AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2019-2020

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA - 24.01.2020r.

 

"Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka" - tymi słowami w dniu dzisiejszym Pani Dyrektor Barbara Gutkowska rozpoczęła odbywającą się w naszej szkole uroczystość. Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.
Dziadkowie każdego dnia w roku, myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. To oni często opiekują się wnuczętami w czasie, gdy ich rodzice pracują. Dziś wnuczęta miały okazję podziękować im za wszystko co od nich otrzymują. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły. W pięknie udekorowanej sali, Dziadkowie mogli podziwiać występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na zakończenie wnuczęta wręczyły swoim Dziadkom przygotowane wcześniej upominki. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.

 

 

 

  

 

 WIGILIA SZKOLNA - 20.12.2019r.

 

Dnia 20.12.2019r. odbyła się w naszej szkole wigilia szkolna. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej. Podczas przedstawienia uczniowie przypomnieli zebranym historię Świętej Rodziny. Całość przeplatana była świątecznymi piosenkami oraz tańcami wykonanymi przez uczniów z kół tanecznych.

 

 

 


 

WARSZTATY PIERNIKOWE CHABSKO - 14.12.2019r. 

    Dnia 14 grudnia w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku odbyła się cykliczna impreza „ Gwiazdkowe pierniki”, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć, rywalizowaliśmy w konkursach: pierniki dekoracyjne, piernik –pamiątka z ziemi mogileńskiej oraz świąteczne stroiki.   Zdobyliśmy III miejsce w kategorii stroiki świąteczne. W czasie imprezy nasi uczniowie wprowadzili zebranych gości w radosny nastrój. Nie zabrakło pogodnych kolęd i świątecznych tańców. Nasza szkoła wzbogaciła wystawę : „ Nasza choinka pięknie przystrojona” w zebrane wcześniej różne eksponaty, którą można podziwiać do końca stycznia w tamtejszym muzeum.  Dziękujemy serdecznie nauczycielom i rodzicom, którzy byli razem z nami w  muzeum.                            

 

 


 

WYSTĘP KÓŁ TANECZNYCH PODCZAS KIERMASZU W ORCHOWIE - 08.12.2019r.

 

Dnia 08.12.2019r. wychowankowie NP oraz uczniowie klas I - IV NSP w Bielsku należący do kół tanecznych uświetnili swoim występem kiermasz świąteczny organizowany w Orchowie. Dzieci zaprezentowały 3 tańce oraz 2 piosenki świąteczne. Za swój występ zebrały gromkie brawa oraz otrzymały słodkie upominki. 


 

WYCIECZKA DO GNIEZNA - 29.11.2019r.

 

W dniu 29.11.2019 roku klasa IV pojechała na wycieczkę szkolną do Gniezna. Uczniowie klasy wraz z wychowawcą Renatą Syty oraz z paniami Kamilą Tomczak, Dorotą Cieślik, Krystyną Ciabach i Eweliną Mazurek z samego rana udali się na dworzec PKP do Mogilna.                                   Pociągiem ruszyli zwiedzać i poznawać historyczne zakątki pierwszej stolicy Polski.
Plan wycieczki udało się zrealizować dzieci zwiedziły m.in. Katedrę Gnieźnieńską , Muzeum Początków Państwa Polskiego, spacerowały po centrum miasta.  Nie zabrakło  czasu na wspólny obiad.
Cel główny wycieczki został  zrealizowany, czyli „edukacja poprzez integrację”.
Z Gniezna wracaliśmy w dobrych humorach i z większą wiedzą historyczną.


ZABAWA ANDRZEJKOWA - 29.11.2019r.
W dniu 29 listopada z ramienia samorządu naszej szkoły zorganizowane zostały andrzejki szkolne. wieczór andrzejkowy rozpoczęliśmy przywitaniem oraz tańcami integrującymi grupę przybyłych dzieci. Następnym kluczowym momentem były wróżby przygotowane przez dziewczyny z klasy VII i VIII oraz tradycyjne lanie wosku. Samorząd uczniowski pragnie złożyć podziękowania dla pań organizujących dyskotekę pani B.  Byczkowskiej, pani B. Szafrańskiej pani M. Lewandowskiej, a w szczególności panu Darkowi Tomaszewskiemu, który przyjął zaproszenie do naszej szkoły i umilił muzycznie popołudnie spędzone w szkole.  

Udział naszych uczniów w spotkaniu pt.”Bajkowy zachwyt” organizowanym przez DK w Strzelnie - 16.11.2019r.

Dnia 16 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Paniami: Katarzyną Holak, Alicją Wawrzyniak oraz Renatą Syty brali udział w wyjeździe do Domu Kultury w Strzelnie, gdzie odbyło się spotkanie pt. "Bajkowy zachwyt". Było ono związane z wydaniem audiobooka trzeciej bajki Grzegorza Stręka pt. "Jak Czerwony Kapturek zresocjalizowała wilka". Gościem specjalnym był Jacek Fedorowicz, z którym młodzież przeprowadziła wywiad. Podczas imprezy Pan Fedorowicz czytał z podziałem na role fragment bajki. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali podczas spotkania wykonane własnoręcznie na płótnach prace plastyczne. Pieczę nad imprezą sprawował bajkopisarz Grzegorz Stręk przy współpracy z Domem Kultury w Strzelnie.

„Od euforii do rozpaczy”

 

 

Dnia 15 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu recytatorskiego”Od euforii do rozpaczy”.W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z klas I-VIII. Zadaniem uczestników było piękne wyrecytowanie wierszy mówiących o uczuciach i emocjach autorstwa Joanny Kulmowej i Edwarda Stachury.

Jury w składzie : pani Alicja Wawrzyniak, pani Anna Wełnitz-Czajka i pani Anna Rosołek podczas oceny brało pod uwagę następujące kryteria:

-dobór i rozumienie teksu

-interpretacja tekstu i jego pamięciowe opanowanie

-kultura słowa

-ogólny wyraz artystyczny

 

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych:

kategoria I (klasy I-III)

I miejsce Daria Spochacz

II miejsce Magdalena Wierzbińska

III miejsce Maja Tomczak

 

W tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia dla Leny Paluch i Anastazji Matuszak.

kategoria II (klasy IV-VI)

 

I miejsce Oliwia Byczkowska i Wiktoria Kameduła

II miejsce Wiktoria Gallas

III miejsce Bogumiła Kameduła i Julia Sobota

 

Wyróżniono Adama Wojciechowskiego , Oliwię Marczak , Gabrielę Sadowską i Julię Hartwich.

 

kategoria III ( klasy VII-VIII)

 

I miejsce Amelia Paszkiewicz

II miejsce Oliwia Dulik

III miejsce Aleksandra Kameduła

 

Daria Spochacz, Magdalena Wierzbińska, Oliwia Byczkowska, Wiktoria Kameduła , Amelia Paszkiewicz i Oliwia Dulik będą reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym tegoż konkursu organizowanym 26 listopada przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Razem” w Słowikowie. Życzymy powodzenia!!!

 

 AKADEMIA Z OKAZJI 101 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - 08.11.2019r.

Dnia 08.11.2019r. o godzinie 11:11 zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej naszej szkoły, aby upamiętnić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu. Następnie dzieci z koła tanecznego "Angels" perfekcyjnie zaprezentowały swój taniec (polonez). W kolejnej części przedstawiciele klas IV - VIII słowem i śpiewem przypomnieli zebranym losy Polski z przed 101 lat. Następnie zaprezentował się nasz chór szkolny. Po czym taniec patriotyczny przedstawili uczniowie starsi z zespołu "Go dance". Uczniowie do występu przygotowywali się pod kierunkiem: Pań Renaty Syty, Barbary Byczkowskiej oraz Pana Władysława Banaszaka.
Po zakończeniu uroczystości na wszystkich czekała słodka niespodzianka przygotowana przez Dyrekcję naszej placówki - rogale świętomarcińskie.

WYJAZD NA WARSZTATY CZEKOLADOWE DO DAWNEJ FABRYKI CZEKOLADY GOPLANA W POZNANIU - 30.10.2019r.
Ewa Dafner
Czekolada”

Zapytała mała Ada:
Skąd się bierze czekolada?
Słodka, pyszna i pachnąca, taka twarda i lejąca?...

Dnia 30.10.2019r. uczniowie klas I - VII - łącznie 44 osoby wraz z Paniami: Alicją Wawrzyniak, Anną Wełnitz - Czajką i Barbarą Byczkowską udali się na warsztaty czekoladowe do Poznania. Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. W czasie trwających prawie 2 h zajęć uczestniczyli w warsztatach, z których dowiedzieli się skąd się wzięła czekolada oraz rozwiązywali zagadki o czekoladzie. W dalszej części brali udział w degustacji ziaren kakaowca oraz poznawali różne słodkości wielozmysłowo,a zmysł smaku i węchu w tym dniu był szczególnie aktywny. Mieli również okazję spróbować czekolady rubinowej (różowej). Uczniowie mogli również na własne oczy zobaczyć w jaki sposób odbywa się proces temperowania czekolady. Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekali na “główny”punkt programu - własnoręczne wykonanie czekolady z dodatkami. W czasie tworzenia słodkości dzieci mogły puścić wodzę fantazji. Artyści wykonali piękne, różnorodne i z pewnością pyszne czekolady. Na zakończenie wycieczkowicze wraz z przewodnikiem wzięli udział w zwiedzaniu zakładu dawnej fabryki. Oczywiście nie mogło zabraknąć dyplomów "Mistrza czekolady", które uczniowie otrzymali na pożegnanie. Zadowoleni, “słodcy” i... odrobinkę zmęczeni wycieczki wróciliśmy około godziny 16:00. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci, pełen wrażeń i słodkości. 

 

 

 


 

PODSUMOWANIE RELIGIJNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. "ROZWAŻAMY TAJEMNICE RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO" 28.10.2019r,

Dnia 28.10.2019r. odbyło się podsumowanie religijnego konkursu plastycznego pt." Rozważamy Tajemnice Różańca Świętego ". W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas I-VII. Klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco :


I miejsce - Madzia Wierzbińska kl. II


II miejsce - ex aequo Julka Jankowska kl. III oraz Wiktoria Gallas kl. V


III miejsce - ex aequo Patrycja Łukasiewicz kl. IV i Wiktoria Pietrzak kl. V.


Wyróżnienia otrzymały:


Karolina Gallas kl. I oraz Daria Spochacz kl. II


W konkursie udział wzięli również :
Maja Tomczak kl. II, Gabrysia Rybarczyk kl. III, Julia Sobota kl. IV, Wiktoria Kameduła kl. V, Izabela Krajniak kl. V i Wiktoria Grylewicz kl. VII.


Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.
Organizatorzy

 

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I - 21.10.2019r.

 

Dnia 21 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Pierwszoklasiści ubrani w odświętne stroje wyczekiwali z niecierpliwością momentu, w którym zostaną pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. O godzinie 11:40 w sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci przygotowane przez Panie: Annę Wełnitz - Czajkę (wychowawczyni) i Renatę Syty wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Na początku pierwszoklasiści ślubowali m .in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska tradycyjnie pasowała dzieci na uczniów. Wychowawczyni wraz z Panią Prezes mgr Alicją Wawrzyniak wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Punktem kończącym uroczystość były: jakże istotny wpis do kroniki szkolnej oraz życzenia skierowane do dzieci od starszych kolegów i koleżanek. Po uroczystości Rodzice zaprosili zebranych na słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.
W poczet uczniów NSP w dniu dzisiejszym włączeni zostali :
1) Gawalska Lena
2) Gallas Karolina
3) Kuczyński Marcel
4) Małkowski Mateusz
5) Mamchak Vladyslav
6) Pakulska Nikola
7) Paluch Lena
8) Pina Ribeiro Marcelina
9) Wańkowski Michał

 

 

 


AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - 15.10.2019r.
„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata,
płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Dnia 15 - tego października  br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VII przygotowani pod kierunkiem wychowawczyni Pani mgr Mileny Lewandowskiej dokonali otwarcia uroczystości oraz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Humorystyczne scenki z życia szkoły przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Następnie swój debiut miał nasz szkolny chór przygotowany przez Pana mgr Władysława Banaszaka - nauczyciela muzyki. Uczniowie zaśpiewali perfekcyjnie i zebrali tym samym jakże zasłużone brawa. W dalszej części uroczystości głos zabrały mamy reprezentujące rodziców naszych uczniów, które podziękowały wszystkim pedagogom za ich pracę oraz wysiłek wkładany w nauczanie ich dzieci. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska oraz Pani Prezes mgr Alicja Wawrzyniak podziękowały nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

 


 

 

XIX DZIEŃ PAPIESKI "WSTAŃCIE, CHODŹMY!" - 09.10.2019r.

 

Dnia 09.10.2019r. podczas apelu o godzinie 11:40 obchodziliśmy w naszej szkole XIX Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy!". Punktem wyjścia do tegorocznych obchodów jest książka napisana przez Papieża Jana Pawła II pt. "Wstańcie, chodźmy". Tematyka rozważań odnosiła się zaś do wspomnienia I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. 

Nasi uczniowie pod kierunkiem księdza Witolda Zielińskiego podczas występu przybliżyli zgromadzonym historię dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą rodzin. Z tym, że jedna z nich jest rodziną wierzącą, borykającą się z chorobą swojej córki. Rodzina ta w osobie Jana Pawła II widzi dla swojego dziecka ratunek. Modlitwa o zdrowie dziecka ma mieć miejsce właśnie w dniu obchodów dnia papieskiego. Druga rodzina, z którą się spotykamy, nie należy raczej do osób wierzących. Początkowo słysząc o spotkaniu modlitewnym nie wykazuje zainteresowania. Z czasem jednak zmienia nastawienie i postanawia wziąć udział w tejże Mszy. Zmieniający tym samym podejście do spraw związanych wiarą. 

W przedstawieniu udział wzięli:

Tata - Adam Kwiatkowski
Mama - Amelia Paszkiewicz
Córka Gabrysia - Gabriela Sadowska
Córka Marysia - Maria Rosołek
Sąsiad - Patryk Sadowski
Sąsiadka - Julia Rosołek
Córka Wiktoria - Wiktoria Pietrzak
Ksiądz - Alan Matuszak
Prezenterka - Aleksandra Kameduła
Śpiew: Oliwia Dulki, Kinga Kuczyńska, Julia Przybyszewska, Amelia Paszkiewicz, Wiktoria Grylewicz, Wiktoria Gallas, Wiktoria Kameduła, Kinga Krzywińska, Marta Tomczak, Bogumiła Kameduła, Bartosz Ciabach, Gabriela Rybarczyk, Anastazja Matuszak, Nikola Łyk, Liliana Małek.

 


 

WYJAZD DO KINA NA FILM PT. "LEGIONY"

 

Dnia 26.09.2019r. uczniowie klas V- VIII pod opieką Pani Anny Rosołek i Pana Mateusza Bernasia brali udział w wyjeździe do kina "Wawrzyn" w Mogilnie. Wyjazd rozpoczął się około godz. 8:45. "Legiony"  to opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich.  Po projekcji uczniowie wrócili do szkoły około godziny 13:00. 

 

 


 

WYCIECZKA DO INOWORCŁAWIA - 25.09.2019r.

 

 

 

Dnia 25.09.2019 r. uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w wycieczce do Inowrocławia zwiedzili muzeum im. Jana Kasprowicza _ wystawy poświęcone historii miasta Inowrocław, Janowi Kasprowiczowi, Przybyszewskiemu, oraz wystawę solną. Potem cała grupa udała się do pparku oraz pod inowrocławskie tężnie. W ramach aktywności ruchowej odwiedziliśmy także park trampolin Hopsa. 

 

 

 


 

WYCIECZKA ROWEROWA DO PRZYJEZIERZA - 13.09.2019r.

 

Dnia 13 - tego września uczniowie klas VI i VII pod opieką swoich wychowawczyń Pań: mgr Mileny Lewandowskiej oraz mgr Barbary Szafrańskiej udali się na wycieczkę rowerową do Przyjezierza. Głównym celem wyjazdu było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu. Pogoda dopisała i uczestnicy w drodze mogli podziwiać przepiękne jeszcze zielone drzewostany. Po dotarciu na miejsce uczniowie spacerowali po plaży oraz korzystały z dostępnego tam placu zabaw. Około godziny 14:00  zadowoleni i nieco zmęczeni uczestnicy wyjazdu wrócili do szkoły.

 


 

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020


Dnia 2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Pani dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: mgr Anny Rosołek i mgr Renaty Syty przedstawili krótki montaż upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po zakończenie oficjalnych uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami.

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".