AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2015/2016

UROCZYSTOŚĆ UKOŃCZENIA GIMNAZJUM PRZEZ UCZNIÓW KLASY III – 23.06.2016r.
Historyczne, gdyż pierwsze od momentu utworzenia naszego gimnazjum uroczyste ukończenie gimnazjum przez uczniów klasy III odbyło się 23 czerwca 2016 roku.

 

 „Do zobaczenia w dorosłym życiu, na innej drodze na innym szlaku…” słowa te były mottem, które towarzyszyło uroczystości pożegnania pierwszych absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku  .W uroczystym pożegnaniu gimnazjalistów , które odbyło się 23 czerwca 2016r. udział wzięli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, uczniowie klas młodszych i  12 uczniów kończących szkołę.  Po uroczystym przekazaniu sztandaru szkoły przez absolwentów  dla przedstawicieli klas młodszych i ślubowaniu głos zabrała wychowawczyni klasy III pani Anna Rosołek , która przywitała przybyłych gości panią prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „ Z Edukacją w przyszłość” Alicję Wawrzyniak, panią dyrektor Niepublicznego Przedszkola Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku Barbarę Gutkowską, pana wiceprezesa Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „ Z Edukacją w przyszłość” Wojciecha Wawrzyniaka, proboszcza Parafii Ostrowo księdza Witolda Zielińskiego, Przedstawicieli Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne, rodziców i uczniów.

 

Następnie głos zabrała pani dyrektor , która żegnając pierwszych absolwentów z łzą w oku, życzyła im  sukcesów w wymarzonych szkołach, odwagi w sięganiu po nowe wyzwania i szczęścia. Wreszcie uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, sporcie, pracy na rzecz szkoły i szczycącym się 100 procentową frekwencją  zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Rodzice naszych absolwentów odebrali z rąk pani dyrektor i pani prezes listy gratulacyjne i podziękowania.

 

Wreszcie głos zabrali sami absolwenci „Nadeszła właśnie chwila , kiedy przyszło nam się pożegnać .Dla nas absolwentów jest to moment ważny i szczególny , we wrześniu nas już tutaj z Wami nie będzie. Dla nas wszystkich lata spędzone w murach tej szkoły były kolejnym etapem w życiu, okresem ciężkiej pracy, czasem porażek, ale i sukcesów. Dziś dziękujemy za poświęconą nam uwagę i wsparcie . Dziękujemy za wskazywanie właściwych dróg, podtrzymywanie nas na duchu a przede wszystkim za mobilizowanie nas do pracy , którą niekiedy traktowaliśmy tylko jak konieczność.”

 

Trzecioklasiści czule żegnali się ze swoją szkołą nie tylko wierszem , ale również piękną piosenką , która trafiła do każdego serca, bo była prawdziwa i szczera.Okazało się ,że przygotowania do tej ostatniej uroczystości pozwoliły stworzyć niesamowity zespół stworzony z uczniów i nauczycieli wspólnie grających i śpiewających.

 

Również uczniowie klas I i II gimnazjum pożegnali swoich starszych kolegów w montażu słowno-muzycznym przygotowanym pod czujnym okiem wychowawczyni pani Marty Burdy.

 

Ostatnim punktem programu była przemowa wychowawczyni, która mówiła o nadziei , wierze we własne siły i w możliwości drugiego człowieka oraz szacunku , którego trzeba się nauczyć.

 

Były kwiaty , ciepłe słowa i pełne łez oczy.

 

Życzymy Wam kochani udanego startu do nowych szkół. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się wstecz, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.

 

Do zobaczenia w dorosłym życiu, na innej drodze, na innym szlaku…. Galeria

 

 


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY – 21.06.2016r.

 

21 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Konkurs został przeprowadzony w maju wśród uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku przez panie polonistki uczące w tej szkole.

Konkurs miał formę tekstu z lukami, obejmującego zagadnienia z zasad pisowni rz, ż, ó, u, h, ch, partykuły „nie” z innymi częściami mowy. Uczniowie na uporanie się z testem mieli 45minut.

Uczestnicy oceniani byli w 3 kategoriach wiekowych:

Klasa IV

I miejsce zajęła Martyna Szparagowska

II miejsce zajęła Kinga Kuczyńska

III miejsce zajęła Oliwia Dulik

Klasa V

I miejsce zajęła Justyna Burda

II miejsce Anastazja Nyga

III miejsce Aleksandra Wojciechowska

Klasa VI

I miejsce zajął Bartłomiej Bąk

II miejsce zajęła Joanna Wierzbińska

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

 


WYCIECZKA KLASY III DO PARKU LINOWEGO  -17.06.2016r.

Po całorocznej ciężkiej nauce uczniowie zasługują na wypoczynek. Z klasą III gimnazjum wybraliśmy formę relaksu połączoną z nutką szaleństwa, zorganizowaliśmy mianowicie spontaniczny wyjazd do inowrocławskiego parku linowego 17 czerwca.


Dojście do samego parku zajmuje niemało czasu, bo około pół godziny wędrówki po Solankach połączonej wątpliwościami, czy aby idziemy we właściwym kierunku...

W końcu udało się, otrzymali pasy zabezpieczające, kaski i nastąpił czas na szkolenie. Przed wejściem na tor każdy musiał przejść test sprawdzający opanowanie podstawowych zasad przypinania się, oznakowań lin itp. Instruktor był nieubłagany i nie raz trzeba było powtarzać test tak długo aż nie popełnili nawet najmniejszego błędu.

Zaczęli od mniejszej pętli: dwa pierwsze zadania – banalne, potem tyrolka, której co niektórzy nie mogli lub nie chcieli skończyć. Przejście po cienkiej linie na wysokości kilkunastu metrów nie było już tak banalne. Nogi drżały, ręce piekły od kurczowego trzymania się lin, czasami odzywał się ukrywany lęk wysokości, ale nie było już powrotu. Wszyscy dali radę dopingując się wzajemnie. Czas na dużą pętlę, a tu już nie było żartów. Przechodzenie po ruchomych deskach, linach, pajęczynach, wdrapywanie się po ścianie, tyrolka była już tylko odprężeniem. Po ponad godzinnej przeprawie bolały wszystkie mięśnie, byli jednak szczęśliwi. Bez wahania mogliby od razu powtórzyć cały tor :)

Czas jednak było wracać do domu. Z czystym sumieniem możemy polecić taki wyjazd każdemu. Wrażenia są niezapomniane a pokonanie własnego lęku jest tu największą nagrodą .

Pieczę nad uczniami sprawowały tego dnia panie Anna Rosołek i Marta Burda.

 


KONKURS ORTOGRAFICZNY W STRZELNIE – 14.06.2016r.

 

14 czerwca troje uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w XVII Powiatowym Konkursie Ortograficznym „ Dyktando 2016” w Strzelnie. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie gimnazjum i liceum. Każdą szkołę mogły reprezentować maksymalnie 3 osoby, u nas byli to:

Izabela Wierzbińska, Weronika Spochacz i Mikołaj Wolkiewicz

Autorem dyktanda była pani mgr Maria Basińska – emerytowany nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Strzelnie.

Opiekunem uczniów z naszej szkoły była pani Anna Rosołek

 


WYCIECZKA ROWEROWA DO PRZYJEZIERZA

 

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana wycieczka rowerowa do Przyjezierza. Pomysłodawczynią była wychowawczyni klasy III gimnazjum pani Anna Rosołek, która wraz z panią Martą Burdą i panem Pawłem Politowskim sprawowała opiekę nad gimnazjalistami.

Spod szkoły ruszyliśmy około godziny 9:00, mimo niesprzyjającej aury do celu dotarliśmy już po godzinie. Bardzo miło spędziliśmy czas na plaży przy wspólnych rozmowach , zabawach i relaksie. Był również czas na posiłek , który pozwolił nam nieco pokrzepić nadwątlone siły. Zadowoleni choć zmęczeni do szkoły wróciliśmy około godziny 13:30.

 


DZIEŃ MATKI – 25.05.2016r.W środę, 25 maja 2016 roku w naszych placówkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Przedstawienie przygotowały wszystkie dzieci z naszych przedszkoli i szkoły, jaki i młodzież z naszego gimnazjum. Uczniowie recytowali wiersze, oraz śpiewali piosenki. Zebrane mamy z wielkim wzruszeniem słuchały swoich dzieci Pojawiały się łzy, ale nie brakowało też śmiechu.

Po części artystycznej młodsze dzieci wręczyły swoim bliskim przygotowane przez siebie laurki, a starsze róże.

Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego świętowania przy pięknie zastawionym stole.

 


KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM – 17.05.2016r.

 

Dnia 17 maja o godzinie 9:00 odbył się ostatni w tym roku szkolnym etap szkolnego konkursu czytania ze zrozumieniem. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie mieli 60 minut na uporanie się z zadaniami. Test składał się z 20 poleceń, z czego 11 to zadania zamknięte i 9 zadania otwarte.

Komisja w składzie: p. Sylwia Kraska i p. Anna Rosołek wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Kategoria pierwsza – kl. IV

I miejsce –      Martyna Szparagowska

II miejsce –     Oskar Mazurek

 III miejsce –   Oliwia Dulik

Kategoria druga – kl. V

I miejsce –     Anastazja Nyga

II miejsce –  Katarzyna Zwolińska

 III miejsce –   Justyna Burda

Kategoria trzecia – kl. VI

I miejsce –      Bartłomiej Bąk

II miejsce –     Marcin Rosiński i Wiktor Wiącek                       

III miejsce –     Mateusz WojciechowskiOrganizatorzy konkursu: p. S. Kraska i p. A. Rosołek gratulują zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom życzą powodzenia w następnych konkursach.

 


 

XIX POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI W POZNANIU

 


W dniu dzisiejszym (tj. 19.04.2016r.) uczniowie klas III – VI NSP i kl. I – II NG wzięli udział  w XIX Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu. Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w wykładach, oglądali ciekawe doświadczenia. Uczestniczyli również w różnego rodzaju konkursach i eksperymentach. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Lisecka, Anna Rosołek, Marta Janos, Mirosława Mikołajczak - Pankowska, Barbara Byczkowska. Galeria

 

 

 

 

 

 

 


 

 


EGZAMIN GIMNAZJALNY

 


Teoroczni uczniowie klasy III w naszym gimnazjum byli pierwszymi, którzy pisali egzamin na koniec gimnazjum. Egzamin składał się z trzech części: I część humanistyczna (historia i WOS o godz. 9:00, język polski o godz. 11:00), II część przyrodniczo - matematyczna (biologia, chemia, fizyka, geografia w części przyrodniczej o godz. 9:00 i matematyka o godz. 11:00), część III (język angielski - poziom podstawowy o godz. 9:00, rozszerzony o 11:00). Wszystkie trzy części odbywały się kolejno w dniach:

część I - 18.04., część II - 19.04., część III - 20.04. W części I i II Komisji na sali przewodniczyła p. M. Lewandowska, w częsci III natomiast p. B. Szafrańska. Do egzaminu przystąpiło 12 uczniów: Patryk Dulik, Dominika Kantorska, Maja Kronowiecka, Kamila Kuczyńska, Łukasz Nadolny, Weronika Spochacz, Filip Spychalski, KArolina Szydłowska, Hubert Wiącek, Mikołaj Wolkiewicz, Izabela Wierzbińska, Julia Zwolińska.   Galeria


 

WIOSNA, ACH TO TY 

 


W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszych placówkach  obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Gdy wybiła godzina 11:20 wszyscy spotkaliśmy się w sali gimastycznej na uroczystej akademii przygotowanej przez wychowanków przedszkola i uczniów klasy I i III NSP. Nastepnie cała dziatwa placówki wraz z opiekunami ruszyła w barwnym korowodzie przez naszą wieś. Na koniec wszyscy otrzymali smaczny poczęstunek w postaci kiełbasek i bułek.

Dzień był bardzo udany, uczniowie zadowoleni z tak spędzonego czasu, na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.

 

 

 

 

 


 

 

DZIEŃ KOBIET


8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Już od rana unosił się świąteczny nastrój, bo chłopcy przygotowali dla swoich pań i koleżanek słodkości i kwiaty.

Wreszcie przyszedł czas na apel przygotowany przez chłopców z gimnazjum pod okiem wychowawczyń pani Marty Burdy i pani Anny Rosołek. Uroczystość rozpoczęły dziewczynki z zespołu tanecznego , które pięknie się zaprezentowały . Później wysłuchaliśmy życzeń i śmialiśmy się do łez z kabaretu traktującego o miłości kobiet do zakupów .Najważniejszym punktem programu był występ Emila Adamczewskiego, który wcielił się w rolę Edyty Górniak i zaśpiewał piosenkę pt. „ Jestem kobietą”. Na koniec gimnazjaliści zaśpiewali „100 lat” a chłopcy z VI klasy podarowali wszystkim paniom kwiatki.

W apelu wzięli udział: Mikołaj Wolkiewicz, Patryk Dulik, Bartłomiej Bąk, Wojciech Wierzbiński, Dawid Arent, Emil Adamczewski, Aleksander Nyga, Miłosz Nowakowski i Maciej Wańkowski. Galeria

 


 

 

POSUMOWANIE KONKURSÓW REKOLEKCYJNYCH

 

Dnia 09.03.2016r. w sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący zorganizowane podczas tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych konkursy: plastyczny i wiedzy biblijnej. W konkursie plastycznym wzięło udział 8 wychowanków przedszkola oraz 26 uczniów klas I – V NSP. Spośród wszystkich pracy jury wyłoniło najlepsze, i tak:

 

I miejsce – Amelia Nadolna (kl. V)

II miejsce – Wiktoria Kameduła (kl. I)

III miejsce – Anastazja Nyga (kl. V)

 

Wyróżnienia:

Karolina Kwiatkowska (kl. I), Adam Kwiatkowski (kl. III)

 

 

Oprócz zwycięzców w konkursie udział wzięli:

Magdalena Wierzbińska, Karolina Gallas, Nikola Kamińska, Daria Spochacz, Julia Sobota, Bogumiła Kameduła, Marta Tomczak, Patrycja Łukasiewicz, Mateusz Kamiński, Mateusz Kustra, Ignacy Nyga, Wiktoria Gallas, Weronika Kuczyńska, Izabela Krajniak, Wiktoria Pietrzak, Maja Wyrębska, Paulinio Pina Ribeiro, Adam Wojciechowski, Julia Rosołek, Maria Rosołek, Julia Hartwich, Gabriela Sadowska, Dominika Kamińska, Martyna Kuczyńska, Patryk Sadowski, Aleksandra Mazurek, Aleksandra Kameduła, Bartosz Łukasiewicz, Andrzej Wesołowski.

 

W konkursie wiedzy biblijnej udział wzięło 2 uczniów klasy III NSP i 2 uczennice klasy III NG.

I tak:

I miejsce – Izabela Wierzbińska (kl. III NG)

II miejsce – Dominika Kantorska (kl. III NG)

III miejsce ex aequo Aleksandra Kameduła, Patryk Sadowski (kl. III NSP)

 

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy za udział oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

Organizatorzy

 

 


 

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 

 

W dniach 29.02. - 02.03. odbyły się w naszych placówkach Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Hasło przewodnie tegorocznych dni było nawiązaniem do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia. Były to słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Łukasza; „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. Ćwiczeniom duchowym przewodzili: zaproszony na te dni ksiądz rekolekcjonista Mariusz Koronowski – proboszcz Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Orchowie oraz ks. Witold Zieliński – proboszcz Parafii pw. NSPJ w Ostrowie Mogileńskim, a zarazem nasz katecheta.

Pierwszego i drugiego dnia rekolekcji uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej części wychowankowie NP oraz uczniowie klas I – IV NSP uczestniczyli w ewangelizacji prowadzonej przez księdza Zielińskiego, a starsi uczniowie z klas V- VI NSP oraz I – III NG brali udział w naukach rekolekcyjnych prowadzonych przez księdza Koronowskiego. W drugiej części młodsi uczniowie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych prowadzonych przez ks. Mariusza, a starsi w ewangelizacji, której przewodniczył ks. Witold. Zarówno podczas ewangelizacji, jak i nauk rekolekcyjnych uczniowie śpiewali piosenki oraz wsłuchiwali się w kierowane do nich słowa z Pisma Świętego.


Trzeci dzień rekolekcji był dniem, w którym odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III NSP. W tym dniu uczniowie mieli również okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Podsumowaniem rekolekcyjnych rozważań była Msza św. 

 


 

CYRK „OBIMBOLAIDO”

 

 

 

25 lutego zawitał do nas cyrk „Obimbolaido”. Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów, nie wyłączając gimnazjalistów. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowanego psa ,węża , magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne z obręczami. Dzieci były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy. To było naprawdę niesamowite przeżycie!

  


PODSUMOWANIE I  PÓŁROCZA - CD.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE


Dnia 19.02.2016r. odbyła się druga część apelu podsumowującego I półrocze roku szkolnego 2015/2016, w szczegółności osiągnięcia sportowe naszych uczniów.

Za szczegółne osiągnięcia sportowe i reprezentowanie naszych szkół w gminie, powiecie, województwie i regionie w I półroczu r.szk. 2015/2016 pani dyrektor Barbara Gutkowska wręczyła dyplomy i nagrody następującym uczniom:


         Izabeli Wierzbińskiej - uczennicy kl. III Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku

         Tatianie Pawlenkowicz - uczennicy kl. I Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku

za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego Gimnazjów w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt w Koszutach oraz za zajęcie  IV miejsca w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt w Kłodawie.


          Bartłomiejowi Bąkowi - uczniowi kl. VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

          Mateuszowi Wojciechowskiemu - uczniowi kl. VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

          Norbertowi Milakowi - uczniowi kl. VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

          Patrykowi Kustrze - uczniowi kl. VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

          Wiktorowi Wiąckowi - uczniowi kl. VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

          Marcinowi Rosińskiemu - uczniowi kl. V Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

          Bartłomiejowi Łukasiewiczowi - uczniowi kl. V Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

          Kacprowi Dobskiemu - uczniowi kl. V Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Gminy Orchowo w Piłce Ręcznej Chłopców oraz za zajęcie VI miejsca

w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego Szkół \Podstawowych w Piłce Ręcznej Chłopców.


          Mikołajowi Wolkiewiczowi - uczniowi kl. III Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku

          Łukaszowi Nadolnemu - uczniowi kl. III Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku

          Patrykowi Dulikowi - uczniowi kl. III Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku

          Hubertowi Wiąckowi - uczniowi kl. III Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku

          Emilowi Adamczewskiemu - uczniowi kl. II Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku

          Dawidowi Arentowi - uczniowi kl. II Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku

          Wojciechowi Wierzbińskiemu - uczniowi kl. II Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku

          Maciejowi Wańkowskiemu - uczniowi kl. I Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku

          Aleksandrowi Nydze - uczniowi kl. I Niepublicznego Gimnazjum, w Bielsku

za udział w Mistrzostwach Gimnazjów Powiatu Słupeckiego w Piłce Ręcznej Chłopców w Kowalewie.

 

           Joannie Wierzbińskiej - uczennicy kl. VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

           Julii Paszkiewicz - uczennicy kl. VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

           Martynie Łyk - uczennicy kl. VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

           Aleksandrze Wojciechowskiej - uczennicy kl. VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

           Aleksandrze Wojciechowskiej - uczennicy kl. V Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

           Anastazji Nydze - uczennicy kl. V Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

           Aleksandrze Ciabach - uczennicy kl. V Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku

za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Gminy Orchowo w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

 

 

Następnie pani dyrektor oddała głos pani Milenie Lewandowskiej i pani Mirosławie Mikołąjczak-Pankowskiej, które podsumowały konkurs plastyczny na "Najładniejszą kartkę walentynkową".

 

Konkurs ten przeprowadzony był w dwóch kategoriach: dla uczniów klas I-III oraz dla uczniów klas IV-VI. Format pracy oraz technika wykonania była dowolna. Łącznie w konkursie wzięło udział 23 uczestników. 

 

 

 

W pierwszej kategorii zostały wyróżnoione następujące osoby:

 

I miejsce - Julia Hartwich z kl. II

 

II miejsce - Katarzyna Błochowiak z kl. III

 

III miejsce -  dwie uczennice: Aleksandra Mazurek z kl. III oraz Wiktoria Kameduła z kl. I

 

W drugiej kategorii osoby nagrodzone to:

 

I miejsce - Kinga Kuczyńska z kl. IV

 

II miejsce - Katarzyna Zwolińska z kl. V

 

III miejsce podobnie jak w pierwszej kategorii zajęły dwie uczennice:  Oliwia Dulik z kl. IV oraz Anastazja Nyga z kl. V

 

Osobom, które znalazły się na podium konkursowym pani dyrektor wręczyła wiklinowe serduszka oraz pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek.

 

 

 

Z kolei głos zabrały panie Marta Burda i Pani Natalia Mikołajczak, które wraz z panią Rosołek były organizatorami konkursu plastycznego na "Najładniejszą maskę karnawałową". Poinformowały zebranych o wynikach tego konkursu.

 

 

 

Na zakończenie apelu głos zabrała pani wicedyrektor Alicja Wawrzyniak, która poinformowała zebranych o możliwości wzięcia udziału w występie cyrku z Ukrainy dnia 25 lutego 2016r. oraz o wyjeździe do Poznania na Festiwal Nauki i Sztuki, który odbywać się będzie na Uniwersytecie Przyrodniczym 19 kwietnia 2016r. Koszt wstępu na cyrk - 4zł, a wyjazdu na festiwal - 5zł.

Na tym apel zakończono. 

FOTOGRAF W SZKOLE


Dnia 15.02.2016r. do naszej szkoły przybył fotograf z firmy "MAWI" z Konina. Uczniowie szkoły podstawowej, przedszkola i gimnazjum mieli mozliwość wykonania sobie różnych zdjęć: klasowych, na legitymację, grupowych, portretów, albumów pamiątkowych, kalendarzy i innych.

 


 

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA

 


Dnia 10 lutego 2016r. odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2015/2016.

Pani dyrektor mgr Barbara Gutkowska wręczyła 2 stypendia ufundowane przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Z Edukacją w Przyszłość” w Bielsku. Otrzymały je dwie uczennice naszego gimnazjum: Izabela Wierzbińska z kl. III i Tatiana Pawlenkowicz z kl. I.

Następnie wyróżnieni i nagrodzeni zostali uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce:

z klasy I szkoły podstawowej:

 1. Wiktoria Gallas
 2. Weronika Kuczyńska
 3. Maja Wyrębska

z klasy II

 1. Patrycja Milak
 2. Sebastian Tomczak
 3. Julia Rosołek
 4. Monika Szparagowska
 5. Krzysztof Paczkowski (edukacja matematyczna)
 6. Antoni Nadolny (j. angielski)

z klasy III

 1. Aleksandra Kameduła
 2. Martyna Kuczyńska
 3. Patryk Sadowski

z klasy IV

 1. Oliwia Dulik – 5,27
 2. Kinga Kuczyńska – 5,27
 3. Martyna Szparagowska – 5,18
 4. Oskar Mazurek – 4,9
 5. Bartosz Hartwich – 4,63

z klasy V

 1. Katarzyna Zwolińska – 5,27
 2. Anastazja Nyga - 4,82
 3. Aleksandra Ciabach – 4,82
 4. Justyna Burda – 4,73
 5. Amelia Nadolna – 4,55

z klasy VI

 1. Bartłomiej Bąk – 5,72
 2. Joanna Wierzbińska – 5,18
 3. Mateusz Wojciechowski – 4,9
 4. Miłosz Deręgowski – 4,7

z klasy I gimnazjum:

 1. Tatiana Pawlenkowicz – 4,78
 2. Aleksander Nyga – 4,53

z klasy II

 1. Dawid Arent – 4,66

z klasy III

 1. Izabela Wierzbińska – 5,14

 

Z kolei pani dyrektor poprosiła o wystąpienie 15 osób, które uzyskały 100% frekwencję. Wśród tych uczniów znaleźli się:

z kl. I

 1. Wiktoria Kameduła
 2. Kinga Krzywińska
 3. Ignacy Nyga
 4. Adam Wojciechowski

z kl. II

 1. Jakub Gawalski

z kl. III

 1. Aleksandra Kameduła

z kl. IV

 1. Oliwia Dulik
 2. Kinga Kuczyńska

z kl. V

 1. Aleksandra Ciabach
 2. Bartosz Łukasiewicz
 3. Anastazja Nyga
 4. Aleksandra Wojciechowska

z kl. I gimnazjum

 1. Aleksander Nyga

z kl. III gimnazjum

 1. Patryk Dulik
 2. Kamila Kuczyńska

Na szczególną pochwałę i podziw zasługuje uczeń III klasy gimnazjum Patryk Dulik, który może się pochwalić 100 % frekwencją przez 9 lat (całą szkołę podstawową i gimnazjum).

Uczniowie ze wzorową frekwencją usłyszeli wiele ciepłych słów od pani dyrektor i otrzymali nagrody.

Na tym apelu pani dyrektor Barbara Gutkowska wręczyła kwiaty pani Natalii Mikołajczak, która w ostatnim czasie uzyskała tytuł „magistra”.

Następnie wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy brali udział w szkolnym etapie konkursu recytatorskiego „Dla dzieci z księdzem Janem Twardowskim” oraz uczniom, którzy brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Łowcy Talentów Jersz.

Na zakończenie tego apelu pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za bardzo duże zaangażowanie w prace na rzecz naszych uczniów i życzyła im dużo zdrowia, zadowolenia oraz dalszych sukcesów w pracy.

Pani Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Z Edukacją w Przyszłość” w Bielsku pani Alicja Wawrzyniak na koniec podziękowała pani dyrektor za bardzo dobre zarządzanie naszymi placówkami oświatowymi i stwarzanie jak najlepszych warunków do pracy i nauki.

 

 


 

GOŚCINNY WYSTĘP NASZYCH UCZNIÓW Z KOŁA TEATRALNEGO

W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM W ORCHOWIE

 

            Dnia 04.02.2016r. uczniowie biorący udział w zajęciach koła teatralnego  z NSP  i NG w Bielsku wystąpili gościnnie ze swoim spektaklem w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Orchowie. Uczniowie z ZSP w Orchowie  mogli obejrzeć sztukę teatralną pt. „Kopciuszek”. Po przybyciu na miejsce panią dyrektor, nauczycieli oraz uczniów naszych szkół serdecznie powitała  wicedyrektor tamtejszych placówek Pani  mgr Joanna Chalińska. Doskonała znajomość tekstu, choreografia, scenografia, efekty akustyczne, stroje i muzyka sprawiły, że przedstawienie wciągało i zapierało dech w piersiach. Widownia była pełna podziwu i nagrodziła grę aktorów gromkimi brawami. Na zakończenie nauczyciel ZSP Pani mgr  Janina Nowak złożyła serdeczne podziękowania Pani mgr Barbarze Gutkowskiej Dyrektor NSP i NG w Bielsku oraz nauczycielom i uczniom za trud włożony w przygotowanie spektaklu oraz wręczyła im słodki upominek.

 

 W przedstawieniu zagrali: Julia Zwolińska, Kinga Kuczyńska, Katarzyna Zwolińska, Aleksandra Ciabach, Aleksandra Wojciechowska, Julia Paszkiewicz, Joanna Wierzbińska, Justyna Burda, Daria Deręgowska, Oliwia Dulik, Anastazja Nyga, Amelia Nadolna, Bartłomiej Bąk, Mateusz Wojciechowski i Marcin Rosiński.

 


 

WYJAZD NA TERMY MALTAŃSKIE DO POZNANIA

 

W dniu 28.01.2016r. odbyła się wycieczka na Maltańskie Termy do Poznania. Wyjazd ten odbył się w drugim tygodniu ferii. Brały w nim udział 22 osoby z klas od III szkoły podstawowej do III gimnazjum. Wycieczka trwała od 8:30 do 16:00. Dzieci i młodzież przebywała na termach przez 3 h. W czasie tych godzin mogli korzystać z całego kompleksu termalnego np. z zjeżdżalni, basenów itp. Opiekunami tej wycieczki była Pani Anna Rosołek i Pani Marta Burda. 

 


 

 

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA - 15.01.2016r.  Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to Święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W Niepublicznym Przedszkolu, Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 15 stycznia w naszych placówkach miały miejsce uroczystości z okazji ich święta. W pierwszej części głos zabrała Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która powitała licznie zgromadzonych gości. Następnie uczniowie z NSP i NG zaprezentowali piękny spektakl pt. „Kopciuszek”. W dalszej części dzieci i młodzież recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała.

Po występach wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz serca wykonane metodą decoupage.

Po uroczystości Dyrekcja w imieniu wszystkich wnucząt zaprosiła Dziadków na słodki poczęstunek.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczęta, poprzez wiersz i piosenki, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. 

 

 


 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA

„NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”


            Dnia 21 grudnia 2015r. odbył się w naszej szkole finał świątecznego konkursu na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”.

Zadaniem uczniów było  zaprojektowanie własnej kartki w dowolnym formacie i formie plastycznej. W konkursie wzięli udział wychowankowie przedszkola, uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna.

Jury brało pod uwagę estetykę wykonania, ciekawość pomysłu.

Z 19  kartek i kart z 4 kategorii wiekowych  wybrane zostały  najlepsze i najbardziej wyjątkowe.


Laureatkami w grupie przedszkolnej zostały:


I miejsce ex aequo  – Bogusia Kameduła oraz Madzia Wierzbińska

Zwycięzcy z klas I – III

I miejsce – Wiktoria Gallas

II miejsce – Wiktoria Kameduła

III miejsce – Ignacy Nyga

 

Wyróżnienia:

Maja Wyrębska, Karolina Kwiatkowska, Kinga Krzywińska, Izabela Krajniak, Antoni Nadolny, Aleksandra Kameduła, Dominika Kamińska.

 

Laureaci z klas IV – VI:

I miejsce – Joanna Wierzbińska

II miejsce – Amelia Nadolna

III miejsce Anastazja Nyga

 

Zwycięzcy wśród młodzieży gimnazjalnej:


I miejsce ex aequo  – Izabela Wierzbińska i Patrycja Osińska

II miejsce – Wojciech Wierzbiński

 

 

Zwycięzcom gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczniom, którzy chętnie wzięli udział w naszym konkursie.

 


 

WIGILIA SZKOLNA – 21.12.2015r.Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, uczniowie naszych szkół przygotowali montaż słowno – muzyczny, który przybliżył wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Zgodnie z tradycją byli Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię, pasterze. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane, został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.

Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście prezentów – każdy uczestnik uroczystości otrzymał drobny upominek, który z pewnością będzie długo przypominał o tym wyjątkowym dniu.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Serdeczne podziękowania kierujemy do uczniów, za ich zaangażowanie, piękną grę aktorską, pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz podkładów muzycznych. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za umożliwianie wykonywania prób.

 

 

Obsada:

 

Amelka Nadolna - Narrator

 

Anastazja Nyga - Komentator

 

Bartłomiej Bąk - Józef

 

Joanna Wierzbińska - Maryja

 

Mateusz Wojciechowski – Herod

 

Norbert Milak - Żołnierz

 

Oliwia Dulik - Anioł

 

Kinga Kuczyńska - Anioł

 

Martyna Kuczyńska - Anioł

 

Aleksandra Wojciechowska- Anioł

 

Aleksandra Mazurek - Anioł

 

Amelia Paszkiewicz – Gospodyni

 

Julia Paszkiewicz - – Gospodyni

 

Aleksandra Kameduła - – Gospodyni

 

Adam Kwiatkowski – Pasterz/ Król

 

Maciej Szargan - Pasterz

 

Patryk Sadowski - Pasterz

 

Kacper Kamiński - Pasterz

 

Bartek Hartwich - Pasterz

 

Alan Matuszak - Pasterz

 

Marcin Rosiński – Pasterz

 

Oskar Mazurek - Pasterz

 

Wiktor Wiącek - Żołnierz

 

Dawid Arent - Żołnierz

 

Wojciech Wierzbiński - Żołnierz

 

Dominika Kamińska - Król

 

Aleksander Nyga – Król

 

Maciej Wańkowski - Diabeł

 

 

 

Śpiew : uczennice NG: Julia Zwolińska, Maja Kronowiecka, Weronika Spochacz oraz uczennice i uczniowie NSP: Oliwia Dulik, Kinga Kuczyńska, Katarzyna Zwolińska, Miłosz Deręgowski, Katarzyna Błochowiak, Klaudia Kubiak. 


 

 

Organizatorzy

 


 

WIECZÓR KOLĘD

 

 

 


W świetlicy wiejskiej w Bielsku 20 grudnia odbył się "Wieczór Kolęd". Było to świąteczne spotkanie mieszkańców zorganizowane przez dyrekcję Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bielsku i prowadzące placówkę Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe w Bielsku.

 

 

 

Już po raz trzeci mieszkańcy mogli obejrzeć sztukę teatralną wystawioną przez uczniów szkoły. W tym  roku był to Kopciuszek. Aktorzy wystąpili w oryginalnych strojach, których część została zakupiona w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Część uszyli rodzice dzieci grających w spektaklu. Przedstawienie przyjęte zostało oklaskami przez szczelnie wypełnioną mieszkańcami salę świetlicy. Dyrektor szkoły Barbara Gutkowska i prezes stowarzyszenia Alicja Wawrzyniak nagrodziły młodych aktorów słodkimi upominkami. W przedstawieniu zagrali: Julia Zwolińska, Kinga Kuczyńska, Katarzyna Zwolińska, Aleksandra Ciabach, Aleksandra Wojciechowska, Julia Paszkiewicz, Joanna Wierzbińska, Justyna Burda, Daria Deręgowska, Oliwia Dulik, Anastazja Nyga, Amelia Nadolna, Bartłomiej Bąk, Mateusz Wojciechowski i Marcin Rosiński. Przedstawienie przygotowały: Barbara Byczkowska, Katarzyna Holak i Marta Burda. Kopciuszek powstał także dzięki współpracy: Piotra Barczaka, Natalii Mikołajczak, Lidii Zwolińskiej, Małgorzaty Dulik, Elżbiety Kronowieckiej, Beaty Nadolnej, Bogumiły Wojciechowskiej, Marioli Kuczyńskiej i Aliny Szydlowskiej oraz innych rodziców i nauczycieli.

 

 

 

W drugiej części wieczoru mieszkańcy spotkali się przy kawie i słodkościach przygotowanych przez rodziców uczniów. Śpiewali także razem kolędy z zespołem. Był to zespół szczególny, bo w całości stworzony z nauczycieli pracujących w szkole. Na gitarach grali: nauczyciel nauczania zintegrowanego Barbara Byczkowska, germanista Jacek Kubiak i uczący religii ks. proboszcz z Ostrowa Witold Zieliński, na organach grał nauczyciel muzyki Piotr Barczak, a na trąbce informatyk Rafał Nowak. Obecni w świetlicy śpiewali kolędy razem z zespołem.

 

 

 

Rodzice przygotowali także świąteczne stroiki, które można było zakupić a cały dochód przeznaczony był na działalność szkoły.


 


 

MISTRZOSTWA POWIATU SŁUPECKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniu 18.12.2015r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Piłce Ręcznej chłopców. Zawody odbyły się w Kowalewie. W zawodach tych brało udział dziewięć drużyn. Nasza drużyna niestety nie wyszła z grupy, poziom był bardzo wysoki. W skład naszej drużyny wchodził Maciej Wańkowski, Mikołaj Wolkiewicz, Łukasz Nadolny, Dawid Arent, Emil Adamczewski, Patryk Dulik, Wojciech Wierzbiński.

Zespół prowadzony był przez panią Martę Burdę.

  


  

HALLOWEEN

 

 

 

Kolejny już raz w naszej szkole zorganizowana została zabawa kulturoznawcza, pt. „Halloween na wesoło”. Pomysłodawczynią zorganizowanej zabawy była pani Milena Lewandowska, nauczyciel języka angielskiego oraz samorząd Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku. Opiekę podczas zabawy, za którą serdecznie dziękujemy sprawowały panie: Barbara Szafrańska i Mirosława Mikołajczak – Pankowska. W piątkowe popołudnie od godziny 16.00 do szkoły przybyły dzieci, które wyglądały nieco inaczej niż podczas zajęć lekcyjnych. Były bowiem przebrane tak, jak robią to dzieci w ich wieku w Anglii czy Stanach Zjednoczonych. Całej zabawie wtórowała muzyka i śmiech. Uczniowie poznali historię, specyfikę święta Halloween, które jest w Anglii, USA drugim po Bożym Narodzeniu najhuczniej obchodzonym świętem. Na koniec zabawy na uczestników czekał słodki poczęstunek. Wszystkim przybyłym na zabawę organizatorzy serdecznie dziękują. Podziękowania należą się również: Mai Kronowieckiej za przygotowanie ogłoszenia, Julii Zwolińskiej za obsługę sprzętu, Hubertowi Wiąckowi, Weronice Spochacz, Aleksandrowi Nyga oraz Patrykowi Dulikowi za przygotowanie wystroju sali na zabawę.  

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA POLSKIEGO „ PINGWIN” 

 

19 listopada 2015r o godzinie 9:00 w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs z Języka Polskiego „ Pingwin”.

 

Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6) i szkół gimnazjalnych (klasy 1-3). Pytania zawarte w testach miały zróżnicowany stopień trudności, co pozwoliło sprawdzić wiedzę każdemu uczniowi. Każdy z przygotowanych testów składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi , z których tylko jeden był prawidłowy. Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie testów.

 

Z konkursem tym zmierzyło się dwunastu uczniów z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum:

 

-z klasy V

 

-z klasy VI

 

-z klasy I gimnazjum

 

- z klasy III gimnazjum

 

Uczestnikom życzę sukcesów. Wyniki poznamy w styczniu.

 

Konkurs przeprowadziła pani Anna Rosołek

 


 

WYJAZD DO KINA NA FILM PT.”SPECTRE”


12 listopada uczniowie starszych klas naszej szkoły pojechali do Mogilna na film pt ”Spectre”. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 9:00 a zakończyła o 12:30. Pieczę nad uczestnikami wycieczki trzymały pani Marta Burda i Pani Anna Rosołek.

Spectre to kolejny film, w którym Daniel Craig wciela się w Jamesa Bonda, tajnego agenta Jej Królewskiej Mości o kryptonimie 007. Szpieg z licencją na zabijanie wpada na trop tytułowej organizacji i stara się ją zniszczyć – w starym dobrymstylu. Najnowszy kinowy Bond to świetny film akcji, w którym tak naprawdę niczego nie zabrakło. Nowy film to ukłon w stronę fanów starego Bonda osadzony we współczesnych realiach. Tak naprawdę mamy tutaj wszystko, czego po filmie z Bondem można się spodziewać. Jest i działająca na całym globie tajemnicza organizacja pociągająca za sznurki w tle, są też problemy w agencji MI6 samym Londynie. James Bond jako agent 007 z licencją na zabijanie zostaje nazwany bezpośrednio reliktem przeszłości. Zamiast agentów z czasów zimnej wojny nowe władze chcą wykorzystać drony, kamery i czujniki GPS w smartfonie. Tak naprawdę wrogiem nie jest tutaj Spectre, a cały świat nowych technologii. Przesłanie filmu jest jednoznaczne: masowa inwigilacja to zła droga i ludzkość nie powinna się na nią godzić. Film nie jest w tym względzie subtelny i to przesłanie jest nam serwowane od samego początku przez cały film. Nie ma tutaj jednak zbytniego moralizatorstwa, a scenariusz gra drugie skrzypce. Spectre to solidny filmy akcji.

 


 MISTRZOSTWA REJONU KONIŃSKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT


Dnia 02.11.2015r. druzyna dziewcząt z naszego gimnazjum w składzie: Izabela Wierzbińska z kl. III i Tatiana Pawlenkowicz z kl. I wzięły udział w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt w Kłodawie i zajęły tam IV miejsce.

 

 

  


 

 

MISTRZOSTWA POWIATU SŁUPECKIEGO W PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ CHŁOPCÓW


W dniu 29.10.2015r. odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów Powiatu Słupeckiego w Piłkę Nożną Halową Chłopców. Zawody te odbyły się w Zagórowie. W mistrzostwach tych brało udział 8 drużyn. Wśród zawodników z Bielska wzięli udział: Emil Adamczewski z kl. II gimnazjum, Dawid Arent z kl. II, Wojciech Wierzbiński z kl. II, Miłosz Nowakowski z kl. I , Aleksander Nyga z kl I , Maciej Wańkowski z kl. I.

 


 

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY - ETAP SZKOLNY

 

23 października 2015r. pięciu uczniów naszego gimnazjum przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennicę z klasy III: Dominika Kantorska i Kamila Kuczyńska oraz uczniowie klasy II: Emil Adamczewski, Dawid Arent oraz Wojciech Wierzbiński. Najlepszy wynik uzyskał Wojciech Wierzbiński, niestety suma uzyskanych punktów była zbyt mała, aby zakwalifikować się do etapu rejonowego. Wszystkim uczniom gratulujemy, dziękujemy za własny wkład pracy i zachęcamy do zgłębiania wiedzy historycznej. 

 

 

 


 

 

MISTRZOSTWA POWIATU SŁUPECKIEGO GIMNAZJÓW W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

 

W dniu 22.10.2015r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego Gimnazjów w Drużynowym Tenisie Stołowym w Koszutach. Z naszej szkoły udział brali: Tatiana Pawlenkowicz, Izabela Wierzbińska, Maciej Wańkowski oraz Emil Adamczewski. Zawody okazały się dla naszej szkoły bardzo udane, ponieważ dziewczęta uklasyfikowały się na II miejscu spośród ośmiu drużyn i tym samym dostały się na Mistrzostwa Rejonu Konińskiego, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia. Chłopcy niestety nie przeszli dalej, ale również dzielnie walczyli. Poziom zawodów okazał się bardzo wysoki, tym bardziej cieszymy się z wysokiego miejsca dziewczyn. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Opiekunem obu drużyn była pani Marta Burda.

 

 

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJDzień Edukacji Narodowej w naszej szkole to niezwykły dzień. Uczniowie wszystkich klas chcą, bowiem podziękować swoim wychowawcom i nauczycielom za edukację, pomoc i wsparcie. W Niepublicznej Szkole Podstawowej, Niepublicznym Gimnazjum i Niepublicznym Przedszkolu w Bielsku uroczystość potocznie zwana Dniem Nauczyciela obchodzona była 14.10.2015 r. w środę o godzinie 9.00. Uczniowie klasy VI: B. Bąk, M. Deręgowski, P. Kustra, M. Łyk, N. Milak, G. Nadolny, J. Paszkiewicz, M. Rosiński, G. Słowiński, W. Wiącek, J. Wierzbińska, M. Wojciechowski przygotowali część artystyczną pod kierownictwem swojej wychowawczyni pani Mileny Lewandowskiej. Występ dodatkowo ubarwiony został solowym wykonaniem piosenki pt. „Pięknie żyć” przez Miłosza Deręgowskiego oraz tańcem ‘free style’ wykonanym przez uczennice klasy III NSP: A. Kamedułę, A. Mazurek, M. Kuczyńską. D. Kamińską, A. Paszkiewicz, do którego choreografię przygotowała wychowawczyni klasy III pani Barbara Byczkowska. 

 


  

ŚLUBOWANIE


W dniu 14.10.2015r. po programie artystycznym z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku oraz pasowanie na ucznia. Z tej okazji uczniowie klasy I i II pod kierownictwem pani Marty Burdy zaprezentowali ciekawy program artystyczny, w którym pokazali,  jak radzić sobie w gimnazjum. Do ślubowania przystąpiło 5 uczniów klasy I:

- Weronika Lewandowska

- Miłosz Nowakowski

- Aleksander Nyga

- Tatiana Pawlenkowicz

- Maciej Wańkowski

Uczniowie z tej okazji otrzymali dyplom gimnazjalisty, legitymacje szkolną oraz drobny upominek ufundowany przez szkołę. 

 


 

 

AKADEMIA Z OKAZJI XV DNIA PAPIESKIEGO 

POD HASŁEM "JAN PAWEŁ II  - PATRON RODZINY"

 


Dnia 13 października 2015r. w naszych szkołach miała miejsce uroczysta akademia z okazji XV Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważna dla naszego Papieża była rodzina.

 

Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem. W montażu słowno – muzycznym uczniowie NSP i NG przybliżyli historie rodzin, które przybyły do Watykanu, aby podziękować Ojcu Świętemu za otrzymaną za pośrednictwem modlitw pomoc. Rodziny bowiem zmagały się z wieloma problemami: „krzyżem choroby dziecka”, brakiem możliwości posiadania dziecka, problemami wychowawczymi z dzieckiem. Wśród przybyłych, byli również małżonkowie, których los wystawił na próbę, bowiem małżonek został niesłusznie oskarżony i skazany na wyrok pozbawienia wolności. Wszystkie te rodziny łączyło jedno – wdzięczność za otrzymaną łaskę. Przybliżone historie pokazały nam, że jeżeli zwrócimy się w modlitwie o pomoc zawsze zostaniemy wysłuchani, wystarczy tylko być cierpliwym i wdzięcznym.

 

W przedstawieniu udział wzięli:

 

Reporterzy: Izabela Wierzbińska, Wojciech Wierzbiński

 

Osobisty fotograf Papieża: Dawid Arent

 

Rodzina I: żona: Amelia Nadolna, mąż: Miłosz Deręgowski, dziecko: Aleksandra Kameduła

 

Rodzina II: żona Katarzyna Zwolińska, mąż: Marcin Rosiński, dziecko: Patryk Sadowski

 

Rodzina III: żona: Martyna Łyk, mąż: Norbert Milak

 

Rodzina IV: żona: Julia Paszkiewicz, mąż: Mateusz Wojciechowski, dziecko: Amelia Paszkiewicz

 

Rodzina V: żona: Joanna Wierzbińska, mąż: Bartłomiej Bak, dziecko: Anastazja Nyga

 

Oprawa muzyczna:

 

Śpiew:

 

Uczennice gimnazjum : Weronika Spochacz, Julia Zwolińska, uczniowie z klas III, IV i V NSP: Błochowiak Katarzyna, Kameduła Aleksandra, Kamińska Dominika, Kamiński Kacper, Kubiak Klaudia, Kuczyńska Martyna, Kwiatkowski Adam, Mazurek Aleksandra, Paszkiewicz Amelia, Sadowski Patryk, Szargan Maciej, Deręgowska Daria, Dulik Oliwia, Kuczyńska Kinga, Nowakowska Magdalena, Kubacka Aleksandra, Szparagowska Martyna, Julia Przybyszewska Bartosz Hartwich, Alan Matuszak, Oskar Mazurek, Katarzyna Zwolińska.

 

Gitara: Witold Zieliński

 

Przygotowanie uczniów do występów: ks. Witold Zieliński, p. Barbara Byczkowska.  


  


 

WOJEWÓDZKI KONKURS BIOLOGICZNY - ETAP SZKOLNY

 

W dniu 9 października 2015r. w naszym gimnazjum odbył się Wojewódzki Konkurs Biologiczny. Do dalszego etapu zakwalifikowała się uczennica klasy III Izabela Wierzbińska, która uzyskała 37pkt na 50 możliwych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie, który odbędzie się 27 listopada 2015r. w Koninie.

 

 


 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „ JESIEŃ”

 

Dnia 21.10 2015r. o godzinie 10 : 00 odbył się  konkurs recytatorski„ Jesień”.

W eliminacjach brało udział 16 uczniów  z Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe:

-uczniowie z klas I-III

- uczniowie z klas IV-VI.

- uczniowie z klas I-III gimnazjum

Recytatorzy oceniani byli przez komisję , w której skład weszły : wicedyrektor szkoły pani Alicja  Wawrzyniak, nauczyciel języka polskiego Anna Rosołek i nauczyciel kształcenia zintegrowanego Natalia Mikołajczak. Komisja oceniając recytujących brała pod uwagę :

-dobór repertuaru

- dykcję

-kulturę słowa

-pamięciowe opanowanie tekstu

-interpretację tekstu.

Komisja wysłuchawszy wszystkich uczestników przyznała następujące miejsca

-W kategorii pierwszej

I miejsce zajęła Patrycja Milak z klasy II

II miejsce Julia Rosołek z klasy II

III miejsce Ignacy Nyga z klasy I

                Dominika Kamińska z klasy III

                Aleksandra Kameduła z klasy III

- W kategorii drugiej

I miejsce zajął  Bartłomiej Bąk z klasy VI

II miejsce Joanna Wierzbińska z klasy VI

III miejsce Anastazja Nyga z klasy V

Wyróżnienie otrzymał Norbert Milak z klasy VI

 

W najstarszej kategorii wiekowej nie przyznano wyróżnień i nagród.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i przygotowanie. Nagrodzonym i  wyróżnionym serdecznie gratulujemy .

 

Konkurs zorganizowały : Anna Rosołek i Natalia Mikołajczak

 


OGNISKO INTEGRACYJNE

 


Ognisko integracyjne dla wszystkich uczniów naszych szkół odbywa się już po raz trzeci. Jest to czas, który wspólnie spędzamy po południu piekąc kiełbaski oraz grzanki. Taka impreza w terenie ma na celu jeszcze bardziej zbliżyć do siebie społeczność uczniowską oraz grono nauczycieli. Tego roku uczniowie jak zawsze smażyli kiełbaski, grzanki oraz na koniec piekli ziemniaki w ognisku. Wszystkiemu towarzyszyła dobra muzyka, gry i zabawy na boisku szkolnym. Pomysłodawcą i organizatorem ogniska był Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem panią Mileną Lewandowską. Cała społeczność uczniowska chciałaby podziękować paniom opiekunkom – pani Barbarze Byczkowskiej, pani Barbarze Szafrańskiej i pani Marcie Janos za wspólną zabawę i poświęcone nam popołudnie. Chcemy również podziękować Radzie Rodziców, która przekazała fundusze na zakup kiełbasek i soków dla dzieci. 

 

 


 

WYKONUJEMY OBRAZY ZE SZKŁA- TRUDNA SZTUKA TWORZENIA WITRAŻU


Dnia 17 września 2015r w budynku Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Bielsku odbyły się warsztaty plastyczne, w których wzięli udział uczniowie klasy V, VI, I i III gimnazjum. 
Do prowadzenia warsztatów nauczycielka plastyki Katarzyna Holak, zaprosiła dr Witolda Pochylskiego, artystę i wykładowcę Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studentkę Wydziału Edukacji Artystycznej Dominikę Witczak. Uczniowie w praktyce poznali etapy projektowania witrażu, narzędzia, sposoby cięcia i łączenia kolorowego szkła za pomocą taśmy miedzianej i cyny. Każdy uczestnik wykonał małą formę ze szkła. Efekty pracy zaprezentowano na wystawie w holu szkoły. 
Było to nie tylko spotkanie z nową techniką plastyczną, niemożliwą do zrealizowania w warunkach lekcyjnych, ale również okazja do wymiany doświadczeń plastycznych z instruktorami .To możliwość swobodnej ekspresji, pokazania umiejętności oraz poznania nowego sposobu na zagospodarowanie wolnego czasu. Młodzież sama wybierała temat pracy, opracowywała rysunek i przenosiła go na szkło. Każdy z uczestników pod okiem instruktora spróbował cięcia , szlifowania odpowiednich kształtów i łączenia w kolorowy witraż. Z przyjemnością obserwowaliśmy wielogodzinne skupienie, cierpliwe rysowanie projektów, wybór odpowiedniego koloru szkła czy precyzyjne wyrównywanie krawędzi na szlifierce.
W zajęciach uczestniczyli: Tatiana Pawlenkowicz, Aleksander Nyga, Anastazja Nyga, Joanna Wierzbińska, Izabela Wierzbińska, Bartłomiej Bąk, Amelia Nadolna, Kamila Kuczyńska oraz Julia Paszkiewicz i Miłosz Deręgowski.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy, na której prezentujemy dzieła wykonane przez naszych uczniów.  

 

 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 1 września 2015 roku uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  odbyła się Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Po nabożeństwie odbył się apel. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Gutkowska , która przywitała wszystkich zgromadzonych gości a w szczególności panią Krystynę Tomczak, która odeszła na  emeryturę. Pani dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w roku szkolnym 2015/2016. Uczniowie naszej szkoły przygotowali w podziękowaniu dla naszej pani Krysi część artystyczną .Nie obyło się bez wierszy i śpiewów. Chcieliśmy, aby ostatni dzień pani Krystyny w naszej szkole był dla niej godny zapamiętania. Wielu uczniów złożyło również  życzenia. A pani dyrektor urzekła nas czułą przemową.. Wszyscy pokazali tej niesamowitej osobie jak bardzo była ,jest i będzie dla nas ważna  Później uczniowie udali się do klas lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami oraz „swoją ulubioną, długo wyczekiwaną szkołą”. Naukę czas zacząć …

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".