AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
AKTUALNOŚCI
Dyktanda zimowe - sposób na nudę w czasie ferii
21.12.2020
KOMUNIKAT

Co można robić w domowym zaciszu podczas zbliżających się ferii? Na przykład udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o klocki, książki i inne nagrody! Do wspólnej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis internetowy Dyktanda.pl.

Ideą Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom, a także dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej ze zdobywaniem i utrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dodano pierwiastek zdrowej rywalizacji o nagrody rzeczowe. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz z początkiem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą stopniowo pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. W sumie przygotowano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik będzie otrzymywał punkty. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do serwisu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu według zasad ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno młodsi uczniowie, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs prowadzony jest wyłącznie online, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

 

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

 

Materiały graficzne konkursu (loga, banery) można znaleźć na naszym dysku google:  https://drive.google.com/drive/folders/1ySjGf83sOa_snpYNZs-0x6HvdDL_4hH4?usp=sharing

 

Powodzenia!

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".