celu itp. Kolejnym punktem programu były rzuty do kosza oraz bieg sztafetowy. 

 

Aby nasi sportowcy nie opadli z sił czekały na nich kiełbaski, napoje oraz słodkości.  Około godziny 13 zakończyliśmy ten dzień. Wszyscy stwierdzili, że Dzień Dziecka i  Sportu był bardzo udany.

 
 

WOJEWÓDZKIE ZAWODY BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH W ŻERKOWIE - 29.05.2018r.

 

Dnia 29.05.2018r. uczennica naszej szkoły Daria Deręgowska brała udział w Wojewódzkich Biegach Przełajowych. Uczennica do pokonania miała trasę 1200 m. Daria mimo niesprzyjających i trudnych warunków poradziła sobie bardzo dobrze, jakkolwiek musiała ustąpić miejsca bardziej doświadczonym zawodnikom. 

 


 DZIEŃ MATKI - 22.05.2018r.

Tradycyjnie jak co roku maj jest miesiącem, w którym nie zapominamy o naszych kochanych mamach i ich święcie. Z tej okazji dnia 22.05.2018r. wychowankowie przedszkola oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowani przez swoich wychowawców w formie wierszy, piosenek i tańców podziękowali swoim mamom za ich obecność, trud włożony w ich wychowanie oraz pokazali jak bardzo je kochają. Po części artystycznej uczniowie wręczyli swoim mamom kwiaty, a wychowankowie przedszkoli własnoręcznie przygotowane upominki. 

 

 PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH W SŁUPCY - 14.05.2018r.

 

Dnia 14.05.2018r. dziewczyny z koła tanecznego "Show Dance" wystąpiły na Przeglądzie Zepsołów Tanecznych w Słupcy pod opieką p. Agnieszki Wykręt i dyrekcji szkoły p. Barbary Gutkowskiej. Dziewczęta zaprezentowały dwa nowe układy taneczne. Bardzo dobre przygotowanie zostało docenione gromkimi brawami i pochwałami.  Po występie uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Po występach niespodzianką był wyświetlony film "Shrek Forever". 

 

 


 

BIWAK W SKORZĘCINIE - 10 -12.05.2018r.

 

W dniach od 10 do 12. 05.2018r. uczniowie klasy V pod opieką pana Grzegorza Janickiego i pani Barbary Byczkowskiej uczestniczyli w biwaku rekreacyjno - sportowym w Skorzęcinie. Dzięki sprzyjającym warunkom i pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy spędzali dużo czasu na świeżym powietrzu. Grali w piłkę na pobliskim boisku, korzystali z placu zabaw, grillowali, jeździli na rowerach. 


POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE - 08.05.2018r.

 

Dnia 08.05.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowych Piegach Przełajowych w Zagórowie. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły sześcioosobowe chłopców i dziewcząt. Do dalszego etapu zakwalifikowała się Daria Deręgowska z klasy VI. 

 

 

 

 


 

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - 30.04.2018r.

 

 

Dnia 30-ego kwietnia o godz. 12:30 podczas apelu uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Małgorzaty Fac i Pana Jacka Kubiaka przedstawili program artystyczny upamiętniający rocznicę uchwalenia konstytucji . Całość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Podczas występu mogliśmy usłyszeć pięknie recytowane wiersze oraz pieśni. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć uczucia walczących o wprowadzenie reform. Przypominały ,że  ten dzień  to symbol miłości Ojczyzny, wiary i zwycięstwa. 

 


 


 

 

WYJAZD DO KINA WAWRZYN W MOGILNIE - 30.04.2018r.

 

Dnia 30.04.2018r. uczniowie klas I -III wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do kina Wawrzyn w Mogilnie na film pt. "Piotruś Krołik". Film opowiada o przygodach ciekawskiego królika Piotrusia. Na jego zuchwałych przygodach wychowują się kolejne pokolenia dzieci na całym świecie. W komedii „Piotruś Królik” wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem  przechodzi na zupełnie nowy poziom – być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki. Film przypadł go gustu małym widzom. Około  godziny 12:00 zadowoleni z wyjazdu uczniowie wrócili do szkoły.  


 

DZIEŃ ZIEMI - 23.04.2018r.

 

Dnia 23.04.2018r. o godz. 11:20 podczas apelu w sali gimastycznej  uczniowie z klasy IV oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Małgorzaty Fac i p. Jacka Kubiaka w humorystyczny sposób przybliżyli uczniom zagadnienia związane z ochroną środowiska. W programie "Sprawa dla Ekologa" poruszane były wątki dotyczące ochorny środowiska oraz wpływu człowieka na ogrom pojawiających się zanieczyszczeń. 

 

  

WYCIECZKA NA ŚCIEŻKĘ DYDAKTYCZNĄ DO MIRADZA - 19.04.2018r.

 

Dnia 19.04.2018r. uczniowie klas I - VII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce na ścieżkę dydaktyczną do Miradza. 

Celem wyjazdu było ukazanie funkcji ekologicznych i produkcyjnych jakie spełnia las.

Ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna rozciąga się na odcinku o długości ok. 2,5 km. Na trasie znajduje się 13 przystanków tematycznych omawiających poszczególne tematy m.in. związane z pracą leśnika, budową lasu, oraz z zamieszkującymi las zwierzętami:

 • Leśnik gospodarzem lasu,
 • Pomniki przyrody,
 • Mrowisko,
 • Bagienka leśne,
 • Drzewa,
 • Mała retencja,
 • Pułapki feromonowe,
 • Ptaki,
 • Dokarmianie zwierzyny – przy przystanku duży paśnik,
 • Grzyby,
 • Ogień w lesie,
 • Ekologiczna rola lasu,
 • Kapliczka św. Huberta

Około godziny 12:30 uczniowie wrócili do szkoły. 

 

 WYJAZD DO KINA W MOGILNIE NA FILM  PLAYER ONE - 18.04.2018r.

 

Dnia 18.04.2018r. uczniowie klas IV - VII brali udział w wyjeździe do kina w Mogilnie na film Player One. Jest to film akcji rozgrywający się w niedalekiej przyszłości.  Świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia w chaosie. Bohater filmu ucieka w nim do wirtualnej rzeczywistości . W OASIS można podróżować, przeżywać przygody i być kimkolwiek się zapragnie. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Twórca OASIS, szuka godnego następcy. Organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum. Wade i jego przyjaciele z "Wielkiej Piątki" podejmują wyzwanie polegające na szukaniu skarbów w zakrzywionej rzeczywistości. W fantastycznym świecie — pełnym niespodzianek, ale i niebezpieczeństw — czeka ich zadanie ważniejsze niż sam konkurs. Muszą ocalić OASIS.

Film bardzo podobał się naszym uczniom, którzy około godziny 12:00 wrócili do szkoły. 


 

 

PODSUMOWANIE KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ - 28.03. 2018r.

 

Dnia 28.03.2018r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu plastycznego na palmę wielkanocną. Konkurs skierowany był do uczniów klas I - VII szkoły podstawowej. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce - Oliwia Byczkowska (kl. II) , Monika Szparagowska (kl. IV), Katarzyna Błochowiak (kl. V)

II miejsce - Julia Hartwich (kl. IV)

III miejsce - Wiktoria Pietrzak (kl. III)

 

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - 21.03.2018r. 

 

Dnia 21. 03. 2018r. tradycyjnie, jak co roku w naszych placówkach obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Gdy wybiła godzina 11:20 wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii przygotowanej przez wychowanków grup przedszkolnych i uczniów klasy I - III NSP. Artyści przywitali zgromadzonych radosną wiosenną piosenką. Następnie dzieci z grup przedszkolnych zaprezentowały piękny taniec. W dalszej części cała dziatwa placówki wraz z opiekunami ruszyła w barwnym korowodzie przez naszą wieś. Na koniec wszyscy otrzymali smaczny poczęstunek w postaci kiełbasek i bułek.
Dzień był bardzo udany, uczniowie zadowoleni z tak spędzonego czasu, na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.

 


 

MAGICZNY ŚWIAT BANIEK - 15.03.2018r, 

 

Dnia 15.03.2018r. o godznie 9:00 gościliśmy w naszej szkole Pana Arkadiusza Gwizdałę iluzjonistę i jedynego bubble artist w Polsce uczestnika programu Mam Talent. Pokaz pana Arka cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie byli zachwyceni i z podziwem go oglądali.

 

 

  

PODSUMOWANIE KONKURSÓW REKOLEKCYJNYCH - 16.03.2018r. 

 

Dnia 16.03.2018r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursów rekolekcyjnych oraz wręczenie nagród zwycięzcom.

 


 

 

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ ETAP MIĘDZYSZKOLNY W SŁOWIKOWIE - 13.03.2018r,

 

 

 


APEL Z OKAZJI DNIA KOBIET - 08.03.2018r.

 

Dnia 8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Już od rana unosił się świąteczny nastrój, bo chłopcy przygotowali dla swoich pań i koleżanek słodkości i kwiaty.

Wreszcie przyszedł czas na apel przygotowany przez naszych uczniów pod kierunkiem  pani Agnieszki Wykręt i pani Anny Rosołek. Uroczystość rozpoczął prowadzący, który przywitał wszystkich zgromadzonych. Później chłopcy zaprezentowali nam w humorystyczny sposób jak różne mogą być oblicza kobiet. W dalszej części uczniowie podarowali wszystkim paniom kwiatki.

 

 

 


 


 

WYCIECZKA DO POZNANIA NA TARGI REGIONÓW I PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH TOUR SALON - 09.02.2018r. 

 

Dnia 09.02.2018r.  (w piątek) odbyła się wycieczka do Poznania na Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Nasi uczniowie wzięli udział w lekcji przyrody z opiekunami zwierząt poznańskiego ZOO "Dziki Świat ZOO", następnie w lekcji historii "Poznań Miasto Fortyfikacji", gdzie zobaczyli makietę fortyfacji i poznali znaczenie tej fortyfikacji dla obronności miasta. Zainteresował ich również wóz pancerny z okresu pierwszej wojny światowej. Ostatnim punktem wycieczki był udział naszych uczniów w interaktywnych zajęciach z historii o Powstaniu Wielkopolskim - jedynym zwycięskim powstaniu w dziejach Polski. Około godz. 14 - tej wyjechalismy z Poznania do domu. W Gnieźnie zatrzymaliśmy się w McDonaldzie, z czego dzieci były bardzo zadowolone. Wyjazd okazał się bardzo udany. Rodzice odebrali swoje pociechy spod szkoły około godziny 17 - tej. Jak zwykle okazało się, że wycieczka była za krótka. 

 


 

BAL KARNAWAŁOWY - 09.02.2018r.


Dnia 09.02.2017r. w godzinach 10:30 - 13:20 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci z grup przedszkolnych i klas I - III. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Salę przyozdobiły różnokolorowe serpentyny i balony oraz kolorowe światła pulsujące w rytm muzyki. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa taneczna przeplatana była wieloma ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. Podczas zabawy nie zabrakło również czasu na wykonanie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Jak wiadomo, “wszystko co dobre, szybko się kończy”. I tak około godziny 13:30 zadowolone i pełnie wrażeń dzieci wróciły do swoich sal. Opiekę nad uczniami podczas zabawy sprawowały wychowawczynie grup przedszkolnych: pani Martyna Wareńczak i pani Anna Lisiecka oraz wychowawczynie klas I - III panie: Barbara Byczkowska, Marta Janos i Anna Wełnitz.

 


 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ"  W SŁOWIKOWIE - 09.02.2018r.

 

Dnia 09.02.2018r. troje uczniów tj. Maria Rosołek, Wiktoria Gallas i Adam Wojciechowski z klasy III  reprezentowało naszą szkołę w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Słowikowie. Tegoroczny temat brzmiał "Miłość niejedno ma imię". Dziewczynki zaprezentowały wiersz pt. "Sól i cukier", Adam zaś wiersz pt. "Zakochana żaba". 

 

 

 


 

 

 

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ " LET`S SING" - ETAP SZKOLNY - 08.02.2018r. 

 

 

W czwartek 8 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkurs Piosenki Angielskiej "Let's sing".  Zwycięzcy tego etapu reprezentować będą szkołę 13 marca 2018 roku  w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Słowikowie. W kategorii wiekowej klas IV-VII udział wzięli następujący uczniowie: Amelia Paszkiewicz z klasy V, która zaśpiewała piosenkę Michała Szpaka "Color of your life", Wiktoria Grylewicz z klasy V, która zaśpiewała piosenkę Celine Dion "My heart will go on", Oliwia Dulik i Kinga Kuczyńska z klasy VI, które w duecie wykonały piosenkę grupy Ottawan "Hand Up", Martyna Szparagowska i Julia Przybyszewska z klasy VI, które w ducie zaśpiewały piosenkę Rihanny "Diamonds, Katarzyna Zwolińska z klasy VII, która wykonała piosenkę Emilii Sande "Read all about it" oraz Anastazja Nyga i Aleksandra Ciabach z klasy VII, które w duecie zaśpiewały piosenkę Alana Walkera "All falls down . Wszyscy uczestnicy biorący udział w tym konkursie śpiewali na bardzo wysokim poziomie. Jury w składzie:  dyrektor szkoły p. Barbara Gutkowska, nauczyciel języka angielskiego p. Grzegorz Janicki nauczycielem muzyki p. Piotr Barczak  i gość specjalny p. Milena Lewandowska wyłoniło następujących zwycięzców: Wiktorię Grylewicz z klasy V, Oliwię Dulik i Kingę Kuczyńską z klasy VI  oraz Katarzynę Zwolińską z klasy VII. Wszystkim uczestnikom  serdecznie dziękujemy za udział, a wygranym życzymy powodzenia w międzyszkolnym etapie tego konkursu w Słowikowie.

 


 

WYJAZD DO CENTRUM NOWOCZESNOŚCI "MŁYN WIEDZY" W TORUNIU    - 07.02.2018r.

 

Dnia 07.02.2018r. wychowankowie przedszkola oraz uczniowie klas I - III wraz z wychowawczyniami brali udział w wycieczce do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Na miejscu dzieci zwiedzały wystawy znajdujące się w budynku. Na parterze oglądały ekspozycję Wahadło Foucaulta, dowodzącą ruch Ziemi wokół własnej osi. Na I piętrze podziwiały wystawę mówiącą o ruchu obrotowym i jego zastosowaniu. Na II piętrze znajdowała się wystawa zatytułowana "Rzeka" . Wystawa przedstawiała rzekę jako element kształtujący środowisko i różne ekosystemy. Ukazany był tam również wpływ rzeki na życie ludzi oraz możliwości jej gospodarczego wykorzystania. Na III piętrze znajdowała się wystawa "przeŻYCIE". Zwiedzając wystawę dzieci mogły "zajrzeć" do wnętrza kretowiska, czy też ula. Podczas zwiedzania wystawy IV dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi budowlańcy dzięki klockom Imagination Play Ground. Ostania V wystawa zatytułowana "Idee" łączyła w sobie wiele eksponatów. Dzieci podczas jej zwiedzania dowiedziały się np. że muzykę można "usłyszeć za pomocą zębów". Zwiedzając wystawę dowiedziały się również jak zbudowane jest ludzkie ciało i użyły nowoczesnych technik ekspresji do tworzenia niepowtarzalnych świetlnych obrazów. Około godziny 14:30 nastąpił powrót dzieci do szkoły.


 

 WYJAZD NA HALĘ SPORTOWĄ -06.02.2018r.

 

Dnia 06.02.2018r. uczniowie klasy V i VI wraz z nauczycielem wychowania fizycznego panią Agnieszką Wykręt pojechali na halę sportową w Mogilnie. Wyjazd miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie do czynnego uprawiania sportu, integrację grupy oraz umiejętność organizacji i pożytecznego spędzania czasu. 

 

 


 

APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

 

 

 

 

Dnia 5 lutego 2018r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2017/2018. Pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska wręczyła 3 stypendia ufundowane przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Z Edukacją w Przyszłość” w Bielsku. Otrzymały je: uczennice klasy VII: Katarzyna Zwolińska i Aleksandra Ciabach oraz uczennica naszego gimnazjum: Joanna Wierzbińska z kl. II.

 

Następnie wyróżnieni i nagrodzeni zostali uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce:

 


 

z klasy I szkoły podstawowej:

 


 

1.Filip Kaczamrek
2. Paweł Krzywiński

 


 

z klasy II:

1. Oliwia Byczkowska
2. Marta Tomczak

z klasy III

 

1. Wiktoria Gallas
2. Maria Rosołek
3. Weronika Kuczyńska
4. Maja Wyrębska
5. Wiktoria Pietrzak
z klasy IV
1. Sebastian Tomczak - średnia ocena 5,0- zachowanie wzorowe
2. Patrycja Milak - średnia ocen - 4,91 - zachowanie wzorowe
3. Krzysztof Paczkowski - średnia ocen - 4,91 - zachowanie bardzo dobre
4. Julia Rosołek - średnia ocen -4,82 - zachowanie wzorowe
5. Nikola Kaczmarek - średnia ocen - 4,64 - zachowanie wzorowe
6. Monika Szparagowska - średnia ocen - 4,55 - zachowanie wzorowe
z klasy V
1. Aleksandra Kameduła - średnia ocen 5,36 - zachowanie wzorowe 
2. Wiktoria Grylewicz - średnia ocen 5,09 - zachowanie wzorowe
3. Martyna Kuczyńska - średnia ocen 4,9  - zachowanie wzorowe 

 

 

z klasy VI

1.Kinga Kuczyńska – średnia ocen 5,36  - zachowanie wzorowe
2.Oliwia Dulik – średnia ocen 5,27  - zachowanie wzorowe 
3.Martyna Szparagowska – średnia ocen 5,18  - zachowanie wzorowe
4.Oskar Mazurek – średnia ocen 4,73 -  - zachowanie bardzo dobre
5.Bartosz Hartwich – średnia ocen  4,73   - zachowanie bardzo dobre
6. Daria Deręgowska - średnia ocen - 4,63 - zachowanie bardzo dobre

 

z klasy VII

 

1. Katarzyna Zwolińska – średnia ocen 5,21 - zachowanie wzorowe 
2. Aleksandra Ciabach –  średnia ocen 4,86 -  - zachowanie wzorowe


 

z klasy II NG

 

1. Joanna Wierzbińska – 5,13 -  - zachowanie wzorowe 

 


 

 

 

W dalszej części Pani Dyrektor poprosiła o wystąpienie 21 osób, które uzyskały 100% lub wzorową frekwencję. Wśród uczniów ze 100% frekwencją znaleźli się:

 

 

z kl. II

 

Bartosz Ciabach, Marta Tomczak

 

 

z kl. III

Adam Wojciechowski, Wiktoria Kameduła

 

 

 

z kl. IV

 

Sebastian Tomczak, Klaudia Kubiak

 

z kl. V

 

Aleksandra Kameduła

 

z kl. VI


 

Oliwia Dulik

 

Uczniowie ze wzorową frekwencją:

 

z kl. I

 

Anastazja Matuszak, Gabriela Rybarczyk

 

z kl. II

 

Mateusz Kuchnicki, Bogumiła Kameduła, Julia Sobota

 

z kl. IV

 

Gabriela Sadowska, Patrycja Milak

 

z kl. V

 

Patryk Sadowski, Bartosz Smółka

 

z kl. VI

 

Kinga Kuczyńska, Martyna Szparagowska

 

z kl. VII

 

Andrzej Wesołowski, Aleksandra Wojciechowska

 

 

 

 

Uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów od Pani Dyrektor i otrzymali nagrody.

 

Na zakończenie tego apelu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za bardzo duże zaangażowanie w prace na rzecz naszych uczniów i życzyła im dużo zdrowia, zadowolenia oraz dalszych sukcesów w pracy.

 

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 22.01.2018r.

 

Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości Niepublicznego Przedszkola, Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, bowiem Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego wnuka. Dnia 22-tego stycznia gościliśmy więc w murach naszej placówki te wyjątkowe osoby. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich ciepłymi słowami. Następnie uczniowie z NSP i NG zaprezentowali piękny spektakl pt. „Renifer Rudolf”. Po czym odbył się krótki koncert życzeń .Dzieci w formie wierszy i piosenek oraz tańca złożyły dziadkom  i babciom życzenia.  W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Po występach wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz serca wykonane metodą decoupage.

Po uroczystości Dyrekcja w imieniu wszystkich wnucząt zaprosiła Dziadków na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczęta, poprzez wiersze i piosenki, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. 

 

 

  

WIECZÓR KOLĘD

 

 SPEKTAKL "RRENIFER RUDOLF" - 30.12.2017r. 

 


W świetlicy wiejskiej w Bielsku 30 grudnia odbył się "Wieczór Kolęd". Było to spotkanie mieszkańców zorganizowane przez dyrekcję Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bielsku i prowadzące placówkę Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe w Bielsku.

 

 

 

Już po raz piąty mieszkańcy mogli obejrzeć sztukę teatralną wystawioną przez uczniów szkoły. W tym  roku był to Renifer Rudolf. Aktorzy wystąpili w oryginalnych strojach, których część została wykonana przez rodziców.Przedstawienie przyjęte zostało oklaskami przez szczelnie wypełnioną mieszkańcami salę świetlicy. Dyrektor szkoły Barbara Gutkowska i prezes stowarzyszenia Alicja Wawrzyniak nagrodziły młodych aktorów słodkimi upominkami. 

 

 

 


 

SPEKTAKL PT. " Pierwsze przyjście Mesjasza – historia prawdziwa” - 21.12.2017r. 

 

 

Dnia 21 grudnia 2017r.  o godz. 11:20 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl pt. „Pierwsze przyjście Mesjasza – historia prawdziwa” na motywach 2 rozdziału Ewangelii wg św. Mateusza. Historię rozpoczyna wizyta Mędrców we Wschodu u Świętej Rodziny. Następnie  mogliśmy „towarzyszyć” Jezusowi i jego Rodzinie w ucieczce do Egiptu. Śmierć Heroda i powrót Świętej Rodziny do ziemi Izraela zakończył tegoroczne występy.

Dzięki wspaniałej grze aktorów parafianie po raz kolejny mogli przeżyć historię Świętej Rodziny, Mędrców, aniołów, które zstąpiły tej nocy na ziemię. Spektakl rozpoczęła zapowiedź.  Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane, został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.


W przedstawieniu udział wzięli:

Amelia Paszkiewicz (Miriam),

Adam Kwiatkowski (Josef),

Ignacy Nyga (Jezus), 

Martyna Kuczyńska (Gabriel),

Kacper Kamiński (Kacper),

Partyk Sadowski (Melchior i Kupiec),

Maciej Szargan (Baltazar),

Dominika Kamińska (Żona Kupca),

Anastazja Nyga (Egipcjanka),

Patrycja Milak (Anioł I),

Julia Rosołek (Anioł II),

Julia Hartwich (Anioł III).

Anioły: Wiktoria Gallas, Wiktoria Kameduła, Kinga Krzywińska, Karolina Kwiatkowska

Demony: Aleksandra Kameduła, Aleksandra Mazurek, Gabriela Sadowska ,

Śpiew: Wiktoria Grylewicz, Katarzyna Zwolińska, Oliwia Dulik, Kinga Kuczyńska, Daria Deręgowska, Julia Przybyszewska, Martyna Szparagowska, Aleksandra Ciabach, Aleksandra Wojciechowska.


 

 

 

 


WYJAZD NA LODOWISKO DO MOGILNA - 13.12.2017r.

 

Dnia 13.12.2017r. uczniowie klasy VI, VII i II gimnazjum wraz z nauczycielami: p. Anną Rosołek i p. Agniszką Wykręt pojechali na lodowisko do Mogilna. Podczas wyjazdu dzieci doskonaliły sprawność fizyczną poprzez gry, zabawy oraz ćwiczenia, uczyły się  jazdy na łyżwach, rozwijały indywidualne zainteresowania. Około godziny 14:00 zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły. 

 

 


 

WYJAZD NA LODOWISKO DO MOGILNA - 06.12.2017r.

Dnia 06.12.2017r. uczniowie klasy V pod opieką wychowawcy pana Grzegorza Janickiego i nauczyciela wychowania fizycznego pani Agnieszki Wykręt brali udział w wyjeździe na lodowisko do Mogilna. Podczas wyjazdu dzieci doskonaliły sprawność fizyczną poprzez gry, zabawy oraz ćwiczenia, uczyły się  jazdy na łyżwach, rozwijały indywidualne zainteresowania. Około godziny 14:00 zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły. 

 


WYJAZD NA MOSKIEWSKĄ REWIĘ NA LODZIE - 28.11.2017r.

 

Dnia 28.11.2017r. uczniowie naszych szkół brali udział w wyjeździe na baśniowe widowisko w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu" w Poznaniu.  Doskonała oprawa muzyczna, choreografia pełna indywidualnych popisów jazdy figurowej na lodzie oraz wspaniałe kostiumy, dekoracje i gra światła wywarły ogromne wrażenie. Zdjęcia to tylko namiastka tego, co tak naprawdę mogliśmy zobaczyć i podziwiać w czasie trwającego przedstawienia. 

  

AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI -  10.11.2017r.


W piątek, 10-tego listopada o godznie 11:40 uczniowie klasy VII  zaprezentowali program artystyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program składał się z pięknych wierszy oraz chwytających za serce pieśni patriotycznych, m.in. Roty, Wojenki, Warszawianki w wykonaniu  uczennic klasy VII i chóru szkolnego. Dopełnieniem całości była pięknie przygotowana prezentacja mulitmedialna przenosząca wszystkich  w klimat tamtych wydarzeń. Do występów uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Barbary Szafrańskiej i pana Jacka Kubiaka. 

 

 

 

  

PASOWANIE NA UCZNIÓW KLASY I - 20.10.2017r.

 

Dnia 20 października 2017r. w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość.  Tego dnia 7 uczniów klasy pierwszej zostało oficjalnie włączonych do społeczności uczniowskiej.

Byli to:

 1. Jankowska Julia
 2. Kaczmarek Filip
 3. Krzywiński Paweł
 4. Łyk Nikola
 5. Matuszak Anastazja
 6. Nowak Miłosz
 7. Rybarczyk Gabriela

 

Zanim nastąpiło uroczyste ślubowanie, dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym wykazały się swoją wiedzą o szkole. Perfekcyjnie zaprezentowały się również w tańcu. Pasowania na ucznia dokonała Pani dyrektor Barbara Gutkowska, która później wręczyła pierwszoklasistom ich pierwszy dokument, a mianowicie legitymację szkolną. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Na pamiątkę tego szczególnego dnia, pierwszoklasiści wpisali się do kroniki szkolnej. Po zakończeniu uroczystości dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek.

 

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2017r. 


Dnia 13.10.2017r. podczas apelu o godz. 12:30 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym śpiewie i recytacji. W dalszej części uczniowie z klasy I i III NSP zaprezentowali przygotowany na bardzo wysokim poziomie pokaz tańca, a uczennice z zespołu Beautiful voices uświetniły akademię przygotowanymi piosenkami. W dalszej części głos zabrała Pani Lidia Zwolińska reprezentująca Rodziców. Przekazała nauczycielom najlepsze życzenia i wręczyła drobne upominki. Następnie głos zabrały kolejno Pani mgr Alicja Wawrzyniak - Prezes naszego Stowarzyszenia oraz Pani mgr Barbara Gutkowska - Dyrektor naszych szkół. Nad przebiegiem uroczystości czuwały Panie: Anna Rosołek, Marta Janos, Anna Wełnitz i Barbara Byczkowska.

 

 


 

 

XVII DZIEŃ PAPIESKI - "IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ!"


Dnia 04.10.2017r. podczas apelu o godz. 11:40 w naszej szkole obchodziliśmy XVII Dzień Papieski. W tym roku odbywał się on pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Montaż słowno muzyczny rozpoczął film przedstawiający moment wyboru Karola Wojtyły na papieża, W dalszej części uczniowie przenieśli nas w czasy, gdy Karol Wojtyła był księdzem wyjeżdzajacym z młodzieżą. Uczniowie wcieleni w postaci studentów będących z Karolem Wojtyłą na spływie kajakowym na Drawie. Uczniowie w swym występie przybliżeli nam tematykę rozmów księdza Wojtyły z młodzieżą m.in. rozmów o młodości. Na zakończenie odnieśli się do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego mówiąc, iż człowiekowi potrzeba bojaźni Bożej. Bojaźń Boża jest początkiem mądrości. Trzeba ją nosić w sercu i pielęgnować. Z niej rodzi się nadzieja, że Bóg nam będzie towarzyszył w przyszłości i do końca naszych dni.

 

W przedstawieniu udział wzięli:

 1. Karol Wojtyła - Wiktor Wiącek

 2. Studentka 1 - Julia Paszkiewicz

 3. Studentka 2 - Joanna Wierzbińska

 4. Student 3 - Miłosz Nowakowski

 5. Student 4 - Aleksander Nyga

 6. Student 5 - Marcin Rosiński


Śpiew:

Katarzyna Zwolińska, Aleksandra Wojciechowska (kl. VII), Oliwia Dulik, Kinga Kuczyńska, Julia Przybyszewska, Daria Deręgowska, Martyna Szparagowska ( kl. VI), Amelia Pszakiewicz, Wiktoria Grylewicz, Martyna Kuczyńska (kl.V), Gabriela Sadowska (kl. IV)

 

Gitara: ks. Witold Zieliński

Scenariusz i reżyseria: ks. Witold Zieliński, Barbara Byczkowska   

 

 

 


 

WYCIECZKA DO BISKUPINA - 22.09.2017r.

 

 

Dnia 22.09.2017r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Biskupina na XXIII Festyn Archeologiczny. Tematem tegorocznego festynu byli „Bogowie wojny”. Dzieci mogły zwiedzić osadę neolityczną, osadę łużycką oraz wioskę wczesnopiastowską i na własne oczy zobaczyć jak dawniej żyli i mieszkali ludzie. Uczniowie wzięli udział w wykładzie dotyczącym dawnych sposobów wojen oraz broni jakich używano. Mieli możliwość dotknąć zbroi i mieczy. Dzieci były świadkami inscenizacji bitwy wojów średniowiecznych. Chętne uczennice brały udział w warsztatach robienia naszyjników. Mimo deszczowej pogody wszystkim dopisywał dobry humor. 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


Dnia 1 września 2017 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Pani dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani mgr Anny Rosołek  przedstawili krótki montaż słowo – muzyczny na powitanie szkoły. Nie obyło się bez wierszy i śpiewów. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami. 

 

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".