AKTUALNOŚCIINFORMACJE O STOWARZYSZENIUGALERIAMATERIAŁY DO POBRANIASPONSORZYKONTAKT
ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2015/2016

 

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 – 24.06.2016r.Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Niepublicznym Przedszkolu i Niepublicznej Szkole Podstawowej odbyło się 24 czerwca 2016 roku o godz. 9:00.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, pani dyrektor Barbara Gutkowska powitała wszystkich zebranych. Przywitał zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała uczniom i dzieciom wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji.

Polonez w wykonaniu uczniów klasy III NSP rozpoczął część artystyczną uroczystości zakończenia roku. Artyści w sposób szczególny zwrócili się do swoich nauczycieli, dziękując im za trud włożony w pracę. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze.

Na zakończenie prowadzący życzyli dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, zaproszonym gościom, koleżankom oraz kolegom słonecznych i pięknych wakacji.

 

Odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości zakończenia roku szkolnego:

 

Część oficjalna artystyczna:

mgr Barbara Byczkowska

Nagłośnienie:

mgr Natalia Mikołajczak, mgr Barbara Byczkowska 

 


 

DZIEŃ MATKI – 25.05.2016r.W środę, 25 maja 2016 roku w naszych placówkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Przedstawienie przygotowały wszystkie dzieci z naszych przedszkoli i szkoły, jaki i młodzież z naszego gimnazjum. Uczniowie recytowali wiersze, oraz śpiewali piosenki. Zebrane mamy z wielkim wzruszeniem słuchały swoich dzieci Pojawiały się łzy, ale nie brakowało też śmiechu.

Po części artystycznej młodsze dzieci wręczyły swoim bliskim przygotowane przez siebie laurki, a starsze róże.

Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego świętowania przy pięknie zastawionym stole.  

 

 


 

WIOSNA, ACH TO TY 

 

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszych placówkach  obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Gdy wybiła godzina 11:20 wszyscy spotkaliśmy się w sali gimastycznej na uroczystej akademii przygotowanej przez wychowanków przedszkola i uczniów klasy I i III NSP. Nastepnie cała dziatwa placówki wraz z opiekunami ruszyła                 w barwnym korowodzie przez naszą wieś. Na koniec wszyscy otrzymali smaczny poczęstunek w postaci kiełbasek i bułek.

Dzień był bardzo udany, uczniowie zadowoleni z tak spędzonego czasu, na wielu twarzach gościł ciągły uśmiech i widać było ogromną radość.

 


 

DZIEŃ KOBIET

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Już od rana unosił się świąteczny nastrój, bo chłopcy przygotowali dla swoich pań i koleżanek słodkości i kwiaty.

Wreszcie przyszedł czas na apel przygotowany przez chłopców z gimnazjum pod okiem wychowawczyń pani Marty Burdy i pani Anny Rosołek. Uroczystość rozpoczęły dziewczynki z zespołu tanecznego , które pięknie się zaprezentowały . Później wysłuchaliśmy życzeń i śmialiśmy się do łez z kabaretu traktującego o miłości kobiet do zakupów .Najważniejszym punktem programu był występ Emila Adamczewskiego, który wcielił się w rolę Edyty Górniak i zaśpiewał piosenkę pt. „ Jestem kobietą”. Na koniec gimnazjaliści zaśpiewali „100 lat” a chłopcy z VI klasy podarowali wszystkim paniom kwiatki.

W apelu wzięli udział: Mikołaj Wolkiewicz, Patryk Dulik, Bartłomiej Bąk, Wojciech Wierzbiński, Dawid Arent, Emil Adamczewski, Aleksander Nyga, Miłosz Nowakowski i Maciej Wańkowski.

 


 

 

POSUMOWANIE KONKURSÓW REKOLEKCYJNYCH

 

Dnia 09.03.2016r. w sali gimnastycznej odbył się apel podsumowujący zorganizowane podczas tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych konkursy: plastyczny i wiedzy biblijnej. W konkursie plastycznym wzięło udział 8 wychowanków przedszkola oraz 26 uczniów klas I – V. Spośród wszystkich pracy jury wyłoniło najlepsze, i tak:

 

I miejsce – Amelia Nadolna (kl. V)

II miejsce – Wiktoria Kameduła (kl. I)

III miejsce – Anastazja Nyga (kl. V)

 

Wyróżnienia:

Karolina Kwiatkowska (kl. I), Adam Kwiatkowski (kl. III)

 

 

Oprócz zwycięzców w konkursie udział wzięli:

Magdalena Wierzbińska, Karolina Gallas, Nikola Kamińska, Daria Spochacz, Julia Sobota, Bogumiła Kameduła, Marta Tomczak, Patrycja Łukasiewicz, Mateusz Kamiński, Mateusz Kustra, Ignacy Nyga, Wiktoria Gallas, Weronika Kuczyńska, Izabela Krajniak, Wiktoria Pietrzak, Maja Wyrębska, Paulinio Pina Ribeiro, Adam Wojciechowski, Julia Rosołek, Maria Rosołek, Julia Hartwich, Gabriela Sadowska, Dominika Kamińska, Martyna Kuczyńska, Patryk Sadowski, Aleksandra Mazurek, Aleksandra Kameduła, Bartosz Łukasiewicz, Andrzej Wesołowski.

 

W konkursie wiedzy biblijnej udział wzięło 2 uczniów klasy III NSP i 2 uczennice klasy III NG.

I tak:

I miejsce – Izabela Wierzbińska (kl. III NG)

II miejsce – Dominika Kantorska (kl. III NG)

III miejsce ex aequo Aleksandra Kameduła, Patryk Sadowski (kl. III NSP)

 

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy za udział oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

Organizatorzy

 

 

 


 

 

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 

 

W dniach 29.02. - 02.03. odbyły się w naszych placówkach Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Hasło przewodnie tegorocznych dni było nawiązaniem do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia. Były to słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Łukasza; „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. Ćwiczeniom duchowym przewodzili: zaproszony na te dni ksiądz rekolekcjonista Mariusz Koronowski – proboszcz Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Orchowie oraz ks. Witold Zieliński – proboszcz Parafii pw. NSPJ w Ostrowie Mogileńskim, a zarazem nasz katecheta.

Pierwszego i drugiego dnia rekolekcji uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej części wychowankowie NP oraz uczniowie klas I – IV NSP uczestniczyli w ewangelizacji prowadzonej przez księdza Zielińskiego, a starsi uczniowie z klas V- VI NSP oraz I – III NG brali udział w naukach rekolekcyjnych prowadzonych przez księdza Koronowskiego. W drugiej części młodsi uczniowie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych prowadzonych przez ks. Mariusza, a starsi w ewangelizacji, której przewodniczył ks. Witold. Zarówno podczas ewangelizacji, jak i nauk rekolekcyjnych uczniowie śpiewali piosenki oraz wsłuchiwali się w kierowane do nich słowa z Pisma Świętego.


Trzeci dzień rekolekcji był dniem, w którym odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III NSP. W tym dniu uczniowie mieli również okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Podsumowaniem rekolekcyjnych rozważań była Msza św. 

 

 


CYRK „OBIMBOLAIDO”

 

25 lutego zawitał do nas cyrk „Obimbolaido”. Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów, nie wyłączając gimnazjalistów. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowanego psa ,węża , magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne z obręczami. Dzieci były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy. To było naprawdę niesamowite przeżycie!


 

 


FOTOGRAF W SZKOLE


Dnia 15.02.2016r. do naszej szkoły przybył fotograf z firmy "MAWI" z Konina. Uczniowie szkoły podstawowej, przedszkola i gimnazjum mieli mozliwość wykonania sobie różnych zdjęć: klasowych, na legitymację, grupowych, portretów, albumów pamiątkowych, kalendarzy i innych.

 


 

ZAJĘCIA KULINARNE 

 

Podczas tegorocznych ferii zimowych w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia kulinarne. Tego dnia dzieci mogły poznać sztukę pieczenia naleśników. Dzieci, które w tym dniu przyszły do szkoły pomagały paniom w przygotowaniach, poznały przepis na naleśniki, odmierzały składniki, które są potrzebne do przyrządzenia ciasta naleśnikowego. A gdy wszystko było już gotowe, wspólnie usiadły do degustacji naleśników. 


 

KINO PRZEDSZKOLNE

 

Dnia 22.01.2016r. podczas ferii zimowych dzieci wraz z p. Kamilą i p. Anią zamieniły salę przedszkolną w salę kinową. Tego dnia na dużym ekranie z popcornem w reku mozna było zobaczyć film pt. "Kraina lodu".

Wszyscy byli zachwyceni i miło wspominają ten dzień :) 

 


 

BAL KARNAWAŁOWY


Dnia 21.02.2016r. w naszej Szkole odbył się bal karnawałowy w godz. od 9.30 do godz. 12.30. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Animatorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć. Po godzinie 12.30 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich domów. Organizatorami oraz opiekunami podczas balu były: pani Kamila Horbińska, pani Anna Lisiecka, pani Marta Janos, pani Natalia Mikołajczak oraz pani Barbara Byczkowska. 

 

  

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA - 15.01.2016r.  


Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to Święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W Niepublicznym Przedszkolu, Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 15 stycznia w naszych placówkach miały miejsce uroczystości z okazji ich święta.

W pierwszej części głos zabrała Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która powitała licznie zgromadzonych gości. Następnie uczniowie z NSP i NG zaprezentowali piękny spektakl pt. „Kopciuszek”.

W dalszej części dzieci i młodzież recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. W trakcie uroczystości Babcie

i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała.

Po występach wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz serca wykonane metodą decoupage.

Po uroczystości Dyrekcja w imieniu wszystkich wnucząt zaprosiła Dziadków na słodki poczęstunek.

 


Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczęta, poprzez wiersz i piosenki, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. 

 


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA

„NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”


            Dnia 21 grudnia 2015r. odbył się w naszej szkole finał świątecznego konkursu na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”.

Zadaniem uczniów było  zaprojektowanie własnej kartki w dowolnym formacie i formie plastycznej. W konkursie wzięli udział wychowankowie przedszkola, uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna.

Jury brało pod uwagę estetykę wykonania, ciekawość pomysłu.

Z 19  kartek i kart z 4 kategorii wiekowych  wybrane zostały  najlepsze i najbardziej wyjątkowe.


Laureatkami w grupie przedszkolnej zostały:


I miejsce ex aequo  – Bogusia Kameduła oraz Madzia Wierzbińska

Zwycięzcy z klas I – III

I miejsce – Wiktoria Gallas

II miejsce – Wiktoria Kameduła

III miejsce – Ignacy Nyga

 

Wyróżnienia:

Maja Wyrębska, Karolina Kwiatkowska, Kinga Krzywińska, Izabela Krajniak, Antoni Nadolny, Aleksandra Kameduła, Dominika Kamińska.

 

Laureaci z klas IV – VI:

I miejsce – Joanna Wierzbińska

II miejsce – Amelia Nadolna

III miejsce Anastazja Nyga

 

Zwycięzcy wśród młodzieży gimnazjalnej:


I miejsce ex aequo  – Izabela Wierzbińska i Patrycja Osińska

II miejsce – Wojciech Wierzbiński

 

 

Zwycięzcom gratulujemy, dziękujemy wszystkim uczniom, którzy chętnie wzięli udział w naszym konkursie.

 


WIGILIA SZKOLNA – 21.12.2015r.


Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, uczniowie naszych szkół przygotowali montaż słowno – muzyczny, który przybliżył wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Zgodnie z tradycją byli Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię, pasterze. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane, został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.

Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło oczywiście prezentów – każdy uczestnik uroczystości otrzymał drobny upominek, który z pewnością będzie długo przypominał o tym wyjątkowym dniu.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor mgr Barbara Gutkowska, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Serdeczne podziękowania kierujemy do uczniów, za ich zaangażowanie, piękną grę aktorską, pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz podkładów muzycznych. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za umożliwianie wykonywania prób.

 

 

Obsada:

 

Amelka Nadolna - Narrator

 

Anastazja Nyga - Komentator

 

Bartłomiej Bąk - Józef

 

Joanna Wierzbińska - Maryja

 

Mateusz Wojciechowski – Herod

 

Norbert Milak - Żołnierz

 

Oliwia Dulik - Anioł

 

Kinga Kuczyńska - Anioł

 

Martyna Kuczyńska - Anioł

 

Aleksandra Wojciechowska- Anioł

 

Aleksandra Mazurek - Anioł

 

Amelia Paszkiewicz – Gospodyni

 

Julia Paszkiewicz - – Gospodyni

 

Aleksandra Kameduła - – Gospodyni

 

Adam Kwiatkowski – Pasterz/ Król

 

Maciej Szargan - Pasterz

 

Patryk Sadowski - Pasterz

 

Kacper Kamiński - Pasterz

 

Bartek Hartwich - Pasterz

 

Alan Matuszak - Pasterz

 

Marcin Rosiński – Pasterz

 

Oskar Mazurek - Pasterz

 

Wiktor Wiącek - Żołnierz

 

Dawid Arent - Żołnierz

 

Wojciech Wierzbiński - Żołnierz

 

Dominika Kamińska - Król

 

Aleksander Nyga – Król

 

Maciej Wańkowski - Diabeł

 

 

 

Śpiew : uczennice NG: Julia Zwolińska, Maja Kronowiecka, Weronika Spochacz oraz uczennice i uczniowie NSP: Oliwia Dulik, Kinga Kuczyńska, Katarzyna Zwolińska, Miłosz Deręgowski, Katarzyna Błochowiak, Klaudia Kubiak. 
Organizatorzy


WIECZÓR KOLĘD

 

W świetlicy wiejskiej w Bielsku 20 grudnia odbył się "Wieczór Kolęd". Było to świąteczne spotkanie mieszkańców zorganizowane przez dyrekcję Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bielsku i prowadzące placówkę Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe w Bielsku.

 

Już po raz trzeci mieszkańcy mogli obejrzeć sztukę teatralną wystawioną przez uczniów szkoły. W tym  roku był to Kopciuszek. Aktorzy wystąpili w oryginalnych strojach, których część została zakupiona w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Część uszyli rodzice dzieci grających w spektaklu. Przedstawienie przyjęte zostało oklaskami przez szczelnie wypełnioną mieszkańcami salę świetlicy. Dyrektor szkoły Barbara Gutkowska i prezes stowarzyszenia Alicja Wawrzyniak nagrodziły młodych aktorów słodkimi upominkami. W przedstawieniu zagrali: Julia Zwolińska, Kinga Kuczyńska, Katarzyna Zwolińska, Aleksandra Ciabach, Aleksandra Wojciechowska, Julia Paszkiewicz, Joanna Wierzbińska, Justyna Burda, Daria Deręgowska, Oliwia Dulik, Anastazja Nyga, Amelia Nadolna, Bartłomiej Bąk, Mateusz Wojciechowski i Marcin Rosiński. Przedstawienie przygotowały: Barbara Byczkowska, Katarzyna Holak iMarta Burda. Kopciuszek powstał także dzięki współpracy: Piotra Barczaka, Natalii Mikołajczak, Lidii Zwolińskiej, Małgorzaty Dulik, Elżbiety Kronowieckiej, Beaty Nadolnej, Bogumiły Wojciechowskiej, Marioli Kuczyńskiej i Aliny Szydlowskiej oraz innych rodziców i nauczycieli.

 

W drugiej części wieczoru mieszkańcy spotkali się przy kawie i słodkościach przygotowanych przez rodziców uczniów. Śpiewali także razem kolędy z zespołem. Był to zespół szczególny, bo w całości stworzony z nauczycieli pracujących w szkole. Na gitarach grali: nauczyciel nauczania zintegrowanego Barbara Byczkowska, germanista Jacek Kubiak i uczący religii ks. proboszcz z Ostrowa Witold Zieliński, na organach grał nauczyciel muzyki Piotr Barczak, a na trąbce informatyk Rafał Nowak. Obecni w świetlicy śpiewali kolędy razem z zespołem.

 

Rodzice przygotowali także świąteczne stroiki, które można było zakupić a cały dochód przeznaczony był na działalność szkoły.

 


 


 

ZABAWA ANDRZEJKOWA 


Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Obecnie Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

 Dnia 25.11.2015r. odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa zorganizowana dla wychowanków przedszkola oraz uczniów klas I-IV. Zabawę uświetniły przeboje z repertuaru dziecięcego oraz  disco polo. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach muzyki. Nauczyciele biorący udział w zabawie zorganizowali wiele ciekawych zabaw i konkursów. Oczywiście główną atrakcją wieczoru było lanie wosku i przepowiadanie przyszłości.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny  andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Opiekę nad uczniami podczas zabawy sprawowały panie: Kamila Horbińska, Anna Lisiecka, Marta Przybyszewska, Barbara Byczkowska.

 


 

WYCIECZKA DO SALI ZABAW "DŻUNGLA" W GNIEŹNIE

 

Dnia 20.11.2015r. odbyła się wycieczka do Centrum Zabawy "Dżungla" w Gnieźnie. W wycieczce wzięly udział dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz Niepublicznego Przedszkola w Bielsku.

Na miejscu czekała na nas moc atrakcji i zabawy: basen z piłeczkami, zjezdżalnie, "Małpi gaj" oraz przeróżne kaciki z zabawkami.

Wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni. Dzieci z pewnością chciałyby jeszcze tam wrócić :)


 


 

 

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO LASU 

 

W piękne jesienne przedpołudnie dzieci z Niepublicznego Przedszkola oraz Punktu Przedszkolnego w Bielsku wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pod opieką pani Anny Lisieckiej oraz pani Kamili Horbińskiej dzieci obserwowały zmiany w przyrodzie, nasłuchiwały odgłosów leśnych ptaków, a także zbierały piękne jesienne kolorowe liście.

Wszystkie dzieci bardzo zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do szkoły.

 

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole to niezwykły dzień. Uczniowie wszystkich klas chcą, bowiem podziękować swoim wychowawcom i nauczycielom za edukację, pomoc i wsparcie. W Niepublicznej Szkole Podstawowej, Niepublicznym Gimnazjum i Niepublicznym Przedszkolu w Bielsku uroczystość potocznie zwana Dniem Nauczyciela obchodzona była 14.10.2015 r. w środę o godzinie 9.00. Uczniowie klasy VI: B. Bąk, M. Deręgowski, P. Kustra, M. Łyk, N. Milak, G. Nadolny, J. Paszkiewicz, M. Rosiński, G. Słowiński, W. Wiącek, J. Wierzbińska, M. Wojciechowski przygotowali część artystyczną pod kierownictwem swojej wychowawczyni pani Mileny Lewandowskiej. Występ dodatkowo ubarwiony został solowym wykonaniem piosenki pt. „Pięknie żyć” przez Miłosza Deręgowskiego oraz tańcem ‘free style’ wykonanym przez uczennice klasy III NSP: A. Kamedułę, A. Mazurek, M. Kuczyńską. D. Kamińską, A. Paszkiewicz, do którego choreografię przygotowała wychowawczyni klasy III pani Barbara Byczkowska. 

 


AKADEMIA Z OKAZJI XV DNIA PAPIESKIEGO

POD HASŁEM "JAN PAWEŁ II  - PATRON RODZINY"

 

Dnia 13 października 2015r. w naszych szkołach miała miejsce uroczysta akademia z okazji XV Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem:            „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważna dla naszego Papieża była rodzina.

 

Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem. W montażu słowno – muzycznym uczniowie NSP i NG przybliżyli historie rodzin, które przybyły do Watykanu, aby podziękować Ojcu Świętemu za otrzymaną za pośrednictwem modlitw pomoc. Rodziny bowiem zmagały się z wieloma problemami: „krzyżem choroby dziecka”, brakiem możliwości posiadania dziecka, problemami wychowawczymi z dzieckiem. Wśród przybyłych, byli również małżonkowie, których los wystawił na próbę, bowiem małżonek został niesłusznie oskarżony i skazany na wyrok pozbawienia wolności. Wszystkie te rodziny łączyło jedno – wdzięczność za otrzymaną łaskę. Przybliżone historie pokazały nam, że jeżeli zwrócimy się w modlitwie o pomoc zawsze zostaniemy wysłuchani, wystarczy tylko być cierpliwym i wdzięcznym.

 

 

W przedstawieniu udział wzięli:

 

Reporterzy: Izabela Wierzbińska, Wojciech Wierzbiński

 

Osobisty fotograf Papieża: Dawid Arent

 

Rodzina I: żona: Amelia Nadolna, mąż: Miłosz Deręgowski, dziecko: Aleksandra Kameduła

 

Rodzina II: żona Katarzyna Zwolińska, mąż: Marcin Rosiński, dziecko: Patryk Sadowski

 

Rodzina III: żona: Martyna Łyk, mąż: Norbert Milak

 

Rodzina IV: żona: Julia Paszkiewicz, mąż: Mateusz Wojciechowski, dziecko: Amelia Paszkiewicz

 

Rodzina V: żona: Joanna Wierzbińska, mąż: Bartłomiej Bak, dziecko: Anastazja Nyga

 

 

Oprawa muzyczna:

 

Śpiew:

 

Uczennice gimnazjum : Weronika Spochacz, Julia Zwolińska, uczniowie z klas III, IV i V NSP: Błochowiak Katarzyna, Kameduła Aleksandra, Kamińska Dominika, Kamiński Kacper, Kubiak Klaudia, Kuczyńska Martyna, Kwiatkowski Adam, Mazurek Aleksandra, Paszkiewicz Amelia, Sadowski Patryk, Szargan Maciej, Deręgowska Daria, Dulik Oliwia, Kuczyńska Kinga, Nowakowska Magdalena, Kubacka Aleksandra, Szparagowska Martyna, Julia Przybyszewska Bartosz Hartwich, Alan Matuszak, Oskar Mazurek, Katarzyna Zwolińska.

  

Gitara: Witold Zieliński

  

Przygotowanie uczniów do występów: ks. Witold Zieliński, p. Barbara Byczkowska.  

 

 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016


 1 września 2015 roku uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej  odbyła się Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Po nabożeństwie odbył się apel. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Gutkowska , która przywitała wszystkich zgromadzonych gości a w szczególności panią Krystynę Tomczak, która odeszła na  emeryturę. Pani dyrektor  przedstawiła również  krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, gorąco powitała pierwszoklasistów oraz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnej i wytrwałej pracy w roku szkolnym 2015/2016. Uczniowie naszej szkoły przygotowali w podziękowaniu dla naszej pani Krysi część artystyczną .Nie obyło się bez wierszy i śpiewów. Chcieliśmy, aby ostatni dzień pani Krystyny w naszej szkole był dla niej godny zapamiętania. Wielu uczniów złożyło również  życzenia. A pani dyrektor urzekła nas czułą przemową.. Wszyscy pokazali tej niesamowitej osobie jak bardzo była ,jest i będzie dla nas ważna  Później uczniowie udali się do klas lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, koleżankami i kolegami oraz „swoją ulubioną, długo wyczekiwaną szkołą”. Naukę czas zacząć …

 

Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zgodnie z projektem pn. "Centrum wsparcia organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim".