AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2016/2017

UDZIAŁ NASZYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH W MIĘDZYPOWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW TANECZNYCH W KLECZEWIE

 

Dnia 5 czerwca zespoły "Iskierki" oraz "Show Dance" uczestniczyły w Międzypowiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Kleczewie. Młodsza grupa zaprezentowała polski taniec ludowy Krakowiak, natomiast starsza taniec nowoczesny z elementami akrobatyki. Oba zespoły zebrały gromkie brawa.

 


 

DZIEŃ DZIECKA  I SPORTU - 01.06.2017r.

 

Dnia 1 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów i przedstawienia programu dnia. Pierwszym punktem programu były zabawy sportowo – rekreacyjne. Uczniowie zostali zebrani na boisku szkolnym. Uczniowie klas IV - VI i I - III gimnazjum brali udział w  meczach: piłki nożnej oraz siatkówki. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną. Następnie starsi i młodsi uczniowie brali udział w konkurencjach: wyścigi rzędów w workach, wyścigi w parach, rzuty do celu itp. Kolejnym punktem programu były rzuty do kosza oraz bieg sztafetowy. Wielką aktracją była dla dzieci przejażdżka bryczką.  

Aby nasi sportowcy nie opadli z sił czekały na nich kanapki, napoje oraz słodkości w przygotowaniu, których pomogły mamy.  Około godziny 13 zakończyliśmy ten dzień. Wszyscy stwierdzili, że Dzień Dziecka i  Sportu był bardzo udany.


PRELEKCJA PROFILAKTYCZNA Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW Z POSTERUNKU POLICJI W ORCHOWIE - 31.05.2017r.

 

W dniu 31.05.2017 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja profilaktyczna dla uczniów klas I-VI dotycząca zagrożeń płynących z sieci. Zajęcia przeprowadzili policjanci z Posterunku Policji w Orchowie rejonu X - gminy Ostrowite starszy dzielnicowy asp. Jacek Derengowski oraz dzielnicowy st. sierż. Daniel Łagutoczkin. Prelekcja miała na celu w przystępny sposób przedstawić młodym użytkownikom jak wiele zagrożeń może czyhać na nich w Internecie: wyłudzenia, fałszowanie danych, przyjaźń z poznanymi w sieci osobami. Dzięki przystępnym filmom edukacyjnym dzieciom w odpowiedni sposób zostały przekazane te jakże ważne treści.  Podczas zajęć został bardzo szczegółowo omówiony również wątek publicznego obrażania, umieszcania nieodpowiednich treści, czy zdjęć w Internecie . Prowadzący uświadomili dzieciom, że Internet, poczta elektroniczna, serwisy społecznościowe i komunikatory są często wykorzystywane do straszenia, szantażowania, nękania lub rozsyłania kompromitujących filmików lub zdjęć innych osób. W sieci dochodzi do licznych zachowań antyspołecznych, a przede wszystkim agresywnych, w których młodzi ludzie są nie tylko ofiarami, ale coraz częściej sprawcami. 

 

 


 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY - 29.05.2017r.

 

W poniedziałek 29 maja odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Historyczny. Brali w nim udział uczniowie z klas 4 – 6 ze szkół podstawowych z Bielska, Wójcina i Jezior Wielkich. Naszą szkołę reprezentowali: - Oliwia Dulik - klasa 5 - Martyna Szparagowska- klasa 5 - Anastazja Nyga - klasa 6 Konkurs „Życie i działalność Józefa Piłsudskiego – w 150 rocznicę urodzin” polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań typu otwartego i zamkniętego. Pytania przygotował przewodniczący komisji p. Tadeusz Ciałkowski, któremu w pracy konkursowej pomagali: p. Beata Jąkalska i p. Kazimierz Konieczka. Drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Oliwia Dulik. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy historycznej.

 

 


 

 

DZIEŃ MATKI - 26.05.2017

W piątek 26 maja 2017 roku w naszych placówkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. W pierwszej części uczniowie pod kierunkiem Pań Mileny Lewandowskiej i Sylwii Kraski zaprezentowały spektakl pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wersji dwujęzycznej. W dalszej części dzieci z naszych przedszkoli i szkoły, jaki i młodzież z naszego gimnazjum. Uczniowie recytowali wiersze, oraz śpiewali piosenki. Na zakończenie wystąpiły działające w naszej szkole dwa zespoły taneczne: "Iskierki" tańczące "Krakowiaka" i "Show Dance" w tańcu nowoczesnym z elementami gimnastyki artystycznej.  Zebrane mamy z wielkim wzruszeniem słuchały swoich dzieci Pojawiały się łzy, ale nie brakowało też śmiechu. Po części artystycznej młodsze dzieci wręczyły swoim bliskim przygotowane przez siebie laurki, a starsze róże.

Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego świętowania przy pięknie zastawionym stole.

 

 


 

 

GOŚCINNY WYSTĘP NASZYCH UCZNIÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KWIECISZEWIE

 

Dnia 16.05. 2017r. uczniowie klas IV - VI naszej szkoły wystąpili gościnnie ze swoim spektaklem w Szkole Podstawowej w Kwieciszewie. Uczniowie tamtejszej szkoły  mogli obejrzeć sztukę  pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Po przybyciu na miejsce nauczycieli oraz uczniów naszych szkół serdecznie powitała  Pani Dyrektor  tamtejszej placówki.  Doskonała znajomość tekstu, choreografia, scenografia, efekty akustyczne, stroje i muzyka sprawiły, że przedstawienie wciągało i zapierało dech w piersiach. Widownia była pełna podziwu i nagrodziła grę aktorów gromkimi brawami. Po spektaklu Panie: Milena Lewandowska i Sylwia Kraska otrzymały podziękowania oraz usłyszały słowa uznania za trud włożony w przygotowanie spektaklu. Po części oficjalnej na uczniów i nauczycieli czekał słodki poczęstunek. 

 

 W przedstawieniu zagrali: Amelia Paszkiewicz, Adam Kwiatkowski,  Kinga Kuczyńska, Katarzyna Zwolińska, Aleksandra Ciabach, Aleksandra Wojciechowska, Wiktoria Grylewicz, Martyna Kuczyńska, Kacper Janas, Oskar Mazurek, Julia Przybyszewska, Amelia Nadolna, Aleksandra Kameduła, Patryk Sadowski, Oliwia Dulik, Bartosz Hartwich, Aleksandra Mazurek, Anstazja Nyga, Kacper Kamiński, Alan Matuszak.  


 

KOLEJNY SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Gminny Konkurs Plastyczny na projekt wlepki pt. „Czytając więcej widzimy wyobraźnią” - 12.05.2017r.

 

 Dnia 04.05.2017r. obyło się podsumowanie gminnego konkursu plastycznego na projekt wlepki pt. " Czytając więcej widzimy wobraźnią" organizowanego przez Bibliotekę ZSP, Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Gminy w Orchowie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu wlepki o wymiarach 12cm x12 cm. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych oraz I - III gimnazjum. Miło nam poinformować, iż w I kategorii wiekowej dwie uczennice z naszej szkoły podstawowej Katarzyna Zwolińska (VI) oraz Aleksandra Kameduła (kl. IV) zdobyły kolejno I i III miejsca. W kategorii klas gimnazjalnych na podium stanęła Tatiana Pawlenkowicz (kl. II) zajmując w tym konkursie II miejsce. Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymał Maciej Wańkowski (kl. II). W dniu 12.05. gościliśmy w naszej szkole Panią mgr Joannę Spychalską, która w imieniu organizatorów przekazała zwyciezcom nagrody i gratulacje. Opiekunem uczestników konkursu była Pani mgr Katarzyna Holak.  

 

 


GOŚCINNY WYSTĘP KOŁA TEATRALNEGO ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z KWIECISZEWA - 11.05.2017r.

 

Dnia 11. 05.2017r. gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kwieciszewie, którzy pod kierunkiem Pani Sylwii Kraski zaprezentowali uczniom naszej szkoły spektakl pt. " W świecie bajek". Tematym przedstawienia było ukazanie sytuacji jaka miałaby miejsce, gdy ze świata bajek zniknęły "czarne charaktery". Występ rozgrywał się w kilku miejscach. Akcja była dynamiczna.  Kostiumy  współgrały z charakteryzacją. Podczas gry aktorzy wcielili się w postacie: wilka, smoka wawelskiego, czarownicy, Czerwonego Kapturka, Szewczyka, Jasia i Małgosi, króla. 

 

 

 

 

 

 

  

I MIEJSCE  NASZYCH UCZNIÓW W ZAWODACH SPORTOWYCH W ORCHOWIE - 11.05.2017r.


Dnia 11.05.2016r. uczniowie klas IV - VI naszej szkoły brali udział w  Gminnych Zawdach Sportowych  w Piłce Ręcznej do lat 13 w Orchowie. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn.W rozgrywkach tych chłopcy z naszej szkoły: Kacper Dobski, Adam Kwiatkowski i Bartosz Łukasiewicz podczas gry grup mieszanych wspólnie z kolegami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Różanny wywalczyli w tych zawodach I miejsce. Do zawodów uczniowie przygotowywaliu się pod kierunkiem Pani Marty Burdy.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 


 

 

WYSTĘP NASZEGO ZESPOŁU TANECZNEGO PODCZAS VII POWIATOWEGO PRZEGLĄDU SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH - 10.05.2017r.

 

Dnia 10.05.2017r. uczennice z naszego zespołu tanecznego "Show Dance" brały udział w VII Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych. W przeglądzie udział wzięło 9 zespołów. Nasze uczennice zaprezentowały dwa układy taneczne przygotowane pod kierunkiem Pani Marty Burdy. Na deskach MDK zaprezentowały się kolejno: Dziecięcy Zespół Ludowy Iskierki z Kotuni, Magic Stars, Densiaki oraz Tańczące Jedyneczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy, Show Dance z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku, Street Dance z SP w Kotunii, Sorriso z Gimnazjum w Strzałkowie oraz Afera z Gimnajzum w Słupcy. W skład naszego zespółu tanecznego wchodzą: Katarzyna Zwolinska (kl. VI), Oliwia Dulik (kl. V), Anastazja Nyga (kl. VI), Aleksandra Kubacka (kl. V), Julia Przybyszewska (kl. V), Kinga Kuczynska (kl. V), Martyna Szparagowska (kl. V), Daria Deregowska (kl. V), Martyna Kuczyńska (kl. IV), Wiktoria Grylewicz (kl. IV). Dziewczęta zaprezentowały się doskonale. Usłyszały wiele słów uznania. Otrzymały także drobne upominki i dyplomy. Po wręczeniu nagród dzieci ogładały film, a opiekunowie udali się na warsztaty. 

Film oraz zdjęcia z przeglądu dostępne są na stronie internetowej ww.twojaslupca.pl oraz na profilu na facebooku https://www.facebook.com/twojaslupcatv/videos/935987839883060/

 


 

PODSUMOWANIE KONKURSÓW REKOLEKCYJNYCH I KONKURSU

NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ - 08.05.2017r.

 

Dnia 8 - ego maja odbyło się podsumowanie konkursów rekolekcyjnych oraz konkursu na kartkę wielkanocną.

W rekolekcyjnym konkursie wiedzy biblijnej  udział wzięło 4 uczestników – 2 uczniów ze szkoły podstawowej i 2 z gimnazjum.

 

I miejsce – Joanna Wierzbińska (kl. I NG)

II miejsce – Julia Paszkiewicz (kl. I NG)

III miejsce ex aequo Patryk Sadowski (kl. IV) i Amelia Nadolna (kl. VI)

 

W rekolekcyjnym konkursie plastycznym pt. "Człowiek o czystym sercu" udział wzięło 21 uczestników. 14 z klas I – III NSP oraz 7 z klas IV – VI. Konkurs podzielony został na dwie kategorie wiekowe. I tak:

 

W kategorii klas I – III

I miejsce – Ignacy Nyga (kl. II)

II miejsce – Alicja Czubachowska (kl. III)

III miejsce – Marysia Rosołek (kl. II)

 

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Anastazja Nyga (kl. VI)

II miejsce – Aleksandra Kameduła (kl. IV)

III miejsce – Dominika Kamińska (kl. IV)

 

Wyróźnienie:

 1. Kasia Zwolińska (kl. VI)

Natomiast dyplomy za udział w konkursie otrzymali:

Z klas I – III:

 1. Oliwia Byczkowska

 2. Maja Wyrębska

 3. Wiktoria Gallas

 4. Adam Wojciechowski

 5. Mateusz Kustra

 6. Karolina Kwiatkowska

 7. Wiktoria Kameduła

 8. Nikola Kaczmarek

 9. Sebastian Tomczak

 10. Julia Rosołek

 11. Antoni Nadolny

z klas IV – VI

 1. Oliwia Ciesielska

 2. Andrzej Wesołowski

 3. Bartosz Łukasiewicz

 

W rekolekcyjnym konkursie piosenki religijnej udział wzięło 5 dziewcząt.

 

I miejsce – Wiktoria Grylewicz (kl. IV)

II miejsce - ex aequo Kinga Kuczyńska i Oliwia Dulik

III miejsce - ex aequo Gabriela Sadowska i Amelia Nadolna

 

W konkursie na palmę wielkanocną udział wzięło 7 uczniów z klas I -VI, i tak:

I miejsce – Bogumiła, Aleksandra i Wiktoria Kameduła,

II miejsce – Aleksandra Kubacka i Daria Deręgowska

III miejsce ex aequo – Patrycja Łukasiewicz i Wiktoria Grylewicz

 

W konkursie plastycznym na kartkę wielkanocną udział wzięło 8 uczestników.

 

I miejsce – Patrycja Milak kl. III

II miejce ex aequo:

Bogumiła kameduła (kl, I)

Aleksandra Kameduła (kl. IV)

Aleksandra Kubacka (kl. V)

Amelia Nadolna (kl. VI)

 

 

III miejsce ex aequo:

Wiktoria Kameduła (kl. II)

Julia Przybyszewska (kl. V)

Anastazja Nyga (kl. VI)

 

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

 


 

AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

Dnia 8-ego maja o godz. 12:30 podczas apelu uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Małgorzaty Fac i Pana Jacka Kubiaka przedstawili program artystyczny pt. „Kochasz Ty dom...” . Całość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Podczas występu mogliśmy usłyszeć pięknie recytowane wiersze oraz zaśpiwane pieśni „Majowa Jutrzenko” oraz „Kochany kraj”. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć uczucia walczących o wprowadzenie reform. Przypominały ,że  ten dzień  to symbol miłości Ojczyzny, wiary i zwycięstwa. 

W akademii udział wzięli:Aleksandra Kubacka, Aleksandra Kameduła, Aleksandra Mazurek, Amelia Paszkiewicz, Dominika Kamińska, Adam Kwiatkowski, Patryk Sadowski, Martyna Kuczyńska, Maciej Szargan.Śpiew: Kasia Zwolińska, Amelka Paszkiewicz, Amelka Nadolna, Wiktoria Kameduła, Ola Kameduła, Dominika Kamińska, Oliwia Dulik, Kinga Kuczyńska, Ola Wojciechowska, Ola Ciabach. 

 WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA - 05.05.2017r.

Dnia 05.05.2017r. uczniowie naszych szkół wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Trójmiasta. Wyjazd spod szkoły miał miejsce o godzinie 5:30. W Gdańsku byliśmy około godziny 10:00. Tam zwiedziliśmy Bazylikę konkatedralnę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W  dalszej części chętni uczniowie mogli spawdzić się wchodząc na wieżę widokową. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie manufaktury słodyczy "CiuCiu" oraz obserwacja procesu produkcji słodyczy. Następnie udaliśmy się na molo w Sobocie. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą  w Aquaparku w  Redzie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonald`s. Po północy wróciliśmy z wyjazdu. Galeria

 

 

 

 

 

  

DZIEŃ OTWARTY -30.04.2017r. 

W dniu 30 kwietnia 2017r. w godzinach od 15 - tej do 18 - tej odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty.

Wszystkich przybyłych gości powitała pani Dyrektor szkoły mgr Barbara Gutkowska. Widzowie mogli obejrzeć spektakl w wersji dwujęzycznej na motywach baśni pt. "Królewna Śnieżka" w wykonaniu uczniów klas IV - VI pod kierunkiem Pań: mgr Mileny Lewandowskiej oraz mgr Sylwii Kraski.  Następnie zaprezentował się nasz szkolny zespół taneczny taneczne "Show Dance” przygotowany przez panią mgr Martę Burdę. Następnie zaprezentowali się wychowankowie przedszkola przygotowani przez Panie: Kamilę Horbińską i mgr Annę Lisiecką w balecie. 

 Po chwili uczniowie wraz z rodzicami podziwiali taniec w wykonaniu uczniów klas I -III przygotowany pod kierunkiem Pani mgr Marty Janos.   

Rodzice oraz opiekunowie spędzili czas przy kawie i pysznym domowym cieście.

Wszyscy przybyli goście mieli okazję zwiedzić szkołę oraz podziwiać prace plastyczne wykonane przez naszych uczniów pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Holak. Galeria

 


 

 

 

WYJAZD DO TEATRU BAJ POMORSKI W TORUNIU - 25.04.2017r.

 

Dnia 25 -tego kwietnia wychowankowie Niepublicznego Przedszkola i uczniowie klas I - IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej brali udział w wyjeździe do Teatru Baj Pomorski na spektakl pt. "Czerwony Kapturek". Po przyjeździe do teatru otrzymaliśmy bilety, pełni ciekawości weszliśmy do sali. Po chwili światła zgasły, a na scenę wszedł pierwszy aktor, a za nim kolejny. Efektom świetlnym towarzyszyła oprawa muzyczna, co podobało się nam, bo piosenki pomagały zrozumieć uczucia postaci, wprowadzały odpowiedni nastrój. 

Gra aktorów pełna swobody i naturalności wywołała na naszych twarzach uśmiechy, a innym razem zaskoczenie lub smutek.   W dalszej części wyjazdu dzieci zwiedziły rynek i zakupiły pierniki, z który to miasto słynie. Około godziny 16:00 wróciliśmy do szkoły w Bielsku. 

 

 


 

WIZYTA STUDIA ARTYSTYCZNEGO "MAGIK" W NASZEJ SZKOLE

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedzili aktorzy  ze Studia Artystycznego  „Magik” z Białegostoku.
 Przedstawili oni naszym uczniom spektakl edukacyjny pt. „Nie ma jak rodzina”. Aktorzy wcieli się w członków rodziny: dziadka Stanisława, tatę Ryszarda i syna Jasia, mamę Teresę i babcię. Dzieci uświadomiły sobie jak ważna jest w życiu troska o kondycję fizyczną i zdrowie. Dowiedzieli się też w jaki sposób pielęgnować relacje w rodzinie, które umacniają się dzięki wspólnym zainteresowaniom. Bohaterowie w trakcie swoich przygód spotkali mówiącego jeża oraz żółwia.
Spektakl promował nie tylko aktywność, ale i wytrwałość w osiąganiu swoich celów. Sztuka teatralna w ciekawy i zabawny sposób ukazała dzieciom jak ważne są uczucia i więzi rodzinne. Galeria

 

 

 


"OBUDŹ SIĘ ZIEMIO, PORA JUŻ WSTAĆ..." - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W dniu dzisiejszym tradycyjnie, jak co roku w naszych placówkach obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Gdy wybiła godzina 10:35 wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii przygotowanej przez wychowanków grup przedszkolnych i uczniów klasy I i III NSP. Artyści przywitali zgromadzonych radosną wiosenną piosenką. Następnie dzieci z grup przedszkolnych zaprezentowały piękny walc kwiatów. W dalszej części cała dziatwa placówki wraz z opiekunami ruszyła w barwnym korowodzie przez naszą wieś. Na koniec wszyscy otrzymali smaczny poczęstunek w postaci kiełbasek i bułek.
Dzień był bardzo udany, uczniowie zadowoleni z tak spędzonego czasu, na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.


 

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „UMIEJ BYĆ PRZYJACIELEM, ZNAJDZIESZ PRZYJACIELA" NA PODSTAWIE BAJEK IGNACEGO KRASICKIEGO 

 

Dnia 15 - tego marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowikowie już po raz trzeci odbył się  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Umiej być przyjacielem, znajdziesz przyjaciela" na podstawie bajek Ignacego Krasickiego. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego tegoż konkursu: Alicja Czubachowska, Wiktoria Dembska, Adam Wojciechowski, Katarzyna Zwolińska, Amelia Paszkiewicz, Anastazja Nyga.  W konkursie wzięło udział 5 szkół. Łącznie przystąpiło do niego 30 uczestników.

Uczniowie naszej szkoły jak zwykle zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. I tak:

w kategorii klas IV - VI nasze uczennice Katarzyna Zwolińska i Anastazja Nyga zdobyły kolejno II i III miejsca.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.  Galeria

 

 

  

APEL Z OKAZJI DNIA KOBIET

 

 

Dnia 8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Już od rana unosił się świąteczny nastrój, bo chłopcy przygotowali dla swoich pań i koleżanek słodkości i kwiaty.

Wreszcie przyszedł czas na apel przygotowany przez chłopców z gimnazjum pod okiem wychowawczyń pani Marty Burdy i pani Anny Rosołek. Uroczystość rozpoczął prowadzący Wojtek Wierzbiński, który przywitał wszystkich zgromadzonych. Później chłopcy z klas gimnazjalnych zaprezentowali nam w humorystyczny sposób jak różne mogą być oblicza kobiet. W dalszej części uczniowie pod kierunkiem Pana Jacka Kubiaka zaśpiewali solenizantkom piosenkę i tradycyjne „100 lat”, a chłopcy z VI klasy podarowali wszystkim paniom kwiatki.

W apelu wzięli udział:  Wojciech Wierzbiński, Dawid Arent, Emil Adamczewski, Aleksander Nyga, Miłosz Nowakowski, Marcin Rosiński, Patryk Kustra i Maciej Wańkowski. Galeria

 

 

 


"UMIEJ BYĆ PRZYJACIELEM, ZNAJDZIESZ PRZYJACIELA" - SZKOLNY ETAP KONKURSU RECYATORSKIEGO NA PODSTAWIE BAJEK IGNACEGO KRASICKIEGO

 

Dnia 6 - tego marca odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu recytatorskiego "Umiej być przyjacielem, znajdziesz przyjaciela". W konkursie udział wzięło 21 uczniów z klas I- VI. Zadaniem konkursowym było pamięciowe opanowanie trzech wierszy - klasy I- III oraz dwóch bajek klasy IV - VI. Jury w składzie: p.p.  Sylwia Kraska, Alicja Wawrzyniak, Anna Rosołek, Marta Janos podczas oceny brało pod uwagę następujące kryteria:

- pamięciowe opanowanie tekstu,

- dobór tekstu,

- interpretacja tekstu,

- dykcja,

- ogólny wyraz artystyczny.

 

Po wysłuchani wszystkich uczestników jury wyłoniło zwycięzców:

Z klas I -III:

I miejsce  - Alicja Czubachowska uczennica klasy III, z łączną liczbą punktów 96

II miejsce - Oliwia Byczkowska uczennica klasy I, z łączną liczbą punktów 91

III miejsce - Adam Wojciechowski uczeń klasy II, z łączną liczbą punktów 90,5

 

Wyróżnienie: Wiktoria Dembska uczennica klasy I

 

z klas IV - VI:

I miejsce - ex aequo Amelia Paszkiewicz uczennica klasy IV oraz Katarzyna Zwolińska uczennica klasy VI, które uzyskały maksymalną liczbę punktów - 100

II miejsce - Anastazja Nyga uczennica klasy VI, z łączną liczbą punktów 96,

III miejsce - Aleksandra Kameduła uczennica klasy IV, z łączną liczbą punktów 95.

 

Wyróżnienia:

Martyna Kuczyńska uczennica klasy IV

Aleksandra Kubacka uczennica klasy V

Oliwia Dulik uczennica klasy V

Aleksandra Wojciechowska uczennica klasy VI

 

 

Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym tegoż konkursu organizowanym 15 -tego marca w szkole podstawowej w Słowikowie.

 


 

Wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarnikczej - etap szkolny

 

W lutym odbył się w naszej szkole etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W konkursie udział wzięło 21 uczniów ( 17 uczniów ze szkoły podstawowej i 4 uczniów z gimnazjum).  Do etapu gminnego organizowanego 25 - ego lutego zakwalifikowali się z maksymalną liczbąpunktów:

ze szkoły podstawowej:

 1. Oliwia Dulik (klasa V)
 2. Julia Przybyszewska (klasa V)
 3. Bartosz Hartwich (klasa V)
 4. Sebastian Tomczak (klasa III)
z gimnazjum:
 1. Dawid Arent (klasa III)
 2. Wojciech Wierzbiński (klasa III)
 3. Joanna Wierzbińska (klasa I)
 4. Maciej Wańkowski (klasa II)
 

  

 

APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

 

 

Dnia 20 lutego 2017r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2016/2017.

Pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska wręczyła 1 stypendium ufundowane przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Z Edukacją w Przyszłość” w Bielsku. Otrzymała je uczennica naszego gimnazjum: Joanna Wierzbińska z kl. I.

Następnie wyróżnieni i nagrodzeni zostali uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce:


z klasy I szkoły podstawowej:


1.Oliwia Byczkowska
2. Marta Tomczak
3. Dawid Mazurek

z klasy II:

1. Weronika Kuczyńska
2. Wiktoria Gallas
3. Maja Wyrębska
4. Maria Rosołek

z klasy III

 1. Patrycja Milak
 2. Sebastian Tomczak
 3. Julia Rosołek
 4. Monika Szparagowska

z klasy IV

 1. Aleksandra Kameduła - średnia ocen 5,0 - zachowanie wzorowe 
 2. Martyna Kuczyńska - średnia ocen 4,82 - zachowanie wzorowe 
 3. Patryk Sadowski - średnia ocen 4,64 - zachowanie wzorowe 
 4. Wiktoria Grylewicz - średnia ocen 4,55 - zachowanie wzorowe 

z klasy V

 1. Oliwia Dulik – średnia ocen 5,18  - zachowanie wzorowe 
 2. Kinga Kuczyńska – średnia ocen 5,18  - zachowanie wzorowe 
 3. Martyna Szparagowska – średnia ocen 5,09  - zachowanie wzorowe 
 4. Aleksandra Kubacka - średnia ocen 4,63 -  - zachowanie bardzo dobre 
 5. Oskar Mazurek – średnia ocen 4,54 -  - zachowanie bardzo dobre
 6. Bartosz Hartwich – 4,54   - zachowanie wzorowe 

z klasy VI

 1. Katarzyna Zwolińska – średnia ocen 5,27,  - zachowanie wzorowe 
 2. Aleksandra Ciabach –  średnia ocen 4,82 -  - zachowanie wzorowe 
 3. Anastazja Nyga - średnia ocen 4,55, -   - zachowanie bardzo dobre

z klasy I NG

 1. Joanna Wierzbińska – 5,00 -  - zachowanie wzorowe 

z klasy III NG:

 1. Katarzyna Witkowska - średnia ocen - 4,64,  - zachowanie bardzo dobre
 2. Dawid Arent – średnia ocen 4,57,  - zachowanie bardzo dobre.

 

 

W dalszej części Pani Dyrektor poprosiła o wystąpienie 12 osób, które uzyskały 100% lub wzorową frekwencję. Wśród uczniów ze 100% frekwencją znaleźli się:

 

z kl. I

 1. Bogumiła Kameduła

z kl. II

 1. Adam Wojciechowski

z kl. III

 1. Julia Hartwich
 2. Monika Szparagowska
 3. Sebastian Tomczak

z kl. IV

 1. Aleksandra Kameduła

z kl. V

 1. Oliwia Dulik
 2. Kinga Kuczyńska
 3. Bartosz Hartwich

Uczniowie ze wzorową frekwencją:

z kl. IV

 1. Patryk Sadowski 
 2. Bartosz Smółka 

z kl. VI

 1. Andrzej Wesołowski 

 

Uczniowie ze wzorową frekwencją usłyszeli wiele ciepłych słów od Pani Dyrektor i otrzymali nagrody.

W końcowej części apelu wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Łowcy Talentów Jersz.

Na zakończenie tego apelu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za bardzo duże zaangażowanie w prace na rzecz naszych uczniów i życzyła im dużo zdrowia, zadowolenia oraz dalszych sukcesów w pracy. Galeria

 

 


BAL KARNAWAŁOWY - 20.02.2017r.

 

Dnia 20.02.2017r. w godzinach 10:00 - 12:00 odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci z grup przedszkolnych i klas I - III. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Salę przyozdobiły różnokolorowe serpentyny i balony oraz kolorowe światła pulsujące w rytm muzyki. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa taneczna przeplatana była wieloma ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. Podczas zabawy nie zabrakło również czasu na wykonanie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Jak wiadomo, “wszystko co dobre, szybko się kończy”. I tak około godziny 12:00 zadowolone i pełnie wrażeń dzieci wróciły do swoich sal. Opiekę nad uczniami podczas zabawy sprawowały wychowawczynie grup przedszkolnych: Pani Kamila Horbińska i Pani Anna Lisiecka, oraz wychowawczynie klas I - III panie: Barbara Byczkowska, Marta Janos i Anna Wełnitz. Galeria


DZIEŃ BABCI I DZIADKA – 20.01.2017r.

 

Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości Niepublicznego Przedszkola, Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, bowiem Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego wnuka. Dnia 20-tego stycznia gościliśmy więc w murach naszej placówki te wyjątkowe osoby. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich ciepłymi słowami. Następnie uczniowie z NSP i NG zaprezentowali piękny spektakl pt. „Tam, gdzie spadają Anioły”. Po czym odbył się krótki koncert życzeń .Dzieci  w formie wierszy i piosenek złożyły dziadkom  i babciom życzenia.  W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Po występach wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz serca wykonane metodą decoupage.

Po uroczystości Dyrekcja w imieniu wszystkich wnucząt zaprosiła Dziadków na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczęta, poprzez wiersze i piosenki, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dzień Babci i Dziadka.mp4 Galeria

 

 


 

WYCIECZKA DO PIEKARNI MARTA W INOWROCŁAWIU

Dnia 18- tego stycznia uczniowie klas I- IV brali udział w wycieczce do piekarni Marta w Inowrocławiu. Na miejscu uczniowie własnoręcznie wypiekali pierniki, ozdabiali je i uczestniczyli w degustacji. 

 


PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Dnia 04.01.2016r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu plastycznego na kartkę świąteczną. W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkoły podstawej i gimnazjum oraz 6 wychowanków przedszkola.

W grupie przedszkolnej dyplomy za udział w konkursie otrzymali:

 

Michał Wańkowski

Mateusz Małkowski

Piotrek Kolczyński

 

 

Miejsce III – Madzia Wierzbińska

Miejsce II – Lenka Tomczak

Miejsce I – Lilianna Małek

 

W szkole podstawowej dyplomy za udział w konkursie otrzymali: 

 

Marta Tomczak,

Oliwia Byczkowska,

Eliza Kustra

Patrycja Łukasiewicz

Adam Wojciechowski

Mateusz Kustra

Wiktoria Gallas

Wiktoria Kameduła

Maja Wyrębska

Wiktoria Pietrzak

Wiktoria Grylewicz

Adam Kwiatkowski

Kinga Kuczyńska

Amelia Nadolna

Anastazja Nyga.

W tej kategorii jury przyznało dwa wyróżnienia dla: Julii Soboty oraz Julii Hartwich

 

 

Miejsce III – Antoni Nadolny

Miejsce II – Izabela Krajniak

Miejsce I – Bogumiła Kameduła


 

 

Gimnazjum:

 

Liczba uczestników: 5

 

Dyplomy za udział:

Katarzyna Witkowska

Patrycja Osińska

 

Miejsce III – Emil Adamczewski

Miejsce II – Wojciech Wierzbiński

Miejsce I – Joanna Wierzbińska

 

Zwycięzcom gratulujemy, dziękujemy za tak liczny udział i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Organizatorzy


 

 

WIGILIA SZKOLNA - 21.12.2016r. 

 

 

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, uczniowie naszych szkół przygotowali montaż słowno – muzyczny, który przybliżył wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.

 

Zgodnie z tradycją byli Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie, pasterze i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane, został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.

 

Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście prezentów – każdy uczestnik uroczystości otrzymał drobny upominek, który z pewnością będzie długo przypominał o tym wyjątkowym dniu.

 

Po zakończonym spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

 

 

 

Obsada:

 

Mama- Oliwia Dulik

 

Tata- Adam Kwiatkowski

 

Dzieci: Martyna Szparagowska, Aleksandra Kubacka

 

Maryja- Kinga Kuczyńska

 

Józef-Bartek Hartwich

 

Gospodyni I – Aleksandra Ciabach

 

Gospodyni II – Aleksandra Wojciechowska

 

Gospodyni III – Amelia Nadolna

 

Archanioły: Martyna Kuczyńska, Aleksandra Kameduła, Amelia Paszkiewicz

 

Anioły: Patrycja Milak, Julka Hartwich, Julka Rosołek, Gabrysia Sadowska, Aleksandra Mazurek, Dominika Kamińska,

 

Pasterze: Kacper Kamiński, Sebastian Tomczak, Antoni Nadolny, Maciej Szargan

 

Królowie: Patryk Sadowski, Kacper Janas, Oskar Mazurek

 

 

 

Śpiew : uczennice i uczniowie z klas I – VI NSP.

 

 

 

Scenariusz: ks. Witold Zieliński

 

Reżyseria: ks. Witold Zieliński, p. Barbara Byczkowska

 

Oprawa muzyczna: ks. Witold Zieliński

 

Dekoracja: p. Barbara Byczkowska oraz uczennice i uczniowie naszych szkół: Aleksandra Ciabach, Oliwia Ciesielska, Andżelika Pliszka, Miłosz Nowakowski, Andrzej Wesołowski. GaleriaPODSUMOWANIE KONKURSU NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 

WYRÓŻNIENIA:

Gallas Wiktoria

Wojciechowski Adam

Kameduła Aleksandra

Janas Kacper

Dulik Oliwia

Przybyszewska Julia

III miejsce - Szparagowska Martyna

II miejsce - Pietrzak Wiktoria

I miejsce - Grylewicz Wiktoria 

 


 

WIECZÓR KOLĘD - SPEKTAKL PT. "TAM, GDZIE SPADAJĄ ANIOŁY" - 18.12.2016r.

 

Dnia 18.12.2016r. już po raz czwarty w świetlicy OSP w Bielsku odbył się Wieczór Kolęd połączony ze spektaklem pt. „Tam, gdzie spadają Anioły” przygotowany przez uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku.

Zgromadzonych gości przywitał chór szkolny pod batutą Pani Natalii Mikołajczak. W dalszej części wieczoru widzowie obejrzeli spektakl pt. „Tam, gdzie spadają Anioły”, w wykonaniu młodych aktorów z koła teatralnego, działającego w naszej szkole .

Spektakl, w odróżnieniu od poprzednich, które były tu wystawiane, opowiada o losach rodziny, która żyje gdzieś we współczesnej Polsce.

Jest on próbą odpowiedzi na pytanie:

Czy w dzisiejszych czasach wszechobecnych komputerów i codziennej bieganiny jest jeszcze miejsce na wiarę w Anioły, na dobroć, pomoc i tolerancję? Powieść Doroty Terakowskiej skłania do refleksji, wzrusza, a także dostarcza dobrej i niezapomnianej rozrywki. Mamy nadzieję, że podobnych uczuć dostarczył również ten spektakl.

 

W drugiej części wieczoru zgromadzeni mogli wsłuchać się w śpiew kolęd uczniów klas I – VI NSP przygotowany pod kierunkiem księdza Witolda Zielińskiego.

 

Scenariusz na podstawie książki „ Tam gdzie spadają Anioły” oraz reżyseria – p. Katarzyna Holak,

Oprawa muzyczna – p. Barbara Byczkowska.

Scenografia – p. Katarzyna Holak.

Taniec – p. Marta Burda.

Śpiew- p. Natalia Mikołajczak

Śpiew – ks. Witold Zieliński

Szczególne podziękowania autorki spektaklu składają

Pani Beacie Nadolnej i Pani Lidii Zwolińskiej ,za zaangażowanie w organizowanie strojów,

Panu Osińskiemu , Panu Tomczakowi , Państwu Dulik , Pani Kuczyńskiej za pomoc przy wykonaniu dekoracji do przedstawienia.

Wszystkim rodzicom występujących aktorów dziękujemy za cierpliwość i wsparcie podczas prób. Galeria

 


 

ALFIK HUMANISTYCZNY - WYNIKI KONKURSU 

 

Dnia 14 grudnia 2016 r. odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięło 12 uczniów z klas II - IV. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zajeli wysokie miejsca, aczkolwiek na uwagę zasługują noty zajęte przez: Weronikę Kuczyńską z kl. II, która zajęła IV miejsce w województwie, Sebastiana Tomczaka z klasy III, który zajął 34 miejsce oraz Patryka Sadowskiego z klasy IV, który uplasował się na miejscu 20. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pań: Marty Janos, Natalii Mikołajczak, Anny Rosołek. 

 

Wszystkim uczestnikom gratulujmy i życzymy dalszych sukcesów. Festiwal Piosenki Zimowej i Świątecznej w Koninie - 08.12.2016r.

W dniu dzisiejszym dwie uczennice naszej szkoły Wiktoria Grylewicz i Amelia Paszkiewicz wzięły udział w Festiwalu Piosenki Zimowej i Świątecznej organizowanym przez MDK w Koninie. Do występu uczennice przygotowała Pani Natalia Mikołajczak.

III Halowy Turniej Rekreacyjno- Sportowy
klas I-III Szkół Podstawowych w Słupcy

Dnia 01. 12.2016 r. uczniowie klas I -III naszej szkoły brali udział w III Halowym Turnieju Rekreacyjno- Sportowym odbywającym się   w hali MOSiR w Słupcy. Podczas zawodów przeprowadzone zostały 4 konkurencje tj.: „Wyścig z pałeczką sztafetową”, „Wyścig raków”, „Sadzenie ziemniaków”, „Tor przeszkód”. W tegorocznych zawodach brało udział 406 uczniów z 16 szkół podstawowych powiatu słupeckiego. W klasyfikacji końcowej nasi uczniowie zdobyli 11 miejsce.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marta Burda i Marta Janos.


PODSUMOWANIE  KONKURSU RECYTATORSKIEGO PT. "BRZECHWA DZIECIOM"

 


Dnia 30 listopada 2016 roku o godzinie 9:40 odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. " Brzechwa dzieciom". Konkurs przeznaczony był dla klas I-III NSP.  Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań uczniów literaturą , umożliwienie dzieciom zaprezentowania zdolności recytatorskich.

Jury w składzie pani Alicja Wawrzyniak, pani Marta Janos, pani Mirosława Mikołajczak - Pankowska i pani Barbara Byczkowska oceniały recytatorów w następujących kryteriach:

- pamięciowe opanowania tekstu

-wymowa i intonacja

- interpretacja

-dobór repertuaru

- wrażenie artystyczne.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów z klas I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

 

 

 

 

I miejsce zajął Adam Wojciechowski

II miejsce zajęła Patrycja Milak

III miejsce zajęły: Oliwia Byczkowska, Wiktoria Gallas i Wiktoria Kameduła. 

 

W konkursie udział wzięli: Dembska Wiktoria, Kameduła Bogumiła, Tomczak Marta, Nyga Ignacy, Czubachowska Alicja, Hartwich Julia. 

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach. Konkurs zorganizowały pani Marta Janos, pani Barbara Byczkowska i pani Natalia Mikołajczak. Galeria


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA - 25.11.2016r. 

Dnia 25 listopada uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj „przepowiadania przyszłości". Organizatorzy wprowadzili zebranych w tematykę obchodów Andrzejek. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wielu wróżbom. Nie zabrakło oczywiście wróżenia z wosku, czy też przepowiedni dotyczących przyszłego zawodu. Przez cały czas uczniowie naszej szkoły bawili się w rytm skocznej muzyki. Opiekę nad uczniami podczas zabawy sprawowały panie: Milena Lewandowska, Marta Janos, Barbara Szafrańska, Mirosława Mikołajczak - Pankowska, Barbara Byczkowska.


 
WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W GNIEŹNIE - 23.11.2016r. 
Dnia 23. 11. 2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali poszczególne etapy produkcji m.in. rozgrzewanie szkła nad palnikiem oraz wydmuchiwanie baniek ustami, czy srebrzenie. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję również obejrzeć i zakupić gotowe ozdoby choinkowe znajdujące się w sklepie.
Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem. Galeria 

 

 

 


WYJAZD NA BASEN DO GNIEZNA - 19.11.2016r. 

W dniu 19.11.2016r. odbył się wyjazd na basen do Gniezna, w którym wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły. Po aktywnie spędzonym czasie, wszyscy udaliśmy się na wspólny posiłek do restauracji McDonald`s. Nieco zmęczeni, ale w dobrych humorach wszyscy wrócili do swoich domów. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Milena Lewandowska i Mirosława Mikołajczak - Pankowska.

 

 


 

KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO „Złota Żabka „ i „Złota Żaba”


W dniu 16 listopada 2016 roku został przeprowadzony kolejny konkurs sprawdzający wiedzę uczniów z języka polskiego. XXVI Konkurs dla Uczniów Gimnazjów „ Złota Żaba” został równolegle przeprowadzony dla Uczniów Szkół Podstawowych pod nazwą „ Złota Żabka”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS i Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Celem konkursu nie jest jedynie proste sprawdzenie wiedzy. Przed uczniem stawiane są zadania wymagające logicznego , niestereotypowego myślenia i umiejętności szukania niebanalnych rozwiązań. W naszej szkole został przeprowadzony pierwszy etap konkursu, prace zostaną sprawdzone przez panie polonistki i wysłane do 30 listopada do organizatorów. Bardzo dziękujemy ,że zechcieliście podjąć trud zmierzenia się z niełatwymi pytaniami.

Konkurs przeprowadziły pani Sylwia Kraska i pani Anna Rosołek.

Galeria


 

 

 KONKURS RECYTATORSKI


Dnia 15 listopada 2016roku o godzinie 9:00 odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „ OJCZYZNA , RODZINA – WARTOŚCI NAJWYŻSZE”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań uczniów literaturą patriotyczną , umożliwienie dzieciom zaprezentowania zdolności recytatorskich oraz przybliżenie uczniom najwyższych wartości tj. rodzina, dom ojczyzna.

Jury w składzie pani Alicja Wawrzyniak, pani Anna Rosołek i pani Sylwia Kraska oceniały recytatorów w następujących kryteriach:

- stopień pamięciowego opanowania tekstu

- poprawność i płynność recytacji

- ekspresja słowa w interpretacji tekstu

-ogólne wrażenie artystyczne

W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klas IV-VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej i 6 z Niepublicznego Gimnazjum.

W kategorii klas IV – VI

I miejsce zajęła Amelia Paszkiewicz

II miejsce zajęła Katarzyna Zwolińska

III miejsce zajął Patryk Sadowski

 

W kategorii klas I-III gimnazjum

I miejsce zajęła Joanna Wierzbińska

II miejsce zajął Dawid Arent

III miejsce zajęła Julia Paszkiewicz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach. Konkurs zorganizowały pani Sylwia Kraska i pani Anna Rosołek. Galeria

 


 

PODSUMOWANIE RELIGIJNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

PT. „NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC” -14.11.2016r.

 

Dnia 14.11.2016r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejszy różaniec”. Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów różańców z dowolnego materiału. Do 7 listopada uczniowie klas I - VI NSP mogli przynosić wykonane przez siebie prace.  Na konkurs wpłynęło 20 prac. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych:

kategoria I – klasy I – III – wpłynęło 14 prac

kategoria II – klasy IV – VI – wpłynęło 6 prac

 

Po obradach Komisja wyłoniła zwycięzców obu kategorii, i tak:

 

w kategorii I (klas I - III)

 

III miejsce wspólny różaniec –Bogusia Kameduła kl. I, Aleksandra Kameduła kl. IV

- II miejsce – Eliza Kustra kl. I

- I miejsce – Wiktoria Kameduła kl. I

 

Dyplomy za udział w konkursie w tej kategorii wiekowej otrzymali:

 

z kl. I

 

 1. Oliwia Byczkowska

 2. Wiktoria Dembska

 3. Patrycja Łukasiewicz

 4. Julia Sobota

 5. Marta Tomczak

 

z kl. II

 1. Wiktoria Gallas

 2. Izabela Krajniak

 3. Ignacy Nyga

 4. Wiktoria Pietrzak

 5. Maja Wyrębska

 

z kl. III

 1. Antoni Nadolny

 

 

w kategorii II (klas IV – VI)

 

 III miejsce – Daria Deręgowska kl. V

- II miejsce – Bartek Łukasiewicz kl. VI

- I miejsce – Oliwia Dulik kl. V

 

Dyplomy za udział w konkursie w tej kategorii wiekowej otrzymali:

 

z kl. IV

 1. Katarzyna Błochowiak

 2. Wiktoria Grylewicz

z kl. VI

 1. Amelia Nadolna 

 Galeria 


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 13.11.2016r. 

 

Dnia 13 listopada uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku zaprezentowali program artystyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowie. Program składał się z pięknych wierszy, które zaprezentowali uczniowie klasy V oraz chwytających za serce pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. 16 listopada młodzi artyści przedstawili dany program również w naszej szkole. Do występu przygotowali ich pan Paweł Politowski oraz pani Natalia Mikołajczak.

 

 

 

 

 

 

 

 Galeria   

 Festiwal Piosenki Polskiej "Graj i Śpiewaj z Yamahą"

 

Dnia 11 listopada odbyły się eliminacje do Festiwalu Piosenki Polskiej "Graj i Śpiewaj z Yamahą" w Słupcy, w których wzięło udział ok. 60 wokalistów. Do finału zakwalifikowano 17 uczestników z Konina, Słupcy, Zagórowa, Strzałkowa, Lądka, Ostrowitem, Wilczyna, Orchowa i Bielska. Wśród osób nominowanych do finału znalazła się Wiktoria Grylewicz reprezentująca Niepubliczną Szkołę Podstawową w Bielsku. Podczas finału, który odbył się 18 listopada Wiktoria zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej 8-12 lat. Otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe. Warto zaznaczyć, że poziom tegorocznego finału był bardzo wysoki. Do festiwalu Wiktorię przygotowała pani Natalia Mikołajczak.  Galeria

 


 


DYSKOTEKA TEMATYCZNA W KLIMACIE LAT 90-TYCH - 04.11.2016r.

 

Dnia 04.11.2016r. po raz pierwszy z ramienia Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana  w naszej szkole zabawa szkolna w stylu lat 90-tych. Uczniowie przebrali się, aby swoim strojem odwzorować tamte czasy. Uczniowie najpierw prezentowali swoje stroje. Następnie zabawa obfitowała w konkurencje. Nie brakowało również dobrej muzyki. Opiekę podczas zabawy sprawowały panie: Barbara Byczkowska, Barbara Szafrańska, Mirosława Mikołajczak - Pankowska i Milena Lewandowska.

 

 

 

 

Galeria

 

 


 

XVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej „Sakrosong”

 

W piątek 28 października br., o godz. 10.00  odbył się w Wąbrzeskim Domu Kultury XVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej „Sakrosong”. W tym roku na wąbrzeskiej scenie zagościło niemal 300 uczestników z takich miejscowości, jak m.in. Jabłonowo Pom., Świecie nad Osą, Wilczyn, Jastrzębie, Bielsko, Dobrzyń nad Drwęcą, Brodnica, Dębowa Łąka oraz Wąbrzeźno. Publiczność mogła usłyszeć znane i lubiane pieśni, wśród których znalazły się m.in. „List do Boga”, „Modlitwa”, „Ave Maria”. Główne cele realizowanego corocznie muzycznego przedsięwzięcia to przede wszystkim popularyzacja wartościowych opracowań wokalnych o charakterze sakralnym, ożywienie religijnego ruchu artystycznego oraz ukazanie wartości wiary poprzez muzykę. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Bielsku reprezentowała Wiktoria Grylewicz, którą do występu przygotowała pani Natalia Mikołajczak.  

 


 

 KONKURS ORTOGRAFICZNY


26 października 2016 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Test Ortograficzny przygotowany przez Centrum Edukacji Szkolnej .Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Z naszej placówki rozwiązania tego testu podjęło się 12 uczniów z różnej grupy wiekowej.Uczniowie z klas I-III NSP rozwiązywali test z poziomu pierwszego, uczniowie z klas IV-VI otrzymali zadania z poziomu drugiego i wreszcie najstarsi z gimnazjum pracowali nad zagadnieniami z poziomu trzeciego.Każdy test skaładał się z 26 zadań zamkniętych , jednak ogromnym utrudnieniem była możliwość wystąpienia wszystkich prawidłowych odpowiedzi, bądź żadnej .Test trwał 45 minut.

W naszej szkole konkurs ten przeprowadziły panie Anna Rosołek i Sylwia Kraska.Na wyniki musimy poczekać do 16 grudnia.

 Galeria

 


 

LEKCJA SAMORZĄDOWA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM W TORUNIU - 26.10.2016r.

 

Dnia 26 października uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku przybyli na lekcję samorządową do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Podczas jej trwania zapoznali się z działalnością sejmiku, zarządu, urzędu marszałkowskiego oraz jednostek organizacyjnych. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że w sali sesyjnej zapadają najważniejsze decyzje dotyczące województwa. Uczniowie wysłuchali fanfary otwierającej sesje sejmiku i poznali symbole województwa kujawsko-pomorskiego, obejrzeli film promujący województwo oraz prezentację. Na specjalne zaproszenie wicemarszałka dra. Dariusza Kurzawy uczniowie mieli okazję zwiedzić gabinet i zapoznać się z pracą i zadaniami stojącymi przed marszałkiem. Po słodkim poczęstunku cała grupa udała się na zwiedzanie Parku Etnograficznego. Spacerkiem na Stare Miasto i pozdrowieniem Mikołaja Kopernika zakończyła się wycieczka do grodu nad Wisłą. Organizatorem wycieczki był Pan Paweł Politowski. Galeria

  

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I -21.10.2016r.

Dnia 21 października 2016r. w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość.  Tego dnia 9 uczniów klasy pierwszej zostało oficjalnie włączonych do społeczności uczniowskiej.

Byli to:

 1. Oliwia Byczkowska
 2. Bartosz Ciabach
 3. Wiktoria Dembska
 4. Bogumiła Kameduła
 5. Eliza Kustra
 6. Patrycja Łukasiewicz
 7. Dawid Mazurek
 8. Julia Sobota
 9. Tomczak Marta

 

Zanim nastąpiło uroczyste ślubowanie, dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym wykazały się swoją wiedzą o szkole. Pasowania na ucznia dokonała Pani dyrektor Barbara Gutkowska, która później wręczyła pierwszoklasistom ich pierwszy dokument, a mianowicie legitymację szkolną. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Na pamiątkę tego szczególnego dnia, pierwszoklasiści wpisali się do kroniki szkolnej. Po zakończeniu uroczystości dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek. Galeria

 

 

 

 

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 14.10.2016r.

 

Dnia 14.10.2016r. podczas apelu o godz. 10:00 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Gutkowska, która podziękowała nauczycielom za ich pracę, zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i sukcesów w tym wspaniałym zawodzie. Również  Przewodnicząca Rady Rodziców zwracając się do nauczycieli  przekazała najlepsze życzenia, a  na ręce Pani Dyrektor  złożyła drobny upominek w postaci kwiatów. Akademię zaś z tej okazji przygotowali uczniowie klasy  IV pod kierunkiem wychowawczyni Pani Mileny Lewandowskiej. Uczniowie pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Przedstawienie zawierało również elementy humorystyczne dotyczące pracy nauczyciela. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki pięknie wykonane przez uczniów klasy IV. Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom kwiaty.  Galeria

 

 


 

 XVI DZIEŃ  PAPIESKI "BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA"

 

 

Dnia 11.10.2016r. podczas apelu o godz. 11:30 w naszej szkole obchodziliśmy XVI Dzień Papieski. W tym roku z uwagi na ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia hasło przewodnie brzmiało: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

W montażu słowno – muzycznym uczniowie z Niepublicznego Gimnazjum i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku przybliżyli wszystkim historię św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Nieprzypadkowo właśnie tej postaci dotyczył występ. Jan Paweł II często mówił o tym jak ważną osobą jest dla niego św. Stanisław.

Stanisław był synem Jana i Małgorzaty. Miał starszego brata Pawła. Chłopiec już od najmłodszych lat pragnął zostać zakonnikiem. Jednakże nikt z jego bliskich nie był temu przychylny. Do 14 roku życia pobierał naukę w domu.  Następnie jego nauczycielem został Jan Biliński. Gdy chłopiec ukończył 14 lat rodzice wysłali go wraz ze starszym bratem Pawłem do Wiednia. Stanisław połączył naukę z życiem religijnym. W 1564 roku ciężko zachorował. Miał wówczas widzenie, w którym św. Barbara w towarzystwie anioła przyniosła mu Komunię Świętą. Miał też drugą wizję, w której ukazała mu się Matka Boża. Po tym widzeniu rano wstał zupełnie zdrowy. Po tych wydarzenia Stanisław w tajemnicy przed wszystkimi uciekł do Rzymu, gdzie w 1567 roku wstąpił do zakonu jezuitów. Przebywając tam Stanisław ciężko zachorował. Dnia 15 sierpnia 1558 roku w Dzień Uroczystości Matki Boskiej Wniebowziętej Stanisław zmarł. Ta, którą kochał, modlił się do Niej i całe życie Jej służył, zabrała go do nieba, gdzie pragnął być już od najmłodszych lat. Został pochowany w Rzymie, gdzie do dziś spoczywają jego relikwie.

Św. Stanisław jest dla nas wszystkich wzorem jak żyć, aby zdobyć rzeczy wyższe, do których jesteśmy powołani. Starajmy się go naśladować wypełniając przykazanie miłości Boga i bliźniego.

 

W przedstawieniu udział wzięli:

 1. Narrator w osobie papieża Jana Pawła II: - Dawid Arent

 2. rodzice Stanisława : matka: Julia Paszkiewicz, ojciec: Kacper Janas

 3. św. Stanisław Kostka: - Marcin Rosiński

 4. brat św. Stanisława- Paweł: - Maciej Wańkowski

 5. nauczyciel/opiekun św. Stanisława i jego brata Pawła: - Wojtek Wierzbiński

 6. św. Barbara: - Oliwka Dulik

 7. anioł: - Amelka Paszkiewicz

 8. Maryja: – Kinga Kuczyńska

 9. przełożony zakonu jezuitów: - Miłosz Nowakowski

 10. bracia zakonni: Kacper Kamiński, Patryk Sadowski

 11. lekarz: - Adam KwiatkowskiŚpiew:

głosy prowadzące:Katarzyna Zwolińska (kl. VI), Oliwia Dulik, Kinga Kuczyńska ( kl. V)

chór: klasy IV - VI:

kl. IV: Oliwia Cieselska, Wiktoria Grylewicz, Aleksandra Kameduła, Dominika Kamińska, Kacper Kamiński, Martyna Kuczyńska, Adam Kwiatkowski, Aleksandra Mazurek, Amelia Paszkiewicz,

kl. V: Daria Deręgowska, Oskar Mazurek, Ola Kubacka, Martyna Szparagowska

Julia Przybyszewska

kl. VI: Aleksandra Wojciechowska, Aleksandra Ciabach, Amelia Ciesielska, Amelia Nadolna, Anastazja Nyga.


Gitara: ks. Witold Zieliński

Scenariusz i reżyseria: ks. Witold Zieliński, Barbara Byczkowska   

Galeria 

 

 


 

WYJAZD DO KINA WAWRZYN W MOGILNIE - 05.10.2016r.

 

 

Dnia  05.10.2016r. uczniowie klas IV - VI wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wyjeździe do kina Wawrzyn w Mogilnie na film pt. "Sekretne życie zwierzaków domowych". Wyjazd rozpoczął się około godz. 8:45. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Milena Lewandowska, Barbara Szafrańska, Mirosława Mikołajczak - Pankowska. 

"Sekretne życie zwierzaków domowych" (ang. The Secret Life of Pets)  to amerykański film animowany  wyreżyserowany przez Chrisa Renauda i Yarrow Cheney.   Film opowiada o przygodach  grupy zwierzaków domowych.    Jest wśród nich otyła kotka, która patrzy na świat z mieszaniną znużenia i nienawiści, jest zapatrzony w swą pańcię Max i szczebiotliwa Gidget sekretnie zakochaną w przystojniaku z naprzeciwka. Pewnego dnia dokonałe życie głównego bohatera -  psa Maxa ulega zmianie, bowiem jego właścicelka przygarnia drugiego psa. Max czuje, że jego nowy współlokator zagrozi przyjaźni łączącej go z Katie. Dodatkowo nowy pies -  Duke wykorzystuje swoją fizyczną przewagę, by jak najwygodniej zadomowić się w nowym mieszkaniu. Oba psy zostają jednak wystawione na ciężką próbę, kiedy w wyniku nieszczęśliwego splotu zdarzeń zostają złapane przez hycli. Okazuje się, że aby przetrwać psy będą musiały nauczyć się współpracować. Oczywiście, gdy przyjaciele Maxa orientują się, że pies zagniął wyruszają na poszukiwania.

Pomimo wielu trudności wszystko dobrze się kończy i wszystkie zwierzęta szczęśliwie wracają do swoich domów. 


 

OGNISKO INTEGRACYJNE - 30.09.2016r. 

 

Dnia 30.09.2016r. z inicjatywy Pani mgr Mileny Lewandowskiej - opiekuna Samorządu Uczniowskiego już po raz czwarty odbyło się  ognisko integracyjne dla wszystkich uczniów naszych szkół.  Taka impreza w terenie ma na celu jeszcze bardziej zbliżyć do siebie społeczność uczniowską oraz grono nauczycieli. Tego roku uczniowie jak zawsze smażyli kiełbaski, grzanki oraz na koniec piekli ziemniaki w ognisku. Wszystkiemu towarzyszyła dobra muzyka, gry i zabawy na boisku szkolnym, co sprzyjało pozbyciu się zbędnych kalorii. Ognisko jak zawsze okazało się "strzałem w dziesiątkę". Jednakże "wszystko co dobre szybko się kończy", tak było również ze spotkaniem. Organizatorzy zapewnili jednak, że w przyszłym roku zostanie ono zorganizowane ponownie.

 Cała społeczność uczniowska chciałaby podziękować paniom opiekunkom – pani Barbarze Byczkowskiej, pani Barbarze Szafrańskiej, pani Marcie Janos i pani Mirosławie Mikołajczak - Pankowskiej  za wspólną zabawę i poświęcone popołudnie. Chcemy również podziękować Rodzicom, którzy zatroszczyli się o słodki poczęstunek dla dzieci.  

 

 

 


 

 

"PIMPUŚ SADEŁKO W KRAINIE WITAMINEK" - TEATRZYK W SZKOLE - 30.09.2016r.

 

Dnia 30.09.2016r. około godz. 12:30 gościliśmy w naszej szkole  artystów ze Studia "Magik" z Białegostoku.Przedstawili oni naszym uczniom  teatrzyk pt. „Pimpuś Sadełko w Krainie Witaminek”. Głównym bohaterem przedstawienia był Pimpuś Sadełko – chłopiec, który bardzo lubił niezdrowe odżywianie. Pewnego dnia chłopiec trafił do Krainy Witaminek. Tam poznaje sympatyczną  Witaminkę C, która próbuje przekonać go do zmiany nawyków żywieniowych. Początkowo chłopiec jest bardzo oporny na różnego rodzaju sugestie i propozycje. Z czasem zaczyna rozumieć, że zdrowie odżywiane, sport i higiena są bardzo ważne. Pimpuś zaczyna  o siebie dbać: je warzywa i owoce, ograniczając tym samym  ilość spożywanych fast foodów.

W swoim przedstawieniu aktorzy w przystępny i zabawny sposób chceli przypomieć uczniom jak ważna jest codzienna higiena oraz zdrowa dieta. 

Galeria

 

 


WYCIECZKA DO BISKUPINA NA FESTYN ARCHEOLOGICZNY - 23.09.2016r.


Dnia 23.09.2016r. uczniowie z klas II - VI udali się na wycieczkę do Biskupina.  Tegoroczny Festyn Archeologiczny w Biskupinie odbywał się pod nazwą "Biskupin Archeo-Fashion Week".  Moda sprzed tysięcy i setek lat, rekonstruowana na podstawie znalezisk historycznych, źródeł pisanych i ikonograficznych była jednym z głównych tematów tegorocznego Festynu Archeologicznego w Biskupinie. Podczas festynu uczestnicy wycieczki podziwiali ubiory naszych przodków. Uczniowie zostali zapoznani z procesem powstawania i zdobienia tkanin oraz oglądali charakterystyczne cechy strojów na poszczególnych terenach w danym okresie czasu. Dzieci mogły zobaczyć m.in. z czego była zrobiona dawna galanteria i dodatki oraz bielizna.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowali: pani Milena Lewandowska, pani Barbara Szafrańska, pan Paweł Politowski. Galeria

 

ĆWICZENIA PRAKTYCZNE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH 

 

Dnia 22 września 2016r. na terenie naszych szkół odbyły się ćwiczenia praktyczne zastępów strażackich z Bielska, Ostrowa, Słupcy, Mogilna. O zdarzeniu został również poinformowany Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego.
Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru w piwnicy, odnalezieniu osób poszkodowanych oraz ich ewakuacji. Ponadto przećwiczono wariant dostarczania wody przy pożarach z wykorzystaniem systemu przetłaczania wody. Ćwiczenia pokazały jak w sytuacjach zagrożenia doskonale potrafią współpracować ze sobą zastępy wszystkich tych służb.

Galeria

 

 

 


 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017


Dnia 1 września 2016 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  naszej szkoły odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Pani dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: mgr Anny Rosołek i mgr Natalii Mikołajczak przedstawili krótki montaż słowo – muzyczny na powitanie szkoły. .Nie obyło się bez wierszy i śpiewów. Po zakończenie oficjalnych uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami. Galeria

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".