AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA SZKOŁY 2017-2018

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - 22.06.2018r. 

 

Dnia 22.06.2018r. o godznie 9:00 w sali gimnastycznej miało miejsce uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Po czym wszystkich zgromadzonych w sali powitała Pani Anna Rosołek. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska. W dalszej części uczniowie klasy III Niepublicznego Gimnazjum recytowali podziękowana dla swoich nauczycieli oraz wspólnie z młodszymi kolegami z klasy II zaśpiewali piosenkę. Po ich występie Pani Dyrektor wraz z wychowawczynią Panią Anną Rosołek wręczyła im świadectwa ukończenia Niepublicznego Gimnazjum. Potem nastąpiło wręczenie świadectw uczniom klasy II Niepublicznego Gimnazjum oraz kolejno uczniom klasy VII, VI, V, oraz IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Następnie uczniowie klasy III kończący w tym dniu I etap edukacyjny zaśpiewali piosenkę. Dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawczyni Pani Marty Janos świadectwa ukończenia klasy III oraz nagrody książkowe. W końcowej części uroczystości świadectwa otrzymali najmłodsi uczniowie naszej szkoły dzieci z klas II i I. Podczas spotkania Prezes Stowarzyszenia prowadzącego nasze szkoły Pani Alicja Wawrzyniak wręczyła aż 13 stypendiów za wysokie wyniki w nauce uzyskane przez uczniów naszych szkół: 2  uczniom gimnazjum oraz 11 uczniom z klas IV - VII szkoły podstawowej. Na zakończenie Dyrekcja życzyła wszystkim słonecznych i udanych wakacji. 

 


WYCIECZKA DO ENERGYLANDII W ZATORZE - 04.06.2018r.

 

Dnia 04.06.2018r. uczniowie klas IV - VII NSP oraz II - III NG uczestniczyli w wycieczce do Energylandii w Zatorze. Już o godz. 3:00 uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w drogę. Na miejscu zameldowali się około godz. 10:00.  Energylandia jest to olbrzymi park rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie korzystali z wszystkich atrakcji parku. Zjeżdżali na roller-coasterach, Vikingu, Energusiu, RMF Dragon Roller Coasterze. Korzytali ze zjeżdzalni: Boomerang, Anaconda i wielu, wielu innych. W międzyczasie spożyli dwa posiłki. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu około ogziny 1:00 wróciliśmy do szkoły w Bielsku. Opiekunami podczas wyjazdy byli: p. Anna Wełnitz, p. Martyna Wareńczak, p. Barbara Byczkowska oraz p. Grzegorz Janicki.  Zachęcamy innych do odwiedzenia tego fantastycznego miejsca zabaw. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć.

 


 

FESTYN RODZINNY W BIELSKU - 02.06.2018r.

 

Dnia 02.06.2018r. podczas Festynu Rodznnego organizowanego w naszej miejscowości zaprezentowany został spektakl pt. "Jest taki kwiat" w wykonaniu rodziców i nauczycieli pracujących w naszej szkole. Przedstawiennie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zostało ciepło przyjęte przez mieszkańców. Podczas festynu zapreznrowały się również nasze dwa zespoły taneczne: Iskierki oraz Show Dance oraz dodatkowo indywidualnie Katarzyna Zwolińska z klasy VII w tańcu indywidualnym. 

Podczas festynu nauczyciele z naszej szkoły przygotowali również wiele konkurencji sportowych dla dzieci. 

 


 

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU - 01.06.2018r. 

 

 

Dnia 01.06.2018r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów i przedstawienia programu dnia. Pierwszym punktem programu była ogromna niespodzianka, którą nauczyciele naszej szkoły wraz z rodzicami przygotowali dla naszych  uczniów, a mnianowicie spektakl pt. "Jest taki kwiat". Aktorzy w pięknych strojach wypożyczonych z Teatru w Gnieźnie zaprezentowali historię księżniczki, która przechodzi przemianę w swoim zachowaniu od złośliwej i nieuprzejmej do uprzejmej i dobrej osoby. W dalszej części miały miejsce zabawy sportowo – rekreacyjne. Uczniowie zostali zebrani na boisku szkolnym. Uczniowie klas IV - VI i I - III gimnazjum brali udział w  meczach: piłki nożnej oraz siatkówki. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną. Następnie starsi i młodsi uczniowie brali udział w konkurencjach: wyścigi rzędów w workach, wyścigi w parach, rzuty do celu itp. Kolejnym punktem programu były rzuty do kosza oraz bieg sztafetowy.  Aby nasi sportowcy nie opadli z sił czekały na nich kiełbaski, napoje oraz słodkości.  Około godziny 13 zakończyliśmy ten dzień. Wszyscy stwierdzili, że Dzień Dziecka i  Sportu był bardzo udany.


 

 

 

 


 DZIEŃ MATKI - 22.05.2018r.

Tradycyjnie jak co roku maj jest miesiącem, w którym nie zapominamy o naszych kochanych mamach i ich święcie. Z tej okazji dnia 22.05.2018r. wychowankowie przedszkola oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowani przez swoich wychowawców w formie wierszy, piosenek i tańców podziękowali swoim mamom za ich obecność, trud włożony w ich wychowanie oraz pokazali jak bardzo je kochają. Po części artystycznej uczniowie wręczyli swoim mamom kwiaty, a wychowankowie przedszkoli własnoręcznie przygotowane upominki. 

 

 


APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - 30.04.2018r.

 

 

Dnia 30-ego kwietnia o godz. 12:30 podczas apelu uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Małgorzaty Fac i Pana Jacka Kubiaka przedstawili program artystyczny upamiętniający rocznicę uchwalenia konstytucji . Całość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Podczas występu mogliśmy usłyszeć pięknie recytowane wiersze oraz pieśni. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć uczucia walczących o wprowadzenie reform. Przypominały ,że  ten dzień  to symbol miłości Ojczyzny, wiary i zwycięstwa. 

 

 


 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 18-20.04.2018r.

 

W dniach od 18 do 20 kwietnia odbywał się w naszej szkole Egzamin Gimnazjalny.  W pierwszym dniu egzaminu uczniowie pisali test z części humanistycznej tj.  historia, wos oraz język polski, w drugim z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, a w trzecim z języka obcego. 


WYCIECZKA DO POZNANIA NA TARGI REGIONÓW I PRODUKTÓW TURYSTYCZNYCH TOUR SALON - 09.02.2018r. 

 

Dnia 09.02.2018r.  (w piątek) odbyła się wycieczka do Poznania na Targi Regionów i Produktów Turystyczny TOUR SALON. nasi uczniowie wzięli udział w lekcji przyrody z opiekunami zwierząt poznańskiego ZOO "Dziki Świat ZOO", następnie w lekcji historii "Poznań Miasto Fortyfikacji", gdzie zobaczyli namiastkę fortyfikacji i poznali znaczenie tej fortyfikacji dla obronności miasta. Zainteresował ich również wóz pancerny okresu pierwszej wojny światowej. Ostatnim punktem naszej wycieczki był udział naszych uczniów w interaktywnych zajęciach z historii o Powstaniu Wielkopolskim - jedynym zwycięskim powstaniu w dziejach Polski. Około godz. 14 - tej wyjechalismy z Poznania do domu. W gnieźnie zatrzymaliśmy się w McDonaldzie, z czego dzieci były bardzo zadowolone. Wyjazd okazał się bardzo udany. Rodzice odebrali swoje pociechy spod szkoły około godziny 17 - tej. Jak zwykle okazało się, że wycieczka była za krótka. 

 

 

 

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ " LET`S SING" - ETAP SZKOLNY - 08.02.2018r. 


 

 

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 22.01.2018r.

 

Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości Niepublicznego Przedszkola, Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, bowiem Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego wnuka. Dnia 22-tego stycznia gościliśmy więc w murach naszej placówki te wyjątkowe osoby. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich ciepłymi słowami. Następnie uczniowie z NSP i NG zaprezentowali piękny spektakl pt. „Renifer Rudolf”. Po czym odbył się krótki koncert życzeń .Dzieci w formie wierszy i piosenek oraz tańca złożyły dziadkom  i babciom życzenia.  W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Po występach wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz serca wykonane metodą decoupage.

Po uroczystości Dyrekcja w imieniu wszystkich wnucząt zaprosiła Dziadków na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczęta, poprzez wiersze i piosenki, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. 


 

WIECZÓR KOLĘD

 

 SPEKTAKL "RRENIFER RUDOLF" - 30.12.2017r. 

 


W świetlicy wiejskiej w Bielsku 30 grudnia odbył się "Wieczór Kolęd". Było to spotkanie mieszkańców zorganizowane przez dyrekcję Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bielsku i prowadzące placówkę Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe w Bielsku.

 

 

 

Już po raz piąty mieszkańcy mogli obejrzeć sztukę teatralną wystawioną przez uczniów szkoły. W tym  roku był to Renifer Rudolf. Aktorzy wystąpili w oryginalnych strojach, których część została wykonana przez rodziców.Przedstawienie przyjęte zostało oklaskami przez szczelnie wypełnioną mieszkańcami salę świetlicy. Dyrektor szkoły Barbara Gutkowska i prezes stowarzyszenia Alicja Wawrzyniak nagrodziły młodych aktorów słodkimi upominkami. 

 

 

 


 

SPEKTAKL PT. " Pierwsze przyjście Mesjasza – historia prawdziwa” - 21.12.2017r. 

 

 

Dnia 21 grudnia 2017r.  o godz. 11:20 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl pt. „Pierwsze przyjście Mesjasza – historia prawdziwa” na motywach 2 rozdziału Ewangelii wg. św. Mateusza. Historię rozpoczyna wizyta Mędrców we Wschodu u Świętej Rodziny. Następnie  mogliśmy „towarzyszyć” Jezusowi i jego Rodzinie w ucieczce do Egiptu. Śmierć Heroda i powrót Świętej Rodziny do ziemi Izraela zakończył tegoroczne występy.

Dzięki wspaniałej grze aktorów parafianie po raz kolejny mogli przeżyć historię Świętej Rodziny, Mędrców, aniołów, które zstąpiły tej nocy na ziemię. Spektakl rozpoczęła zapowiedź  Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane, został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.


W przedstawieniu udział wzięli:

Amelia Paszkiewicz (Miriam),

Adam Kwiatkowski (Josef),

Ignacy Nyga (Jezus), 

Martyna Kuczyńska (Gabriel),

Kacper Kamiński (Kacper),

Partyk Sadowski (Melchior i Kupiec),

Maciej Szargan (Baltazar),

Dominika Kamińska (Żona Kupca),

Anastazja Nyga (Egipcjanka),

Patrycja Milak (Anioł I),

Julia Rosołek (Anioł II),

Julia Hartwich (Anioł III).

Anioły: Wiktoria Gallas, Wiktoria Kameduła, Kinga Krzywińska, Karolina Kwiatkowska

Demony: Aleksandra Kameduła, Aleksandra Mazurek, Gabriela Sadowska ,

Śpiew: Wiktoria Grylewicz, Katarzyna Zwolińska, Oliwia Dulik, Kinga Kuczyńska, Daria Deręgowska, Julia Przybyszewska, Martyna Szparagowska, Aleksandra Ciabach, Aleksandra Wojciechowska.

 

 

 


WYJAZD NA LODOWISKO DO MOGILNA - 13.12.2017r.

 

Dnia 13.12.2017r. uczniowie klasy VI, VII i II gimnazjum wraz z nauczycielami: p. Anną Rosołek i p. Agniszką Wykręt brali udział w wyjeździe na lodowisko do Mogilna. Podczas wyjazdu dzieci doskonaliły sprawność fizyczną, uczyły się  jazdy na łyżwach poprzez gry, zabawy oraz ćwiczenia, rozwijały indywidualne zainteresowania. Około godziny 14:00 zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły. 

 

 

 


WYJAZD NA MOSKIEWSKĄ REWIĘ NA LODZIE - 28.11.2017r.

 

Dnia 28.11.2017r. uczniowie naszych szkół brali udział w wyjeździe na baśniowe widowisko w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu" w Poznaniu.  Doskonała oprawa muzyczna, choreografia pełna indywidualnych popisów jazdy figurowej na lodzie oraz wspaniałe kostiumy, dekoracje i gra światła wywarły ogromne wrażenie. Zdjęcia to tylko namiastka tego, co tak naprawdę mogliśmy zobaczyć i podziwiać w czasie trwającego przedstawienia. 


 

AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI -  10.11.2017r.


W piątek, 10-tego listopada o godznie 11:40 uczniowie klasy VII  zaprezentowali program artystyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program składał się z pięknych wierszy, które zaprezentowali uczniowie oraz chwytających za serce pieśni patriotycznych m.in. Roty, Wojenki, Warszawianki w wykonaniu  uczennic klasy VII i chóru szkolnego. Dopełnieniem całości byłam pięknie przygotowana prezentacja mulitmedialna przenosząca wszystkich  w klimat tamtych wydarzeń. Do występów uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Barbary Szafrańskiej i pana Jacka Kubiaka. 

 

 

 

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2017r. 


Dnia 13.10.2017r. podczas apelu o godz. 12:30 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym śpiewie i recytacji. W dalszej części uczniowie z klasy I i III NSP zaprezentowali przygotowany na bardzo wysokim poziomie pokaz tańca, a uczennice z zespołu Beautiful voices uświetniły akademię przygotowanymi piosenkami. W dalszej części głos zabrała Pani Lidia Zwolińska reprezentująca Rodziców. Przekazała nauczycielom najlepsze życzenia i wręczyła drobne upominki. Następnie głos zabrały kolejno Pani mgr Alicja Wawrzyniak Prezes naszego Stowarzyszenia oraz Pani mgr Barbara Gutkowska Dyrektor naszych szkół. Nad przebiegiem uroczystości czuwały Panie: Anna Rosołek, Marta Janos, Anna Wełnitz i Barbara Byczkowska.


 

 


 

XVII DZIEŃ PAPIESKI - "IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ!"


Dnia 04.10.2017r. podczas apelu o godz. 11:40 w naszej szkole obchodziliśmy XVII Dzień Papieski. W tym roku odbywał się on pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Montaż słowno muzyczny rozpoczął film przedstawiający moment wyboru Karola Wojtyły na papieża, W dalszej części uczniowie przenieśli nas w czasy, gdy Karol Wojtyła był księdzem wyjeżdzajacym z młodzieżą. Uczniowie wcieleni w postaci studentów będących z Karolem Wojtyłą na spływie kajakowym na Drawie. Uczniowie w swym występie przybliżeli nam tematykę rozmów księdza Wojtyły z młodzieżą m.in. rozmów o młodości. Na zakończenie odnieśli się do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego mówiąc, iż człowiekowi potrzeba bojaźni Bożej. Bojaźń Boża jest początkiem mądrości. Trzeba ją nosić w sercu i pielęgnować. Z niej rodzi się nadzieja, że Bóg nam będzie towarzyszył w przyszłości i do końca naszych dni.

 

W przedstawieniu udział wzięli:

  1. Karol Wojtyła - Wiktor Wiącek

  2. Studentka 1 - Julia Paszkiewicz

  3. Studentka 2 - Joanna Wierzbińska

  4. Student 3 - Miłosz Nowakowski

  5. Student 4 - Aleksander Nyga

  6. Student 5 - Marcin Rosiński


Śpiew:

Katarzyna Zwolińska, Aleksandra Wojciechowska (kl. VII), Oliwia Dulik, Kinga Kuczyńska, Julia Przybyszewska, Daria Deręgowska, Martyna Szparagowska ( kl. VI), Amelia Pszakiewicz, Wiktoria Grylewicz, Martyna Kuczyńska (kl.V), Gabriela Sadowska (kl. IV)

 

Gitara: ks. Witold Zieliński

Scenariusz i reżyseria: ks. Witold Zieliński, Barbara Byczkowska   

 


 

 

WYCIECZKA DO BISKUPINA - 22.09.2017r.

 

 

Dnia 22.09.2017r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Biskupina na XXIII Festyn Archeologiczny. Tematem tegorocznego festynu byli „Bogowie wojny”. Dzieci mogły zwiedzić osadę neolityczną, osadę łużycką oraz wioskę wczesnopiastowską i na własne oczy zobaczyć jak dawniej żyli i mieszkali ludzie. Uczniowie wzięli udział w wykładzie dotyczącym dawnych sposobów wojen oraz broni jakich używano. Mieli możliwość dotknąć zbroi i mieczy. Dzieci były świadkami inscenizacji bitwy wojów średniowiecznych. Chętne uczennice brały udział w warsztatach robienia naszyjników. Mimo deszczowej pogody wszystkim dopisywał dobry humor. 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


Dnia 1 września 2017 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Pani dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani mgr Anny Rosołek  przedstawili krótki montaż słowo – muzyczny na powitanie szkoły. .Nie obyło się bez wierszy i śpiewów. Po zakończenie oficjalnych uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami. 

 

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".