AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA 2019-2020

 

 

 


 

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA - 24.01.2020r.

 

"Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka" - tymi słowami w dniu dzisiejszym Pani Dyrektor Barbara Gutkowska rozpoczęła odbywającą się w naszej szkole uroczystość. Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.
Dziadkowie każdego dnia w roku, myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. To oni często opiekują się wnuczętami w czasie, gdy ich rodzice pracują. Dziś wnuczęta miały okazję podziękować im za wszystko co od nich otrzymują. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły. W pięknie udekorowanej sali, Dziadkowie mogli podziwiać występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na zakończenie wnuczęta wręczyły swoim Dziadkom przygotowane wcześniej upominki. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.

 

 

 

  

 

 WIGILIA SZKOLNA - 20.12.2019r.

 

Dnia 20.12.2019r. odbyła się w naszej szkole wigilia szkolna. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej. Podczas przedstawienia uczniowie przypomnieli zebranym historię Świętej Rodziny. Całość przeplatana była świątecznymi piosenkami oraz tańcami wykonanymi przez uczniów z kół tanecznych.


AKADEMIA Z OKAZJI 101 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - 08.11.2019r.

Dnia 08.11.2019r. o godzinie 11:11 zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej naszej szkoły, aby upamiętnić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu. Następnie dzieci z koła tanecznego "Angels" perfekcyjnie zaprezentowały swój taniec (polonez). W kolejnej części przedstawiciele klas IV - VIII słowem i śpiewem przypomnieli zebranym losy Polski z przed 101 lat. Następnie zaprezentował się nasz chór szkolny. Po czym taniec patriotyczny przedstawili uczniowie starsi z zespołu "Go dance". Uczniowie do występu przygotowywali się pod kierunkiem: Pań Renaty Syty, Barbary Byczkowskiej oraz Pana Władysława Banaszaka.
Po zakończeniu uroczystości na wszystkich czekała słodka niespodzianka przygotowana przez Dyrekcję naszej placówki - rogale świętomarcińskie.

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - 15.10.2019r.
„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata,
płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Dnia 15 - tego października  br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VII przygotowani pod kierunkiem wychowawczyni Pani mgr Mileny Lewandowskiej dokonali otwarcia uroczystości oraz zaprezentowali montaż słowno - muzyczny. Humorystyczne scenki z życia szkoły przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Następnie swój debiut miał nasz szkolny chór przygotowany przez Pana mgr Władysława Banaszaka - nauczyciela muzyki. Uczniowie zaśpiewali perfekcyjnie i zebrali tym samym jakże zasłużone brawa. W dalszej części uroczystości głos zabrały mamy reprezentujące rodziców naszych uczniów, które podziękowały wszystkim pedagogom za ich pracę oraz wysiłek wkładany w nauczanie ich dzieci. Następnie Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska oraz Pani Prezes mgr Alicja Wawrzyniak podziękowały nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyły wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

 


 

 

XIX DZIEŃ PAPIESKI "WSTAŃCIE, CHODŹMY!" - 09.10.2019r.

 

Dnia 09.10.2019r. podczas apelu o godzinie 11:40 obchodziliśmy w naszej szkole XIX Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy!". Punktem wyjścia do tegorocznych obchodów jest książka napisana przez Papieża Jana Pawła II pt. "Wstańcie, chodźmy". Tematyka rozważań odnosiła się zaś do wspomnienia I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. 

Nasi uczniowie pod kierunkiem księdza Witolda Zielińskiego podczas występu przybliżyli zgromadzonym historię dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą rodzin. Z tym, że jedna z nich jest rodziną wierzącą, borykającą się z chorobą swojej córki. Rodzina ta w osobie Jana Pawła II widzi dla swojego dziecka ratunek. Modlitwa o zdrowie dziecka ma mieć miejsce właśnie w dniu obchodów dnia papieskiego. Druga rodzina, z którą się spotykamy, nie należy raczej do osób wierzących. Początkowo słysząc o spotkaniu modlitewnym nie wykazuje zainteresowania. Z czasem jednak zmienia nastawienie i postanawia wziąć udział w tejże Mszy. Zmieniający tym samym podejście do spraw związanych wiarą. 

W przedstawieniu udział wzięli:

Tata - Adam Kwiatkowski
Mama - Amelia Paszkiewicz
Córka Gabrysia - Gabriela Sadowska
Córka Marysia - Maria Rosołek
Sąsiad - Patryk Sadowski
Sąsiadka - Julia Rosołek
Córka Wiktoria - Wiktoria Pietrzak
Ksiądz - Alan Matuszak
Prezenterka - Aleksandra Kameduła
Śpiew: Oliwia Dulki, Kinga Kuczyńska, Julia Przybyszewska, Amelia Paszkiewicz, Wiktoria Grylewicz, Wiktoria Gallas, Wiktoria Kameduła, Kinga Krzywińska, Marta Tomczak, Bogumiła Kameduła, Bartosz Ciabach, Gabriela Rybarczyk, Anastazja Matuszak, Nikola Łyk, Liliana Małek.

 

 


 

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020


Dnia 2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Pani dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: mgr Anny Rosołek i mgr Renaty Syty przedstawili krótki montaż upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po zakończenie oficjalnych uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami.

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".