AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA 2017-2018

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - 22.06.2018r. 

 

Dnia 22.06.2018r. o godznie 9:00 w sali gimnastycznej miało miejsce uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Po czym wszystkich zgromadzonych w sali powitała Pani Anna Rosołek. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska. W dalszej części uczniowie klasy III Niepublicznego Gimnazjum recytowali podziękowana dla swoich nauczycieli oraz wspólnie z młodszymi kolegami z klasy II zaśpiewali piosenkę. Po ich występie Pani Dyrektor wraz z wychowawczynią Panią Anną Rosołek wręczyła im świadectwa ukończenia Niepublicznego Gimnazjum. Potem nastąpiło wręczenie świadectw uczniom klasy II Niepublicznego Gimnazjum oraz kolejno uczniom klasy VII, VI, V, oraz IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Następnie uczniowie klasy III kończący w tym dniu I etap edukacyjny zaśpiewali piosenkę. Dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawczyni Pani Marty Janos świadectwa ukończenia klasy III oraz nagrody książkowe. W końcowej części uroczystości świadectwa otrzymali najmłodsi uczniowie naszej szkoły dzieci z klas II i I. Podczas spotkania Prezes Stowarzyszenia prowadzącego nasze szkoły Pani Alicja Wawrzyniak wręczyła aż 13 stypendiów za wysokie wyniki w nauce uzyskane przez uczniów naszych szkół: 2  uczniom gimnazjum oraz 11 uczniom z klas IV - VII szkoły podstawowej. Na zakończenie Dyrekcja życzyła wszystkim słonecznych i udanych wakacji. 

 

 


 


KONKURS RECYTATORSKI PT. "WIERSZE JANA BRZECHWY" - 06.06.2018r.

 

Dnia 6 czerwca 2018 roku w Naszym Przedszkolu odbył się konkurs recytatorki pt. „Wiersze Jana Brzechwy”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie wzięły w nim udział. Każde z dzieci wystąpiło najpiękniej jak potrafiło. Nagrody za konkurs przyznawane były w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki (zależnie od daty urodzenia, nie grupy przedszkolnej).

 

Nagrody:

W grupie 3-4 latków:

I miejsce- Piotr Kolczyński

II miejsce- Hanna Ciabach,

III miejsce- Adrianna Spochacz

 

W grupie 5-6 latków:

I miejsce- Hanna Lewandowska

II miejsce- Daria Spochacz

III miejsce- Karolina Gallas

 

Ponadto przyznane zostały wyróżnienia dla: Celina Byczkowska, Huberta Bandocha, Antoniny Ciepły, Lilianny Małek, Leny Tomczak, Bartosza Kolczyńskiego, Huberta Kopińskiego, Marcela Kuczyńskiego, Leny Paluch, Mateusza Małkowskiego, Mai Tomczak, Michała Wańkowskiego, Magdaleny Wierzbińskiej, Izabeli Kuchnickiej.

Gratulujemy wszystkim dzieciom i zachęcamy do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.

 

 

 

 


 

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU - 01.06.2018r. 

 

 

Dnia 01.06.2018r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów i przedstawienia programu dnia. Pierwszym punktem programu była ogromna niespodzianka, którą nauczyciele naszej szkoły wraz z rodzicami przygotowali dla naszych  uczniów, a mnianowicie spektakl pt. "Jest taki kwiat". Aktorzy w pięknych strojach wypożyczonych z Teatru w Gnieźnie zaprezentowali historię księżniczki, która przechodzi przemianę w swoim zachowaniu od złośliwej i nieuprzejmej do uprzejmej i dobrej osoby. W dalszej części miały miejsce zabawy sportowo – rekreacyjne. Uczniowie zostali zebrani na boisku szkolnym. Uczniowie klas IV - VI i I - III gimnazjum brali udział w  meczach: piłki nożnej oraz siatkówki. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną. Następnie starsi i młodsi uczniowie brali udział w konkurencjach: wyścigi rzędów w workach, wyścigi w parach, rzuty do celu itp. Kolejnym punktem programu były rzuty do kosza oraz bieg sztafetowy. 

 

Aby nasi sportowcy nie opadli z sił czekały na nich kiełbaski, napoje oraz słodkości.  Około godziny 13 zakończyliśmy ten dzień. Wszyscy stwierdzili, że Dzień Dziecka i  Sportu był bardzo udany.

 

 


 

 UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSIE W SŁOWIKOWIE - 30.05.2018

 

Dnia 30.05.2018r. dwie dziewczynki z grupy dzieci 5,6 letnich wzięły udział w konkursie pt. „W świecie bajek, baśni i legend” organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole w Słowikowie. Z naszego przedszkola do konkursu zostały wytypowane uczennice: Maja Tomczak oraz Magdalena Wierzbińska. Konkurs nie miał charakteru rywalizacji, a jego celem było: nawiązanie współpracy między przedszkolami z terenu gminy Orchowo i gmin sąsiadujących; rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci; stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań konkursowych. Zadania konkursowe były zróżnicowane: m.in. układanie puzzli, słuchanie fragmentu bajki i podanie tytułu z jakiej pochodzi, rozpoznawanie rekwizytów z danej bajki, baśni i legendy, wykonanie pracy plastycznej, odgadywanie który fragment bajki, baśni i legendy nie pasuje do pozostałej historyjki obrazkowej. Dziewczynki wróciły bardzo zadowolone, bogatsze w nowe doświadczenia i przyjaźnie. Do konkursu uczennice przygotowała wychowawczyni Anna Lisiecka.

 

 


 


 

 

DZIEŃ MATKI - 22.05.2018r.

 

 

Tradycyjnie jak co roku maj jest miesiącem, w którym nie zapominamy o naszych kochanych mamach i ich święcie. Z tej okazji dnia 22.05.2018r. wychowankowie przedszkola oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowani przez swoich wychowawców w formie wierszy, piosenek i tańców podziękowali swoim mamom za ich obecność, trud włożony w ich wychowanie oraz pokazali jak bardzo je kochają. Po części artystycznej uczniowie wręczyli swoim mamom kwiaty, a wychowankowie przedszkoli własnoręcznie przygotowane upominki. 

 

 

 


 

WYCIECZKA DO SALI ZABAW FANTAZJA W SŁUPCY - 16.05.2018r.

 

 

Dnia 16.05.2018r. wychowankowie przedszkoli wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw „Fantazja” w Słupcy.

Dzieci z ogromnym entuzjazmem korzystały z dostępnych w sali zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, trampoliny, mini pojazdów, armatek na piłeczki, czy też automatów. Były to radosne i niezapomniane chwile w bajkowej scenerii. Czas spędzony na świetnej zabawie upłynął bardzo szybko. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, pełne niezapomnianych wrażeń i emocji. Wycieczka wszystkim uczestnikom sprawiła wiele radości. Okazała się wspaniałą frajdą i niezapomnianym przeżyciem.

 

 BAL KARAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU


PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLUDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2017r. 


Dnia 13.10.2017r. podczas apelu o godz. 12:30 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym śpiewie i recytacji. W dalszej części uczniowie z klasy I i III NSP zaprezentowali przygotowany na bardzo wysokim poziomie pokaz tańca, a uczennice z zespołu Beautiful voices uświetniły akademię przygotowanymi piosenkami. W dalszej części głos zabrała Pani Lidia Zwolińska reprezentująca Rodziców. Przekazała nauczycielom najlepsze życzenia i wręczyła drobne upominki. Następnie głos zabrały kolejno Pani mgr Alicja Wawrzyniak Prezes naszego Stowarzyszenia oraz Pani mgr Barbara Gutkowska Dyrektor naszych szkół. Nad przebiegiem uroczystości czuwały Panie: Anna Rosołek, Marta Janos, Anna Wełnitz i Barbara Byczkowska.

 

  

 

XVII DZIEŃ PAPIESKI - "IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ!"


Dnia 04.10.2017r. podczas apelu o godz. 11:40 w naszej szkole obchodziliśmy XVII Dzień Papieski. W tym roku odbywał się on pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Montaż słowno muzyczny rozpoczął film przedstawiający moment wyboru Karola Wojtyły na papieża, W dalszej części uczniowie przenieśli nas w czasy, gdy Karol Wojtyła był księdzem wyjeżdzajacym z młodzieżą. Uczniowie wcieleni w postaci studentów będących z Karolem Wojtyłą na spływie kajakowym na Drawie. Uczniowie w swym występie przybliżeli nam tematykę rozmów księdza Wojtyły z młodzieżą m.in. rozmów o młodości. Na zakończenie odnieśli się do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego mówiąc, iż człowiekowi potrzeba bojaźni Bożej. Bojaźń Boża jest początkiem mądrości. Trzeba ją nosić w sercu i pielęgnować. Z niej rodzi się nadzieja, że Bóg nam będzie towarzyszył w przyszłości i do końca naszych dni.

 

W przedstawieniu udział wzięli:

  1. Karol Wojtyła - Wiktor Wiącek

  2. Studentka 1 - Julia Paszkiewicz

  3. Studentka 2 - Joanna Wierzbińska

  4. Student 3 - Miłosz Nowakowski

  5. Student 4 - Aleksander Nyga

  6. Student 5 - Marcin Rosiński


Śpiew:

Katarzyna Zwolińska, Aleksandra Wojciechowska (kl. VII), Oliwia Dulik, Kinga Kuczyńska, Julia Przybyszewska, Daria Deręgowska, Martyna Szparagowska ( kl. VI), Amelia Pszakiewicz, Wiktoria Grylewicz, Martyna Kuczyńska (kl.V), Gabriela Sadowska (kl. IV)

 

Gitara: ks. Witold Zieliński

Scenariusz i reżyseria: ks. Witold Zieliński, Barbara Byczkowska   

 

 


 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - 22.09.2017r.

 

Dnia 22 września w naszych przedszkolach miały miejsce  uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka. Dzieci z grup przedszkolnych  spotkały się w jednej z sal, by wspólnie świętować ich dzień. Panie Anna Lisiecka i Martyna Wareńczak przywitały zebranych zabawą integracyjną. Nie zabrakło wspólnych śpiewów oraz tańca. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się również malowanie twarzy. Panie nie zapomniały również o słodkim poczęstunku.

 

 

 

 


 

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


Dnia 1 września 2017 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Pani dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani mgr Anny Rosołek  przedstawili krótki montaż słowo – muzyczny na powitanie szkoły. .Nie obyło się bez wierszy i śpiewów. Po zakończenie oficjalnych uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami. 

 

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".